MY.UAНовости
Погана пропагандистка. Як Діана Панченко почула Донбас
Погана пропагандистка. Як Діана Панченко почула Донбас

Погана пропагандистка. Як Діана Панченко почула Донбас

Поки що ведуча каналів Медведчука не спромоглася створити якісну пропагандистську картинку життя окупованої частини Донеччини. Але, судячи зі всього, це тільки початок.

Коли Діана Панченко, колишня ведуча каналів Медведчука, оголосила, що приїхала в Донецьк, це викликало хвилю обурення. І, до речі, звинувачень на адресу спецслужб, які, мовляв, згаяли черговий шанс затримати й покарати зрадницю. І перше, й друге трохи дивує.

Багато років Панченко просуває наративи російської пропаганди. А якщо щось виглядає як качка, крякає як качка і плаває як качка, то це, скоріш за все, качка і є. Тому приїзд Панченко до Донецька («завдяки допомозі друзів») очікуваний і передбачуваний. Її навіть можна похвалити за послідовність — вона втілила  свою давнішню мрію вести ефір із Донецька.  А ще, на відміну від інших працівників каналів Медведчука, які перевзулись у польоті (а дехто навіть виїхав на загниваючий Захід), вона, хоч і не в законний спосіб, залишилась на стороні Росії і тепер уже офіційно займається російською пропагандою. При цьому, звісно, називаючи себе українською журналісткою; але вона не одна така — чимало колишніх українців, які працюють у Росії чи на Росію, називають себе «українськими», відіграючи роль представників «малоросії» в багатонаціональній пропагандистській родині.

Що ж до Служби безпеки України, то до переїзду в Донецьк спецслужбам особливо не було що пред’явити Панченко. Які українські закони, що діяли до 24 лютого 2022 року, вона порушила? В Україні свобода слова. Любити Росію закон не забороняє. Маніпулювати словами можновладців — теж (ви подивіться на FoxNews, от де справжні професіонали, Панченко до них далеко); спілкуватися з диктаторами теж. Так, вона працювала на каналах Медведчука, якого звинуватили у державній зраді, а канали закрили, але ж суд поки що не виніс рішення, тож формально навіть Медведчук не злочинець, не кажучи вже про Панченко. Власника «Радіо тисячі пагорбів» Кабуґу судять лише зараз, за тридцять років. Прецедентів засудження пропагандистів в історії одиниці, і коли зараз говорять про необхідність притягнути до відповідальності медійних співучасників російської агресії, йдеться про російських «зірок» — Скабєєву, Кисельова, Соловйова. А не про медійників, яких ще два роки тому запрошували на пресконференцію президента України.

Діана Панченко була одним із багатьох облич проросійської пропаганди в Україні. Чесно кажучи, мало чим видатним обличчям. Такою ж вона показала себе, переїхавши в Донецьк, бо нічого справді цікавого в її фільмі «З Києва в Донецьк» немає. Він більше про саму Панченко, ніж про Донецьк: їй, судячи з усього, подобається, як вона виглядає в кадрі, особливо чорно-білою. Тому майже третина сорокахвилинного фільму — розмови Панченко з камерою. Наприклад, вона жаліється, що раніше не могла уявити, як людина може помитися водою з одного тазу. Що ж, можливо, в Києві вона жила в будинку з власною свердловиною або жодного  разу з початку великої війни не телефонувала до рідного Миколаєва, який майже рік живе без води. Або взагалі не хотіла знати, як живе більшість міст в Україні з 24 лютого, коли вода зникає разом зі світлом. Хай там як, а необхідність помитись у тазику, здається, справила на неї чи не найбільше враження.

Окрім розмов із камерою, відео Панченко — це банальні вуличні опитування. Серед іншого вона питає людей у Донецьку і Маріуполі, як вони зараз живуть. Вони відповідають, як відповіли б люди в будь-якому місті України: про маленькі пенсії, що все подорожчало, що нема опалення й ніхто не каже, коли воно буде. Здається, вони раді пожалітися на життя журналістці з камерою. Але побутові складнощі цікавлять Панченко менше, ніж відповіді на запитання, заради яких вона знімала цей фільм: хто винен у війні, чи можна її було уникнути і чим війна повинна закінчитись.

