MY.UAНовини
Танки для Украины: почему мы так бьемся за Leopard и чем хороши Abrams, Challenger и Leclerc
Танки для Украины: почему мы так бьемся за Leopard и чем хороши Abrams, Challenger и Leclerc

Танки для Украины: почему мы так бьемся за Leopard и чем хороши Abrams, Challenger и Leclerc

Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України, генерал-майор Вадим Скібіцький зазначає, що в найближчі два місяці, в лютому-березні 2023 року, будуть відбуватись активні бойові дії в Донецькій та Луганській областях.

Україна щоденно готується як до можливості наступу, щоб відбивати захоплені росіянами території, так і до оборони на випадок активізації загарбників на різних частинах фронту. А тому особлива увага приділяється танкам, без яких на цьому етапі війни обійтись неможливо.

Багато очікувань, пов’язаних з танками, було від останнього засідання Рамштайну. Частина з них справдилась. Так, Британія пообіцяла надати свої танки Challenger 2, Польща та Марокко поділяться своїми Т-72Б, а уряд Франції розглядає передачу їхніх Leclerc Україні. 

Зараз дивляться

До того ж, Польща збирає коаліцію країн, які могли б поділитись німецькими Leopard 2, що перебувають на їхньому озброєнні, однак для цього необхідно отримати згоду ФРН – країни-виробника. 

Таким чином, серед танків, які може отримати Київ – Leopard, Abrams, Challenger та Leclerc. Що це за танки, які їхні характеристики та як вони допоможуть у сучасних бойових діях на території України – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Підсумки Рамштайну-8 

Експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука, військовий та політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко розповів у коментарі Фактам ICTV, що він, як і багато хто, очікував, що Німеччина все ж погодиться передати Україні танки Leopard 2. Однак поки що навколо цього питання продовжують точитися дискусії. 

Водночас Україні пообіцяли британські Challenger, 8 ЗРК Avenger, ракети для систем NASAMS, 58 БТР Bradley, 90 БТР Stryker, 350 позашляховиків, 19 гаубиць, тисячі артилерійських снарядів, ППО Patriot та вертольоти.

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що наступна, дев’ята зустріч Контактної групи з питань оборони України (у форматі Рамштайн) відбудеться уже в лютому 2023 року.

Він не став зазначати, чи будуть на зустрічі продовжувати тему танків, які ніяк не затвердять, однак повідомив, що завдяки наполегливій роботі наших воїнів Україна отримує більше довіри, а це означає – що й більше зброї. 

В Офісі президента припускають, що Рамштайн-9 буде саме авіаційним, і на це звернув увагу Коваленко, адже небо – це теж частина фронту, в якій ЗСУ потребують нової техніки. 

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк написав у себе в соцмережах, що надання Україні винищувачів F-16 фактично розблоковане, хоча наразі ще рано говорити про те, коли та скільки літаків нам дадуть.

Тим часом старший аналітик Фонду Повернись живим, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень, військовий експерт Микола Бєлєсков підкреслив, що на фоні того, що ми критично залежні від західного озброєння, добре, що нам щось дають – особливо якщо враховувати, що останні два пакети від США й інших країн більші, ніж те, що нам давали в останньому кварталі минулого року. 

– Це однозначно позитив. Найбільший позитив по легкій бронетехніці, далі по артилерії, найменше поки що по танках. Але навіть того, що нам пообіцяли, вистачить, щоб сформувати дві-три бригади різної потужності. По стандартах НАТО – це ціла дивізія, що доволі непогано, – заявив він.

Бєлєсков звернув увагу, що хоча ми й не отримали від Німеччини танки Leopard, Берлін пообіцяв допомогу на €1 млрд, включно з ППО – а це така ж актуальна проблема, як і ведення дій на землі. 

Характеристики німецького танка Leopard 2

Передача цих танків була серед топ-тем останнього Рамштайну. Напередодні польський президент Анджей Дуда оголосив, що готовий передати Україні роту (14 машин) Leopard-2, якщо ФРН розблокує можливість такої поставки. 

А 23 січня польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький повідомив, що Варшава вже офіційно звернулася до Німеччини із запитом на постачання Україні танків Leopard 2.

Німецькими танками на своєму озброєнні готові поділитись і країни Балтії – Литва, Латвія та Естонія, – які разом з Польщею закликали ФРН дозволити таку передачу. 

Однак німецький уряд продовжує вагатись, через що у Берліні навіть відбулась акція протесту.

