MY.UAНовости
Наталія Лигачова: «Головний напрямок російського інформаційного удару може переміститись на Захід»
Наталія Лигачова: «Головний напрямок російського інформаційного удару може переміститись на Захід»

Наталія Лигачова: «Головний напрямок російського інформаційного удару може переміститись на Захід»

Шефредакторка «Детектора медіа» коментує зміни в наративах пропаганди і загрозу «західного» вектору російського інформаційного впливу.

У межах програми «Анатомия фейка», яка виходить на міжнародному російськомовному каналі «Новый мир» та націлена на російськомовних європейців, Вадим Міський говорить із медіаекспертами про російську дезінформацію та як із нею боротись.

Співрозмовниця Вадима в черговому випуску «Анатомии фейка» — шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова. Команда «Детектора медіа» роками аналізує російську пропаганду, дезінформацію і маніпуляції. Із початку великої війни аналітичний і фактчекерський напрямок «Детектора медіа» значно посилився: команда видання щодня в режимі реального часу аналізує інформаційний простір і розвінчує фейки у проєкті #DisinfoChronicle, а також аналізує великі масиви даних із соціальних мереж, аби відстежити тенденції російської пропагандистської риторики. Ці тенденції останніх тижнів коментує Наталія Лигачова.

Вадим Міський: 14 січня Росія вдарила ракетою по житловому будинку в Дніпрі. 45 людей загинули, понад сімдесят поранені, 19 зникли безвісти. Російська пропаганда обговорює ступінь провини України в цій трагедії, бо, мовляв, ракету нібито збила українська протиповітряна оборона, а не збивали б — не гинули б мирні мешканці. Наталіє, скажіть, що вони хочуть втовкмачити своїй аудиторії такими меседжами? На що вони розраховують?

Наталія Лигачова: Так, думаю, є тонкий розрахунок, і я бачу, як він працює. Наприклад, так звані фільми, які зараз знімає колишня ведуча каналів Медведчука Діана Панченко на окупованій частині Донецької області — в Донецьку й Маріуполі. Вона маніпулює, запитуючи: «хто в цьому всьому винен?», але не «хто напав на Україну?» (Детальніше про це в матеріалі Гали Скляревської. — «ДМ»).

Мої знайомі, родичі яких залишились у Маріуполі, тепер деколи кажуть: не все однозначно. На запитання «хто напав на Україну?» вони відповідають, що Росія. Але їм потрібно про це постійно нагадувати: що було першопричиною, зокрема, можливо, прильотів і українських снарядів або залишків збитих російських ракет… А неодноразове повторення, здавалося б, безглуздих тез «хто винен» перемикає в людей у головах причинно-наслідковий зв’язок — усе стає «неоднозначним». Люди починають розмірковувати не про відповідальність Росії за агресію, а що, мовляв, якби Україна просто відступила, сдала місто, якби в місті не було українських військових, то й обстрілів би не було… Тобто спекуляції на житті мирних мешканців спрацьовують для якоїсь частини людей.

Вадим Міський: Нагадаю, що Олексій Арестович, радник Офісу президента (до 18 січня), у спільному онлайн-ефірі з росіянином Марком Фейгіним сказав, що, можливо, російську ракету, яка зруйнувала будинок у Дніпрі, перед цим збила українська протиповітряна оборона. Цього ж дня командування Повітряних сил української армії заявило, що в України нема чим збивати ракети Х-22. Навіщо Арестович це сказав?

Наталія Лигачова: Не знаю, навіщо Арестович вкинув в інфопростір цю безглузду версію, не будучи фахівцем. Зрозуміло, що насправді нема різниці, чи збили ракету, чи вона влучила сама, адже її запустила Росія по українській території. Але такі формулювання можуть підживлювати наратив: мовляв, українцям не можна давати високотехнологічну зброю, вони не вміють нею користуватися, стріляють навмання, і в результаті гинуть цивільні. А Росія тут узагалі ні до чого.

За такі месежди хапаються й ті, хто просуває ідеї  «миру за будь-яку ціну». Мовляв, варто піти на будь-які поступки Росії, аби припинили гинути люди.

Вадим Міський: Як змінилися російські маніпуляції за одинадцять місяців великої війни? Починалось, як ми пам’ятаємо, з цілковитих дурниць — що всіх тут треба денацифікувати, що українські цивільні радо приймуть російських «визволителів», що за три дні Росія захопить Україну і так далі. Але ці меседжі не спрацювали, й зараз навіть внутрішня російська аудиторія їх поступово забувають. Що приходить їм на зміну?