Саме ці запитання вона ставить на початку фільму. В неї самої є відповіді на ці питання: мовляв, потрібно було виконати Мінські угоди. І хоча «до Росії теж є питання» (які саме, вона не уточнила), винна у війні саме українська влада. Особливо «актор Зеленський».

Панченко продемонструвала неабияку обізнаність на тонкощах акторської психології. Виявилось, що «ці люди живуть заради аплодисментів» і «ними легко маніпулювати»; «актори, які звикли блищати, призвели країну до катастрофи». Потім вона каже, що скористається «своїм п’ятнадцятирічним досвідом на телебаченні», аби знайти відповіді на ці запитання в інших людей. До пошуку відповідей вона підійшла так само, як робила це на каналах Медведчука: жодні думки, які б не відповідали позиції Панченко, до фільму не потрапили. Ніхто тут не каже, що винна Росія.

Відповіді людей із Маріуполя страшні: вони розповідають, як жили в підвалах, як не мали можливості виїхати і страждали. Але навіть у підвалах вони чули — не бачили, бо ж були в підвалах! — що саме українські військові не допомагали маріупольцям, виганяли їх із квартир, не проводили евакуації, і саме українські танки розстрілювали житловий будинок (про це розповідає одна з опитаних). А Панченко старанно підливає оливи у вогонь: «кого ви звинувачуєте в руйнуваннях будинків?» — звісно ж, люди відповідають, що владу України. Хіба що одна енергійна українськомовна бабця відповіла про якихось «бандитів, які все розікрали» — чи то українських, чи російських. Була ще відповідь: «українську владу, яка захотіла пригод».

Панченко вдає здивування й риторично запитує: що ж сталося? Адже Маріуполь — вона чула — був дуже проукраїнським містом, то чому люди тепер змінили думку? Відповіді передбачувані: нас кинули, ми нікому не були потрібні, не могли виїхати. І коли Панченко, процитувавши слова Зеленського про наміри звільнити Крим і Донеччину, запитує в них, що б вони сказали керівництву Росії і України, якби могли, одна жінка відповідає: «Захистіть нас! Не віддавайте нас Україні! Ми ще раз це не переживемо». І плаче; це важко дивитись.

Від війни, розв’язаної Росією, люди на Донеччині і не тільки потерпають уже вісім з половиною років. Були й обстріли, і руйнування, і смерті цивільних; утім Діана Панченко чомусь не рвалась у бронежилеті на лінію фронту, щоб розпитати мешканців Новотошківки, Золотого чи Авдіївки про їхнє життя під російськими обстрілами. Не робила вона репортажів ані з Бучі, ані з Ізюма чи Харкова — думки людей на вулицях цих міст, їхні відповіді на питання «хто винен?» її не зацікавили. Її зацікавленість обмежена виключно регіонами, окупованими Росією. Втім про Бучу Панченко таки згадала — сказала, що була в Бучі після звільнення (хоча мені не вдалося знайти на її ютуб-каналі чи в телеграм-каналі згадок про це) і вважає, що деякі райони Донецька зараз виглядають «жахливіше і страшніше», ніж Буча.

Окрім вуличного опитування, Панченко сходила в лікарню, де почула те, на що чекала: «дітей до лікарні привозили з вогнепальними пораненнями, тобто в них прицільно стріляли» (це каже лікар, підживлюючи пропагандистський наратив про «дітей Донбасу»). А ще лікарі лікують «навіть поранених українських військових». «Це те, що я хотіла почути», — каже Панченко. Це, з одного боку, демонстративний вияв гуманізму та імітація «нейтральності», з іншого — прозорий натяк, що російським військовополоненим, мовляв, українські лікарі не допомагають.

