MY.UAНовини
Війна в Україні як переломний момент: ключові теми та очікування від Мюнхенської конференції з безпеки
Війна в Україні як переломний момент: ключові теми та очікування від Мюнхенської конференції з безпеки

Війна в Україні як переломний момент: ключові теми та очікування від Мюнхенської конференції з безпеки

У п’ятницю, 17 лютого, стартує 59-та Мюнхенська конференція з безпеки (Munich Security Conference, MSC).

Конференція вважається ключовим західним форумом із питань зовнішньої політики та політики безпеки. У 2022 році вона проходила за кілька днів до широкомасштабного вторгнення РФ. Тоді захід , який закликав союзників надати новітню зброю для ЗСУ, гарантії безпеки та запровадити превентивні санкції проти Росії.

Минув майже рік, і Мюнхенська конференція з безпеки знову збирає світових лідерів для дискусії, центральною темою якої стане війна в Україні та її глобальні наслідки.

Зараз дивляться

Що відомо про конференцію та чого очікувати Україні від цього заходу – далі в матеріалі.

Війна як переломний момент: місце проведення, терміни та ключові теми MSC 2023

Мюнхенська конференція з безпеки є щорічним заходом, який проводиться з 1962 року в Мюнхені.

59-та конференція відбудеться з 17 до 19 лютого 2023 року в офлайн-форматі, тобто за особистої присутності світових лідерів. Традиційним місцем проведення є готель Bayerischer Hof у Мюнхені.

Конференція пройде під девізом Re:vision, який також є назвою цьогорічної Мюнхенської доповіді з безпеки. У назві Re:vision спостерігається гра слів: це і “ревізія, ревізіонізм”, у якому автори доповіді звинувачують РФ та Китай, а також “перегляд, бачення”, тобто новий погляд країн Заходу на світові процеси.

Конференція вперше пройде під головуванням Крістофа Гойсґена – німецького дипломата, колишнього представника Німеччини в ООН та колишнього радника ексканцлера ФРН Ангели Меркель.

Гойсґен чудово обізнаний про ситуацію в Україні. Він брав участь у підготовці Мінських угод, а зараз виступає з досить жорсткою критикою на адресу Росії, наголошує, що , та підтримує заклик Києва .

В анонсі MSC 2023 зазначається, що конференція відбудеться через рік після Zeitenwende (у перекладі з німецької – поворотного моменту), яким стала повномасштабна війна в Україні.

Ключовими темами конференції стануть війна в Україні та її глобальний вплив, аналіз ситуації через рік після початку повномасштабної агресії РФ, допомога Києву, а також роль Заходу у реагуванні на нові виклики. Окрім цього, на полях конференції уряд Німеччини представить нову стратегію національної безпеки ФРН.

Конференція в Мюнхені має дати відповіді на низку ключових запитань:

  • Як виглядає світ через рік після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
  • Чи є війна індикатором того, що світ став більш жорстоким, що в ньому панує безкарність, сильні роблять те, що хочуть, а слабкі мусять страждати.
  • Чи може світ повернутися до життя, що грунтується на правилах міжнародного порядку.

Очікується, що майже через рік після повномасштабного вторгнення РФ в Україну MSC 2023 надасть можливість оцінити згуртованість союзників по НАТО та політичну відданість міжнародному порядку, що грунтується на правилах. Учасники також обговорять глобальну безпеку в таких аспектах, як зміни клімату, голод та бідність у світі.

Читайте
Не може бути “червоних ліній” у питанні винищувачів для України – глава Мюнхенської конференції

Крім війни в Україні, серед тем будуть ядерна криза (зокрема, в контексті Ірану), складна ситуація в Індо-Тихоокеанському регіоні, напружені відносини між Заходом і Китаєм, близькосхідний конфлікт.

Обговорюватиметься потреба в інноваціях у сфері цифрових та інформаційних технологій, а також зв’язок між політикою безпеки та культурою.

Заходи Мюнхенської конференції з безпеки транслюватимуться на сайті та в соцмережах MSC.

Крім основної програми конференції (виступів, дебатів, круглих столів) на полях MSC відбудуться офіційні заходи, організовані аналітичними центрами, держустановами, громадськими організаціями тощо. Зокрема, в Мюнхені відбудеться 6-й Український ланч.

