Близько двох років в Україні не існувало механізму притягнення суддів до відповідальності через відсутність повного складу ВРП.
У четвер, 12 січня, з’їзд суддів розблокував роботу Вищої ради правосуддя, обравши вісім із восьми членів цієї структури за квотою від суддівської спільноти. Останнім обраним членом ВРП став суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду Сергій Бурлаков.
Про це повідомили у пресслужбі Ради суддів України.
Вища рада правосуддя стала повноважним органом і відтепер з’явилася, зокрема, можливість притягнути суддів до відповідальності, якої не існувало через неповний склад цього органу майже два роки.
У повідомленні Ради суддів йдеться, що сьогоднішній колк “дозволить відновити роботу органу суддівського самоврядування, розблокувати цілий ряд процесів у судовій владі, що пов'язані з роботою судів та кадровими питаннями, а також продовжити реалізацію завдань, що пов'язані з судовою реформою”.
Членами Вищої ради правосуддя від з'їзду суддів України стали:
- Котелевець Алла Вікторівна - суддя Харківського апеляційного суду.
- Усик Григорій Іванович - суддя Касаційного цивільного суду у складі ВС.
- Сасевич Олександр Михайлович - суддя Львівського окружного адміністративного суду.
- Бокова Юлія Валеріївна - суддя Господарського суду Донецької області.
- Попікова Ольга Володимирівна - суддя Північного апеляційного господарського суду.
- Бондаренко Тетяна Знаменівна - суддя Миколаївського апеляційного суду
- Ковбій Олена Василівна - суддя Херсонського окружного адміністративного суду.
- Бурлаков Сергій Юрійович - суддя Касаційного цивільного суду у складі ВС.
Всі новообрані члени ВРП склали присягу і будуть працювати в органі суддівського врядування найближчих чотири роки.
Зазначимо, обрання кандидатів від з'їзду суддів України дозволить розблокувати роботу Вищої ради правосуддя і поверне їй інституційну спроможність приймати рішення, позаяк з новообраними членами кількісний склад ВРП становитиме 15 осіб, а це необхідний кворум для роботи колективного органу.
У лютому 2022 року після початку оцінки Етичною радою 10 із 15 чинних членів ВРП достроково склали повноваження за власним бажанням. Вища рада правосуддя втратила кворум і припинила свою роботу.
23 липня 2022 року Президент України Володимир Зеленський створив конкурсну комісію з відбору кандидатів до Вищої ради правосуддя та розпорядився провести конкурс.
Нагадаємо, ще в липні 2021 року президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення закону щодо судової реформи. Законопроєкт про Вищу раду правосуддя передбачає, що чинних членів ВРП та кандидатів на посаду перевірить на доброчесність новий орган – Етична рада.
Читайте також:
- Новини світу
- Війна в Україні
- Новини України: відео