Сценарію як такого у фільмі немає, цікавих деталей чи нестандартних ходів — теж. Замість цього є найтупіша й найпоширеніша маніпуляція словами Порошенка, який сказав: «наші діти будуть ходити до школи — їхні будуть сидіти в підвалі». Він справді це сказав, і це, напевно, не найкраща його промова, але слова вирвані з контексту. Бо Порошенко не погрожував «дітям Донбасу», а казав, що перемогти зброєю у війні (станом на 2014—2015 роки) неможливо. Тому, мовляв, потрібно розвивати економіку, і в нас будуть пенсії, робота, працюватимуть школи, а «в них — ні, бо війна в голові і вони робити нічого не вміють». І саме економічними досягненнями й перспективами Україна переконає окуповані частини Донеччини й Луганщини реінтегруватись.

Цій маніпуляції багато років, як і розмовам про необхідність «почути Донбас», про Степана Бандеру, який «не може бути героєм для Донецька і Луганська». Всі ці заяложені фрази повторює у фільмі й Панченко, що особливо смішно з урахуванням того, що свій фільм вона створила для української аудиторії. Принаймні, сама так каже. Але коли вона каже, що «неможливо натягнути Галичину на Слобожанщину» (єдина фраза у фільмі, яка хоч трішки запам’ятовується), це звучить щонайменше дивно. Бо зараз Україна як ніколи єдина в бажанні бути якнайдалі від Росії, її героїв, культури, історії і будь-чого російського взагалі. І пропозиція «жити разом, як раніше, в мирі» після російського вторгнення, окупації та десятків тисяч загиблих трошки невчасна.

Найцікавіший персонаж стрічки — неназваний оператор, якому адресує свої монологи Панченко. Він весь час мовчить, але останню крапку у фільмі ставить саме він. Панченко знову «в шоці» через те, що люди в Маріуполі звинувачують Україну, хоча до 24 лютого місто було «таким проукраїнським». Чоловік за кадром їй відповідає: «Я можу пояснити. Коли на мирного жителя наставляє автомат азовець чи люди у формі української армії, це дуже сильно змінює свідомість людей». Твердження, що «агресорами, які зруйнували місто», в Маріуполі були українські військові — один із найзухваліших проявів російської пропагандистської брехні. Чому українська армія, яка була в Маріуполі весь цей час, раптом саме в ці лютневі дні вирішила зруйнувати місто і знищити його мешканців — загадка, але головне, що напад російської армії тут ні до чого. Усе це «неонацисти з “Азова”» і «влада, якій захотілося пригод». І щоб переконати в цьому і себе, і глядачів, Панченко взяла два «інтерв’ю» в українських військовополонених.

Дивитися «інтерв’ю» з військовополоненими взагалі дуже важко, хоч би хто їх робив — чи росіяни з нашими, чи наші з російськими. Очевидно, що людина в полоні ніколи не скаже правди. Звісно, російські пропагандисти використовують ці «інтерв’ю», щоб довести все відразу: і «нацистів» в Україні, і «наркоманів при владі», і непрофесіоналізм українських військових, і їхню кровожерливість, і так далі. Є й багато українських «інтерв’ю» з росіянами, щодо яких є застереження щодо етичності у Комісії з журналістської етики. Втім у випадку Панченко говорити про етику безглуздо. Залишається дивуватися, як бездарно вона змарнувала ексклюзив.