Наталія Лигачова: Головний новий акцент — що Росія воює проти НАТО. Мовляв, увесь світ планував напасти на Росію й пошматувати її, й вона змушена була завдати превентивного удару. У голові адекватних людей це не вкладається, бо насправді нема жодного доказу, що Україна (а надто — НАТО) збирала сили для нападу на Росію; натомість навпаки, Росія місяцями гуртувала війська біля кордону з Україною. І чому в перші тижні вторгнення вони не говорили про загрозу з боку НАТО, що Україна готувала напад на Росію? Навпаки, той же посіпака Путіна — Лукашенко — сміявся з навчань української тероборони, мовляв, ті бігають з дерев’яними автоматами, ми за три дні Україну переможемо... Але більшість споживачів пропаганди не замислюється, не ставить незручних запитань, а просто вірить у все, що кажуть із телевізора.

Також, безумовно, російські пропагандисти намагаються впливати на звичайних мешканців країн Заходу. Наприклад, вони стверджують, що Європа замерзає і європейські жінки продають своє тіло заради тепла. Чи може будь-яка нормальна людина в наш час, коли кожному доступний інтернет і можна подивитися, що відбувається в будь-якій країні, в це вірити? Але вірять. До того ж, у Росії заблокували частину ресурсів, якими люди користувалися для отримання альтернативної інформації, закрили рота незалежним медіа.

Тобто російські пропагандисти працюють із громадською думкою на Заході, нав’язуючи, перш за все, ідею, що потрібно примушувати Україну до переговорів із Росією та поступок. Бо, мовляв, західний обиватель страждає, електроенергія дорожчає, життя дорожчає, умови погіршуються — Україна не варта того, щоб так потерпати. Переконують також, що санкції не діють на Росію, натомість погіршують життя громадян західних держав, і що ті платять із власної кишені за зброю, яку посилають в Україну… І так далі.

Вадим Міський: Ще один недавній фейк — «відплата» російських військ за удар по казармах у Макіївці. Нагадаю, в новорічну ніч ракетним ударом наші ліквідували кількасот російських військових на окупованій території Донеччини. Їх, мабуть, за радянською традицією зігнали всіх у гуртожиток дивитись новорічне привітання Путіна. І ось російське Міністерство оборони стверджує, що у відповідь російські ракети влучили у два гуртожитки в Краматорську і знищили чи не шістсот українських військових. Чотири знімальні групи іноземних медіа перевіряли ці будівлі й не знайшли ознак загибелі людей. У тому, що росіянам удалося когось там убити, засумнівалися навіть їхні блогери. Навіщо росіяни вигадують перемоги, які нічим неможливо підтвердити, і як спростовують навіть їхні власні воєнкори?

Наталія Лигачова: По-перше, тому, що в них немає вагомих перемог на реальному фронті, натомість є успішні операції українських військ, інформаційний ефект яких потрібно чимось балансувати. Наш успішний удар по Макіївці деморалізував росіян, які стежать за перебігом війни.

По-друге, в Росії відбувається боротьба, в тому числі в інформаційному просторі, між різними групами впливу: Шойгу, Пригожина та іншими. Вони змагаються за високі посади, вплив на суспільство, за прихильність Путіна і можливість впливати на його рішення, а деякі, зокрема Пригожин і Кадиров, розбудовують приватні армії, які потім можна буде застосувати в боротьбі за владу. Ця внутрішня боротьба  в російських так званих елітах нам, звісно, вигідна.

По-третє, критичні виступи так званих воєнкорів, або навіть штатних пропагандистів російського телебачення, можуть бути потрібні для імітації свободи слова в Росії. Мовляв, вони нічим не гірші за Захід, у них теж є суспільна дискусія, і коли трапляються провали, то можна критикувати владу. Щоправда, Путіна ніхто ніколи не критикує. Коли вони критикують міністрів, генералів та інших високопосадовців, імовірно, роблять це з дозволу найвищого керівництва; таке було навіть у Радянському Союзі, де ЦК Компартії дозволяв газеті критикувати обком, а обком — критикувати райком. А потім винних на нижчих рівнях демонстративно карали.

Вадим Міський: Нещодавно Лев Гудков, керівник «Левада-центру» — соціологічної компанії, яка вважається в Росії настільки незалежною, наскільки це там взагалі можливо, — пояснював, що невдоволення росіян перебігом війни (яку там офіційно називають «спеціальною військовою операцією») не слід трактувати як пацифізм чи незгоду з російською агресією. Росіяни невдоволені, що «операція» так довго триває й не досягає результату. Саме таку критику зараз підігрівають «воєнкори», каналізуючи невдоволення суспільства та спрямовуючи його на військове керівництво.

Протистояння між групами впливу, про яке ви кажете, останнім часом загострилось. Наприклад, у першій половині січня російський Генштаб і власник приватної військової компанії «Вагнер» Євгеній Пригожин наввипередки брехали, що захопили Соледар, і що саме їхні підлеглі відіграли в цій операції вирішальну роль. (Врешті наші військові відійшли з міста. — «ДМ».) Наскільки ця боротьба в інфопросторі може далеко зайти? Чи Кремль перестав контролювати російський інфопростір, чи насправді все це санкціоновано Путіним?

