Астрономи з усієї планети виступають проти розгортання багатотисячних супутникових угруповань на низькій орбіті. Безумовним лідером у цьому відношенні є компанія SpaceX, що володіє провайдером Starlink. Угруповання останнього налічує 3 500 супутників. Наприкінці минулого року американський регулятор видав дозвіл на запуск ще 7 500 супутникових апаратів. Цього тижня стало відомо, що SpaceX добровільно вирішила піти на поступки астрономам.
За даними SpaceNews, ще до отримання дозволу від FCC на виведення супутникових апаратів Starlink 2.0 компанія Маска почала співпрацювати з Національним науковим фондом. Вона зобов’язалася знизити вплив супутників на астрономію. Жодних кількісних обмежень на чисельність супутникових угруповань в американському законодавстві немає.
У фонді з цього приводу зазначили, що SpaceX дала згоду на зниження яскравості супутникових апаратів до 7-ї зоряної величини без втручання влади. Цей захід дасть змогу зробити їх непомітними для неозброєного ока. Утім, супутники Starlink, як і раніше, впливатимуть на надчутливі астрономічні прилади, однак без них побачити їх із Землі буде не можна.