Двоє українських військовополонених, один — молодий хлопець з «Азова», інший — мобілізований із Сумської області. На запитання Панченко вони відповідають по черзі. І хоча можна було чекати будь-яких «одкровень» у дусі «я осознал, что русские и украинцы — один народ» чи «Путин освобождает Украину от нацистов», — чого не скажеш, аби зберегти життя? — нічого подібного вони не кажуть. Напевно, когось може засмутити, що чоловік із Сум каже: війна на Донеччині і Луганщині почалась через бізнесменів, які хотіли видобувати сланцевий газ і відселити всіх людей «за тисячу кілометрів від свердловин» (тобто кудись на Івано-Франківщину, за логікою). Або що хлопець із «Азова», який каже, що пішов служити заради великої зарплатні, стверджує, що «Донбас вісім років не хотів із нами жити, і потрібно було дати їм автономію» (хоча автономія — це якраз «жити разом»).  Але і конспірологія, і брак громадянської свідомості (один із полонених каже, що ніколи в житті не голосував) відходять на другий план, коли ці двоє діляться досвідом війни.  Вони роблять це дуже щиро. Старший чоловік потрапив у полон 12 жовтня, відвоювавши кілька тижнів. Він розповідає, як боявся їхати на фронт, бо не те що людину, а навіть курку не міг у мирному житті вбити. Що не розуміє, навіщо ця війна, і вважає, що цього так само не розуміють мільйони людей. А ще попросив сестру, якщо вона його побачить, не казати мамі, що він у полоні. Йому здавалося, що її це дуже схвилює, хоча вона навіть не знала, чи він живий. Хлопець із «Азова» розповів: люди на «Азовсталі», де він був із березня по травень, дуже сподівалися, що їх врятують, раділи звісткам, що до них летять вертольоти. Він навіть примудрився заперечити, що в «Азові» всі мали нацистські татуювання — навпаки, командири забороняли це робити, бо «Азов» — звичайний підрозділ української Національної гвардії.

Усе це Панченко вочевидь цікавило мало; їй важливіше було змусити їх сказати, що вони нікому не потрібні. Тому вона наполегливо повторювала запитання «чому одних міняють раніше за інших, а інших не міняють взагалі?» Мобілізованому чоловіку вона сказала, що першими міняють «азовців» (хоча інший герой, якраз «азовець», у полоні з травня). «Азовця» запитала, чому офіцерів міняють, а рядових — ні (це теж неправда).

Вона також питала їх, чи вільна, на їхню думку, країна Україна; чи цінують в Україні людське життя; і як, на їхню думку, закінчити війну. Нічого корисного у відповідь вона від них не почула. А завершилось це «інтерв’ю» напрочуд дивно: Панченко попросила мобілізованого з Сумщини показати татуювання. Звідкись вона знала — огидно уявляти, як вона це дізналася, — що в чоловіка є татуювання: статуя Свободи на руці. Вона докладно розпитала його, навіщо він це татуювання зробив. Історія банальна: за радянських часів чоловік служив у Східній Німеччині, де разом із іншими хлопцями зробив собі татуювання. Без жодного ідеологічного підґрунтя — за компанію. Не задовільнившись такою відповіддю, Панченко наполегливо зажадала, аби він показав татуювання, й показала великим планом статую Свободи на руці. Напевно, на її думку, це тавро, яке свідчить про залежність України від «колективного Заходу».

Обидва відео, опубліковані на ютубі (посилань не даємо з етичних міркувань), мають багато переглядів. Про приїзд до Донецька — мільйон сто тисяч переглядів, розмова з військовополоненими — 233 тисячі. Для Діани Панченко це успіх. Очевидно, що доброю пропагандисткою вона ще не стала: до умовної Скабєєвої їй далеко, бо бракує органічної ненависті і злості. Грати роль умиротворювачки, яка закликає всіх «жити дружно», Панченко теж не може — бракує вміння імітувати співчуття. Тож поки що пропагандистка вона погана, на трієчку. Але здається, що вона буде дуже намагатися в майбутньому  стати відмінницею.