Наталія Лигачова: Центральні російські медіа, без сумніву, цілком контрольовані Кремлем. Щодо Пригожина, Кадирова та інших діячів можуть бути нюанси. Не виключаю, що ця боротьба зрештою послабить Путіна. Але ніхто з адекватних експертів не вірить, що в Росії може повстати народ. Громадська думка в Росії під повним контролем влади.

Вадим Міський: Днями Головне управління розвідки повідомило, що російські спецслужби планують від імені відомих західних видань звертатись до українських журналістів із пропозиціями про співпрацю, а потім випитувати інформацію про стан української економіки, політики, армії. Окрім отримання розвідданих, Росія нібито намагається в такий спосіб перешкодити постачанню зброї в Україну. За цей рік ми бачили багато фейків, спрямованих саме на це. Що західна зброя в Україні неефективна; що росіяни вже всю її знищили; що нам дають радянський мотлох; що українські солдати не вміють поводитися з новітньою технікою і зброєю… Усе це не спрацювало, й Захід дає нам дедалі серйознішу зброю, якою раніше ні з ким не ділились за межами НАТО. Що наступне вигадає Росія, щоби припинити озброєння України?

Наталія Лигачова: Так, це одна з їхніх головних цілей, бо зрозуміло, що результат війни залежить від готовності Заходу давати Україні ефективну й сучасну зброю в достатній кількості. В українців є готовність воювати, але за кількістю танків, гармат, літаків ми поступаємось Росії.

Ми бачимо, що Захід, надаючи озброєння, відповідає на дії Росії, а не діє на випередження. Це тому, що західні уряди та НАТО бояться спровокувати Росію, наприклад, на застосування якоїсь зброї масового ураження.

І я не розумію, чому в такій ситуації Росія зосередилась на спробах зашкодити цивільним. Зокрема намагається «добити» енергетичну системи — хоч і невдало, але в процесі стаються такі трагедії, яку Дніпрі. Спершу вони розраховували, що почнеться хаос, паніка, великі міста стануть непридатними для життя, й українці замерзатимуть у темряві, що змусить їх чи то повстати проти влади, чи то, принаймні, змусити владу йти на поступки агресору. Але ми пережили вже пів зими, й нічого цього не сталося. Задум росіян не вдався, але вони далі б’ють по інфраструктурі й по мирних людях, хоч і знають, що саме це стимулює Захід охочіше надавати зброю.

Здається, що це пов’язано з російською ментальністю й уявленням про світ. У Росії не цінують життя взагалі. Вони постійно розповідають у медіа, як почесно померти (нещодавно Володимир Соловйов сказав, що життя «дуже переоцінене», а раніше Путін обіцяв, що всі загиблі росіяни потраплять у рай і, мовляв, краще раніше, ніж пізніше). Західна ж цивілізація побудована на усвідомленні цінності кожного людського життя. Росіяни не розуміють цього, й своїми ударами по цивільних  спонукають Захід лише давати нам більше і більше зброї.

Вадим Міський: Чого варто чекати від російської пропаганди й дезінформації у 2023 році? В яких напрямках вона розвиватиметься й посилюватиметься, чи вигадає щось нове?

Наталія Лигачова: Найнебезпечнішою, на мій погляд, залишається боротьба російської пропаганди за уми західних обивателів. Від яких, у свою чергу, Росія сподівається тиску на їхніх політиків. Про спроможність російської пропаганди вплинути на громадську думку в Україні вже не йдеться. Якісь інформаційні спецоперації іноді спрацьовують, якась частина українців залишається вразливою для кремлівських меседжів, але масового незадоволення українською владою, масових протестів чи відмови чинити спротив агресії Росія тут не досягне ніякими фейками й маніпуляціями. Якщо вони це усвідомили, головний напрямок російського інформаційного удару може переміститись на Захід. Там, звісно, є достатньо людей, вразливих для російської пропаганди і дезінформації. І достатньо людей, які просто сильніше переймаються своїм добробутом і безпекою, ніж долею України.

Ми знаємо, що якщо Росія загарбає Україну, вона не зупиниться й піде далі. Але Захід усвідомлює це вкрай повільно. Там ще нещодавно панувала думка, що Росію треба задобрювати, що Росія — це партнер, без якого Європа не виживе. Й зараз подекуди в Європі росіянам удається підбурити людей на протести проти допомоги Україні. Думаю, саме в цьому напрямку Кремль працюватиме в першу чергу.