А в неділю, 19 лютого, в останній день конференції відбудеться Свобода у вогні: Боротьба України за свободу. Стрічка знята американським режисером Євгеном Афінеєвським за сприяння платформи Netflix. Фільм демонструє жахливі реалії, які щодня переживають українці під час спровокованої РФ війни, та мужність українського народу, готового боронити свою землю до останньої краплі крові.

Стрічка є продовженням фільму Зима у вогні, присвяченого подіям Революції Гідності 2013-2014 років (режисером також був Афінеєвський).

Участь України та виступ Зеленського

За даними німецької телерадіокомпанії , конференцію 17 лютого відкриє президент України Володимир Зеленський. Очікується, що він виступить із промовою за допомогою відеозв’язку, а також відповість на запитання.

Після цього планується промова канцлера Німеччини Олафа Шольца, а далі – президента Франції Еммануеля Макрона.

У суботу, 18 лютого, очікуються виступи віцепрезидента США Камали Гарріс та прем’єра Великої Британії Ріші Сунака.

Макрон на конференції обговорить, як “забезпечити поразку РФ” в Україні, а також майбутні механізми для підтримки миру в Європі, “щоб такий конфлікт не повторився”.

А віцепрезидент США Камала Гарріс обговорить подальшу підтримку України з боку Вашингтона, відзначить мужність українського народу, а також підтвердить зобов’язання щодо взаємної оборони в рамках НАТО.

У другий день конференції глава МЗС України Дмитро Кулеба візьме участь у панельній дискусії зі своїми колегами з Німеччини (Анналеною Бербок) та США (Ентоні Блінкеном).

Загалом очікується участь у MSC майже 150 високопосадовців з усього світу. Серед них понад 45 глав держав та урядів, міністри закордонних справ та оборони, керівники НАТО, Євросоюзу, ООН.

Представників влади РФ не покликали

Російських урядовців не запросили на цьогорічну Мюнхенську конференцію з безпеки. Як пояснив голова MSC Крістоф Гойсґен, організатори не хочуть надавати трибуну для кремлівської пропаганди.

Раніше делегацію РФ традиційно очолював глава МЗС Сергій Лавров.

– Ми не хочемо давати Лаврову трибуну для його пропаганди. Його навмисно не запросили, – повідомив Гойсґен під час пресконференції в Берліні.

Замість представників Кремля організатори вирішили запросити на конференцію представників так званої російської опозиції: Гаррі Каспарова, Михайла Ходорковського, Дмитра Гудкова, Володимира Мілова, Юлію Навальну, Жанну Нємцову.

На вечір суботи, 18 лютого, запланована дискусія про майбутнє Росії.

Читайте
Не хочемо давати Лаврову трибуну для пропаганди: Росію не запросили на Мюнхенську конференцію

Україна та глобальна безпека у фокусі уваги

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен підтвердив, що у фокусі уваги світових лідерів буде війна в Україні.

На початку цього тижня він журналістам, що головною темою MSC 2023 стануть загрози світовій безпеці, особливо в світлі російської агресії проти України.

– Зрозуміло, що під час конференції ми будемо обговорювати тему України, але принципово ми будемо ставити питання: як ми можемо гарантувати в подальшому повагу до мирного порядку, основаного на правилах, до Хартії ООН, Конвенції прав людини тощо. Чи буде в подальшому панувати закон сильного чи сила закону, – наголошував Гойсґен.

У зв’язку з цим до порядку денного конференції внесли питання про переслідування за воєнні злочини РФ проти України. MSC 2023 має привернути увагу до безкарності політичних лідерів за воєнні злочини, злочин агресії та злочини проти людяності. Учасники заходу обговорять, як із цим боротися.

В інтерв’ю Німецькій редакційній мережі () він повідомляв, що в конференції візьме участь головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан.

до Мюнхенської доповіді з безпеки 2023 Гойсґен уточнив, що не всі країни-члени ООН засудили вторгнення РФ і спробу анексії українських територій. Йдеться про країни Азії, Африки та Південної Америки, які невдоволені чинним міжнародним порядком.

– Тому на цьогорічній Мюнхенській конференції з безпеки ми зосередимося не лише на протидії ревізіонізму, а й на створенні позитивного бачення більш мирного і процвітаючого світу, – пояснив Гойсґен.

