MY.UAНовини
Як опинився під завалами, перші дні з 24 лютого та на яких напрямках можливий наступ РФ – Синєгубов про незламний Харків
Як опинився під завалами, перші дні з 24 лютого та на яких напрямках можливий наступ РФ – Синєгубов про незламний Харків

Як опинився під завалами, перші дні з 24 лютого та на яких напрямках можливий наступ РФ – Синєгубов про незламний Харків

Зруйнований ракетними атаками Будинок рад. В частині будівлі, де впала одна з ракет, знищене перекриття між поверхами, 1 березня 2022-го там загинули десятки людей, серед них добровольці, волонтери.

 

Зараз дивляться

Ми налаштовуємо світло й камеру – в цій залі до повномасштабної війни приймали міжнародних гостей.

– Обережно, люстра може впасти! – речниця голови облвійськадміністрації Олега Синєгубова просить його відійти в сторону.

– Все, що могло впасти, вже впало, – відповідає Синєгубов і продовжує стояти там, де стояв.

Олега Синєгубова президент України Володимир Зеленський призначив головою Харківської ОДА 24 грудня 2021 року. За два місяці на Харків підуть російські танки. А пресконференцію, присвячену річниці роботи на Харківщині, Синєгубов проведе в зруйнованій обстрілами будівлі облвійськадміністрації.

– Тоді, 1 березня ви могли тут загинути, – кажу я Синєгубову.

– Враховуючи, в якому стані мій кабінет, шанси на виживання були.

Ранком 1 березня 2022 року в Будівлі рад, розташованій на майдані Свободи, мала відбутися нарада під головуванням Олега Синєгубова, її незадовго до початку перенесли.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов каже:

– У мене щодня проходила нарада о восьмій годині ранку, ракетний удар стався о 8:45. Так сталося, що ми проводили нараду в іншій будівлі. Це була селекторна нарада з відділками Національної поліції і тими територіями, які, зокрема, були вже під тимчасовою окупацією. Її  фактично було перенесено на годину пізніше. Ми домовилися з моїми заступниками,  керівним складом зібратися тут, у мене в кабінеті безпосередньо. Але о 8:45 був перший ракетний удар і через кілька хвилин другий. А 2  березня ми вже потрапили під удар в будівлі Головного управління Національної поліції в Харківській області.

– Ви опинилися під завалами?

– Було таке.

– Хто вам допоміг вибратися? Це вас не зламало тоді?

– Ні, не зламало, навпаки. Ми жили в такому ритмі, що не відчували годин, не відчували днів. Коли через тиждень після того, як це сталося, мене запитали, коли це було, я не міг назвати дату, тому що це було як один день. Ми спали рівно тоді, коли це дозволяла ситуація, і це могла бути одна година. Дві-три години – це вже розкіш була.

Доволі велика кількість питань, і ми як пружина були. І власне кажучи, ми налаштовані були на вирішення цих питань і тих завдань, які ставив Офіс президента, президент, військові. Викликів було багато, на роздуми часу не було. Скажу одразу, що підрозділи ДСНС прибувають за викликом досить швидко.

– Олегу Васильовичу, чи можна ці удари вважати спробою ліквідації влади в Харківській області?

– У нас є чітка відповідь на це запитання. Ворог розраховував, що Харків його зустріне, люди його зустрінуть. Коли він відчув такий шалений спротив військових, цивільних жителів, то вирішив знищити символи органів державної влади і органів місцевого самоврядування. Тому саме 1 березня було завдано ракетного удару по адміністрації, а через кілька годин – те саме в бік мерії.

Як опинився під завалами, перші дні з 24 лютого та на яких напрямках можливий наступ РФ – Синєгубов про незламний Харків / 5 фотографий

– Якби ворогу вдалося ліквідувати владу в ті дні, до чого це могло призвести?

– Я не можу сказати, до чого це могло б призвести, я знаю, що кожен робив свою справу на своєму місці. Це була така частинка єдиного організму, який називався Сили Оборони міста Харкова та області. Це були підрозділи ДСНС, Національної поліції, Національної гвардії, прикордонники, служби різних відомств, це були вищі навчальні заклади Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ. Тобто всі працювали над одним – максимально стримати ворога. І якщо ми позбуваємося того чи іншого механізму в цьому пристрої, звичайно, що це була би втрата.

– 24 лютого – як швидко просувалися війська в Харківській області, які громади були захоплені, о котрій годині російські війська вже підійшли до кільцевої?

– Тоді за кілька днів у нас було окуповано близько 30% території області, тому можна сказати, що російські війська просувалися доволі швидко. Одразу, в перші години були окуповані такі міста, як Вовчанськ і Куп’янськ, а вже через кілька годин перший державний зрадник виступив зі своєю публічною підтримкою ворога. Це був мер міста Куп’янська.

