MY.UAНовини
Міст між фронтом та далеким тилом: як бути воєнкором в Україні після 24 лютого – інтерв’ю
Міст між фронтом та далеким тилом: як бути воєнкором в Україні після 24 лютого – інтерв’ю

Міст між фронтом та далеким тилом: як бути воєнкором в Україні після 24 лютого – інтерв’ю

Інформувати населення, ризикуючи власним життям. Підбирати слова, щоб не поставити у небезпечне становище українських військових. Нагадувати, що війна не закінчилась, знімаючи репортажі під артилерійськими обстрілами російських окупантів.

Усім цим займаються українські військові журналісти та воєнні кореспонденти, які 16 лютого відзначають професійне свято – День військового журналіста України.

Олег Корнієнко є одним з воєнкорів Фактів ICTV, який у серпні 2022 року указом президента України був відзначений орденом За мужність III ступеня.

Зараз дивляться

У день його професійного свята Факти ICTV поспілкувались з Олегом та дізналися подробиці специфічної роботи, вакансій для якої немає у більшості країн світу.

Як змінилась російсько-українська війна після 24 лютого та як відрізняється життя на фронті від умовно мирних міст України – про це в ексклюзивному інтерв’ю Фактам ICTV розповів штатний воєнний кореспондент Олег Корнієнко.

– Відколи ти ухвалив рішення стати воєнним кореспондентом?

– Це сталось у 2016 році. В мене, коли я прийшов на ICTV, була колега Юлія Кірієнко. І вона вже з 2014 їздила. В 2016 році нам потрібен був воєнкор, і вона для мене стала, як я її називаю, хрещеною мамою фронту. Канал запропонував, а вона запропонувала мене каналу. Я не відмовився, а вона мені допомогла, тому що перший тиждень ти взагалі не розумієш, як воно працює все на фронті. Я приїхав, кілька днів узагалі я їсти не міг. Ти не розумієш, що і як робити.

– Тобто це було редакційним завданням, це не було певним пошуком пригод?

– Ні, не було. Мені запропонували, я не відмовився. Я мав право відмовитись, тому що в нас на фронт тоді і зараз лише їздять за бажанням. Хочеш – їдеш. Перед тим, як відмовлятись, мені треба було спробувати і зрозуміти, чи я це зможу, чи я це не можу.

Я розумів, що це зовсім інший вид журналістської діяльності. За моїми плечима вже було років вісім звичайної журналістики. Це було щось зовсім інше, і цікаво було себе спробувати в цьому. Це зовсім інша специфічна журналістика, де ти весь час межуєш між свободою слова і безпекою держави, безпекою бійців. Фронт – це не те місце, де потрібно бігти за ексклюзивом. Там все по-іншому працює.

– Раніше ти був не воєнним кореспондентом, а цивільним журналістом. Чим відрізняється цивільна журналістика від військової?

– Як я і казав – ти весь час ходиш по лезу. Тобі доводиться ставити на ваги – де свобода слова, а де безпека країни і безпека бійців.

По-друге, ти не все можеш казати, бо є такі речі, які не варто на загал розголошувати, оскільки від цього залежить життя бійців.

По-третє, це специфіка зйомок зовсім інша. Ти відповідаєш за своїх колег, як ми звикли, що в команді журналіст, оператор і водій, а головним є журналіст. На звичайних зйомках відповідальність мала. Коли ти їдеш на фронт у відрядження, то ти хвилюєшся не лише за своє життя, а насамперед ти хвилюєшся за життя свого водія і оператора. В якісь моменти я сам хотів кудись поїхати, але мене завжди зупиняє, що зі мною інші люди і я не можу ризикувати. Завжди доводиться балансувати.