Теги по теме
МариупольДонецк
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Подарунки та нові знайомства: 26 липня доля усміхнеться двом знакам зодіаку
GlavRed
2025-07-26T00:39:22Z
Щоб не злякати удачу. Які меблі краще не купувати або викинути вже зараз
Telegraf
2025-07-26T00:27:38Z
Король десертів: простий рецепт полуничного тірамісу – перед ним не встоїть ніхто
24tv
2025-07-25T21:00:54Z
Відпустка під час війни: як змінилися туристичні звички українців
24tv
2025-07-25T20:27:49Z
Де більше калорій: у безалкогольному пиві чи шоколадці? Результати дослідження вас здивують
Знай
2025-07-25T19:51:37Z
Ні краплі хімії, результат - 100%: як легко позбутися мурашок у будинку
GlavRed
2025-07-25T19:27:04Z
Ніколи не робіть цього, коли обираєте кімнатні рослини: вони загинуть дуже швидко
24tv
2025-07-25T19:15:32Z
Цвіль у ванній можна зупинити за лічені години: проблему вирішить одна рослина
24tv
2025-07-25T19:06:14Z
Результат вразить: садівникам рекомендують розлити один популярний напій у саду
GlavRed
2025-07-25T18:27:30Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Одна з країн отримала від Штатів попередження через підтримку Росії у війні проти України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T01:45:54Z
Причина не в Україні: чому Трамп висловлює незадоволення Путіним
GlavRed
2025-07-26T01:42:46Z
Єрмак провів низку розмов з міжнародними партнерами України
УкраинФорм
2025-07-26T01:24:53Z
Медведчук з Москви передав українцям ультиматум про «єдину можливість»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T01:03:11Z
Заступницею міністра соцполітики стала посадовиця, яка потрапила в скандал через кавер на "Фортецю Бахмут"
ZN UA
2025-07-26T00:58:37Z
Стратегічну політику визначає не Пекін: дипломат пояснив відносини Росії та Китаю
24tv
2025-07-26T00:42:35Z
КАБи, балістика та «Шахеди»: Харків зазнав масованої комбінованої атаки РФ
УкраинФорм
2025-07-26T00:39:54Z
"Трамп показав підконтрольність Путіну": чи отримають ЗСУ зброю від США
GlavRed
2025-07-26T00:27:45Z
Галкін з Пугачовою показалися в нових образах: співачка здивувала довжиною вбрання
GlavRed
2025-07-25T23:27:00Z
Галкін і Пугачова хочуть приїхати в Україну: шоумен назвав умову
GlavRed
2025-07-25T22:39:35Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-25T21:45:08Z
Найстильніша стрижка року: саме таку зачіску обожнює Сальма Гаєк
24tv
2025-07-25T21:03:40Z
Дуже важка хвороба: російську зірку запідозрили в найстрашнішому
GlavRed
2025-07-25T20:27:32Z
Гарантують відпочинок і гарний настрій: 3 смішні комедії для домашніх вихідних
24tv
2025-07-25T19:27:16Z
Перші кадри Sci-Fi серіалу Pluribus від творця «Пуститися берега». Реліз — 7 листопада на Apple TV+
ITC
2025-07-25T18:46:18Z
Статки Оззі Озборна: скільки та на чому заробляв "Принц темряви"
24tv
2025-07-25T18:06:31Z
Сиділи в клубі до 4-ї ранку, – зірка "Спіймати Кайдаша" вперше розповів про ігрову залежність
24tv
2025-07-25T17:51:51Z
Відновлення після фронту: які медпослуги можна отримати
ZN UA
2025-07-25T22:25:06Z
Сухість повік, свербіж та печіння: що викликає лущення на очах і як це зупинити
Знай
2025-07-25T20:51:14Z
Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження
ZN UA
2025-07-25T20:01:57Z
Як готувала бабуся: швидкий рецепт ніжних пиріжків з вишнею від Ярославського
24tv
2025-07-25T19:33:36Z
Солодка залежність: чому нас тягне до цукру
GlavRed
2025-07-25T19:27:14Z
Спалюють калорії не щодня, а щогодини: чим заправляти салати, щоб швидко схуднути
Знай
2025-07-25T17:51:12Z