Читайте
Серед країн G7 значно зросло сприйняття України як союзника – Мюнхенський індекс безпеки

Пріоритети України на MSC 2023

Три ключові пріоритети України на Мюнхенській конференції з безпеки 2023 нещодавно голова МЗС Дмитро Кулеба. Йдеться про такі теми, які просуватиме на полях заходу українська делегація:

  • постачання Україні далекобійних ракет і бойових літаків;
  • членство нашої країни в НАТО;
  • майбутнє Росії.

– Ми будемо просувати… пріоритетні для України теми. Ключова – це постачання далекобійних ракет і відкриття постачання бойових літаків, оскільки саме літаки є останнім типом зброї, який потрібно розблокувати, всі інші позиції ми за минулий рік відкрили командними зусиллями. Будемо також говорити про членство України в НАТО і взагалі про майбутнє Росії, – наголосив міністр.

Кулеба уточнив, що на MSC 2023 зберуться ключові фігури в сфері євроатлантичної безпеки. Саме тому в центрі уваги будуть теми, пов’язані з безпекою України, Європи та світу.

Український ланч у Мюнхені

У суботу, 18 лютого, на полях Мюнхенської конференції з безпеки відбудеться 6-й Український ланч на тему: Рік потому: боротьба України за свободу. Що далі?

Захід традиційно організовують Ялтинська європейська стратегія (YES) та Фонд Віктора Пінчука. Початок – о 14:30.

Під час Українського ланчу :

  • Шляхи припинення війни в Україні, її наслідки для Європи й міжнародного порядку.
  • У чому проявлялася підтримка України з боку західних партнерів від початку повномасштабного вторгнення РФ.
  • Як розвивається війна на військовому, економічному, політичному та інформаційному фронтах.
  • Амбіції українських та західних лідерів щодо нинішнього стану війни і що можна зробити ще.

Однією з ключових тем дискусії буде , яку запропонував президент України Володимир Зеленський.

Очікування від конференції: оцінки експертів

Військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в коментарі Фактам ICTV виділив три ключові теми Мюнхенської конференції з безпеки:

1. Перше питання, яке буде одним із пріоритетних, це російська агресія проти України, агресивна політика та гібридні впливи РФ у Європі та в світі.

– У цьому сенсі ми, звичайно, будемо обговорювати і виносити проблематику подальшої підтримки України, необхідності надання зброї та фінансової підтримки. Так само запровадження додаткових санкцій проти РФ, – зазначив Мусієнко.

2. Друге питання – фактор Китаю, його відносини зі США та країнами Європи. За словам експерта, це теж буде одна з ключових тем.

3. Третє питання – що робити з Росією після завершення повномасштабної війни. В цьому контексті Олександр Мусієнко нагадав про , в якому той заявив про необхідність “депутінізації” Росії в майбутньому, оскільки зараз все в РФ орієнтовано на кремлівського диктатора Володимира Путіна.

– Виходячи з того, що сказав керівник Мюнхенської конференції в одному з інтерв’ю, що потрібна буде “депутінізація Росії”, вочевидь, визріває до обговорення тема, що робити з РФ після війни.

Тобто як трансформувати та змінити Росію, примусити її змінитися так, щоб вона трансформувалася в якесь державне утворення або кілька державних утворень, які не будуть вести агресивні війни та не будуть подразником міжнародної безпеки, – наголосив Мусієнко.

Читайте
Польща закликає ухвалити рішення щодо винищувачів для України на Мюнхенській конференції

Водночас політолог Володимир Фесенко пояснив Фактам ICTV, що на Мюнхенській конференції не ухвалюють рішень, це дискусійний форум, на полях якого обговорюють найважливіші питання для безпекової ситуації в світі.

Політолог наголосив, що війна в Україні та підтримка нашої держави буде однією з головних тем конференції.

– Яким чином не просто завершити цю війну, а так її завершити, щоб забезпечити безпеку і для України, і для Європи, якою має бути майбутня архітектура безпеки в Європі та світі. Ну, і виклики для міжнародної безпеки з боку РФ та Китаю. В доповіді, яка оприлюднена, організатори конференції звертають на це основну увагу, – розповів Фесенко.

Політолог назвав Мюнхенську конференцію “безпековим Давосом”, який охоплює практично всі напрями міжнародної безпеки.