Чим ще відрізняється, то це тим, що у цивільній журналістиці ти можеш запланувати сюжет і навіть синопсис написати. На фронті ти ніколи не знаєш, що ти знімеш, чи ти взагалі знімеш, бо ти можеш приїхати на позицію, цілий день під обстрілом пролежати і навіть нічого не зняти взагалі, або навіть не заїхати. Тому ти ніколи не знаєш, чого очікувати.

– Ти кажеш – водій, оператор і сам журналіст. Ви зазвичай працюєте втрьох?

– Так, ми втрьох.

– А якщо є якась потреба, як, наприклад, камера зламалась?

– В мене були такі випадки, навіть зараз, під час масштабного вторгнення була одна ситуація, коли я сам їхав на зйомки і я сам знімав. У нас завжди є запасна камера маленька, і там була проблема в тому, що на позиції могла заїхати лише одна машина. А туди їхало три канали. Тому нам, журналістам, довелось об’єднатися. Сіли в одну машину, і всі журналісти їхали без операторів. Ми розуміли, що на позиціях (американська гаубиця, – Ред.) M777. Ну звичайно, будь-хто таке проґавити не може. І я сам знімав собі на камеру замість оператора.

За час повномасштабного вторгнення, коли ми їздимо на зйомки, в мене в сюжетах дуже часто комбінуються телефонні зйомки і зйомки оператора. Річ у тім, що коли ти приїжджаєш на позиції, то в тебе немає багато часу, щоб виставити камеру, тобі потрібно все робити швидко. Іноді, щоб не відволікати оператора, мені доводиться часто знімати на телефон. Якщо починається, наприклад, обстріл, то поки ти до оператора дійдеш, а так ти собі телефон узяв та відзняв.

– Можеш стисло описати звичайний день воєнкора? Ти прокинувся, і що далі: це ранкова кава і душ, чи це окоп та очищена вода з баклажки?

– Коли ми їдемо у відрядження, то ми не живемо в окопах. Раніше було кілька таких зйомок (це було під час АТО і ООС), коли ми просилися до військових на ніч. Так, ми тоді з ними в бліндажах ночували, але зазвичай ми вночі тоді знімали. Тому ми фактично не спали. Під час АТО і ООС, там вночі завжди обстріли, а вдень ти приїжджаєш, і не було чого знімати.

Зараз, коли ми приїжджаємо, то ми живемо, наприклад, в місті, яке під час АТО було глибоким тилом, але зараз це передова. Перед нашим будинком в сусідній будинок прилетіла ракета. Ну нічого, нашій квартирі пощастило, в нас лише трохи скло побилось.

Робота журналіста починається, коли я вже їду у відрядження: з четверга або п’ятниці починаю писати всім пресофіцерам, що я хочу з ними попрацювати, тому що на фронті не буває так, що куди захотів – туди поїхав, треба постійно домовлятись.

Сам ранок починається звичайно: прокинувся, випив кави, сів та поїхав. Питання того, як ми доїдемо, бо не завжди є безпечні шляхи. Але ми живемо в нормальних умовах. Так, ми спимо під звуки вибухів, все це ми відчуваємо. В перші дні, коли я почав їздити на Донеччину під час повномасштабного вторгнення, о першій ночі я спав з рюкзаком, а при кожному вибуху вибігав, то зараз вже якось трішки звик. Пів року ми жили без газу, вода з’являлась раз на день.

Якщо є домовленість, то зранку я їду на зйомку. Якщо я зранку встаю і щось сталося за ніч, як, наприклад, обстріляли Краматорськ, то звичайно я їду, рішення ухвалюється швидко.

Водночас все залежить від ситуації. Бувало таке, що зранку я їду на одну зйомку, я приїжджав, робив сюжет, а в цей час десь починає вибухати, є жертви. Тобі доводиться відкладати вже зроблений сюжет та їхати на іншу локацію вмикатись.

– Коли ти приїжджаєш на “нуль”, то як військові реагують на журналістів? Радіють новим обличчям, чи більш намагаються відштовхнути, щоб не заважали?