Колаж: «Детектор медіа»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
Изменения в команде. Первое увольнение Трампа
Корреспондент
2025-05-01T21:45:07Z
Андрей Ермак: Несмотря на миф советской пропаганды о «победе СССР в Великой Отечественной войне», факты свидетельствуют о другом
Апостроф
2025-05-02T09:21:55Z
Блокировка активов и запрет на операции: Украина ввела санкции против компаний российских олигархов
Апостроф
2025-05-02T09:21:01Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
США могут выйти из переговоров: какими будут последствия для Украины
Comments UA
2025-05-01T21:28:16Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Зарплата военных в 2025 году: кто и сколько получит
Знай
2025-05-02T08:51:09Z
Минобороны в апреле кодифицировало более 120 образцов вооружения и техники
Корреспондент
2025-05-02T08:19:05Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Необычный памятник из белого мрамора: как выглядит могила мужа Тины Кароль, который умер в 32 года
Telegraf
2025-05-02T09:15:23Z
Известный украинский актер показался в больнице и сообщил об операции: "Семь уколов"
TSN
2025-05-02T09:06:51Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
2025-04-20T16:51:14Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Сезон клубники открыт: когда снизятся цены и чего ждать покупателям
Gazeta UA
2025-05-02T09:27:52Z
Цены на яйца падают. Где можно еще больше сэкономить
Telegraf
2025-05-02T09:21:02Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Кофе и старение: ученые выяснили, как влияет на организм 4-6 порций ежедневно
Факти ICTV
2025-05-02T09:16:49Z
Что нельзя есть при атрозах: какие продукты вредны для суставов
TSN
2025-05-02T09:06:27Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Врачи назвали два овоща, которые помогают держать сахар в крови в пределах нормы
TSN
2025-05-02T09:06:23Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
В Киеве задержали мужчину, который "заминировал" школу
Корреспондент
2025-05-02T09:30:37Z
В полиции заявили о возвращении на улицы вело-, мото- и конных патрулей
Комсомольская правда
2025-05-02T08:31:03Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
В Добропарке под Киевом цветут три миллиона тюльпанов
Комсомольская правда
2025-05-02T09:22:07Z
ГУР ищет информаторов среди россиян
Корреспондент
2025-05-02T09:21:39Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Пять банальных ошибок, из-за которых ваш образ может выглядеть дешево
Gazeta UA
2025-05-02T08:33:19Z
Отпугивают клещей и дарят аромат: пять растений, которые следует посадить во дворе
Gazeta UA
2025-05-02T08:30:10Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
ВСУ на фронте ликвидировали российского боксера
ZN UA
2025-05-02T09:13:32Z
Усик заявил, что ему осталось провести два боя до завершения карьеры
ZN UA
2025-05-02T08:30:34Z
Манчестер Юнайтед практически заполучил 18-летнюю звезду
Корреспондент
2025-05-02T08:19:32Z
Как изменился Дэвид Бекхэм за 30 лет: фото секс-символа в юности и сейчас
Gazeta UA
2025-05-02T08:06:39Z
Украинский боксер Радченко проиграл в чемпионском бою
Корреспондент
2025-05-02T08:00:06Z
Усик уходит с ринга и проведет два последних боя: кого выбрал для финального поединка
Фокус
2025-05-02T07:51:31Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Водители могут получить штраф: что точно не стоит менять в своем авто
Comments UA
2025-05-02T08:21:47Z
Aston Martin представила самый мощный кроссовер в мире
UAToday
2025-05-02T05:42:18Z
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
2025-05-01T16:12:37Z
Нужно ли включать фары днем в городе и когда это обязательно
Факти ICTV
2025-05-01T15:40:46Z
Расход топлива снизится в разы: что нужно знать, как новичку, так и водителю со стажем
Comments UA
2025-05-01T11:06:16Z
Нового конкурента Toyota RAV4 от Jeep полностью рассекретили до премьеры
Фокус
2025-05-01T10:43:18Z
Уникальная окраска: Феррари обновила болид и костюмы для Гран-при Майами
Корреспондент
2025-05-01T07:15:35Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Справился с неоднозначной задачей: квантовый компьютер "побил" всех конкурентов
Фокус
2025-05-02T09:12:05Z
Xiaomi и Samsung в пролете: назван самый мощный смартфон апреля 2025 года
Фокус
2025-05-02T09:00:56Z
В РФ атакован объект космической разведки - ЦПД
Корреспондент
2025-05-02T08:51:02Z
Данные владельцев iPhone в опасности: хакеры атакуют пользователей Applе
TSN
2025-05-02T08:48:53Z
Дипфейки стали настолько реалистичны, что имитируют даже сердцебиение
ZN UA
2025-05-02T08:28:33Z
Чи вистачить газу українцям наступної зими
AgroNews
2025-05-02T08:16:37Z
НОВІ ПОТУЖНІ ТРАКТОРИ ДТЗ: РЕВОЛЮЦІЯ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ
AgroNews
2025-05-02T08:09:37Z