MY.UAНовини
Без Leopard, але з бронетехнікою: які підсумки Рамштайну 20 січня
Без Leopard, але з бронетехнікою: які підсумки Рамштайну 20 січня

Без Leopard, але з бронетехнікою: які підсумки Рамштайну 20 січня

Українці 20 січня 2023 року чекали на рішення західних партнерів, які під час зустрічі Контактної групи з оборони України, що проходить на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині, мали оголосити про нову оборонну підтримку для ЗСУ, зокрема щодо “розблокування” танків Leopard 2 з боку Берліна.

І хоч рішення Німеччини щодо танків за підсумками Рамштайну не було оголошено, партнери України все ж передадуть сотні одиниць легкої та середньо броньованої техніки та засоби, завдяки яким вдасться уразити ворога.

Що приніс Україні перший у 2023 році Рамштайн та які висновки та очікування можна зробити після нього – читайте у матеріалі на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Більше озброєння

Загалом, за підсумками засідання Контактної групи Україна отримає:

  • Протиповітряну оборону від Франції, Німеччини та Великої Британії, зокрема, йдеться про ЗРК Patriot від ФРН та;
  • ракети для Patriot, пускові установки і навчання бійців ЗСУ у Нідерландах;
  • придбання Канадою ППО NASAMS і снарядів до неї;
  • британські танки Challenger 2;
  • БМП CV90 і САУ Archer від Швеції;
  • 19 гаубиць CAESAR від Данії, замовлених у Франції;

Зі свого боку Латвія заявила, що надасть вертольоти М-17, ПЗРК Stinger, безпілотники та інше обладнання, а також підготує 2 тис. військових ЗСУ.

Від Естонії в Україну піде пакет оборонної допомоги на $113 млн, куди увійдуть десятки гаубиць FH-70 і Д-30, а також сотні протитанкових гранатометів М2 з боєприпасами.

Зокрема, за підсумками Рамштайну на пресконференції очільника Пентагону Ллойда Остіна він нагадав, що США оголосили пакет  на $2,5 млрд допомоги, куди увійшло, зокрема:

  • вісім ЗРК Avenger;
  • ракети NASAMS;
  • 90 бронемашини Stryker;
  • 58 БМП Bradley,
  • 53 машини MRAP,
  • 350 позашляховиків Humvee
  • тисячі артилерійських снарядів.

Під час виступу на зустрічі в Німеччині міністр оборони Польщі Маріуш Блащак додав, що його Республіка надасть Україні додаткові бойові машини піхоти та танки Т-72.

Окремо треба відзначити Велику Британію, яка першою з країн Європи погодилась передати Україні танки Challenger 2, але окрім танків, міністр оборони Британії Бен Воллес анонсував постачання 600 ракет Brimstone.

За результатами зустрічі новопризначений міністр оборони ФРН Борис Пісторіус анонсував пакет військової допомоги Україні на весну, що сумарно складе понад €1 мільярд, де будуть, в основному, засоби протиповітряної оборони, пише CNN.

Таким чином Берлін планує передати систему Patriot, ще сім САУ Gepard, нові системи Iris-T SLM та керовані ракети до них.

Також відзначилися Нідерланди, які заявили, що надішлють в Україну дві пускові установки та ракети для систем ППО Patriot, йдеться в заяві Міністерства оборони країни.

Це сталося після того, як у вівторок на зустрічі з президентом США Джо Байденом прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оголосив про плани країни долучитися до США та Німеччини у відправленні систем Patriot в Україну.

У п’ятницю на авіабазі Рамштайн у Німеччині було досягнуто домовленостей про прискорення цього процесу, ідеться в заяві міністерства.

Читайте
Танки, вертольоти і ППО: дев’ять країн оголосили про пакети військової допомоги напередодні Рамштайну

При цьому міністр оборони України Олексій Резніков, схоже, задоволений результатами січневого Рамштайну.

– Зустріч Рамштайн 8 на авіабазі Рамштайн завершилася. Це була чудова зустріч друзів. Вільний світ стоїть з Україною і аплодує хоробрим українським солдатам та нашій мужній нації. Наша армія отримає більше зброї та боєприпасів. Ми переможемо. Зло буде переможено, – написав він на своїй сторінці у Twitter.

Чому без танків Leopard 2?

Читайте
Рішення про передання танків Leopard не було ухвалено на зустрічі Рамштайн – Блащак

Напередодні Рамштайну західні оглядачі вказували, що підсумки засідання Контактної групи без ухвалення рішення про німецькі танки Leopard 2 буде означати провал засідання.

Перед початком саміту заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонскі заявив, що Німеччина має “фундаментальну проблему” з ідеєю відправити свої танки Leopard 2 в Україну.