– Більшість журналістів, пресофіцерів, то вони вже знають нас давно. І поки ще я жодного разу не бачив, щоб нам були не раді. Лише один випадок був, це було під час боїв за Київ, під Броварами, коли ми приїхали і повезли нас на позицію, а військові почали нас матюкати. Але тоді нас накрило з самохідних артилерійських установок. І потім військові нам сказали жартома: “Дякуємо, ми за ними тиждень полювали. а завдяки вам виявили!”.

В принципі я жодного разу не бачив, щоб військові були не раді. Військові раді, бо до них приїжджають нові люди, є про що поговорити. Це як свіжий ковток повітря для них, бо не скрізь є інтернет, той самий Starlink. Коли на дальні позиції приїжджаєш, то їм цікаво, що відбувається на умовній мирній Україні. Їм все одно цікаві нові люди, бо вони звикають один до одного. Буває, звичайно, коли ти приїжджаєш і там відбувається пекло якесь, то там всім не до журналістів.

У 2020 році я перестав їздити на фронт і потім в мене була перерва, бо я вже для себе вирішив, що нічого такого не відбувалось (на фронті, – Ред.). Я знову повернувся при широкомасштабному вторгненні. Це розуміння, що ти один з містків між військовими і цивільними людьми.

В мене завжди страх є, я навчився його ховати, але так виходить, що їжджу в гарячі точки, і мені страшно. Якщо не в гарячих точках, то як я глядачу ще покажу, що таке війна? Якщо я їду в Бахмут чи Сіверськ, де точаться бої і працює авіація, то я до останнього водію і оператору не кажу реальну ситуацію. Все, що я їм кажу: “одягаємо бронежилети, а тут проїжджаємо на швидкості”.

– Взагалі, коли журналіст з цивільного життя переїжджає на фронт, то що тобі потрібно мати на нулі, окрім очевидних шолома та бронежилета з написом Press? Це аптечки, турнікети, що ще?

– Це обов’язково каска, бронежилети, аптечка з турнікетом та елементарні бинти, ножиці, пластирі тощо. Ми вчились (користуватись турнікетами, – Ред.) вже на колесах. У 2017 році Міноборони зробили курси. І там була тактична медицина, протимінна безпека, коли ми на полігоні займались. І лише пройшовши ці курси – нас наново переакредитовують.

Найголовніше, коли ти їдеш на нуль, то треба мати тверезий погляд і не думати, хто і що про тебе подумає. Коли, наприклад, чуєш, що десь щось летить, і ти падаєш. Навіть якщо це будуть наші стріляти, то падай. Ми вже навчились трішки відрізняти ці звуки, коли від нас летить, коли до нас летить. Але зберігати відчуття небезпеки – це найбільш необхідна річ, бо аптечки і бронежилет можна завжди купити, а фактор, що я нічого не боюсь – він не пройде.

Військові намагаються за тобою слідкувати, але коли великий обстріл, то під час обстрілів головне – не панікувати. Це те, що має бути у військового журналіста: тверезий розум, вміти не панікувати і швидко себе опановувати. Крім того, коли починається обстріл, ти хоч і дбаєш про свою безпеку, але ти не забуваєш, що тобі потрібно зняти.

– Як тобі здається, чи у Києві та інших містах люди інакше реагують на обстріли?

– Всі ці дев’ять років, принаймні вісім років до широкомасштабного вторгнення, війною жили ветерани, бійці на фронті і журналісти, які туди їздили. Як би це не звучало, на телебаченні все менше про війну показували. Війна ще дужче загострює відчуття справедливості.

Це різні світи, як би там Київ не потрапляв під ракетні або дронові обстріли, то тут сприйняття війни зовсім інше. Я дуже боюсь, чому свого часу і їздив в АТО і ООС, то зараз, під час широкомасштабного вторгнення, боюсь, щоб ми не повернулись до ситуації, що “війна – це там”. Це одна з моїх місій, чому я їжджу туди – показувати всіх цих хлопців, завдяки яким ми живі, і нагадувати, що війна не закінчилась, навіть якщо вона за 200 чи 600 км.

