У січні українці на 4% менше, ніж у грудні оплачилали покупки картками в мережі торгових терміналів "ПриватБанку".
Як повідомила прес-служба банку, зниження обсягів безготівкових оплат у січні становить 16% і обумовлено традиційним зниженням купівельної активності після новорічних та різдвяних свят.
"Після новорічних свят українці менше купували продуктів харчування - на 14% порівняно з груднем 2022 року. Найпомітніше в січні впали обсяги оплат гаджетів і побутової техніки - на 31%, а витрати в мережах магазинів косметики і побутової хімії впали на 24%. Менше, ніж у грудні в перший місяць року українці купували пального - на 19%", – йдеться в повідомленні.
Втім, як зазначили в "ПриватБанку", в січні українці більше купували ліків - на 1,5%.
Разом з тим витрати на кафе і ресторани в січні майже не змінилися порівняно з попереднім місяцем.
На що українці витрачають гроші під час війни
Дослідження експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua свідчило про те, що станом на 15 жовтня 2022 року кожному третьому українцю щомісяця не вистачає грошей до зарплати, а кожен четвертий витрачає на харчування до 60% свого бюджету.
Зазначалося, що через втрату роботи і скорочення заробітних плат, особливо на територіях активних бойових дій, з "раптовою бідністю" зіткнулися навіть представники середнього класу. На зниження доходів населення вплинув ряд факторів: втрата роботи, скорочення зарплат, інфляція та девальвація.
Також дослідження експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ІА свідчило про те, що українці незадоволені рівнем доходів, проте заради працевлаштування готові знизити зарплатну планку.
У жовтні 2022 року українці зменшили витрати на одяг, взуття, електроніку та побутову техніку, при цьому більше платили картками за паливо.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Підприємці розповіли, що під час війни користується максимальним попитом
- У "Приватбанку" розповіли, як змінилися покупки українців під час війни
- Гроші на бізнес від держави: чому буксує програма "єРобота"