19 січня була презентована модель цьогорічного вступу до закладів вищої освіти.
– Як і в минулому році, пропонуємо як альтернативу ЗНО провести вступне випробування у форматі удосконаленого НМТ. Найважливіше, на чому я завжди наголошую, – це безпека. Тому тест випускники складатимуть в один день, – повідомив міністр освіти і науки України
Скільки предметів
Отже, національний мультипредметний тест (НМТ) міститиме завдання з трьох предметів.
Два обов’язкові предмети: українська мова і математика. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.
Де проходитиме НМТ
НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах України та в деяких країнах за кордоном.
– Важливо, що випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу, – додає міністр освіти.
Скільки триватиме тест
Для складання тесту буде відведено 180 хвилин, які вступник зможе розподілити на свій розсуд.
Коли проходитиме НМТ
У 2023 році передбачено 2 сесії НМТ: основна та додаткова. Основна проходитиме у червні, додаткова – у червні-липні.
У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.
Як підготуватись до НМТ
Усі завдання НМТ відповідатимуть чинним програмам ЗНО, а у тестах буде використано завдання, розроблені для тестування. Для підготовки достатньо добре вчитися в школі, працювати з традиційними навчальними підручниками/посібниками. Доцільно попрацювати із завданнями минулих років ЗНО.
Не пізніше травня 2023 року будуть підготовлені демонстраційні варіанти кожного з блоків НМТ, щоб учасники, змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.
Нагадаємо, що для учнів 4, 9 і 11 класів.