Коли я їду на Донбас, то в мене автоматично надягається якась психологічна броня. Потім я повертаюсь, приходить розуміння того, що ти пережив.

Робота воєнкора не має жодної романтики, бо ти живеш де доведеться, але умови у нас не завжди ідеальні. На війні ти не звертаєш на це увагу, не звертаєш увагу, у що ти одягнений, чи ти поїв, чи ні. Це все дрібниці життя.

– Що потрібно знати цивільному журналісту і чого потрібно уникати, щоб стати воєнкором?

– Правило перше – завжди слухатись військових. Якщо військовий на позиції каже “йди за мною”, то ти йди за ним, а не вправо і вліво. Якщо хочеш вижити, то чітко дотримуйся вказівок військових. Перед тим, як ти будеш їхати до них, то бажано дізнатись безпечний шлях. В мене було кілька випадків, коли ми через Бахмут їхали в Соледар, коли він ще був наш. Ми приїжджаємо, нас зустрічає офіцер, він питає, а як ми так швидко. Ми кажемо, що через Бахмут. Він каже, що ми з глузду з’їхали, бо там поворот вже не наш.

Тому завжди дізнаватися безпечний шлях і слухатись військових. Це найелементарніше. Ну і дбати про безпеку. Романтики серед своїх колег-телевізійників я не помічав, це постійний стрес.

Іноді здається, що ти в безпечному населеному пункті, як в мене було 18 грудня, коли поранило водія і машину розбили. Ми приїхали знімати стабілізаційний пункт. Зазвичай, коли їдемо на нуль, то беремо з собою водія. Тут був досить безпечний населений пункт. Поки ми перепарковувались, то по нас випустили касети Ураган. Водія забрали до лікарні. Слава Богу, що поряд були медики, які його одразу стабілізували. Навіть при такій ситуації, коли ми потрапили під обстріл, я робив сюжет. Я мав себе теж опанувати, все проконтролювати, щоб водія забрали до лікарні, і знати, де він. І потім я написав сюжет.

– Ти зустрічався з іноземними журналістами? Що вони кажуть про війну, українських військових, чи порівнюють ЗСУ з НАТО?

– Всі іноземні журналісти єдині в одному, що військам НАТО є чого повчитись саме щодо практичного досвіду бойових дій, тому що щодо структур та реформ, то нам треба реформуватись. А на місцях, під час боїв, то бачать витримку, винахідливість українських військових. Бо їх дивує уся ця кмітливість, як, коли немає снарядів, не вистачає чогось того чи іншого, то наші військові знаходять спосіб щось придумати і не відходити.

Але, знову ж таки, іноземні журналісти намагаються на нуль не йти. Наші воєнкори, напевно, більш скажені, бо нам прямо треба-треба на нуль, і все.

Читайте
Винахідливість ЗСУ на полі бою вразила США, Пентагон робитиме висновки роками – CNN

– Іноземних журналістів теж навчають, як поводитись на фронті?

– Міноборони має відповідний наказ, який регулює цю діяльність. Але на фронті є пресофіцери, які можуть після зйомок підійти і переглянути відеоматеріали та навіть мають право видалити. Кілька разів виходило, що пресофіцер казав іноземцям, що цього (публікувати, – Ред.) не можна. Зазвичай, дають інструкцію, що можна, що не можна. На війні все знімається крупним планом, жодних прив’язок (до місцевості, – Ред.), і знімається те, що дозволять військові.

Іноземці більше цікавляться зброєю, щоб показати своїм країнам, що вона у нас працює. Навіть коли про танки Leopard було рішення, то вони всі їздили до військових на передок і цікавились про Leopard. Ну як тобі може рядовий солдат сказати щось про танки Leopard, якщо ніколи на ньому не працював?