Мокреці в Україні – що це за комахи та чим вона небезпечні
24tv
2025-07-25T17:21:16Z
Відстрочка від мобілізації: як можна оформити постійний догляд за батьком
24tv
2025-07-25T17:06:17Z
Шкіра буде сяючою та без зморшок: що треба пити щодня
Знай
2025-07-25T16:51:38Z
Україна має 2 шляхи перемоги: полковник запасу спрогнозував, як довго ще воювати
24tv
2025-07-26T01:39:27Z
Прикордонники FPV-дронами знищили шість укриттів і бойових позицій росіян
УкраинФорм
2025-07-26T01:33:54Z
День святого Пантелеймона: традиції
ZN UA
2025-07-26T01:33:04Z
Росія скасувала головний військово-морський парад у Петербурзі - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-26T01:18:01Z
Чому в Україні кажуть сорок, а не "чотиридесят" - розкрито несподіваний секрет
GlavRed
2025-07-26T01:12:29Z
Український ресторан «Рута» у Вашингтоні приготував рекордний голубець завдовжки понад метр
УкраинФорм
2025-07-26T00:55:31Z
Українським військовим готують нові виплати: названо джерело фінансування
Хвиля
2025-07-25T23:15:04Z
Поліція спростувала фейк про нові дорожні знаки із зеленою рамкою
УкраинФорм
2025-07-25T22:54:42Z
"Мені страшно": матір моделі Марії Ковальчук заявила про погрози від російських мажорів
24tv
2025-07-25T22:00:36Z
Росіяни масовано обстріляли Харків та область ракетами, КАБами та ударними дронами
ZN UA
2025-07-26T01:48:36Z
Харків цілу ніч атакували КАБи, ракети та БпЛА: що відомо про наслідки
24tv
2025-07-26T01:36:53Z
Росіяни дронами та авіабомбами атакують Харків: яка ситуація у місті зараз
TSN
2025-07-26T00:45:05Z
Німецький оглядач показав знищене Росією місто та звернувся до Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T00:06:46Z
Масована атака "Шахедів" і балістики 26 липня: які наслідки в областях
24tv
2025-07-26T00:00:39Z
Керівниць двох районів Львова підозрюють у розтраті ₴1,7 мільйона при ліквідації наслідків удару РФ
УкраинФорм
2025-07-25T23:57:08Z
На Харківщині від російського обстрілу постраждали двоє людей
УкраинФорм
2025-07-25T23:39:21Z
Пропутінський Маск наказав вимкнути Starlink у 2022 році: це зірвало контрнаступ ЗСУ на Берислав
Украина Криминальная
2025-07-25T23:30:49Z
Росія атакувала Дніпро ракетами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T22:51:34Z
Окупанти атакували Запоріжжя: виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T01:30:40Z
У Запорізькому районі спалахнули пожежі через атаку ворожих дронів
Gazeta UA
2025-07-26T01:12:31Z
До 5 років ув’язнення засуджено харків’янина за продаж гуманітарної допомоги
Украина Криминальная
2025-07-26T00:19:37Z
У Кам'янському палає «Епіцентр» після удару балістикою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T23:18:17Z
Ворог атакував ракетами Кам’янське на Дніпропетровщині, спалахнула пожежа
УкраинФорм
2025-07-25T22:48:22Z
У Нікополі пасажир кинув гранату в таксиста
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T22:46:43Z
Ексдепутата Ради викрили у привласненні понад ₴20 мільйонів на перепродажу нерухомості
УкраинФорм
2025-07-25T22:31:17Z
Супер-цікавий тест на ПДР: як розвернутися на перехресті та уникнути аварії
GlavRed
2025-07-25T22:27:00Z
"Вибухнув у повітрі": ЗС РФ атакують Харків ударними безпілотниками та КАБами, деталі
Фокус
2025-07-25T21:30:09Z
Неймар пояснив конфлікт із фанатом після поразки Сантоса
Football.ua
2025-07-25T21:34:39Z
Забарний переходить у «ПСЖ». ЗМІ повідомили, коли відбудеться трансфер
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T21:15:56Z
Пау Віктор перейшов з Барселони до Браги — трансфер оцінено у 15 мільйонів євро
Football.ua