Своєю чергою, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що не варто дивитись на Берлін так, наче він єдиний блокує коаліцію щодо постачання танків до України.

– Враження, яке іноді виникає, що є єдина коаліція, а Німеччина її блокує – помилкове. Багато союзників кажуть, що вони поділяють погляди, які я представив сьогодні. Є вагомі причини за надання (танків, – Ред.) і є вагомі причини проти. І в світлі загальної воєнної ситуації, яка триває вже майже рік, треба дуже ретельно зважувати всі за і проти, – сказав Пісторіус.

Він додав, що в німецькому уряді немає страхів щодо цього рішення, але водночас чиновники “є відповідальними за наші народи в Німеччині та Європі, і ми повинні збалансувати всі за і проти”.

– Я впевнений, що рішення буде ухвалено найближчим часом, але я не знаю коли, і я не знаю, як це рішення виглядатиме, – додав міністр оборони Німеччини.

Не танками єдині

Військово-політичний Олександр Коваленко в ефірі 7 каналу заявив, що для зміцнення позицій ЗСУ на Донецькому напрямку, в першу чергу, необхідно більше артилерії.

– Нам потрібно більше артилерії, САУ, ствольної артилерії, гаубиць, що можна буксувати, а також міномети. Тобто артилерія це головний фактор, який допоможе збільшити ефективність оборони саме на Донецькому плацдармі, – сказав він.

Водночас в Офісі президента України вважають, що січневе засідання Контактної групи з питань оборони України у Рамштайні можна назвати “бронетанковим”.

Як заявив заступник керівника ОПУ Андрій Сибіга в ефірі телемарафону, на його думку, перший Рамштайн у цьому році “створює нову реальність”.

– На моє тверде переконання, і я впевнений, що в цьому ми всі пересвідчимось, цей Рамштайн створить нову реальність. Я також переконаний, що ми можемо його неофіційно назвати “бронетанковим Рамштайном”, – сказав він.

Сибіга додав, за результатами домовленостей на засіданні 20 січня Україна отримає “танковий аргумент” у війні з Росією.

– Ми чітко розуміємо, що на сьогодні практично вже сформована коаліція держав, яка готова нам передати танки Leopard. Звичайно, є певні формальності.

Звичайно, ще має бути певна політична воля, але, мені здається, що переконання в необхідності надання танків є в тих ключових гравців, від яких залежить це уже практичне втілення. Те, що вони будуть, сумнівів немає, – сказав заступник голови ОПУ.

Андрій Сибіга додав, що зараз майже настав час, коли табу на постачання зброї для України, зокрема важкої бронетехніки, такої як танки, майже знято.

За його словами, наступним кроком партнерів Заходу у підтримці України має стати авіація.

Дивіться онлайн-трансляцію виступу глави Пентагону Ллойда Остіна та голови Об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі за підсумками засідання Рамштайну-8 з перекладом українською від Голосу Америки.