– Є думка, що напис Press на шоломі чи бронежилеті не робить додаткового захисту, а навпаки, виділяє журналіста як ціль для ворога.

– Під час АТО і ООС це було як червона ганчірка для росіян і тих бандитських формувань, які там воювали. Щойно вони бачать, що це преса, то вони починають (стріляти, – Ред.). Росія не та країна, яка буде дотримуватись якихось норм. І якщо під час АТО і ООС це була особлива мішень (напис Press, – Ред.), то зараз б’ють по всіх.

Ми не одягаємо військову форму, але росіянам завжди було байдуже і вони завжди били по пресі, навіть якщо на машині був напис преса, якщо сині бронежилети, які чітко видно, але вони все одно били.

– Що змінилось у війні після 24 лютого?

До 2022 року це була репетиція війни. Якщо раніше я міг носити каску як корзину і туди покласти мікрофон, то зараз ти розумієш, що в касці і бронежилеті ти маєш бути постійно. Ти усвідомлюєш, що кожної секунди може обірватися твоє життя. Але зараз ти більш вимогливий до того, що ти говориш. Зараз ти намагаєшся підібрати слова, щоб описати те, що відбувається. Добре, якщо ми щось знищили, але я постійно кажу, що хлопці залучають титанічні зусилля.

Змінилось, головне, це те, що зараз більше ризиків для власного життя і ти більш детально підбираєш слова, щоб описати, що відбувається. Але на 12-й місяць війни іноді здається, що вже важко ці слова знайти.

Для військових ця війна теж змінилась, бо раніше не було такої кількості артилерії та авіації. Я не знаю, звідки хлопці беруть силу, але я дуже рідко зустрічаю бійців, які б на щось скаржились. Ти іноді сам дивуєшся, що люди настільки вперті, а в них якийсь оптимізм і бадьорість, хоча де вони це беруть, оскільки адекватно розуміють ситуацію.

– Які сюжети найскладніше знімати, а які найлегше – дивитись, як б’є артилерія, чи говорити з цивільними?

– Найважче було після Бучі. Я тоді приїхав, п’ять годин сидів мовчки. Написав тоді один сюжет, потім взяв його переписав. Я тоді не спав 24 години. Мені це було важко. Розповідати про людські долі найважче.

Але й знімати те, як б’є українська артилерія – тут не все так просто. Бо коли наша артилерія б’є, то ти розумієш, що назад може прилетіти. І у 90% випадків так і відбувається. Тому тут складно сказати. Кожен сюжет має свою складність, але людські долі – це найважче.

Те, що було в Бучі – в тебе відбирає мову і ти це бачиш, а ти не знаєш, як це глядачу передати. Телебачення передає 50%, і зовсім інша справа бачити наживо, й інша справа по телебаченню це побачити.

Те ж саме і з військовими, коли приїхали, знімали, але прилетів російський дрон, скинув гранату, і в нас на очах військового поранило. І тут теж питання, чи знімати таке? І про це треба спитати військового, якого поранило. Я тоді спитав дозволу, звичайно. Але це треба зняти, щоб показати глядачу, що війна є і ми маємо поранених, ми маємо загиблих.

Важко дивитись, коли ти в стабілізаційний пункт приїжджаєш, і привозять поранених. Але сидять бійці, контужені, поранені, і жартують, і пропонують селфі зробити.

Читайте
Весна та літо будуть вирішальними: Боррель закликав країни ЄС якнайшвидше передати танки Україні

Після інтерв’ю Олег розповів, що більшість воєнкорів паралельно займаються волонтерством.

– Для нас війна не завершується, коли ми повертаємося з фронту! От Таня Наконечна днями зібрала на три коптери доя прикордонників під Бахмут! Я от збираю на антидронові рушниці, – каже він.