Проте є й позитивний прорив – за словами міністра оборони України Олексія Резнікова, хоч Німеччина не погодила постачання Leopard 2, українські військовослужбовці вже можуть розпочати навчання на цих танках.

Факти ICTV запитали у військового експерта Миколи Бєлєскова, чому Україна та союзники так активно працюють саме над отриманням танків Leopard 2 – в чому їх особливість порівняно з іншими можливими варіантами. 

– В рамках військових дій ми щось втрачаємо, нам потрібно поповнювати запаси, і варіантів було рівно два – якщо ми кажемо про масовість, то це або Abrams, або Leopard. Американці поки що не готові говорити про Abrams. Як наслідок – активно говорили про Leopard, намагались створити відповідний фон, в першу чергу Британці своїм кроком з надання Challenger, але поки що безрезультатно, – пояснив експерт.

Він зазначив, що Leopard, поряд з Abrams, – це єдиний масовий основний бойовий танк на Заході, який може задовольнити наші потреби – тому що ні Challenger, ні Leclerc на це не здатні. 

У цього танка є багато різних варіацій, проте Україна, за словами Бєлєскова, може розраховувати на німецькі Leopard 2А4. 

– Він доволі масовий, можливо, не найсучасніший – йому не вистачає додаткового бронювання, яке йде у наступних модифікаціях. Не вистачає додаткової оптики, яка більш потужна у новіших версіях. Але навіть так це непогана модель, яка переважає все те, що є на озброєнні як у нас, так і в РФ, – повідомив аналітик.

Leopard 2А4 розробляли з 1985 по 1992 рік. Компанія-виробник, Krauss-Maffei Wegmann, подає такі характеристики цього танка:

  • екіпаж – 4 людини;
  • швидкість – до 70 км/год;
  • вага – 55 т.

Ця модифікація оснащена захистом екіпажу від мін та ручних протитанкових засобів, має комбіновану систему нічного бачення водія від Zeiss та цифрову командно-інформаційну систему. 

Військовий експерт Олександр Коваленко, коментуючи вірогідність передачі такого танка українській армії в майбутньому, зазначив, що це питання буде так чи так вирішене, хоча й хотілося б, щоб це відбулось якомога швидше.

Характеристики американського Abrams

Американські танки часто згадуються як можливий варіант підтримки української армії, подібний до німецьких Leopard. Адже основний бойовий танк M1 Abrams – найбільш поширений в армії США.

Підживлюють цю тему і в Німеччині – канцлер Олаф Шольц, до прикладу, озвучував варіант із розблокуванням Leopard після того, як США дадуть Україні свої Abrams. 

Ці два танки багато в чому подібні, адже, за даними Defense Express, вони мали фактично одного й того самого попередника – його спільно розробляли конструктори цих двох країн. 

Повідомляється, що головна мета, з якою створювався Abrams, так само, як і Leopard – протистояння радянським танкам. 

– Вогнева потужність цих машин ідентична. Але система управління вогнем, за рахунок новіших пакетів оновлення Abrams, може вважатися кращою… Рівень бронювання американської машини цілком можливо вважати кращим за Leopard 2A4, – йдеться в порівнянні цих машин від Defense Express.

Польська армія має певну кількість Abrams на своєму озброєнні, тож українські екіпажі цілком могли б навчати там.

Характеристики Abrams включають:

  • екіпаж – 4 людини;
  • двигун – 1 500 к.с;
  • калібр гармати – 120 мм;
  • швидкість – до 68 км/год;
  • вага – 66,8 т;
  • вартість од.–  $6,21 млн.

Характеристики французького Leclerc

Французькі танки Leclerc, можливо, з’являться на українському озброєнні навіть раніше, ніж німецькі Leopard чи американські Abrams – принаймні, президент Еммануель Макрон не виключає таку передачу, хоч і не окреслює часові рамки. 

Так, Макрон повідомив, що вже попросив свого міністра збройних сил “попрацювати над цим”. 

Відомо, що Leclerc були розроблені у 1980-ті роки, однак серійно їх почали виробляти у 1990 році на підприємстві концерну Nexter. 

Головна особливість і відмінність цих танків від інших – це автоматичне зарядження, завдяки чому екіпаж зменшили з класичних чотирьох осіб до трьох. Також у Leclerc значно знизили масу броні, що допомогло збільшити рухливість машини. 

Ця техніка має величезну кількість складного електронного обладнання, що позначилось на її ціні та вартості обслуговування – Leclerc вважається одним із найдорожчих у світі.

