БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Захід погодився відправити в Україну танки, але МЗС та Офіс президента вже просять винищувачі.
Після остаточного схвалення відправки в Україну танків Leopard 2 та M1 Abrams міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що він отримав від одного європейського колеги таке повідомлення: “Тепер F16?” – “Так.” – “Беру в роботу, друже”.
Тож коли Україні дадуть вже й винищувачі?
Новий Рамштайн
Наступне засідання партнерів України у форматі Рамштайн буде вже авіаційним. Президент України Володимир Зеленський свій виступ на засіданні Рамштайну 20 січня завершив закликом до наступного надати ракети більшій дальності та винищувачі F-16.
“У ваших силах гарантувати артилерію та авіацію, які знищать терор. У ваших силах забезпечити перемогу”, – заявив Зеленський.
“Спочатку нам не хотіли давати важку артилерію – потім дали. Потім не хотіли давати системи HIMARS – тепер дали. Нам не хотіли давати танки, тепер нам дають танки. За винятком ядерної зброї – ми можемо отримати все, що завгодно”, – вважає радник міністра. оборони України Юрій Сак.
Хто вже готовий
В уряді Нідерландів потенційно готові обговорити надання Україні винищувачів F16, якщо Київ озвучить таке прохання, сказав міністр закордонних справ Вопке Хукстра. Щоправда, докладніше слова міністра закордонних справ не наводяться. Він зазначив також, що на постачання стандартного озброєння “немає табу” і все, що надають Нідерланди, надається на запит України.
Словаччина готова обговорити передачу Україні своїх винищувачів МіГ-29, повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.
“Літаки зараз знаходяться на одній із баз Словаччини, і зараз ми готові обговорити передачу Україні цих літаків. Очікуємо на рішення від уряду Словаччини”, – сказав міністр оборони.
Він додав, що уряд Словаччини враховуватиме зацікавленість уряду України. Також буде враховано позицію країн-союзників щодо цієї передачі.
“Ми зараз це обговорюємо, ми хотіли б передати їх (літаки) саме Україні”, – наголосив Надь.
Ще минулого літа Конгрес США схвалив фінансування програми підготовки українських пілотів на американських винищувачах, виділивши на це 100 млн доларів.
США збираються списати велику кількість військових літаків, і постачання їх українським ВПС дозволило б укомплектувати три-чотири українські ескадрильї. Однак відомостей про те, коли і як це може статися, поки що немає.
Проте генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс усвідомлює, що підтримувати Україну необхідно, незважаючи на збільшену напруженість у відносинах з Москвою.
“Нам довелося зважити ризик ескалації конфлікту за межі України, повномасштабної війни між Росією та НАТО в Європі. Це буде руйнівно, це викличе набагато більше руйнувань та смертей, ніж ми вже бачили в Україні, – сказав Столтенберг. – Саме тому НАТО значно збільшила своє військова присутність у східній частині альянсу, щоб дати зрозуміти Москві, що у разі нападу на одного союзника весь альянс буде готовий захищати, це і є стримування, і це не для того, щоб спровокувати конфлікт, а для того, щоб запобігти конфлікту, зберегти мир у всіх країнах альянсу”.
Джерело
Теги за темою
авіаціяПоділитися сюжетом
Джерело матеріала