Читайте
Це переломне десятиліття для світу і переломний момент для України – Остін на Рамштайні
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Генеральний директор Apple назвав шість книг, які допоможуть досягти успіху
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T12:36:06Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 14 – 17 жовтня
VGorode
2025-10-14T10:55:53Z
Відреставрована муза театру повернулася на Оболонську набережну
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T10:15:23Z
Напередодні прем'єри шоу «Холостяк» Тарас Цимбалюк виїхав за кордон
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T16:51:44Z
Емінем вдруге стане дідусем. Названа донька репера чекає на первістка
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T13:06:51Z
«За що її судити?». Відома українська співачка стала на захист Алли Пугачової
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T11:36:56Z
47-річна телеведуча розсекретила ім'я первістка після виписки з пологового
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T09:33:48Z
Білик встановила рекорд 2025 року серед співачок і висловила каналу «1+1» все, що накипіло
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T09:00:33Z
«Була така повненька, прищавенька». Відома артистка розповіла, як розпочинала свою кар'єру Таїсія Повалій
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T08:36:26Z
Росія постачає контрабандне пальне через приватний албанський порт
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T23:24:59Z
Atlantic Council пояснив, як атаки РФ по енергетичних об’єктах України впливають на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T22:00:03Z
Авіакомпанії Китаю виступили проти планів США заборонити польоти над територією Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T20:24:12Z
Україна та ЄС схвалили оновлені умови торгівлі
Европейская правда
2025-10-14T18:51:00Z
Франція у 2026 році запозичить рекордні 310 млрд євро
Европейская правда
2025-10-14T17:30:14Z
Нацкешбек: Мінекономіки повідомило, коли українці отримають виплати за серпень
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T17:27:27Z
Український IT-підприємець назвав найнадійніші інвестиції під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T16:54:30Z
Україна експортувала равликів на $5,5 млн
AgroPortal
2025-10-14T16:00:22Z
Коболєв відмовився сплатити податки на десятки мільйонів гривень – ексголова «Нафтогазу»
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T15:18:47Z
У Німеччині депутати закликали зняти обмеження на експорт зброї до Ізраїлю
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T22:51:43Z
Трамп пригрозив Китаю частковим припиненням торгівлі
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T22:24:47Z
Трамп назвав Іспанію єдиним відстаючим членом НАТО
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T21:21:12Z
Труханов. Чому саме зараз?
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T19:57:40Z
Трамп пригрозив Іспанії тарифами через низькі витрати на оборону
Европейская правда
2025-10-14T19:36:28Z
Трамп розкрив втрати РФ на війні та заявив, що Україна вразила світ своєю стійкістю
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T19:36:24Z
В ОБСЄ призначили уповноважену з питань викрадених українських дітей
Европейская правда
2025-10-14T19:30:54Z
Трамп пригрозив ХАМАС: якщо вони не роззброяться, їх роззброїмо ми
Европейская правда
2025-10-14T19:12:26Z
В Одесі протестувальники вийшли на мітинг проти Труханова
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T19:09:34Z
Трьом ґвалтівникам 14-річної дівчинки на Закарпатті апеляційний суд переглядає вирок
FaceNews
2025-10-14T18:03:25Z
У Словаччині затримували машиніста поїзда, який потрапив в аварію з 69 постраждалими
Европейская правда
2025-10-14T14:57:26Z
Поліція затримала «мольфара», який обіцяв клієнтам «тотальний захист на все життя на увесь рід»
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T12:33:19Z
У Німеччині невідомі влаштували курник у вагоні потяга
Европейская правда
2025-10-14T11:48:08Z
У Львові львівському реабілітаційному центрі померли двоє дітей-сиріт
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T11:09:09Z
Два румунські катери порушили кордон України
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T10:42:59Z
Довічне за вбивство підлітка на фунікулері: Артем Косов подав апеляцію
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T10:27:59Z
З Німеччини до Польщі намагалися ввезти понад 20 тонн незаконних відходів
Европейская правда
2025-10-14T10:27:40Z
За допомогою ШІ оформлювали кредити на українців: поліцейські викрили шахраїв
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T10:18:36Z
Абсолютна більшість росіян готова до завершення війни по лінії фронту – дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T21:21:54Z
15 жовтня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T21:00:41Z
Яке релігійне свято відзначається 15 жовтня 2025: традиції та молитва
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T19:06:32Z
ЗМІ: Пісторіус невдоволений компромісним законопроєктом про військовий призов
Европейская правда
2025-10-14T18:36:54Z
14 жовтня – день, важливий для гарту армії і нації
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T18:09:29Z
Британська розвідка назвала масштаби втрат РФ на війні
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T17:12:25Z
Мобілізація чоловіка, який доглядав за хворим батьком. Офіс генпрокурора відреагував на скандал
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T17:09:11Z
Як ефективно протидіяти загрозам з повітря
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T15:24:51Z
Стартували щорічні Різдвяно-Новорічні зйомки FM-TV для ефіру 70 ТБ України. ЯК ДОЛУЧИТИСЯ?
FM-TV
2025-10-14T13:18:24Z
Скільки років живуть українці: статистика після пандемії
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T12:21:49Z
TikTok та Telegram сприяють продажу нелегального препарату для схуднення
InternetUA
2025-10-12T10:03:43Z
Як зберегти суглоби здоровими та рухливими: поради ревматологів
