MY.UAНовини
Як Київ рятують генераторами та чи зростуть тарифи на комуналку: інтерв'ю із замголови КМДА Петром Пантелєєвим
Як Київ рятують генераторами та чи зростуть тарифи на комуналку: інтерв'ю із замголови КМДА Петром Пантелєєвим

Як Київ рятують генераторами та чи зростуть тарифи на комуналку: інтерв'ю із замголови КМДА Петром Пантелєєвим

По більшості об’єктів критичної інфраструктури Києва ворог наносив удари, а по деяких не один і не два рази.

Київ продовжує виживати в умовах війни вже майже рік. Потерпаючи від ракетних ударів ворога місто тримається, не зважаючи на всі труднощі. Енергетики так комунальники щоденно творять дива надаючи в таких складних умовах необхідні послуги.

Що саме відбувається зараз в сфері ЖКГ сайт ТСН.ua запитав у Петра Пантелєєва, заступника голови КМДА.

Чи загрожує столиці блекаут? Що потрібно робити аби цього не сталося?

Обмеження електропостачанням у Києві продовжують застосовувати, і вони напряму залежать від масштабів та наслідків ракетних обстрілів. У столиці, залежно від цих факторів, фіксували певну географію проблемних районів. Зокрема, після чергових обстрілів проблемною з точки зору забезпечення електроенергією була північна частина міста – Оболонський, Святошинський і Подільський райони. Інші райони перебували у кращому стані. Однак говорити про блекаут для міста можемо лише в контексті наслідків ракетних обстрілів ворога та пошкоджень об’єктів критичної інфраструктури.

Ворог регулярно намагається поцілити енергетичні об’єкти Києва та області. Росіяни намагаються залишити Київ повністю без світла. Але дякуємо нашим нашій протиповітряній обороні, яка максимально відбиває ці атаки. Тим не менш, ми готуємось до різних сценаріїв розвитку подій, в тому числі, більш критичних, але робимо все для того, щоб блекауту не сталося. Зокрема, працюємо над відновленням того обладнання, яке вже виведене з ладу або пошкоджене обстрілами. Вірю, що ми втримаємо місто і пройдемо зиму без серйозних катаклізмів.

Скільки об’єктів ЖКГ постраждало в Києві від ракетних ударів?

Кількість я називати не можу – інформацію не варто розголошувати в цілях безпеки. Але можу сказати, що по більшості об’єктів критичної інфраструктури Києва ворог завдавав ударів, а по деяких - не один і не два рази.

Київ вже пережив більшу половину цієї зими. Чи вистачить у міста ресурсів аби без проблем та з теплом дожити до весни?

Щодо ресурсів, то основним для міста є газ, і ми відпрацювали питання його забезпечення. Зараз витрати блакитного палива, у зв’язку з теплою як для зими погодою, слава Богу, менші. Споживання газу зменшилось і через те, що частина обладнання пошкоджене і не працює. Тому, якщо порівнювати з прогнозами, які були на початку зими, ми впевнено дивимось на цей опалювальний сезон у плані наявності енергоресурсів. Проблем не повинно бути.

Тобто, газу нам вистачить? Бо деякі експерти говорили, що в лютому можливий дефіцит газу.

Київ не забезпечується газом окремо. Місто отримує його від загальнодержавних газопроводів, як і вся країна. Столиця є невід’ємною часткою енергосистеми країни, тому і для Києва, і для інших регіонів газу вистачить. Звичайно, це більш точно знають у "Нафтогазі", але ми теж бачимо реальну ситуацію, і вона поки не викликає занепокоєння. Складним залишається питання розрахунків за газ між теплопостачальниками та постачальниками газу. Оскільки зараз і електроенергія виробляться за рахунок газу, тому є проблеми зі своєчасною оплатою.

Фото: КМДА

Ви маєте на увазі, що населення не платить?

Ні. Не зважаючи на складність життя під час війни, фінансову виснаженість, кияни продовжують оплачувати комунальні послуги. І я хочу подякувати містянам за їх свідомість та патріотизм в цьому плані. Ці кошти одразу перераховуються за газ та на зарплати наших комунальних працівників. З об’єктивних причин, не всі можуть сплачувати стовідсотково за комунальні послуги, але в такий складний час відсоток оплати населенням Києва достатньо високий.

Я мав на увазі те, що зараз ми максимально мобілізовуємо наявні ресурси та кошти для оплати за газ. Це необхідно аби створити запас на наступний опалювальний сезон. Потрібно робити це вже зараз, а не у жовтні.

