MY.UAНовини
Як Київ рятують генераторами та чи зростуть тарифи на комуналку: інтерв'ю із замголови КМДА Петром Пантелєєвим
Як Київ рятують генераторами та чи зростуть тарифи на комуналку: інтерв'ю із замголови КМДА Петром Пантелєєвим

Як Київ рятують генераторами та чи зростуть тарифи на комуналку: інтерв'ю із замголови КМДА Петром Пантелєєвим

По більшості об’єктів критичної інфраструктури Києва ворог наносив удари, а по деяких не один і не два рази.

Київ продовжує виживати в умовах війни вже майже рік. Потерпаючи від ракетних ударів ворога місто тримається, не зважаючи на всі труднощі. Енергетики так комунальники щоденно творять дива надаючи в таких складних умовах необхідні послуги.

Що саме відбувається зараз в сфері ЖКГ сайт ТСН.ua запитав у Петра Пантелєєва, заступника голови КМДА.

Чи загрожує столиці блекаут? Що потрібно робити аби цього не сталося?

Обмеження електропостачанням у Києві продовжують застосовувати, і вони напряму залежать від масштабів та наслідків ракетних обстрілів. У столиці, залежно від цих факторів, фіксували певну географію проблемних районів. Зокрема, після чергових обстрілів проблемною з точки зору забезпечення електроенергією була північна частина міста – Оболонський, Святошинський і Подільський райони. Інші райони перебували у кращому стані. Однак говорити про блекаут для міста можемо лише в контексті наслідків ракетних обстрілів ворога та пошкоджень об’єктів критичної інфраструктури.

Ворог регулярно намагається поцілити енергетичні об’єкти Києва та області. Росіяни намагаються залишити Київ повністю без світла. Але дякуємо нашим нашій протиповітряній обороні, яка максимально відбиває ці атаки. Тим не менш, ми готуємось до різних сценаріїв розвитку подій, в тому числі, більш критичних, але робимо все для того, щоб блекауту не сталося. Зокрема, працюємо над відновленням того обладнання, яке вже виведене з ладу або пошкоджене обстрілами. Вірю, що ми втримаємо місто і пройдемо зиму без серйозних катаклізмів.

Скільки об’єктів ЖКГ постраждало в Києві від ракетних ударів?

Кількість я називати не можу – інформацію не варто розголошувати в цілях безпеки. Але можу сказати, що по більшості об’єктів критичної інфраструктури Києва ворог завдавав ударів, а по деяких - не один і не два рази.

Київ вже пережив більшу половину цієї зими. Чи вистачить у міста ресурсів аби без проблем та з теплом дожити до весни?

Щодо ресурсів, то основним для міста є газ, і ми відпрацювали питання його забезпечення. Зараз витрати блакитного палива, у зв’язку з теплою як для зими погодою, слава Богу, менші. Споживання газу зменшилось і через те, що частина обладнання пошкоджене і не працює. Тому, якщо порівнювати з прогнозами, які були на початку зими, ми впевнено дивимось на цей опалювальний сезон у плані наявності енергоресурсів. Проблем не повинно бути.

Тобто, газу нам вистачить? Бо деякі експерти говорили, що в лютому можливий дефіцит газу.

Київ не забезпечується газом окремо. Місто отримує його від загальнодержавних газопроводів, як і вся країна. Столиця є невід’ємною часткою енергосистеми країни, тому і для Києва, і для інших регіонів газу вистачить. Звичайно, це більш точно знають у "Нафтогазі", але ми теж бачимо реальну ситуацію, і вона поки не викликає занепокоєння. Складним залишається питання розрахунків за газ між теплопостачальниками та постачальниками газу. Оскільки зараз і електроенергія виробляться за рахунок газу, тому є проблеми зі своєчасною оплатою.

Фото: КМДА

Ви маєте на увазі, що населення не платить?

Ні. Не зважаючи на складність життя під час війни, фінансову виснаженість, кияни продовжують оплачувати комунальні послуги. І я хочу подякувати містянам за їх свідомість та патріотизм в цьому плані. Ці кошти одразу перераховуються за газ та на зарплати наших комунальних працівників. З об’єктивних причин, не всі можуть сплачувати стовідсотково за комунальні послуги, але в такий складний час відсоток оплати населенням Києва достатньо високий.