– Для України нинішня конференція, дискусія буде важлива насамперед з точки зору саме пробивання більш дієвих підходів для нашої підтримки. Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що для нас зараз дуже важливо переконати наших партнерів, що нам потрібні далекобійні ракети, авіація і більш оперативна, своєчасна допомога, – уточнив Фесенко.

Політолог нагадав, що зараз кожен крок з виділення нових видів озброєння відбувається після тривалих дискусій, унаслідок чого втрачається час.

Володимир Фесенко також вважає, що однією з тем дискусій буде майбутнє РФ: “що далі робити з Росією”.

Політолог додав, що політиків та експертів зараз хвилює не лише питання, коли завершиться війна в Україні, але й те, як саме це станеться.

– Тому що просто припинення війни не означає, що відновиться безпека. На превеликий жаль, можуть залишитися ризики нової війни. І для України навіть в ідеальному варіанті, коли ми вийдемо на кордони 1991 року, важливо, щоб були ефективні гарантії безпеки, – зазначив Фесенко.

Він уточнив, що, на думку більшості експертів, такою дієвою гарантією може бути членство України в НАТО після завершення війни. Це може стати запорукою того, що РФ не розпочне нову агресію.

Джерело: , , , , 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Може перерости у наступ: аналітик розповів про небезпечні дії ворога
GlavRed
2025-04-05T10:45:09Z
Росія вбила 616 українських дітей: нові дані прокуратури
Gazeta UA
2025-04-05T10:42:04Z
Нічна ворожа атака на Україну
360ua.news
2025-04-05T10:31:42Z
Графіки відключення світла в Дніпрі 6 квітня: кому слід готуватися до знеструмлення
Политека
2025-04-05T10:31:36Z
У Києві на Кловському схилі провалюється земля: мешканці занепокоєні через будівництво, яке може призвести до катастрофи
Antikor
2025-04-05T10:15:52Z
Росіяни атакували село на Харківщині чотирма FPV-дронами - пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:54Z
В окупованій Ялті рестораторів примушують вмикати «патріотичні композиції»
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:13Z
Безкоштовне житло для переселенців в Києві: як отримати тимчасове проживання
Политека
2025-04-05T10:00:37Z
У боях поблизу Бахмута загинув воїн з Київської області
Antikor
2025-04-05T09:57:48Z
"За наших дітей! За кожне втрачене життя!": Сили оборони приготували помсту за Кривий Ріг
24tv
2025-04-05T10:57:05Z
Що не можна робити в Чехії: 10 правил, які варто знати
24tv
2025-04-05T10:54:04Z
Свято вже незабаром: коли українці відзначатимуть Вербну неділю у 2025 році
24tv
2025-04-05T10:39:44Z
Французькі розробники представили тактичний баражувальний дрон OSKAR
InternetUA
2025-04-05T10:31:55Z
Син прогулював онлайн уроки в школі. Як суд покарав матір на Харківщині
Telegraf
2025-04-05T10:27:22Z
На фронті вже працюють оптоволоконні дрони з дальністю польоту 20 км і нові РЕБ - Сирський
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:44Z
Дострокова пенсія в Україні: хто може вийти на пенсію у 50 років
24tv
2025-04-05T10:03:37Z
У Софії Київській відбулась церемонія випуску військових капеланів
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:28Z
У Міноборони розʼяснили порядок отримання виплат, які належали загиблому військовому
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:00Z
Якщо росіяни зупиняться і підуть, війна може закінчитися завтра, - Рютте
Antikor
2025-04-05T10:54:53Z
ЗМІ: РФ влаштовувала підриви посилок із секс-іграшками, залучаючи до цього українців
Европейская правда
2025-04-05T10:49:53Z
WP про нові тарифи США: Трампу підготували різні варіанти, але він обрав формулу, яка перевернула світову торгівлю
ZN UA
2025-04-05T10:49:30Z
Росія проштовхує "вигідну" співпрацю: як США можуть потрапити в пастку
