Редакційні спілки у Нью-Йорку намагаються вплинути на проблему масових звільнень працівників. Зокрема, ведуть переговори щодо вихідних пільг та публічно виступають проти раптових скорочень у соціальних мережах. Про їхній досвід написало видання Digiday.
Профспілка Vox Media опублікувала в твіттері список запитань, які вона зібрала від своїх членів, після того, як понад 20 журналістів були звільнені. Учасники спілки цікавляться, що компанія зробила, аби запобігти звільненням, чи скоротили зарплату керівникам, які заходи вживають для запобігання подальшим звільненням, а також запитують подробиці майбутніх планів найму.
«Ми проводимо години, сидячи за столом переговорів, щоб зберегти якомога більше робочих місць», — сказав виконавчий директор Гільдії письменників Східної Америки, яка зараз бореться зі звільненнями в BDG, Vox і MSNBC, Лоуелл Петерсон.
Окрім цього, завдяки переговорам профспілки та керівництва Vox Media, новий контракт спілки компанії гарантує 12 тижнів вихідної допомоги навіть для тих членів, які працювали там менше року.
Digiday також наводить приклад якісної комунікації профспілки та керівництва The Washington Post. Як повідомило анонімне джерело, раніше The Washington Post не дозволяв звільненим співробітникам претендувати на іншу роботу в компанії більше року після звільнення. Однак профспілка редакції зайнялася цією проблемою, і тепер всі працівники мають змогу одразу подавати заявку. У The Washington Post досі не прокоментували цю інформацію.
Після звільнення 20 співробітників гільдія The Washington Post 24 січня написала у твіттері: «Ми продовжуватимемо притягувати компанію до відповідальності та боротися з цими свавільними звільненнями всіма можливими способами, зокрема, допомогаючи нашим колегам у пошуку іншої роботи в редакції та забезпечуючи вихідні виплати, на які вони заслуговують».
Нагадаємо, у 2021 році понад 200 співробітників компанії Google Alphabet Inc створили профспілку для захисту своїх прав та дотримання етичних норм ведення бізнесу. Вона стала першою профспілкою серед працівників технологічних компаній.
Ілюстрація: Ivy Liu/Digiday