Яка наразі ситуація з електроенергією в місті? Чи є райони, які досі страждають через відсутність електрики?

Зараз немає якихось географічних проблемних місць, як це було у листопаді і грудні. В місті діють поки що не погодинні графіки, але відключення електроенергії більш-менш прогнозоване. На ресурсах ДТЕК ми можемо бачити час, коли точно буде електроенергія в тих, чи інших будинках. Також вказуються періоди, коли світло буде відсутнє. На жаль, у нас поки є "сіра зона" – це 50 на 50 – може бути відключення, а може й не бути. Загалом, можна сказати, що ситуація з електрикою в Києві є складною, але контрольованою.

Часто люди говорять про будинки, в яких завжди є світло, особливо в центрі Києва. Це дуже дратує тих у кого немає електрики по декілька годин. Чи ведеться облік таких "козирних" будинків, і чи будуть їх примусово відключати від електроенергії?

Дійсно, ця тема дуже жваво обговорюється в суспільстві. Є будинки, які входять в ланцюжок, що живить об’єкти критичної інфраструктури. Це – лікарні, військові об’єкти, пункти водо- та теплопостачання. І такі будинки не відключають, бо не відключають джерело електроенергії. Ми над цим працюємо. В місті діє антикризовий штаб за участю представників ДТЕК, обслуговуючих компаній та інших, де ми такі випадки розбираємо і приймаємо відповідні управлінські рішення. Якщо вже робити обмеження, то це має бути для людей зрозуміло, прозоро і максимально прогнозовано в залежності з ситуацією, яка є у місті на той чи інший момент. Наприклад, управляючі компанії, житлово-будівельні кооперативи та ОСББ за проханням ДТЕК теж обмежують в них споживання – вони в добровільному порядку вручну відключають електроенергію аби уникнути нарікань від сусідів, які сидять без світла довше. Це дає можливість зробити графіки відключень світла загалом по місту більш лояльними.

Ситуація змінюється постійно, оскільки різні регіони зазнають нових і нових атак ворога. Наприклад, якщо говорити про нещодавній обстріл 14 січня, попри те, що безпосередньо у столиці не було ушкоджень об’єктів від ракет окупантів, але прильоти були в інших регіонах. Це все одно вплинуло на ситуацію в Києві, бо місто є невід’ємною частиною загальної енергосистеми країни.

Війна показала наскільки електромережі вразливі під час військових дій та ракетних обстрілів. Чи будуть впроваджуватись, якісь новації в цій сфері, аби зробити електропостачання в житлові будинки більш надійним?

Так. Наше устаткування не будувалося з розрахунками на ракетні обстріли. Це суто цивільна інфраструктура, вона достатньо вразлива. Зараз ми продовжуємо працювати над фізичним захистом таких об’єктів. А якщо говорити загалом про модернізацію, то вона обов’язково буде і основу буде покладено захист таких систем та обладнання. Є міжнародний досвід захисту такої інфраструктури і ми його вивчаємо та аналізуємо. Переконаний, буде змінена профільна нормативна документація і вже нове обладнання розміщуватимуть в максимально захищених місцях, як того вимагають умови війни.

На Лівому березі Києва в більшості будинків усе на електриці. Тобто якщо вона вимикається в будинку, то одразу зникає тепло, вода, Інтернет, зв'язок. Чи можливо в таких районах встановлювати генератори, аби люди могли якось виживати?

Такі будинки є і на правому березі. В багатоквартирних комплексах на електриці люди дійсно більше потерпають, коли вимикається електрика. Є будинки з індивідуальними тепловими пунктами і внутрішньобудинковим устаткуванням, що без електрики не працює.

Було б ідеальним мати генератор на кожен будинок, але очевидно, що це є неможливо на практиці. Крім того, один потужний генератор споживає достатньо велику кількість енергоресурсів, а похідні послуги від цього будуть, якщо не "золоті", то "позолочені". Тому генератори, які ми зараз отримуємо від партнерів або купуємо, спрямовуємо на об’єкти критичної інфраструктури – насосні станції, котельні, артезіанські свердловини. Це робиться для того, аби під час відключення одразу забезпечити якомога більшу кількість споживачів теплом та водопостачанням.
Щоб вирішити проблематику будинків на електриці, нам потрібно змінювати нормативи аби мінімізувати ризики для мешканців таких споруд. Але це питання не одного дня. Тому містом було прийнято рішення про компенсацію витрат на придбання генераторів для таких будинків. Столиця компенсує понад 70% від вартості генератора. На початок січня ми отримали вже близько 110 заявок на встановлення генераторів, а це 110 будинків. І кількість бажаючих зростає. Тому зараз – це реальний вихід зі складної ситуації для будинків з електроустаткуванням, аби мешканці не потерпати від відключень.