Я мав на увазі те, що зараз ми максимально мобілізовуємо наявні ресурси та кошти для оплати за газ. Це необхідно аби створити запас на наступний опалювальний сезон. Потрібно робити це вже зараз, а не у жовтні.

Яка наразі ситуація з електроенергією в місті? Чи є райони, які досі страждають через відсутність електрики?

Зараз немає якихось географічних проблемних місць, як це було у листопаді і грудні. В місті діють поки що не погодинні графіки, але відключення електроенергії більш-менш прогнозоване. На ресурсах ДТЕК ми можемо бачити час, коли точно буде електроенергія в тих, чи інших будинках. Також вказуються періоди, коли світло буде відсутнє. На жаль, у нас поки є "сіра зона" – це 50 на 50 – може бути відключення, а може й не бути. Загалом, можна сказати, що ситуація з електрикою в Києві є складною, але контрольованою.

Часто люди говорять про будинки, в яких завжди є світло, особливо в центрі Києва. Це дуже дратує тих у кого немає електрики по декілька годин. Чи ведеться облік таких "козирних" будинків, і чи будуть їх примусово відключати від електроенергії?

Дійсно, ця тема дуже жваво обговорюється в суспільстві. Є будинки, які входять в ланцюжок, що живить об’єкти критичної інфраструктури. Це – лікарні, військові об’єкти, пункти водо- та теплопостачання. І такі будинки не відключають, бо не відключають джерело електроенергії. Ми над цим працюємо. В місті діє антикризовий штаб за участю представників ДТЕК, обслуговуючих компаній та інших, де ми такі випадки розбираємо і приймаємо відповідні управлінські рішення. Якщо вже робити обмеження, то це має бути для людей зрозуміло, прозоро і максимально прогнозовано в залежності з ситуацією, яка є у місті на той чи інший момент. Наприклад, управляючі компанії, житлово-будівельні кооперативи та ОСББ за проханням ДТЕК теж обмежують в них споживання – вони в добровільному порядку вручну відключають електроенергію аби уникнути нарікань від сусідів, які сидять без світла довше. Це дає можливість зробити графіки відключень світла загалом по місту більш лояльними.

Ситуація змінюється постійно, оскільки різні регіони зазнають нових і нових атак ворога. Наприклад, якщо говорити про нещодавній обстріл 14 січня, попри те, що безпосередньо у столиці не було ушкоджень об’єктів від ракет окупантів, але прильоти були в інших регіонах. Це все одно вплинуло на ситуацію в Києві, бо місто є невід’ємною частиною загальної енергосистеми країни.

Війна показала наскільки електромережі вразливі під час військових дій та ракетних обстрілів. Чи будуть впроваджуватись, якісь новації в цій сфері, аби зробити електропостачання в житлові будинки більш надійним?

Так. Наше устаткування не будувалося з розрахунками на ракетні обстріли. Це суто цивільна інфраструктура, вона достатньо вразлива. Зараз ми продовжуємо працювати над фізичним захистом таких об’єктів. А якщо говорити загалом про модернізацію, то вона обов’язково буде і основу буде покладено захист таких систем та обладнання. Є міжнародний досвід захисту такої інфраструктури і ми його вивчаємо та аналізуємо. Переконаний, буде змінена профільна нормативна документація і вже нове обладнання розміщуватимуть в максимально захищених місцях, як того вимагають умови війни.

На Лівому березі Києва в більшості будинків усе на електриці. Тобто якщо вона вимикається в будинку, то одразу зникає тепло, вода, Інтернет, зв'язок. Чи можливо в таких районах встановлювати генератори, аби люди могли якось виживати?

Такі будинки є і на правому березі. В багатоквартирних комплексах на електриці люди дійсно більше потерпають, коли вимикається електрика. Є будинки з індивідуальними тепловими пунктами і внутрішньобудинковим устаткуванням, що без електрики не працює.

Було б ідеальним мати генератор на кожен будинок, але очевидно, що це є неможливо на практиці. Крім того, один потужний генератор споживає достатньо велику кількість енергоресурсів, а похідні послуги від цього будуть, якщо не "золоті", то "позолочені". Тому генератори, які ми зараз отримуємо від партнерів або купуємо, спрямовуємо на об’єкти критичної інфраструктури – насосні станції, котельні, артезіанські свердловини. Це робиться для того, аби під час відключення одразу забезпечити якомога більшу кількість споживачів теплом та водопостачанням.
Щоб вирішити проблематику будинків на електриці, нам потрібно змінювати нормативи аби мінімізувати ризики для мешканців таких споруд. Але це питання не одного дня. Тому містом було прийнято рішення про компенсацію витрат на придбання генераторів для таких будинків. Столиця компенсує понад 70% від вартості генератора. На початок січня ми отримали вже близько 110 заявок на встановлення генераторів, а це 110 будинків. І кількість бажаючих зростає. Тому зараз – це реальний вихід зі складної ситуації для будинків з електроустаткуванням, аби мешканці не потерпати від відключень.