Так, навіть станом на 2011 рік його ціна становила $9,3 млн.

Характеристики Leclerc:

  • маса – 54,6 т;
  • гармата – 120-мм CN-120-26;
  • боєкомплект – 40 боєприпасів;
  • потужність двигуна – 1 500 к.с.;
  • швидкість руху – до 72 км/год.

Через високу ціну велику кількість Leclerc мають на озброєнні хіба що самі французи (406) та Об’єднані Арабські Емірати, які можуть собі дозволити таку дороговартісну техніку (338).

Ще одна особливість цієї техніки в тому, що такий танк може проїхати без дозаправлення до 547 км.

Характеристики британського Challenger 2

Британці обіцяють, що Україна отримає від них 14 Challenger 2, які є основним танком сухопутних військ Великої Британії. 

Вони перебувають на службі британської армії з 1998 року та мають певні особливості, порівняно з тими ж Leopard та Abrams. Насамперед – йдеться про снаряди, адже їм необхідні тільки свої боєприпаси.

Також Challenger має броню, особливості якої виробники намагаються тримати в секреті. Системи управління вогнем цих танків включають цифрову систему, командирську панораму, тепловізори, лазерні далекоміри та багато іншого. Вони мають дуже високу швидкість перенесення вогню – башта таких танків обертається на 360 градусів всього лише за 9 сек. Для порівняння – Т-72 витрачають на це 20 сек.

Характеристики Challenger, за даними виробника: 

  • швидкість до 56 км/год;
  • 120-мм гармата L30;
  • гармата 7,62 мм та кулемет;
  • 2 незалежні системи нічного бачення;

Військовий експерт Микола Бєлєсков розповів, що усі ці танки – плюс-мінус подібні, особливо – за основним озброєнням, якщо не враховувати швидкість, яка відрізняється. 

– Основне озброєння у них однакове, і функціонал в них однаковий – підтримка піхоти в ближньому бою, розвиток прориву, якщо це якась наступальна операція. Вони підходять і для оборони, і для наступу. Це інструмент, який сам по собі, звичайно, не дозволить переломити бойові дії на свою користь, але без якого сучасна війна неможлива, – підкреслив він.

На питання про те, скільки танків потрібно Україні на цьому етапі війни, Бєлєсков зазначив, що, за оцінками західних експертів, потрібно щонайменш 100 одиниць. 

– Тобто до однієї танкової бригади, яку можна поєднати з легшою броньою, яку пообіцяли, і створити одну потужну бронетанкову дивізію. Створити або резерв для оборонних дій, або ешелон прориву для наступальних, – резюмував аналітик.