24tv
2025-04-05T10:39:36Z
Естонія вислала росіянина, який виправдовував злочини Росії
Европейская правда
2025-04-05T10:37:06Z
Президент Франції може стати головним у переговорах з путіним від Європи – The Telegraph
iPress
2025-04-05T10:31:36Z
Армія РФ завдала майже 500 ударів по Запорізькій області: є поранений та руйнування
ZN UA
2025-04-05T10:25:57Z
"Скоро Путін буде найвразливішим": Шапран сказав, чому США не ввели мита проти РФ
GlavRed
2025-04-05T10:25:49Z
У США почали діяти нові мита Трампа у розмірі 10% проти всього світу: розраховують отримувати 300-600 мільярдів доларів щорічно
Antikor
2025-04-05T10:25:33Z
Співачка Анна Нетребко, яка підтримувала Путіна, виступить у Королівській опері в Лондоні
Antikor
2025-04-05T10:27:21Z
Голлівуд роками обманює фанатів кіно: у фільмах про космос знайшли абсурдний фейк
24tv
2025-04-05T10:21:03Z
Ексучасниця "Холостяка" вийшла заміж у США та поділилась відео з церемонії
24tv
2025-04-05T10:18:33Z
Ексчоловіка Кеті Перрі Рассела Бренда звинуватили у зґвалтуванні та сексуальному насильстві
Antikor
2025-04-05T09:54:29Z
"До вечора дожили тільки мої": Малахова емоційно розповіла про любов до дітей
GlavRed
2025-04-05T09:27:08Z
Учасниця шоу "Холостяк-12" Марина Голд вийшла заміж
Комсомольская правда
2025-04-05T09:16:00Z
В оксамитовій сукні й об'ємній накидці: Дженніфер Лопес з'явилася на публіці в розкішному образі
24tv
2025-04-05T08:54:42Z
В Україні знімають біографічний фільм про Квітку Цісик
Детектор М
2025-04-05T08:48:21Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T08:15:35Z
На війні загинув один з найсильніших альпіністів України Тарас Цушко
Комсомольская правда
2025-04-05T10:57:58Z
Гераскевич висловився про обстріл Кривого Рогу і закликав не допускати росіян до змагань
24tv
2025-04-05T10:54:50Z
Директор Баварії: Таких, як Мюллер, більше не буде
Football.ua
2025-04-05T10:54:31Z
"Мазаний" як Мілевський? "Баварія" відмовилася від зірки збірної України
Telegraf
2025-04-05T10:51:19Z
Миколенко не потрапив до заявки на гру проти Арсеналу, Зінченко — на лаві запасних
Football.ua
2025-04-05T10:43:31Z
Мюллер оголосив про відхід із Баварії наприкінці сезону
Football.ua
2025-04-05T10:43:27Z
Самовпевненість зашкалює: брат Ф'юрі заявив, що відправив би Джошуа на пенсію
24tv
2025-04-05T10:33:52Z
"Стає справжнім відкриттям": колишній гравець Роми оцінив прогрес Довбика
24tv
2025-04-05T10:27:23Z
Мотта: Я не згоден, коли говорять про мій провал у Ювентусі
Football.ua
2025-04-05T10:19:18Z
Укрзалізниця відновила ще низку онлайн-ресурсів
УкраинФорм
2025-04-05T10:51:23Z
Нове 25% мито на імпорт пива до США: можуть позбавити Європу 100 тисяч робочих місць
Antikor
2025-04-05T10:31:37Z
Україна збільшила експорт товарів на 4,5% у березні
24tv
2025-04-05T10:21:48Z
Міністр фінансів США звинуватив китайську компанію DeepSeek у спаду фондового ринку
Antikor
2025-04-05T10:04:11Z
Samsung оголосила про підвищення цін на оперативну пам’ять та флеш-накопичувачі
InternetUA
2025-04-05T10:01:22Z
Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках
Знай
2025-04-05T09:30:36Z
Поїзд Київ-Чернівці встав неподалік від столиці - пасажирам довелося йти пішки
Telegraf
2025-04-05T09:30:32Z
Бензин і дизель подешевшають в Україні: прогноз на квітень
Gazeta UA
2025-04-05T09:27:34Z
Сем Альтман – мільярдер без частки в OpenAI: як він заробив свій капітал
InternetUA
2025-04-05T09:25:14Z
Названо недооцінений засіб, який прибирає плями із взуття: як він працює
GlavRed
2025-04-05T10:25:39Z
Ситно, пряно та смачно: ідеальний хумус на кожен день
24tv
2025-04-05T09:48:01Z
Трендові парфуми на весну 2025: найкращі парфуми, які зачарують всіх жінок
24tv
2025-04-05T09:36:40Z
