В Україні військовий стан та мобілізація продовжені до 19 лютого. Переселенцям повідомили, коли та як вони мають ставати на військовий облік.
У прес-службі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що внутрішньо переміщені особи мають стати на військовий облік за новим місцем проживання. Для цього у них є сім днів від дати прибуття до нового населеного пункту. Зазначено, що реєстрація не означає, що військовозобов'язаним одразу вручатимуть повістки та відправлятимуть на фронт.
Усі військовозобов'язані переселенці віком 18-60 років повинні з'явитися до місцевого військкомату. Українці, які отримали повістки, але не підлягають мобілізації, мають надати відповідні документи, які б підтверджували статус.
До них належать:
- українці, які тимчасово непридатні для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
- люди з інвалідністю;
- українці, які утримують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- чоловіки та жінки, які самостійно виховують дитину/дітей віком до 18 років;
- прийомні батьки, піклувальники, опікуни, батьки-вихователі, які виховують дитину/дітей з інвалідністю віком до 18 років;
- українці, які містять повнолітню дитину з інвалідністю І чи ІІ групи;
- люди, які мають чоловіка/дружину з інвалідністю та/або одного з батьків або батьків дружини/чоловіка з інвалідністю І або ІІ групи.
Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що може спровокувати нову хвилю загальної мобілізації в Україні. Він уточнив, що кількість людей, яка погоджена президентом для призову до армії, поки не набрана.
Заслужений юрист України підкреслив, що процес триває у спокійному режимі, і нашій країні не потрібна така кількість особового складу, як у Росії. Зате є необхідність в оснащенні, техніці та зброї.
Глава Міністерства оборони зазначив, що на даний момент немає потреби в масовій мобілізації, проте ситуація може змінитися - тоді влада прийматиме окреме рішення.
"Процес йде в спокійному режимі. У нас немає такої великої потреби в людях, як у РФ – у нас є потреба у зброї, техніці, оснащенні. У масовій мобілізації станом на сьогодні я потреби не бачу. Але, звичайно, ситуація на фронті може змінитися будь-яким способом і будь-якої миті. І тоді прийматиметься окреме рішення", - пояснив Резніков.
За словами військового експерта, людей підбирають, заповнюючи втрати конкретних бойових бригад – потрібні фахівці для виконання певних завдань.