Олег каже, що бійцям 112-Ї бригади ЗСУ зі 131-го батальйону під Кремінну дуже потрібні антидронові рушниці, там, зокрема, воює ще один журналіст Фактів ICTV Артем Голуб. Антидронові рушниці є важливими, оскільки безпілотниками ворог не лише корегує артилерію, але й скидає газові та осколкові гранати прямо в окопи. Але завдяки антидроновим рушницям, українські захисники могли б приземляли коптери окупантів та рятувати життя побратимам.

Він залишив посилання для збору коштів у Monobank та номер картки – 5375 4112 0311 0221, куди можна зробити переказ.

Читайте
Лазівки в західних санкціях дозволили Ірану та РФ закупити деталі для ударних дронів – ISW

Фото: Oleg Kornienko

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T16:54:05Z
Яке "залізо" обирають геймери? Steam оновив дані про найпопулярніші комплектуючі для ПК
Знай
2025-02-07T16:51:32Z
ТОП-10 смартфонів із кремнієво-вуглецевими батареями
InternetUA
2025-02-07T16:43:29Z
Джерело чистої енергії: вчені виявили найбільше у світі підземне термальне озеро
Фокус
2025-02-07T16:42:51Z
The Verge: соратники Маска увійшли до відомства, яке прогнозує погоду і досліджує океан
InternetUA
2025-02-07T16:37:28Z
Клопотенко зустрівся із Кличком: соцмережа здивована одягом кулінара
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:36:55Z
Британія вимагає від Apple доступ до зашифрованих даних користувачів – WP
iPress
2025-02-07T16:34:31Z
AMD нанесла термопасту під кришку Ryzen 5 7400F замість припою — процесор гріється до максимуму зі штатним TDP
ITC
2025-02-07T16:31:44Z
«Intel втратила свій шлях», — Білл Гейтс
ITC
2025-02-07T16:31:23Z
Швидкі бананові оладки без цукру: рецепт від судді "Мастер Шеф" Ярославського
Политека
2025-02-07T16:42:36Z
Як забезпечити собі розкішне життя і стати улюбленцем фортуни: порада, якій 1000 років
TSN
2025-02-07T16:36:36Z
Млинці з начинкою з кисломолочного сиру, які ніколи не рвуться: рецепт зі старої українською книги
TSN
2025-02-07T16:36:34Z
Завжди думайте про їжу для них: експертка розповіла про найслухняніші породи собак
Фокус
2025-02-07T16:30:02Z
Як пити віскі з колою: що додати, щоб було смачно
GlavRed
2025-02-07T16:27:45Z
Глибокі, але закриті: які ТОП-3 знаки зодіаку не люблять розмовляти
GlavRed
2025-02-07T16:27:38Z
Навіть якщо відрізати чистий шматок: лікар пояснив, чи можна їсти хліб із цвіллю
GlavRed
2025-02-07T16:18:32Z
Краще не ризикувати: ці 5 речей не можна прати у машинці
24tv
2025-02-07T16:12:22Z
Перекладіть один сірник за 11 секунд, щоб виправити рівність: цікава головоломка
TSN
2025-02-07T15:51:26Z
У американських корів виявили ще один штам пташиного грипу
AgroPortal
2025-02-07T17:00:41Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:51:49Z
Українку витурили з Польщі, і просто на кордоні її взяли під варту
Telegraf
2025-02-07T16:51:06Z
У Києві поліція встановлює обставини побиття ще одного підлітка
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:31Z
Втрата свідомості та галюцинації: на Дніпропетровщині підліток отруївся Revo
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:36:47Z
У Швеції завершили ідентифікацію загиблих внаслідок стрілянини
Европейская правда
2025-02-07T16:31:39Z
В аеропорту затримали чоловіка з черепом крокодила: як він там опинився
24tv
2025-02-07T16:30:19Z
