/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F4bdbee738e4afdf62347b8c7def80eb9.jpg)
Голова "Нафтогазу" повідомив "чудові новини з Давосу"
"Нафтогаз" домовився про додаткові обсяги блакитного палива.
НАК "НафтогазУкраїни" у Давосі домовилась з міжнародними партнерами щодо резервування додаткових обсягів газу для України на поточний опалювальний сезон.
Про це повідомив голова правління компанії Олексій Чернишов.
"Чудові новини з Давосу — газу вистачить! Із Європейським банком реконструкції та розвитку домовилися про механізми фінансування закупівлі необхідних Україні додаткових обсягів газу; з нашими західними партнерами – ЄБРР, Норвегією, США, Німеччиною, Францією, Канадою та Великою Британією – про фінансування закупівлі; з провідними нафтогазовими компаніями – про резервування необхідних обсягів", - розповів Чернишов.
Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" у грудні повідомив, що Україна отримає близько 350 млн куб. м газу від норвезької державної енергетичної компанії Equinor та 100 млн куб. м газу від авторизованих Європейським банком реконструкції та розвитку продавців.
Як повідомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Україна розпочала опалювальний сезон 2022/2023 із запасами газу в 11,7 млрд кубометрів. Якщо цих запасів буде мало, західні партнери допоможуть із закупівлею додаткових обсягів.
Своєю чергою, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко запевнив, що навіть за блекауту газ в українців буде.
Читайте також:
- Новини України
- Війна в Україні
- Новини України: відео