Дизайнерський елемент, через який ваша маленька ванна здається ще тіснішою
24tv
2025-04-05T09:30:46Z
На початку сезону спаржі: секрети вирощування "їжі королів"
Комсомольская правда
2025-04-05T09:01:06Z
Головне правило весняної обрізки лаванди: треба знати, аби вона цвіла все літо
24tv
2025-04-05T08:42:03Z
Китайський гороскоп на завтра 6 квітня: Драконам - конфлікти, Козлам - образи
GlavRed
2025-04-05T08:27:28Z
Вона не "глазунья" – українською ця страва називається по-іншому
24tv
2025-04-05T08:15:38Z
Вийде такою, як у бабусі: рецепт улюбленої домашньої ковбаси на Великдень
24tv
2025-04-05T08:09:26Z
Судитимуть киянина, який чинив психологічне й фізичне насилля щодо своєї жінки
Украина Криминальная
2025-04-05T10:51:19Z
В Іспанії внаслідок шторму загинуло троє людей
Европейская правда
2025-04-05T10:45:51Z
В Туреччині загинула "Міс Європа": втікала від поліції
Antikor
2025-04-05T10:45:21Z
Стали відомі імена ще двох загиблих внаслідок удару Росії по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T10:39:08Z
У Києві затримали злочинця, який посеред вулиці ударив та пограбував дитину
Antikor
2025-04-05T10:18:45Z
"Шахед" знищив будинок на Чернігівщині: власники - відоме подружжя Попенків, пов’язане з засновником «Дружба-Нова»
Antikor
2025-04-05T10:12:41Z
Медик розповів про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу
УкраинФорм
2025-04-05T10:04:49Z
У лікарнях Кривого Рогу залишаються 38 постраждалих від ракетного обстрілу
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:04Z
"Я ці крики не забуду": очевидці розповіли про перші хвилини після удару по Кривому Рогу
GlavRed
2025-04-05T09:27:55Z
Ubisoft здивували фанатів Far Cry 4, випустивши патч для гри через 10 років після її релізу
24tv
2025-04-05T10:42:10Z
Презентація Xiaomi QLED TV X Pro запланована на 10 квітня
Portaltele
2025-04-05T10:31:31Z
Красногірське планує змінити технологію обробітку ґрунту
AgroPortal
2025-04-05T10:30:06Z
Де продавати товари в інтернеті. Переваги та недоліки головних каналів
Детектор М
2025-04-05T10:27:50Z
Чим можна замінити молоко у випічці: найкращі альтернативи
GlavRed
2025-04-05T10:25:06Z
Нова пошта знову в центрі скандалу: що не так із "фірмовим пакуванням"
Telegraf
2025-04-05T10:03:41Z
Названо 10 найпродуктивніших смартфонів цього року
InternetUA
2025-04-05T09:01:10Z
Росіяни презентували розробку, завдяки якій їхні дрони зможуть самі собі обирати ціль: чим це небезпечно
ZN UA
2025-04-05T08:55:39Z
В'єтнамські розробники представили вітчизняні дрони-камікадзе на оптоволокні, що працюють без GPS
InternetUA
2025-04-05T08:31:13Z
В Україні зробили оригінальну машину для гуманітарного розмінування
AutoCentre
2025-04-05T10:16:33Z
У Києві помітили рідкісний кросовер Volkswagen 2000-х із потужним дизелем
Фокус
2025-04-05T10:06:57Z
«Формула-1»: Ферстаппен виграв кваліфікацію Гран-прі Японії
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:45Z
Рідкісний спорткар помітили у Львові: як він виглядає і скільки коштує
Telegraf
2025-04-05T10:03:06Z
Нова технологія забезпечує збільшення швидкості заряджання акумуляторів на 500%
Фокус
2025-04-05T09:00:01Z
Водії були приголомшені: чоловік проїхався на ліжку містом
Фокус
2025-04-05T07:51:47Z
Тест-драйв нового Toyota Land Cruiser Prado J250 2.4 Turbo. Зухвало, але не грубо
AutoCentre
2025-04-05T07:27:14Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Маріанна Буданова отримала лікування в США після рецидиву отруєння
360ua.news
2025-04-05T10:00:25Z
В кремі проти акне знайшли небезпечну речовину
24tv
2025-04-05T09:15:53Z
Щоб отримати водійське посвідчення, українцям потрібно буде пройти ВЛК
Antikor
2025-04-05T08:09:45Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z