І окремо щодо генераторів. Скільки їх вже отримав Київ від західних партнерів?

Ми вже отримали сотні генераторів різної потужності в рамках гуманітарної допомоги. Плюс цілеспрямовано отримали генератори від USAID для об’єктів теплової генерації – понад 130 генераторів.

Наскільки система водопостачання столиці постраждала від ракетних ударів? Скільки потрібно ресурсів аби її відновити?

Тут без коментарів. Для ворога – такі цілі є найголовнішими, як для справжніх терористів. Вони хочуть саме цього – загнати місто в темряву та холод. Постійно намагаються вразити такі об’єкти, але ми все відновлюємо.

Деякі експерти, кажуть що в Києві після Нового року мали подорожчати послуги з водопостачання та водовідведення. Чи актуальне це питання?

Питання подорожчання собівартості комунальних послуг звичайно є актуальним. Ми розуміємо, що для очистки води потрібно закуповувати реагенти для її знезараження, а також платити за електроенергію, яка вже набагато дорожча ніж раніше. В той же час, ми розуміємо, що піднімати тарифи для населення зараз просто неможливо. Люди і так сплачують за послуги, не дивлячись на своє скрутне фінансове становище через війну. Про підвищення тарифів зараз мова не йде.

Переконаний, що нам потрібно йти шляхом, обраним для теплової енергії минулого року. Тоді було ухвалене рішення про мораторій на підняття тарифів, але, в той же час, гарантовано виплату компенсації для підприємств теплоенергетики за рахунок держбюджету. Як на мене, то таким же шляхом треба рухатись і стосовно водопостачання та водовідведення. Має бути консолідована відповідальність як органів місцевого самоврядування, так і держави. Столична влада зі свого боку допомагає фінансовими ресурсами підприємствам життєзабезпечення, але певна частина цих коштів має компенсуватись за рахунок держави. Так цю проблему можна вирішити.

Кияни скаржаться, що не дивлячись на перебої з електрикою і теплопостачанням, їм в платіжках приходять чималі суми до оплати. З чим це пов’язано?

Іноді виникають спірні питання, пов’язані з нарахуваннями за холодну та гарячу воду. У більшості випадків причинами є невчасна передача показань лічильників або відсутність передачі показників узагалі. Різні обставини на це впливають – хтось забув, хтось не мав змоги це зробити через від’їзд з міста. Але без показників лічильника закон зобов’язує виконавця послуги нараховувати за середньозваженим показником споживання послуги. У такому випадку необхідно надати актуальні показники лічильника, робиться звірка і людині роблять перерахунок. Якщо ви вже сплатили, то надлишок коштів перераховується на наступний місяць. Зазначу, що передавати показники треба навіть у випадку, якщо ви спожили нуль.

Туристичні газові балончики, які продають в столиці з жовтня, стали причиною пожеж та вибухів в будинках. Скільки вже таких випадків зафіксовано? Можливо варто заборонити продаж таких товарів?

Через відсутність електрики, люди змушені купувати туристичні газові балончики, щоб приготувати їжу. На жаль, це реалії сьогодення. Більше 10 інцидентів з вибухом чи загорянням газових балонів, що мали місце в столиці, спричинені грубим порушенням правил експлуатації. В інструкціях та й на самих балонах є інформація, що, наприклад, балончики не можна нагрівати, ставити на електроплити, тримати близько до вогню тощо.
Самі туристичні балони не можуть несподівано вибухнути, вони тривалий час стоять на прилавках звичайних магазинів і в місцях продажу. Головне, не порушувати правила їх експлуатації і не наражати на небезпеку себе та людей поруч.

Чи зменшилася в Києві кількість двірників від початку війни?