2025-07-25T21:04:02Z
Мессі та Альба отримали дискваліфікацію в МЛС за пропуск Матчу зірок
Football.ua
2025-07-25T20:54:23Z
Забарний на порозі переходу в ПСЖ — трансфер на фінальній стадії узгодження
Football.ua
2025-07-25T20:33:24Z
Команда УДУ імені Михайла Драгоманова із футзалу виграла Євро-2025 серед університетів
УкраинФорм
2025-07-25T20:30:17Z
Усик відверто розповів про розмову з Дюбуа після бою: які були перші слова чемпіона
24tv
2025-07-25T20:21:10Z
Плавець Макар Яхно здобув друге «золото» на ЄЮОФ-2025
УкраинФорм
2025-07-25T20:03:47Z
Артета: Минулого сезону ми зрозуміли, що глибини складу в лінії захисту недостатньо
Football.ua
2025-07-25T20:01:08Z
Зеленський: Для виробництва дронів-перехоплювачів потрібно $6 мільярдів
InternetUA
2025-07-25T23:03:01Z
Тарифи Трампа обійшлися Volkswagen у 1,5 мільярда доларів
Топ Жир
2025-07-25T22:48:42Z
Польські компанії подають заявки на пільгові кредити для проєктів відбудови України
ZN UA
2025-07-25T21:48:28Z
Держагентство «ПлейСіті» оштрафувало Telegram-канал на майже 5 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T20:43:51Z
З 31 липня в Україні запровадять нові ціни на світло: кого торкнуться зміни
Хвиля
2025-07-25T19:42:41Z
Компанія Tesla втратила значні кошти через розпродаж біткоїнів
360ua.news
2025-07-25T19:12:53Z
Україна втратить $700 млн через припинення преференцій з ЄС - НБУ
Gazeta UA
2025-07-25T18:51:27Z
У Ryanair відповіли, чи можуть дозволити пасажирам безкоштовно провозити дві сумки
24tv
2025-07-25T18:36:38Z
В Україні обвалилися ціни на кавуни: скільки тепер коштує кілограм
Хвиля
2025-07-25T18:30:56Z
Galaxy S26 Ultra отримає новий об’єктив і прокачані модулі камер
InternetUA
2025-07-26T01:02:29Z
"Неспростовний доказ": вчені розгадали таємницю кальмарів, яким понад 500 млн років
Фокус
2025-07-26T00:42:11Z
В Україні фіксують з початку року близько 15 кібератак щодня - Держспецзвʼязку
InternetUA
2025-07-26T00:31:26Z
Археологи знайшли на Гуамі найдавніший рис у Тихому океані
Gazeta UA
2025-07-25T22:42:21Z
Оновлення One UI 7 зіпсувало камери Galaxy S23
InternetUA
2025-07-25T21:18:13Z
Китайці презентували найдешевшого робота-гуманоїда: скільки він коштує
TSN
2025-07-25T20:36:22Z
Дівчина дня: що постить у мережі українка DJ Miss Monique, яку обговорюють у мережі
24tv
2025-07-25T20:21:11Z
Студенти створили БПЛА-гібрид, здатний пірнати та вилітати з води: чим він здивував
Фокус
2025-07-25T18:06:50Z
Археологи знайшли унікальну 3200-річну броню – вона одна з найстаріших у Європі
24tv
2025-07-25T18:06:00Z
Наступник Audi TT дебютує восени у вигляді концепту
Топ Жир
2025-07-26T01:18:52Z
Hyundai готується представити доступний електричний автомобіль
Топ Жир
2025-07-26T00:18:27Z
27 автомобілів Lamborghini Revuelto можуть отримати звичайні двері замість класичних ножичних
Топ Жир
2025-07-25T23:33:44Z
Коли звичайний позашляховик здає, цей водоплавний V8-монстр продовжує рух
Топ Жир
2025-07-25T22:03:06Z
Автомобілі, які обирають справжні колекціонери, можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-07-25T21:18:32Z
Мільйони водіїв ненавидять цю систему економії палива, тому EPA планує її скасувати
Топ Жир
2025-07-25T20:33:43Z
Ця замаскована V8 суперкар демонструє AMG у найбільш нестримному вигляді
Топ Жир
2025-07-25T20:03:21Z
Попередження для шанувальників Challenger: остання можливість придбати авто з пробігом лише 232 милі за ціною значно нижчою за рекомендовану
Топ Жир
2025-07-25T19:18:51Z
Як народжувалися передові автомобілі Kaiser-Frazer
AutoCentre
2025-07-25T18:07:27Z