Читайте
У Німеччині обіцяють незабаром ухвалити рішення щодо танків Leopard для України
Теги: Війна в Україні, вторгнення, Німеччина, Польща, Російська агресія, США, Франція
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter
Читайте новини Факти ICTV у Telegram. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
До переговорів у Стамбулі приєднається МЗС Туреччини — ЗМІ
ТСН
2025-05-15T19:06:48Z
Рубіо повідомив, від чого залежатиме зустріч Трампа з Путіним
ТСН
2025-05-15T19:06:11Z
Зеленський затвердив склад української делегації на переговори в Стамбулі: хто представлятиме Україну
ТСН
2025-05-15T19:00:41Z
Новий посередник в переговорах про мир, рада Росія-НАТО, Орбан боїться України: новини дня
Европейская правда
2025-05-15T18:51:19Z
Візит Зеленського в Туреччину, старт переговорів з РФ. Головне за 15 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:41Z
Трамп виїхав у "невідомому напрямку" після візиту до ОАЕ: чи завітає у Стамбул
ТСН
2025-05-15T18:18:16Z
Тюрми Франції на межі колапсу: влада може піти на радикальний крок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:09:40Z
Санкції США ускладнили роботу Міжнародного кримінального суду – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:06:49Z
Трамп анонсував створення нового винищувача F-55: що про нього відомо
ТСН
2025-05-15T18:06:48Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Афіша на вихідні. Куди піти у столиці 17-18 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:33Z
"Євробачення-2025": онлайн-трансляція другого півфіналу конкурсу
ТСН
2025-05-15T19:03:01Z
Аліна Гросу розповіла про сварку з чоловіком-росіянином і здивувала її причиною
ТСН
2025-05-15T15:48:52Z
Зірка "Жіночого Кварталу" вперше висловилася про свого бойфренда: "Іскра була, а потім морозив мене"
ТСН
2025-05-15T14:41:29Z
Оля Полякова пригадала, як хильнула і написала Ані Лорак: "Курка, ще й ноги короткі"
ТСН
2025-05-15T14:40:05Z
"Євробачення-2025": порядок виступів учасників у другому півфіналі та їхні пісні
TSN
2025-05-15T14:38:46Z
Антоніна Хижняк розкритикувала представників України на Каннському кінофестивалі: "Не стримала сліз"
TSN
2025-05-15T14:36:00Z
"Євробачення-2025": другий півфінал — де дивитися шоу наживо та які країни виступатимуть
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Що має зробити чоловік перед тим, як йти на війну: боєць “Азову” здивував відповіддю
TSN
2025-05-15T17:36:59Z
Найкращий момент перемогти російську імперію – це зараз
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:06:34Z
У Литві кажуть, що інцидент з танкером "тіньового флоту" схожий на інформаційну операцію
Европейская правда
2025-05-15T16:57:39Z
Блаженніший Святослав запросив Папу приїхати в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:36:44Z
У редакцію «Радіо Свобода» направили запит, чому журналіст Андрушко не служить в армії – ЗМІ
Vlasti
2025-05-15T16:12:22Z
Брат Максима Неліпи опублікував зворушливий допис
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:12:16Z
Папа Римський планує зустрітися із Зеленським – Bild
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:09:12Z
У Резерв+ з’явилися нові типи відстрочок: хто їх може отримати
ТСН
2025-05-15T15:45:25Z
У Дрездені чоловіку загрожує штраф за гітлерівський салют у ретромобілі
Европейская правда
2025-05-15T14:58:46Z
Як вилікувати яблуню від чорного раку: на що звернути увагу, яка профілактика можлива
ТСН
2025-05-15T14:41:23Z
Один із найпопулярніших продуктів допоможе прожити до 100 років
TSN
2025-05-15T14:40:32Z
Спадний Місяць від 13 травня до 26 травня 2025 року: що варто зробити
ТСН
2025-05-15T14:39:07Z
Україну 15 травня накрила потужна магнітна буря
ТСН
2025-05-15T14:38:37Z
Мошки в Україні: чому їхні укуси небезпечні та коли варто бігти до лікаря
ТСН
2025-05-15T14:36:37Z
Виявлено простий спосіб зниження тиску без ліків: які продукти треба вживати
TSN
2025-05-15T14:36:08Z
Що покласти в лунку, коли садите огірки: завдяки звичайному бур’яну ви збиратимете їх відрами щодня
TSN
2025-05-15T14:35:57Z
Не 10 тисяч: науковці підрахували, скільки кроків треба робити щодня
TSN
2025-05-15T14:34:38Z
Нова хвиля Covid-19 шириться Азією – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:03:35Z
"ТЦК ламає тата!": жителька Кіровоградщини поскаржилася на силову мобілізацію батька
ТСН
2025-05-15T18:36:17Z
Суд зменшив заставу ексголові МСЕК Крупі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T16:57:27Z
Відому блогерку застрелили просто під час прямого етеру
TSN
2025-05-15T16:21:39Z
На Київщині виявили виробників фальсифікованого насіння
AgroPortal
2025-05-15T16:00:16Z
Фриланс-афера на мільйони: до України з Німеччини екстрадували шахрая
ТСН
2025-05-15T15:16:43Z
У Києві бус ТЦК потрапив у ДТП: мобілізовані кинулися навтьоки і нібито були у кайданках
ТСН
2025-05-15T14:40:02Z
В Луцьку зранку пролунала серія вибухів
ТСН
2025-05-15T14:39:49Z
Зранку в Івано-Франківську пролунали вибухи
TSN
2025-05-15T14:39:36Z
Вибухи в українських містах та переговори у Туреччині: головні новини ночі 15 травня 2025 року