Кількість двірників зменшилась. Причиною є складні умови роботи і невеликі зарплати. Навіть до війни робітників, які забезпечують прибирання, дуже не вистачало. А зараз – тим паче. Тому люди, які зараз працюють у нас – на вагу золота. Але слід розуміти, що збільшення заробітної плати для них напряму пов’язане з підвищенням плати за утримання будинків. Тому місто мусить знаходити баланс – залишити посильний для людей рівень вартості послуг і забезпечити відповідну зарплатню робітників, які працюють в цій сфері, забезпечити їх належними умовами праці, ресурсами та технікою, щоб полегшити роботу. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Нацбанк випустив пам'ятну монету, присвячену українському дрону Vampire
УкраинФорм
2025-07-07T22:30:21Z
На конференції з відновлення України у Римі підпишуть низку інвестиційних договорів - Стефанішина
УкраинФорм
2025-07-07T22:18:24Z
Акції Tesla пішли вниз: ринок не витримав нової витівки Маска
Gazeta UA
2025-07-07T22:06:54Z
Україна наростила виробництво дронів на 900% за рік
InternetUA
2025-07-07T22:03:23Z
Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
Хвиля
2025-07-07T20:12:38Z
В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
Хвиля
2025-07-07T19:45:26Z
Подорожчання продуктів у Сумах: що найбільшо зросло у вартості
Политека
2025-07-07T19:30:34Z
Ціни на вершкове масло у світі зросли до рекордних значень
24tv
2025-07-07T19:03:53Z
Tesla подешевшала на $80 млрд після заяви Маска про створення партії
InternetUA
2025-07-07T19:01:52Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Миттєво зникне свербіж: як швидко подолати наслідки укусу комарів і мошок
Gazeta UA
2025-07-07T19:27:55Z
У Південній Кореї розробили першу у світі рекомбінантну вакцину проти сибірки
УкраинФорм
2025-07-07T17:57:21Z
Чи можна накопичити вітаміни за літо
24tv
2025-07-07T17:12:18Z
Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі
УкраинФорм
2025-07-07T16:48:22Z
Один з найкращих делікатесів сезону: як приготувати смачні лисички в сметані
24tv
2025-07-07T16:45:33Z
Як перевірити ягоди й фрукти на нітрати - тривожні ознаки, про які варто знати
GlavRed
2025-07-07T16:27:27Z
Безпечної дози не існує: продукти з магазину, які варто обмежити задля здоров’я
24tv
2025-07-07T16:21:50Z
Швейцарія виділить 5 мільярдів франків на відбудову України - Зеленський
УкраинФорм
2025-07-07T22:27:34Z
Медведєв різко відреагував на митні погрози Трампа проти країн, що підтримують політику БРІКС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T22:18:56Z
Хусити обстріляли грецький танкер у Червоному морі, є загиблі
Европейская правда
2025-07-07T22:12:03Z
Трамп відправив листи про введення 25% мит союзникам США
Хвиля
2025-07-07T22:06:03Z
ЄС цього тижня може дійти згоди щодо 18-го пакету санкцій проти Росії - Стефанішина
УкраинФорм
2025-07-07T21:51:35Z
"Путін опинився у пастці": Бабченко розповів про стратегічну помилку Кремля
Telegraf
2025-07-07T21:51:13Z
Кабмін пропонує повторно подати кандидатури на посаду директора БЕБ
УкраинФорм
2025-07-07T21:45:20Z
Усі переговорні кластери щодо вступу України в ЄС мають бути відкриті до кінця року - Стефанішина
УкраинФорм
2025-07-07T21:18:11Z
Президенти Польщі та Чехії запевнили у подальшій підтримці України
УкраинФорм
2025-07-07T21:03:55Z
"Шахеди" знову над Україною: в яких областях зараз оголошена тривога
24tv
2025-07-07T22:42:38Z
NYT назвав місто, через втрату якого фронт на сході може обвалитися
TSN
2025-07-07T22:33:15Z
Росія продовжує спроби штурмів на Харківщині й тисне на Донеччині: нове зведення Генштабу
24tv
2025-07-07T22:27:22Z
Росіяни просунулися у Торецьку та на Запоріжжі: оновлення карти DeepState
24tv
2025-07-07T21:57:36Z