І окремо щодо генераторів. Скільки їх вже отримав Київ від західних партнерів?

Ми вже отримали сотні генераторів різної потужності в рамках гуманітарної допомоги. Плюс цілеспрямовано отримали генератори від USAID для об’єктів теплової генерації – понад 130 генераторів.

Наскільки система водопостачання столиці постраждала від ракетних ударів? Скільки потрібно ресурсів аби її відновити?

Тут без коментарів. Для ворога – такі цілі є найголовнішими, як для справжніх терористів. Вони хочуть саме цього – загнати місто в темряву та холод. Постійно намагаються вразити такі об’єкти, але ми все відновлюємо.

Деякі експерти, кажуть що в Києві після Нового року мали подорожчати послуги з водопостачання та водовідведення. Чи актуальне це питання?

Питання подорожчання собівартості комунальних послуг звичайно є актуальним. Ми розуміємо, що для очистки води потрібно закуповувати реагенти для її знезараження, а також платити за електроенергію, яка вже набагато дорожча ніж раніше. В той же час, ми розуміємо, що піднімати тарифи для населення зараз просто неможливо. Люди і так сплачують за послуги, не дивлячись на своє скрутне фінансове становище через війну. Про підвищення тарифів зараз мова не йде.

Переконаний, що нам потрібно йти шляхом, обраним для теплової енергії минулого року. Тоді було ухвалене рішення про мораторій на підняття тарифів, але, в той же час, гарантовано виплату компенсації для підприємств теплоенергетики за рахунок держбюджету. Як на мене, то таким же шляхом треба рухатись і стосовно водопостачання та водовідведення. Має бути консолідована відповідальність як органів місцевого самоврядування, так і держави. Столична влада зі свого боку допомагає фінансовими ресурсами підприємствам життєзабезпечення, але певна частина цих коштів має компенсуватись за рахунок держави. Так цю проблему можна вирішити.

Кияни скаржаться, що не дивлячись на перебої з електрикою і теплопостачанням, їм в платіжках приходять чималі суми до оплати. З чим це пов’язано?

Іноді виникають спірні питання, пов’язані з нарахуваннями за холодну та гарячу воду. У більшості випадків причинами є невчасна передача показань лічильників або відсутність передачі показників узагалі. Різні обставини на це впливають – хтось забув, хтось не мав змоги це зробити через від’їзд з міста. Але без показників лічильника закон зобов’язує виконавця послуги нараховувати за середньозваженим показником споживання послуги. У такому випадку необхідно надати актуальні показники лічильника, робиться звірка і людині роблять перерахунок. Якщо ви вже сплатили, то надлишок коштів перераховується на наступний місяць. Зазначу, що передавати показники треба навіть у випадку, якщо ви спожили нуль.

Туристичні газові балончики, які продають в столиці з жовтня, стали причиною пожеж та вибухів в будинках. Скільки вже таких випадків зафіксовано? Можливо варто заборонити продаж таких товарів?

Через відсутність електрики, люди змушені купувати туристичні газові балончики, щоб приготувати їжу. На жаль, це реалії сьогодення. Більше 10 інцидентів з вибухом чи загорянням газових балонів, що мали місце в столиці, спричинені грубим порушенням правил експлуатації. В інструкціях та й на самих балонах є інформація, що, наприклад, балончики не можна нагрівати, ставити на електроплити, тримати близько до вогню тощо.
Самі туристичні балони не можуть несподівано вибухнути, вони тривалий час стоять на прилавках звичайних магазинів і в місцях продажу. Головне, не порушувати правила їх експлуатації і не наражати на небезпеку себе та людей поруч.

Чи зменшилася в Києві кількість двірників від початку війни?