Комсомольская правда
2025-10-12T10:03:15Z
Який м'яз у тілі людини є найсильнішим: відповідь учених може здивувати
Фокус
2025-10-12T07:45:11Z
Над Україною бушує магнітна буря потужністю 5 балів: лікарі попереджають про небезпеку
TSN
2025-10-12T07:18:08Z
Знижують стрес та зміцнюють серце: дієтолог назвав топ-5 найкорисніших соків
Знай
2025-10-12T03:51:39Z
Можуть зіпсувати весь образ: косметологи назвали найпопулярніші помилки у макіяжі
Знай
2025-10-11T20:51:05Z
Каша за копійки, яка рятує нашу підшлункову: чому ми дарма недооцінюємо її користь
TSN
2025-10-11T15:36:20Z
Який чай корисніший - чорний чи зелений: поставлено остаточну крапку в питанні
GlavRed
2025-10-11T15:27:37Z
Після смертельної аварії в Китаї акції Xiaomi різко просіли
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T09:45:31Z
В Україні набирає популярності китайський автопром
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T08:48:53Z
Українці не квапляться пересідати на електричні автомобілі: у яких регіонах країни їх найбільше
Знай
2025-10-12T10:51:59Z
В’єтнамські електробуси VinFast презентували у Європі
AutoCentre
2025-10-12T10:09:17Z
Компанія MG виходить на ринок автобусів
AutoCentre
2025-10-12T08:06:33Z
Бампери з Польщі для вантажівок Volvo, Man, Mercedes, DAF, Scania
AutoGeek
2025-10-11T18:39:14Z
Opel показав нову версію Grandland із запасом ходу 700 км
AutoCentre
2025-10-11T18:13:56Z
На аукціон виставили унікальний Mercedes 90-х із величезним двигуном від суперкара
Фокус
2025-10-11T16:27:52Z
Єдиний позашляховик «Україна» буде виставлено на продаж
AutoCentre
2025-10-11T16:09:42Z
У Києві відновлюють електропостачання на правому березі
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T20:48:49Z
Лінія фронту станом на 14 жовтня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T20:06:40Z
На Харківщині розширено зону обов’язкової евакуації сімей із дітьми
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T19:09:57Z
У деяких районах Києва зникло світло: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T17:36:19Z
НАБУ і САП передали до суду справу про забудову столичного парку «Нивки»
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T16:30:00Z
У Києві зникло світло на деяких станціях метро
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T15:42:16Z
У Бучі стартує опалювальний сезон: коли буде тепло у квартирах
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T15:33:25Z
Прокуратура відкрила справу через неякісні антипаркувальні стовпчики на Подолі
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T14:33:39Z
На Київщині зафіксовано два випадки сказу у безпритульних тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T14:09:54Z
Гороскоп на 13 жовтня: Близнюкам - нова ідея, Терезам - невелике напруження
FaceNews
2025-10-12T17:54:44Z
Щоб усі рослини пережили зиму: ось що потрібно зробити у жовтні в саду
24tv
2025-10-12T10:48:44Z
Гороскоп на тиждень з 13 по 19 жовтня: Тельцям - хаос, Ракам - допомога
GlavRed
2025-10-12T10:27:40Z
Відпустка буде зіпсована через ці речі: що варто залишити вдома перед подорожжю
24tv
2025-10-12T10:12:55Z
Коли краса болить: історія боротьби за «ідеальне тіло»
ZN UA
2025-10-12T10:03:41Z
Природоохоронці б'ють на сполох: родина Трампа збудує елітний курорт на острові в Албанії
24tv
2025-10-12T10:03:05Z
Приємне з корисним: 3 "золоті" поради, як залишатися у формі під час подорожей
24tv
2025-10-12T09:03:21Z
Що підказують зірки, прогноз для всіх знаків на 12 жовтня
360ua.news
2025-10-12T09:00:28Z
Карпати засипало снігом: на горі Піп Іван помітили казковий зимовий пейзаж
Фокус
2025-10-12T07:51:20Z
Учені припустили, що в Сонячній системі може існувати ще одна планета
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T13:06:18Z
Microsoft припинила підтримку Windows 10. Що це означає і що робити користувачам
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T08:06:23Z
Чого зумерам бракує для кар'єрного зростання? Результати нового дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T07:06:30Z
Мобільні оператори почали блокувати спамерів: як поскаржитися на нав’язливі номери
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T06:51:44Z
Названо побутові прилади, через які українці переплачують за електроенергію до 30%
VGorode
2025-10-13T15:51:08Z
Вчені назвали найефективніший спосіб щось запам'ятати
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T05:21:29Z
Прогноз магнітних бур на 13-5 жовтня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-10-13T04:27:18Z
Популярний криптогаманець показує нульовий баланс: користувачі панікують через технічний збій
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T19:30:45Z
У Швеції чоловік копав черв’яків для риболовлі, а натрапив на унікальний середньовічний скарб
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T17:36:01Z
МПК підтвердив: російські окупанти можуть вільно заявлятися на його турніри
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T18:18:44Z
Юнацька збірна України з футболу поступилася Швеції на турнірі в Хорватії
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T16:42:26Z
Баскетболіст «Дніпра» через безпекову ситуацію покинув Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T16:21:08Z
Збірні України з шахів здобули золото та срібло чемпіонату Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T13:42:37Z
Велетень став 17-м футболістом, який дебютував у збірній України за часів Реброва
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T12:15:22Z
Про футбол по-новому: спільний проєкт GGBET і каналу «Денис Бойко»
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T11:48:28Z
Ястремська стартувала з перемоги на турнірі у Китаї
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T11:27:43Z
Жіноча збірна України з баскетболу проведе наступні домашні матчі у Ризі
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T10:33:17Z
Зять Суркіса повідомив, що легіонер «Динамо» свою першу зарплату віддав ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-10-14T10:15:08Z