Бої не вщухають: ворог намагається прорвати оборону - Генштаб
Gazeta UA
2025-07-07T21:36:03Z
На фронті - 137 зіткнень, ЗСУ знешкодили понад 200 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-07T21:18:44Z
Удари по ТЦК не зупинять мобілізацію: ЗСУ врахували "гіркий досвід"
Gazeta UA
2025-07-07T21:12:34Z
Хронологія війни — день 1231: росіяни посилюють тиск на фронті і націлилися на ще одне місто
Telegraf
2025-07-07T21:00:09Z
Лінія фронту станом на 7 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T20:54:35Z
Війна, день 1230. Уражено завод з виробництва боєприпасів у Московській області
Football.ua
2025-07-07T22:03:00Z
В Італії зникла українська студентка, яка проходила стажування на одному з курортів
Украина Криминальная
2025-07-07T21:57:11Z
Можете втратити удачу: що заборонено робити 8 липня
Telegraf
2025-07-07T21:21:34Z
День ангела 8 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-07T21:18:22Z
Якщо є вільний час, я їду і роблю собі манікюр, – "Анаконда" про стереотипи щодо армійців
24tv
2025-07-07T21:12:11Z
Розкриті технічні характеристики індонезійського бойового фрегата KRI Brawijaya класу PPA
InternetUA
2025-07-07T21:03:31Z
Білий дім озвучив причину призупинки військової допомоги Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T20:33:27Z
У "Дії" з’явився сервіс не для всіх: кому доступна послуга і як її використовувати
GlavRed
2025-07-07T20:27:47Z
Потрібно більше батарей: Ігнат пояснив, чому Patriot не може перехопити усі російські ракети
Telegraf
2025-07-07T20:09:38Z
Оцінять навіть гурмани: маринуємо огірочки з гірчицею – ідеальна закуска
24tv
2025-07-07T20:42:32Z
Забудьте про Рим: три недооцінені міста Італії, які варто відвідати цього року
24tv
2025-07-07T20:27:01Z
Забудьте про банальності: яскраві та прикольні привітання для Яни з днем народження
Telegraf
2025-07-07T20:24:25Z
Ось як прати льон, аби він не сідав і не псувався: важлива інструкція
24tv
2025-07-07T20:03:15Z
Яке питання варто ставити на співбесіді, щоб зрозуміти чи підійде вам ця робота
24tv
2025-07-07T19:36:08Z
Маловідомий курорт з мінеральними водами: ще одна чудова локація на Закарпатті
24tv
2025-07-07T19:18:56Z
Чарівні гості літа: як привабити світлячків у свій сад і зберегти їхню магію
24tv
2025-07-07T18:57:46Z
Ангели у плоті: названо 3 знаки зодіаку з золотим серцем і прекрасною душею
GlavRed
2025-07-07T18:27:37Z
Липень – не для роботи: кому зірки наполегливо рекомендують піти у відпустку
24tv
2025-07-07T18:21:26Z
Нова загроза: у Херсоні бійця ЗСУ хотіли підірвати за допомогою посилки
Фокус
2025-07-07T21:18:30Z
Найгучніше «грибне» вбивство: засуджено жінку, яка отруїла сім’ю колишнього чоловіка
Украина Криминальная
2025-07-07T21:09:24Z
Кібертрак під час перегонів з Lamborghini врізався щонайменше у дев’ять авто
Топ Жир
2025-07-07T20:33:07Z
Повалені дерева та зірвані покрівлі: Рівненщиною пронісся буревій – відео наслідків
24tv
2025-07-07T20:06:37Z
Наслідки негоди на Заході: тисячі абонентів залишились без світла, повалено десятки дерев
24tv
2025-07-07T20:00:50Z
Перші хвилини після вибуху: поліція опублікувала відео порятунку людей біля Житомира
24tv
2025-07-07T19:48:28Z
У Харкові кількість постраждалих через ранкові атаки дронів зросла до 82, одна людина загинула
УкраинФорм
2025-07-07T19:33:24Z
В Одесі на пляж викинуло уламки дрона: реакція відпочивальників потрапила на відео
Фокус
2025-07-07T18:57:10Z
У Рівному судитимуть матір, яка залишила немовля на балконі на дві доби, а потім винесла на смітник
УкраинФорм
2025-07-07T18:39:44Z
Минає епоха: 80-річний Майкл Дуглас завершує кінокар'єру
GlavRed
2025-07-07T22:33:05Z
Спроба номер три: 50-річна Мел Бі зі Spice Girls вийшла заміж
GlavRed