З перших днів ми були на постійному зв’язку з Національною гвардією, і коли їм було видано наказ висуватися на кільцеву або на свої бойові позиції, які проходили через неї, вони там вже потрапили на блокпост ворога, що стояв у напрямку Циркунів. Цей блокпост наші сили одразу ліквідували, просто знищили, і таких випадків було багато. Ми чітко розуміли, що кількісний склад ворога доволі великий, тож наші Збройні Сили поступово відходили, щоб ворог не проривався між позиціями наших військових, і врешті-решт стали в кругову оборону навколо Харкова.

– А хто дав перший бій російським військам?

– Я отримав перший наказ, але він був профілактичним, напевно, 23-го числа – блокувати аеропорт Харків, оскільки була імовірність висадки десанту. Але, знову ж таки, це була не якась пряма загроза, а просто ймовірність, тож це була така профілактика.

Ну а 24-го нам все стало зрозуміло. І щодо першого бою – у нас було чотири основні військові організми, які перебували тут, у місті Харкові, Харківській області. Вони формували основу Сил Оборони і дали перший бій. Перший бій  – це, звісно, наші прикордонні війська, які стояли безпосередньо на межі російської та української територій.

– Розуміємо, що все вирішувалося буквально в перші години, і кожен виконував свою роль на своєму місці. І в цей час, я пам’ятаю, як в пабліках поширювалася інформація про те, що, начебто, влада міста і області втекла. З’явилася паніка серед населення. Що це було? Вже зараз ми розуміємо, що до цього руку доклав, начебто, голова СБУ в Харківській області Дудін. Як ви думаєте, це була спроба захопити владу чи він просто не розібрався в ситуації?

– Знаєте, він на цій посаді був не один місяць, а кілька років, і говорити, що він не був готовий, щоб розібратися в тій чи іншій ситуації, не можна. Тим паче, якби хтось із ним не виходив на зв’язок або в нього була якась інформація про те, що хтось намагався втекти або залишити Харків або область, то це одна справа. А коли ти з людиною постійно спілкуєшся, фактично кожні 15 хвилин, коли є спільні завдання, то чітко розумієш, що це справді була спроба або державної зради через захоплення влади або намагання… ну, інших варіантів тут бути не може.

Коли людина телефонує і, знаєте, так провокативно просить запустити його працівників безпосередньо до твого  кабінету… А в мене там робоча обстановка, всі люди працюють на місцях. І після цього в кабінеті штучно вимикається світло, прибирається стіл, робиться фото і виставляється у соцмережі. І ці співробітники, – а ми одразу, умовно кажучи, через 5 хвилин після цієї публікації були на місці, тому що стояли фактично внизу, на подвір’ї адміністрації, – на запитання: “Шо ви робите?” дали чітку відповідь: “У нас наказ нашого керівника”.  Я зробив кілька спроб зателефонувати йому, але він просто не відповідав, і це про щось свідчить. Тобто є набір фактів, які, власне кажучи, оцінюватиме суд, і надасть правову оцінку його діям.

– А як це було? Вони вас вивели, забрали документи? І чи правда, що ви встигли набрати президента?

–  Після того, як це сталося, ми одразу повернулися до мого кабінету. Я, до речі, тоді був із мером (Харківський міський голова Ігор Терехов, – Ред.), тому що ми вирішували нагальні питання щодо розміщення Сил територіальної оборони,  гумштабів, людей, щодо призову – тобто величезну кількість питань. І так сталося, що ми в той момент перебували неподалік, піднялися до мого кабінету і попросили їх вийти. Вони вийшли, а пізніше повернулися зі спецпідрозділом Альфа і сказали: “У нас є чіткий наказ вивести вас з адміністрації разом з очільником міста”. Так, справді, я тоді поінформував і генерального прокурора, і секретаря ради Нацбезпеки та оборони, і Офіс президента. Я так розумію, що розбиратися саме в ту хвилину, що це було, що це сталося, ніхто не став. І це зрозуміло, тому що виклики були зовсім іншими, виклики були – просто зберегти місто Харків, Харківську область під українським прапором.

І ось  коли ситуація трохи стабілізувалася, безумовно, слід наводити порядок у своїх лавах, передусім давати правову оцінку діям кожного. Тим паче, якщо, знову ж таки, аналізувати всі факти того дня і тієї ночі, коли вони залишили адміністрацію без військової охорони,  – а ми чітко пам’ятаємо 2014 рік і спробу захоплення цієї будівлі, – це було спеціально чи не спеціально? Адже фактично ми з працівниками адміністрації залишилися самі.