Нацполіція викрила шахрайські колцентри, які виманили в пенсіонерів понад 10 млн грн
InternetUA
2025-02-07T16:25:18Z
На Полтавщині поліція затримала чоловіка, причетного до вбивства знайомого
Украина Криминальная
2025-02-07T16:12:26Z
"У ньому досі палає вогонь": промоутер Усика оцінив шанси Джошуа у потенційній битві проти Ф'юрі
24tv
2025-02-07T16:54:27Z
Анчелотті: Кажуть, система надає перевагу Реалу, але коли ми хочемо змінити її, це відкидається
Football.ua
2025-02-07T16:48:21Z
Захарова влаштувала істерику через недопуск Росії до чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:12:28Z
Довбик різко відреагував на інформацію про травму коліна
24tv
2025-02-07T16:12:08Z
Реал Мадрид – Атлетіко: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ла Ліги
TSN
2025-02-07T16:06:28Z
Не зв'язуйтеся з левом: "Канело" підписав контракт з Туркі Аль аш-Шейхом на чотири мегафайти
24tv
2025-02-07T15:39:30Z
Хокей: «Крижинка» пропустила 15 шайб від «Київ Кепіталз»
УкраинФорм
2025-02-07T15:36:32Z
Схожий на героя фільму: Усик у стильному образі відвідав Вашингтон
24tv
2025-02-07T15:21:06Z
Калініна не втримала перемогу у чвертьфіналі турніру WTA в Румунії
УкраинФорм
2025-02-07T15:15:31Z
Що насправді відбувається в Торецьку: чи захопили місто окупанти
GlavRed
2025-02-07T16:54:39Z
Під Києвом пропонують роботу для студентів на виробництві з зарплатою до 25 тисяч гривень
Telegraf
2025-02-07T16:51:36Z
Будівництво водогонів на Миколаївщині: уряд затвердив порядок використання ₴8 мільярдів
УкраинФорм
2025-02-07T16:46:32Z
Українські бійці поповнили "обмінний фонд" на Донецькому напрямку: подробиці блискавичної операції
TSN
2025-02-07T16:36:49Z
Окупанти намагаються замкнути кільце: у ЗСУ повідомили про важку ситуацію на Донецькому напрямку
TSN
2025-02-07T16:36:35Z
ЗСУ збили КАБ над Запоріжжям: що відомо про секретну українську зброю
TSN
2025-02-07T16:36:15Z
Розвідка Естонії: Україна використала перегрупування військ РФ для наступу на Курську область
Европейская правда
2025-02-07T16:34:39Z
"Наші страждання там нікого не хвилювали": військовий після російського полону нарешті зустрівся із рідними
Политека
2025-02-07T16:27:39Z
Чи захопив ворог Торецьк: у DeepState відповіли
TSN
2025-02-07T16:27:23Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T16:54:49Z
Які фільми найбільше дивилися українці на Megogo: рейтинг
Gazeta UA
2025-02-07T16:51:34Z
4 найкращі фільми у жанрі фентезі, які змінять ваш погляд на реальність
24tv
2025-02-07T16:48:15Z
Є докази для Гааги: загарбники випустили у прокат фільм про захоплення Маріуполя
УкраинФорм
2025-02-07T16:42:12Z
Головні фаворити та відкриття Нацвідбору: відверте інтерв'ю з гуртом Ziferblat
24tv
2025-02-07T16:33:40Z
Виступала разом з Іво Бобулом: де зараз Лілія Сандулесу, яка була популярною у 90-х
Telegraf
2025-02-07T16:33:34Z
У Києві відбудеться спецпоказ трилера «Дім за склом»
УкраинФорм
2025-02-07T16:33:24Z
Короткі омолоджуючі стрижки для жінок після 60 років: ці зачіски приберуть зайвий вік
24tv
2025-02-07T16:30:45Z
Нідерланди виплатять Румунії €5,8 мільйона, якщо не знайдуть вкрадені артефакти з музею Дренте - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-07T16:24:28Z
Може сісти на 8 років: судитимуть командира військової частини, в чому обвинувачують
Политека
2025-02-07T17:03:05Z