ТСН
2025-05-15T14:39:11Z
“Цивільні відтягують момент закінчення війни”: боєць “Азову” зробив несподівану заяву
ТСН
2025-05-15T19:06:57Z
У Києві на Алеї Героїв сталася бійка — поліція затримала винуватицю
ТСН
2025-05-15T19:06:18Z
День вишиванки в Київраді: яскраві фото
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T19:03:09Z
Київрада ухвалила нові виплати для людей, житло яких пошкодила Росія
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:53Z
У Києві буде капітально відремонтовано шляхопровід на Осокорках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:18:39Z
Свідок Єгови отримав дві повістки і відмовився від мобілізації, бо "родину можна захищати по-іншому"
ТСН
2025-05-15T14:48:49Z
У КМДА роз’яснили ситуацію щодо постачання гарячої води влітку
ТСН
2025-05-15T14:41:19Z
На Харківщині ухилянтів бронювали в "пожежній": яким був "тариф"
TSN
2025-05-15T14:41:16Z
За крок до Дніпропетровщини: як змінилася лінія фронту та які нові загрози у травні 2025
TSN
2025-05-15T14:40:54Z
«Підприємства мають працювати» — у Мінекономіки підтримали позицію щодо відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding
ТСН
2025-05-15T16:36:16Z
Курс валют на 15 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-15T15:48:11Z
Митниця та АМПУ об’єднують інформаційні системи
AgroPortal
2025-05-15T15:00:33Z
Світла не буде до 8 годин на день: експерт сказав, коли почнуться відключення
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Банки можуть зняти ліміти на перекази для українців: названа головна умова
TSN
2025-05-15T14:38:21Z
$44 млн у газ і сонце: як Метінвест страхує виробництво від нових блекаутів — СОО компанії Олександр Мироненко
ТСН
2025-05-15T14:35:16Z
Ціни на продукти дешевого сегмента зросли: економіст пояснив, у чому причина
ТСН
2025-05-15T14:34:53Z
В університеті на Хмельниччині відкрили центр органічного виробництва
AgroPortal
2025-05-15T14:30:56Z
Китай цікавиться імпортом гороху з України
AgroPortal
2025-05-15T14:00:06Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Батьки і школа — одна команда: досвід КМДШ, який допомагає дітям зростати щасливими
TSN
2025-05-15T15:33:27Z
Астрологи назвали 4 найуспішніші місяці народження
TSN
2025-05-15T14:40:41Z
Покладіть сковороду до поліетиленового пакета і залийте цією рідиною: навіть дуже пригоріла поверхня очиститься
TSN
2025-05-15T14:38:36Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, який легко може закохатися в будь-кого
TSN
2025-05-15T14:37:45Z
Народні засоби від бур’янів: 5 ефективних способів їх позбутися без перекопування
TSN
2025-05-15T14:37:24Z
Звичайні варені макарони стануть в рази смачнішими: додайте цей простий інгредієнт
ТСН
2025-05-15T14:36:25Z
Вирощування перцю: 10 помилок, які позбавляють вас великих врожаїв
TSN
2025-05-15T14:36:01Z
Які три найголовніші правила догляду за помідорами: урожай нікуди буде подіти
TSN
2025-05-15T14:35:43Z
Як швидко позбутися кротів на городі: підземні шкідники самі підуть з вашої ділянки
ТСН
2025-05-15T14:34:26Z
Жінка відвела пса до грумера — результат вразив усіх
ТСН
2025-05-15T18:18:55Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернету
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:12:47Z
Чому корабель на Місяці перекинувся: у компанії назвали три головні причини
TSN
2025-05-15T14:37:44Z
Сонце лютує: потужний спалах паралізував комунікації, загроза зростає
ТСН
2025-05-15T14:36:02Z
Потужний спалах на Сонці відключив радіозв'язок на 5 континентах
FaceNews
2025-05-15T12:54:32Z
Єврокомісія погрожує TikTok штрафом за порушення правил цифрової реклами
Европейская правда
2025-05-15T10:58:31Z
Екскерівник Roshen очолив племзавод
AgroPortal
2025-05-15T08:00:02Z
Вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T04:21:01Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z
Україна дізналася суперників на Євро-2026 з гандболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:42:55Z
Український баскетболіст пройде перегляд в топ-клубі НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T17:54:20Z
Дюбуа готує криваве випробування для Усика: реванш обіцяє бути жорстоким
F1 Аналитика
2025-05-15T16:10:00Z
Чи є у списку Усик? Forbes оприлюднив рейтинг найбільш високооплачуваних спортсменів світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T15:36:20Z
«Реал» витратив €5 млн на захисників за останні п'ять років – це 236 місце у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T14:54:52Z
Російський тренер з боксу зламав щелепу своєму колезі на очах в його неповнолітнього сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T12:51:53Z
Українці здобули три нагороди на чемпіонаті світу з тхеквондо серед кадетів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:51:45Z
Найкраща тенісистка світу обматюкала вболівальника на турнірі у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:30:51Z
Графік єврокубків: коли розпочнуть боротьбу українські команди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T11:06:47Z