Космічний телескоп «Хаббл» зробив новий приголомшливий вид двох бурхливих молодих зірок у сусідній туманності Оріона. Яскрава змінна зірка, відома як V 372 Оріона, є більшою центральною зіркою, оточеною туманними синіми хмарами на нещодавньому знімку космічного телескопа Хаббла, тоді як її зірку-компаньйон можна побачити у верхньому лівому куті. Ці зірки знаходяться в туманності Оріона — області зіркоутворення, розташованій на відстані приблизно 1450 світлових років від Землі.
«V 372 Оріона — це особливий тип змінної зірки, відомий як змінна Оріона. Ці молоді зірки відчувають деякі бурхливі настрої та болі зростання, які видно астрономам як нерегулярні коливання світності», — заявили представники Європейського космічного агентства (ESA). «Змінні Оріона часто асоціюють із дифузними туманностями, і V 372 Оріона не є винятком; нерівний газ і пил туманності Оріона пронизують цю сцену».
Це нове зображення Hubble об’єднує дані двох інструментів космічного телескопа: Advanced Camera for Surveys і Wide Field Camera 3. Дослідники використали дані, отримані як в інфрачервоному, так і у видимому діапазоні, щоб створити це накладене зображення, яке розкриває деталі туманності. Яскраві зірки оточені дифракційними спалахами, які виникають, коли інтенсивне джерело світла взаємодіє з чотирма лопатями всередині Хаббла, які підтримують вторинне дзеркало телескопа.
Чотири шипи, які можна побачити навколо найяскравіших зірок, є специфічними для внутрішньої структури Хаббла. Для порівняння, згідно з заявою ESA, космічний телескоп Джеймса Вебба створює шестикутні дифракційні спайки завдяки своїм шестикутним дзеркальним сегментам і 3-кінцевій опорній структурі для вторинного дзеркала. На новому зображенні Хаббла, яке ESA оприлюднило онлайн 23 січня, дві видатні зірки оточені меншими червоними зірками. Фон зображення вкривають яскраво-блакитні та тонкі червоні хмари газу, які створюють елементи для майбутньої зірки. формування.