Кількість двірників зменшилась. Причиною є складні умови роботи і невеликі зарплати. Навіть до війни робітників, які забезпечують прибирання, дуже не вистачало. А зараз – тим паче. Тому люди, які зараз працюють у нас – на вагу золота. Але слід розуміти, що збільшення заробітної плати для них напряму пов’язане з підвищенням плати за утримання будинків. Тому місто мусить знаходити баланс – залишити посильний для людей рівень вартості послуг і забезпечити відповідну зарплатню робітників, які працюють в цій сфері, забезпечити їх належними умовами праці, ресурсами та технікою, щоб полегшити роботу. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Попри ризики і небезпеку для себе: чому росіяни активізували удари по Харкову
24tv
2024-05-04T18:48:57Z
Трамп розробив детальний план завершення війни в Україні – The Telergaph
ГЛАВКОМ NET
2024-05-04T21:00:30Z
У травні РФ запустить трьохетапний план із дестабілізації України: у Буданова попередили
GlavRed
2024-05-03T06:00:13Z
Втрата Часового Яру, наступ Росії та складна мобілізація: головне з інтерв’ю Скібіцького
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T07:57:32Z
Чого хочуть досягти росіяни диверсіями в Європі: у Фінляндії пояснили мету
Telegraf
2024-05-05T19:51:57Z
РФ націлилася на захоплення двох областей і збирає 120-тисячне військо – генерал
GlavRed
2024-05-05T19:48:20Z
"Вісники ударів": за допомогою чого Росія коригує свої атаки по Україні
Telegraf
2024-05-04T04:27:10Z
В ISW назвали головну ціль Росії в Україні на 2024 рік
24tv
2024-05-04T08:37:54Z
США ініціюють новий пакет допомоги Україні до 50 млрд доларів – за рахунок Росії
ZN UA
2024-05-04T12:16:42Z
Грошей не буде: кому заморозить виплати "Ощадбанк"
24tv
2024-05-04T13:27:09Z
В Україні дешевшають два популярні продукти: що буде з цінами далі
Telegraf
2024-05-04T13:12:44Z
Нафтогаз підказав, як отримати грошову допомогу на оплату за газ
Хвиля
2024-05-04T03:36:06Z
Мінфін "розсекретив" зарплати чиновників через нову систему: подивитись суми зможе кожен українець
Обозреватель
2024-05-03T16:18:53Z
Як отримати фінансову допомогу під час війни: у ПФУ розповіли умови
Политека
2024-05-05T17:31:18Z
Європейські перевізники жаліються на нестачу водіїв
24tv
2024-05-05T16:48:33Z
Де в Україні ввели відключення електроенергії: ситуація складна в двох регіонах
Обозреватель
2024-05-04T08:56:47Z
У Міненерго оцінили збитки від останніх російських атак на українську енергосистему
Варта1
2024-05-05T18:37:32Z
Все дуже погано, – Андрющенко вказав на загрозу від нової залізниці росіян
24tv
2024-05-05T18:15:10Z
У Київській області на землі з'являться приманки: як виглядають і для чого потрібні
VGorode
2024-05-03T14:48:57Z
Україна не може виграти війну на полі бою: в ГУР зробили несподівану заяву
GlavRed
2024-05-03T05:57:12Z
У Дніпрі пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-05-05T01:51:10Z
Гороскоп на 4 травня для всіх знаків зодіаку: у кого сьогодні здійсниться мрія
24tv
2024-05-04T02:03:39Z
"Ворог атакує по всій лінії фронту": у ЗСУ розповіли про поточну ситуацію на полі бою
24tv
2024-05-05T19:42:29Z
Будуть заморозки -4 градуси і грози: Україну накриває холодна погода
GlavRed
2024-05-05T19:27:37Z
Питання часу: в ГУР МО оцінили ймовірність падіння Часів Яру
Telegraf
2024-05-03T07:13:26Z
Росіяни знищили купу своїх же будинків: окупанти вдарили ФАБом по Бєлгороду
GlavRed
2024-05-04T18:25:17Z
Експерт нагадав, хто створив водну лінію оборони навколо Києва: "Героїзм людей досі не оцінений"
24tv
2024-05-03T14:15:42Z
"На**й ту церкву охороняти": поліцейська з Одеси вляпалася в скандал
TSN
2024-05-05T18:37:23Z
Україна сама робить зброю: в Міноборони сказали, скільки контрактів припадає на українську "оборонку"
