КИЇВ. 14 лютого. УНН. Австралійські офіційні особи заявили, що десятки камер відеоспостереження китайського виробництва будуть прибрані з офісів політиків через кілька днів після того, як міністр оборони країни оголосив, що його міністерство прибере ці пристрої зі своїх будівель з міркувань безпеки. Про це інформує AFP, передає УНН.
Деталі
Згідно з даними, щонайменше 913 камер відеоспостереження китайського виробництва було встановлено у більш ніж 250 урядових будівлях Австралії, включаючи об'єкти Міністерства оборони.
Міністр оборони Австралії Річард Марлес заявив минулого тижня національній телекомпанії ABC, що всі ці камери в будівлях його відомства будуть видалені, заявивши, що це зроблено для того, щоб переконатися, що "наші об'єкти повністю безпечні".
Чиновники з Міністерства фінансів у вівторок підтвердили, що ще 65 систем відеоспостереження було встановлено в офісах австралійських політиків.
У той час як департамент поступово замінює камери в рамках ширшої модернізації системи безпеки, принаймні 40 систем все ще необхідно демонтувати, повідомили у департаменті, додавши, що їх замінять до квітня. За словами відомства, камери відеоспостереження не були підключені до Інтернету і були видалені як запобіжний засіб.
Після заяв Марлеса про видалення камер китайського виробництва Пекін звинуватив Австралію у «зловживанні національною силою для дискримінації та придушення китайських підприємств».
Доповнення
Аналогічних кроків було вжито в США та Великій Британії, які вжили заходів, щоб завадити урядовим відомствам встановлювати камери китайського виробництва на секретних об'єктах. Обидві країни висловили побоювання, що китайські компанії можуть бути змушені поділитися розвідувальними даними, зібраними камерами, із службами безпеки Пекіна.
Камери виготовлені компаніями Hikvision та Dahua, які занесені до чорного списку США за допомогу китайському уряду у проведенні кампанії репресій. За даними Міністерства торгівлі США, Hikvision і Dahua були причетні до високотехнологічного стеження за уйгурською меншістю в Сіньцзяні.