2025-07-07T22:27:25Z
Гаррі Поттер повертається: фотопорівняння всіх нових акторів з зірками оригінальних фільмів
24tv
2025-07-07T21:00:38Z
У тіктоці завірусилась пісня про Карпати: у чому її особливість
24tv
2025-07-07T21:00:15Z
Рвонула, зціпивши зуби: Максим Галкін показав, чим розлютив Аллу Пугачову
GlavRed
2025-07-07T20:27:40Z
Христина Соловій показала рідного брата, який воює у складі ЗСУ: "Перша відпустка"
TSN
2025-07-07T20:06:11Z
"Вже достатньо": Наталка Денисенко показала, який вигляд має в реальному житті
GlavRed
2025-07-07T19:27:59Z
Вийшов трейлер фільму оскароносного режисера Чернова "2000 метрів до Андріївки"
Комсомольская правда
2025-07-07T19:21:22Z
Помер український митець Володимир Наумець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T19:03:34Z
Понад мільйон пікапів Ram перевіряють через повідомлення про травми
Топ Жир
2025-07-07T22:03:41Z
Доступний електричний пікап від Slate раптово значно подорожчав
Топ Жир
2025-07-07T21:18:56Z
Новий рівень енергії — у Китаї тестують унікальні акумулятори
InternetUA
2025-07-07T20:06:08Z
Фенікс виділив 12 мільйонів доларів на швидкісні камери для боротьби з необережними водіями
Топ Жир
2025-07-07T19:18:33Z
Продажі Dodge, Alfa Romeo та Chrysler різко впали у першому півріччі
Топ Жир
2025-07-07T18:48:56Z
Двигуни Paccar MX-13 від вантажівок DAF встановили на революційне судно
AutoCentre
2025-07-07T17:21:18Z
Нова несправність у мультимедійній системі посилила хвилю відкликань автомобілів Ford
Топ Жир
2025-07-07T16:33:02Z
Новий Chevrolet, похований на 50 років, виглядає неймовірно добре для свого віку
Топ Жир
2025-07-07T16:03:56Z
Від Lamborghini до Rolls-Royce: де в Україні найбільше їздять дорогі автівки
TSN
2025-07-07T15:21:14Z
На півночі Балкан розкопали елітну елліністичну віллу
Gazeta UA
2025-07-07T22:42:14Z
Збирають дані для шантажу: росіяни створили Телеграм-бот, куди нібито можна скинути координати ТЦК
УкраинФорм
2025-07-07T20:18:53Z
Дослідження показало вбивцю інтимної близькості: ви витрачаєте на нього 2 доби на місяць
24tv
2025-07-07T20:12:34Z
Керівник Ford відверто висловився про вплив штучного інтелекту на робочі місця
Топ Жир
2025-07-07T20:03:42Z
Жорстокі ігри та шалена напруга: 4 трилери, які варто подивитися після "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-07T19:54:00Z
Плануєте змінювати смартфон? Три основні моменти, які важливо врахувати перед покупкою
InternetUA
2025-07-07T19:21:12Z
Чому Wi-Fi погано ловить? Топ-5 несподіваних причин
360ua.news
2025-07-07T19:18:50Z
Уявний час перестав бути лише математичною концепцією — нове відкриття фізиків
360ua.news
2025-07-07T18:00:10Z
Чому ваш повербанк "помирає" завчасно: топ-8 шкідливих звичок
InternetUA
2025-07-07T17:58:36Z
Перша ракетка України серед юніорів може змінити громадянство
24tv
2025-07-07T22:30:27Z
"Динамо" і "Шахтар" — в мінусі: стали відомі доходи клубів УПЛ за минулий рік
ZN UA
2025-07-07T22:09:03Z
Дуе погодився перейти до Мілану — Скіра
Football.ua
2025-07-07T21:45:33Z
Легендарний аргентинський футболіст залишив Європу і повернувся в рідний клуб
ZN UA
2025-07-07T21:45:23Z
Мусіала успішно переніс операцію після жахливої травми на КЧС-2025
Football.ua
2025-07-07T21:30:04Z
Аморім наклав вето на "рекордну угоду" щодо зйомок документального серіалу про Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-07-07T21:01:08Z
Аллегрі: Головне завдання Мілана на сезон – вихід до Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-07-07T20:57:17Z
Еланга переходить у Ньюкасл за 55 млн фунтів стерлінгів — Романо
Football.ua
2025-07-07T20:21:22Z
Ф'юрі запропонували провести прощальний бій у Москві: екссуперник Усика мріє побоксувати у Росії
24tv
2025-07-07T20:09:57Z