Telegraf
2024-05-05T02:00:06Z
Відлякати російську авіацію: Євлаш пояснив першочергові завдання літаків F-16
24tv
2024-05-05T01:42:54Z
У Міноборони сказали, скільки коштує забезпечення одного солдата ЗСУ
Обозреватель
2024-05-04T08:37:34Z
Чоловік своєю поведінкою зірвав рейс, а тепер заплатить колосальний штраф
24tv
2024-05-05T19:42:29Z
Криворізькі десантники знищили російський безпілотник "Ланцет". Фото
Обозреватель
2024-05-05T19:04:17Z
Що потрібно святити на Великдень: які продукти класти до кошика
24tv
2024-05-03T02:33:46Z
Українцям у Польщі дали інструкцію, як записати дитину до школи у 2024 році
Хвиля
2024-05-03T19:21:03Z
Українські слова розлетілись по всьому світу: як за кордоном звучить "борщ", "гопак", "гречка" та "черешня"
Telegraf
2024-05-05T19:54:43Z
Обійшовся штрафом: суд виніс вирок чоловіку, який у нетверезому стані спровокував смертельну ДТП на Львівщині
Варта1
2024-05-05T19:31:30Z
У російському Шебекіно впав безпілотник: місцева влада звинуватила Україну
Обозреватель
2024-05-05T18:37:03Z
У Бразилії внаслідок повеней і зсуву ґрунту загинули 66 людей, понад 100 зникли безвісти
УкраинФорм
2024-05-05T18:27:06Z
Росіяни скинули ФАБ-1500 на село на Харківщині
УкраинФорм
2024-05-05T17:51:13Z
На Харківщині внаслідок обстрілу загинула жінка
УкраинФорм
2024-05-05T16:48:34Z
Мобілізація в Україні: чоловік не прийшов до ТЦК через похмілля, що вирішив суд
Политека
2024-05-05T16:43:17Z
Вибух у Полтаві: яку ціль вразили російські терористи
TSN
2024-05-05T16:18:11Z
На Львівщині надзвичайники врятували чаплю, яка висіла на дереві вниз головою
ГЛАВКОМ NET
2024-05-05T15:25:54Z
У Бердянську підірвали авто із колаборантом
TSN
2024-05-05T15:07:52Z
Клівленд переміг Орландо та зіграє проти Бостона Михайлюка у другому раунді плей-оф НБА
Чемпион
2024-05-05T19:57:08Z
Ліверпуль — Тоттенгем 4:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-05-05T19:52:00Z
Український голкіпер забив неймовірний гол через усе поле: відео унікального удару
Фокус
2024-05-05T19:51:50Z
У захисті Ломаченка є дірки: Камбосос розповів, за рахунок чого може перемогти українця
24tv
2024-05-05T19:48:35Z
"Нейтральний" Рубльов виграв турнір у Мадриді
Чемпион
2024-05-05T19:39:32Z
Гаверц: Насолоджуюсь кожною секундою з Артетою як тренером
Football.ua
2024-05-05T19:34:10Z
Непереможний Баєр розібрався з Айнтрахтом, Бохум втримав перемогу над Уніоном: результати матчів Бундесліги
Чемпион
2024-05-05T19:24:11Z
Безсоромна сволота: ексгравець Динамо вилаяв журналістку у відповідь на гостре запитання — ВІДЕО
Чемпион
2024-05-05T19:12:09Z
Шахтар та Чорноморець визначилися зі стартовими складами на матч УПЛ
Чемпион
2024-05-05T18:58:58Z
Ви не пожалкуєте: які авто радять купувати у 2024 році
Обозреватель
2024-05-04T03:04:54Z
У ресторані Формули-1 можна поганяти на симуляторі чи випити "автомобільний" коктейль
24tv
2024-05-05T18:33:28Z
Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає
Знай
2024-05-05T18:21:48Z
Чоловік знайшов Lamborghini Diablo Jota свого батька після 20 років пошуку
24tv
2024-05-05T12:06:48Z
Які авто мають середню ціну, але мають значно дорожчий вигляд: фото
Обозреватель
2024-05-05T11:10:36Z
Як переробити на електромобіль традиційне авто
24tv
2024-05-05T10:45:05Z
Ферстаппен виграв кваліфікацію Гран-прі Маямі-2024
Чемпион
2024-05-04T21:51:03Z
Гонка Формули-1 на узбережжі Атлантичного океану: усе про Гран-прі Маямі
Чемпион
2024-05-04T21:15:37Z
Блогер розбив McLaren Senna вартістю 1,3 мільйона доларів: відео
24tv
2024-05-04T18:33:43Z
Україну накрила дуже сильна магнітна буря після Північного сяйва
GlavRed
2024-05-03T00:27:24Z
Вперше помічено, як дика тварина робить "мазь" і лікує нею рану
ZN UA