Після цього я набрав керівника Національної поліції в Харківській області і попросив дати хоча б представників райвідділку сюди, щоб ми мали змогу хоча б встигнути якось відреагувати на ті чи інші події. Адже у цей час постійно з’являлися ворожі диверсійно-розвідувальні групи по 3-5 людей. У центральному парку було ліквідовано групу із 18 людей, 27-го (лютого, – Ред.). Була ДРГ, яку ліквідували на вулиці Шевченка – там близько 15 людей. Тобто це досить великі ворожі організми, які, можливо, мали на меті й ліквідацію представників органів державної влади та інших керівних структур. Тож ми ухвалюємо рішення залишити будівлю, при тому що її після того інциденту охороняла Альфа. Ба більше, згодом ми дізнаємося, що в ніч з 24-го на 25-те весь військовий склад Служби безпеки покинув Харків.

– Зараз в своєму оточенні ви всім довіряєте?

– У своєму оточенні… в якому? Це силовий блок, Національна поліція, ДСНС – ми всі перевірені вже часом, вже минув рік і, звичайно, що досить багато було пройдено, певні зроблені висновки і ті, хто залишився, це справді ті люди, на яких можна розраховувати не лише у мирний час. Адже, знаєте, такий собі тест на стресостійкість ми всі пройшли. Тому, до речі, ми вирішили залишатися у Харкові тоді попри те, що вже були спроби прориву військової ворожої техніки в місто. У нас фактично були вуличні бої, але все одно ми вирішили залишатися в Харкові, тому що влада має бути тут, на місці, координувати всі дії, сприяти нашим військовим.

– Ви згадали ворожі прориви до Харкова, один з них був 27 лютого. У цей час ви, здається, перебували в будівлі Національної поліції, чи справді ви були готові до бою і навіть взяли зброю в руки? Чи готові ви були стріляти?

– Я волів би на це не відповідати. Там така емоційна ситуація була, обстановка була досить важка. І всі, хто там був, в тому приміщенні, в цій будівлі, абсолютно всі були готові взяти в руки зброю і обороняти і ту безпосередньо будівлю, і весь Харків.

– Який момент ви вважаєте переламним, коли зрозуміли, що Харків вже не візьмуть?

– Досить важкими були перші два тижні, коли ми зрозуміли наші можливості, коли ми зрозуміли можливості ворога, справжні можливості, коли ми зрозуміли настрої людей, коли ми зрозуміли ту відповідальність, яка лежить на нас. Десь 2-3 тижні, напевно, і у нас вже було чітке розуміння, що ворогу не вдасться взяти Харків. Однак все одно, знаєте, це розуміння  – воно було внутрішнє відчуття, тобто вже не було сумнівів про те, що військові тут до останнього будуть боронити місто Харків. Тому що запеклі бої у нас фактично йшли лютий, березень, квітень, травень, навіть, в тому числі, до першого  контрнаступу саме наших ЗСУ, коли ми першу частину території звільнили, ось тоді вже було чітко зрозуміло, що ми йдемо відвойовувати вже своє. До того часу в нас всі сили були брошені саме на стримування ворога.

– Про контрнаступ. Чи очікували Ви, що він буде настільки блискавичним і миттєвим?

– Ми віримо в наші ЗСУ! Звичайно! Дивіться, про контрнаступ ніхто мову тоді не вів, бо тоді щодня йшли запеклі бої на кожній окупованій території, на лініях зіткнення, на лініях фронту по всій абсолютно території Харківської області. Це і північ, і північно-східний напрямок, і, відповідно, Балаклійські напрямок, Ізюмський напрямок, і ми знали, що в кожній із цих територій досить важка ситуація, і військова ситуація, і, відповідно, гуманітарна ситуація. Тому будь-яке посилення військових організмів, як е відбувалося тут у нас на місці, звичайно, нас тішило. Щодо контрнаступу, ну, слухайте, – це виключно планування, заслуга наших військових, їх правильне рішення, тому, що у нас же не змінилося оснащення за місяць там в рази, правильно? Тобто це десь маневрування військами, власними резервами, десь, звичайно ризик, знову ж таки, я переконаний, що це виключно заслуга і професіоналізм наших військових.

– Ситуація зараз в області напружена, ворог розповсюджує ІПСО, що зараз відбувається на Куп’янському напрямку, чи є потреба евакуювати людей звідти. І обов’язково хочу вас спитати ось про що. Начебто, якщо буде наступ російських військ, то він може відбуватися з трьох напрямків, в тому числі, й Козача Лопань і Богодухів, є така версія. Чи є загроза Харкову, чи є потреба евакуювати людей із Харкова?