Звільнений з полону воїн розповів, як підтримати військових у російських тюрмах
TSN
2025-02-07T16:48:48Z
Можна не тільки жити. У Дніпрі здають вбиту комуналку за смішні гроші
Telegraf
2025-02-07T16:42:32Z
ЄС планує розширити поняття оборонних інвестицій для збільшення військових витрат
iPress
2025-02-07T16:34:03Z
Російський КАБ збила "експериментальна зброя": в ЗМІ розкрили таємничу зброю ЗСУ
GlavRed
2025-02-07T16:27:22Z
Зараз не час для надмірних розкошів: Павло Зібров про гонорари, критику та дружину
GlavRed
2025-02-07T16:27:09Z
Направили 15 мільярдів гривень: скільки переселенців отримають нове житло у 2025 році
Хвиля
2025-02-07T16:24:11Z
Що таке "трафунок" українською: значення вас здивує, але воно просте
Telegraf
2025-02-07T16:18:07Z
Литва передала Україні запчастини для БТР М113
Европейская правда
2025-02-07T16:15:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки
Portaltele
2025-02-07T14:43:53Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T14:15:59Z
Міжнародні резерви України на початок лютого становили $43 мільярди - Нацбанк
УкраинФорм
2025-02-07T17:00:12Z
Долар різко "впав": яким буде курс валют з 10 лютого
GlavRed
2025-02-07T16:42:10Z
Ціни зросли на 23% за тиждень: в України стрімко дорожчає популярний овоч
GlavRed
2025-02-07T16:36:24Z
Через аномальну спеку фермери в Аргентині можуть лишитися без врожаю
AgroNews
2025-02-07T16:27:30Z
Помітно дорожче, ніж у січні: супермаркети оновили ціни на популярну зелень
Знай
2025-02-07T16:21:12Z
Уряд затвердив порядок використання коштів на добудову реабілітаційного центру «Галичина»
УкраинФорм
2025-02-07T16:09:33Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T16:07:51Z
Загарбники використовують порт Бердянська для вивезення награбованого зерна
УкраинФорм
2025-02-07T16:06:19Z
МЗС: Україна працює над можливістю транзиту газу з Азербайджану
Европейская правда
2025-02-07T16:06:19Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Які авто зі США найпопулярніші серед українців
360ua.news
2025-02-07T15:30:33Z
В Україні виготовили авторефрижератор на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-02-07T15:09:25Z
Що потрібно знати про миття автомобіля: важливі рекомендації від експертів
ТСН
2025-02-07T14:07:43Z
Знак із камінням з-під автомобіля: що він означає і як захистити авто
ТСН
2025-02-07T14:07:24Z
Умєров отримав двох нових заступників – Мойсюка та Чуркіна
Лига
2025-02-07T17:03:28Z
Касація Верховного суду не дозволила Коболєву покидати Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T17:00:48Z
Нардеп Шахов, який перебуває у розшуку, з'явився на онлайн-засіданні комітету Ради
24tv
2025-02-07T17:00:32Z
Дії влади «відкатили» Грузію від демократичного розвитку - ЄС
УкраинФорм
2025-02-07T16:55:23Z
Трамп заявив, що USAID необхідно ліквідувати. Каже про "нечуваний рівень корупції"
Лига
2025-02-07T16:54:39Z
Три причини, чому Путін не зупиниться
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:54:31Z
Генсек Ради Європи оцінив, чи реально запустити "трибунал для Путіна" у 2025 році
Европейская правда
2025-02-07T16:51:27Z
ЗМІ: Путін особисто критикував гендиректора Rheinmetall, якого РФ хотіла вбити
Европейская правда
2025-02-07T16:49:16Z
Німецькі активісти заявляють про перемогу у справі проти X Маска
Европейская правда
2025-02-07T16:45:17Z