2024-05-04T15:33:28Z
Знайти орла в горах за 6 секунд зможуть лише одиниці: неймовірна загадка для кмітливих
GlavRed
2024-05-03T03:27:05Z
Критична помилка. Останнє оновлення Windows вплинуло на роботу VPN
InternetUA
2024-05-05T19:55:30Z
"Ніколи такого не бачила": як живе собака із 5 лапами та 9 пальцями — приголомшливі фото
24tv
2024-05-05T17:27:14Z
Представлено захищений смарт-годинник Black Shark GS3
InternetUA
2024-05-05T19:16:26Z
У Японії протестували зв’язок 6G
Portaltele
2024-05-05T19:07:12Z
Monte обіграли FURIA та вийшли до плей-оф ESL Pro League Season 19 з Counter Strike 2
Чемпион
2024-05-05T18:43:22Z
OnePlus викотила прощальний апдейт для старих популярних смартфонів
InternetUA
2024-05-05T18:16:09Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 6 до 12 травня: хто примножить гроші
GlavRed
2024-05-05T11:27:39Z
Хто сьогодні отримає хорошу новину: гороскоп на 5 травня для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-05-05T03:42:54Z
Рецепт м’яса на природі: приготуйте стейк на Великдень
24tv
2024-05-05T19:39:11Z
"Пальчики оближеш": після цієї закуски близькі оближуть не лише пальці, а й тарілки
Telegraf
2024-05-05T19:18:04Z
Ідеальна заміна картопляного гарніру: простий рецепт запеченої брюссельської капусти
Telegraf
2024-05-05T18:57:42Z
Найкраща та найгірша сумісність Зодіаку для кожного знака: астрологи назвали ідеальні пари
Политека
2024-05-05T18:21:46Z
Ефектний салат "Курка під кайфом" для святкового столу: смачніший за відомий "Цезар"
Обозреватель
2024-05-05T18:04:28Z
Про це мало хто знає: чому не можна проганяти мурах з півонії
Telegraf
2024-05-05T17:48:02Z
Салат пасхальне яйце: відеорецепт від Лілії Цвіт
24tv
2024-05-05T17:42:50Z
Костя Гнатенко назвав відому людину, яка "запліднила" Ані Лорак ідеєю "русского міра" задовго до війни: він родом із Росії
Обозреватель
2024-05-03T12:31:17Z
У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024
УкраинФорм
2024-05-05T19:42:52Z
Alyona Alyona та Jerry Heil влаштували битву яєць на честь Великодня на відкритті "Євробачення"
Комсомольская правда
2024-05-05T19:39:19Z
Це її питання, – відомий український співак заступився за Славу Камінську, яку хейтять за мову
24tv
2024-05-05T19:03:14Z
Битва крашанками та поява Фінляндії у сфері з джинсів: як минуло відкриття "Євробачення-2024"
TSN
2024-05-05T18:48:40Z
Півтора мільйона глядачів: Мадонна дала найбільший концерт у кар'єрі
ГЛАВКОМ NET
2024-05-05T18:27:33Z
Їх обожнюють мільйони: серіали на Netflix з високим рейтингом
24tv
2024-05-05T18:18:28Z
Надя Дорофєєва показала як святкує Великдень з чоловіком і його сином: кумедні кадри
24tv
2024-05-05T17:45:55Z
Шість книжок у голові: "мати" Гаррі Поттера Джоан Роулінг поділилась своїми планами
Telegraf
2024-05-05T16:36:58Z
Вчені назвали побічні ефекти вакцин проти COVID-19
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T20:12:20Z
Ця помилка під час чищення зубів робить їх жовтими: про неї знають одиниці
24tv
2024-05-03T18:18:55Z
Одне яйце, одне яблуко — і гора смакоти на столі: рецепт, який рятуватиме вас вранці
Telegraf
2024-05-05T04:18:53Z
Названі хвороби, з якими мобілізуватимуть у ЗСУ
1News
2024-05-03T15:01:55Z
Неправильне зберігання стане жахливою помилкою: топ-10 засобів, які варто тримати в холодильнику
24tv
2024-05-05T15:21:46Z
Двічі на тиждень достатньо: нові правила особистої гігієни, які здивують
Знай
2024-05-05T15:21:18Z
Початок клінічних випробувань першого в світі препарату для вирощування зубів оголошено в Японії
360ua.news
2024-05-05T19:27:51Z
Як правильно обрати тональну основу: корисні поради
Обозреватель
2024-05-05T17:10:18Z
Уже незабаром 4 знаки зодіаку відчують депресію: чи є серед них ви
24tv
2024-05-05T16:51:45Z