– Щодо евакуації, перш за все ми проводимо евакуацію з лінії фронту, тому що там ведуться активні бойові дії, ворог, в тому числі, намагається відвоювати свої території, які він втратив, або позиції, які він втратив, які він займав навесні 2022-го року. Але наші військові стоять, свої позиції міцно тримають і ми це розуміємо, що сил у нас вистачить і на цю чергову спробу. Дійсно, ми очікуємо, прораховуємо можливий наступ на декількох напрямках, це і, як ви назвали правильно, Богодухівський напрямок, це і північ нашої області може бути, і, перш за все, Куп’янський, тому що там проходить активна лінія фронту і там проходять активні бойові дії. Ворог обстрілює населені пункти вздовж всього абсолютно кордону, а це 315 км і ми маємо від 12 до 30 населених пунктів обстріляними щодоби, шодня. Щодо евакуації міста Харкова, то наразі такої не необхідності або ризиків ми не бачимо.

– Якщо будуть такі ризики ви повідомите?

– Ну, звичайно, тим більше, що в нас вже є досвід, у нас є повна комунікація із Укрзалізницею, у нас є чітке розуміння шляхів евакуації тощо.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США объявили, чем закончится война в Украине
Известия Киев
2024-10-24T17:50:30Z
«Хорошие русские» поиздевались над планом победы и обозвали Украину «проблемным активом»
Comments UA
2024-10-16T15:15:04Z
Путин сделал заявление о "мирном завершении" войны в Украине
TSN
2024-10-18T18:39:28Z
Эрдоган сделал Путину любопытное предложение
Comments UA
2024-10-25T22:33:49Z
ТОП-5 наименее эффективных судей Оболонского суда: кто лидирует по отменам
Comments UA
2024-10-28T13:15:42Z
Фицо рассказал о новой попытке покушения на него
Европейская правда
2024-10-28T13:12:23Z
Появилась итоговая декларация саммита БРИКС: один пункт о войне в Украине
Comments UA
2024-10-23T14:12:46Z
Как НАТО может ответить на отправку солдат КНДР на войну против Украины: СМИ узнали детали
Comments UA
2024-10-25T13:12:19Z
"Возвращаются в оккупацию": Украина провалила политику по поддержке ВПЛ, — Шуляк
Фокус
2024-10-23T21:06:39Z
На Киевщине еще одно попадание БПЛА – соцсети
Корреспондент
2024-10-25T23:09:01Z
В Тернополе возле студенческого общежития умер работник университета
Корреспондент
2024-10-21T14:03:13Z
Украинского военного поймали на "горячем": теперь ему грозит тюрьма
Политека
2024-10-15T18:03:11Z
В Карпатах медведь растерзал мужчину во время попытки пересечь границу
Comments UA
2024-10-17T10:54:48Z
Бывший директор госпредприятия подозревается в растрате 13 миллионов гривен
Comments UA
2024-10-28T12:54:33Z
В киевской многоэтажке на Печерске произошел пожар
Апостроф
2024-10-28T12:54:09Z
Удар по Днепру: есть жертвы и много раненых
Корреспондент
2024-10-25T22:12:43Z
В РФ разбился самолет с парашютистами
Comments UA
2024-10-27T17:42:52Z
Российский военный вертолет разбился в Керченском проливе: что известно
Апостроф
2024-10-26T21:31:46Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
"Ей весело с Оливером": инсайдер рассказал о романе Риз Уизерспун с немецким финансистом
Фокус
2024-10-27T20:51:03Z
10 самых красивых мужчин мира по версии пластических хирургов
Marie Claire
2024-10-19T11:00:38Z
8 главных трендов 2025 года
Marie Claire
2024-10-21T18:01:22Z
"Приезжает домой другим": Наталка Денисенко рассказала, как изменился ее муж-военный/Актер служит с первых дней большой войны
Апостроф
2024-10-28T13:12:16Z
Актуальные цвета в гардеробе на осень-2024
Comments UA
2024-10-28T12:57:13Z
Актер Руслан Мирошниченко об оккупации Изюма, выезде родных за границу и военной подготовке: интервью для Фокуса
Фокус
2024-10-20T09:15:59Z
Киллиан Мерфи появился на премьере в Лондоне со светлыми волосами
Фокус
2024-10-25T08:30:38Z
"Я еще жив": Иван Дорн, который выехал из Украины, решил напомнить о себе/Певец вышел на связь в день своего 36-летия
Апостроф
2024-10-17T11:57:42Z
Оккупанты массово заходят в Селидово - украинские дроноводы не успевают за потоком
Апостроф
2024-10-24T12:27:39Z
Пора готовить оборону Павлограда: Безуглая прогнозирует катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-25T21:12:12Z
Работал на врага: в Николаеве задержан информатор, который наводил ракеты на город
Comments UA
2024-10-15T12:40:21Z
Россияне массово сдаются в плен: военный назвал причину
Comments UA
2024-10-15T12:27:57Z
В Киеве нотариус организовала схему присвоения наследия умерших
UAToday
2024-10-28T13:03:38Z
Россияне убили на Херсонщине пять гражданских
Корреспондент
2024-10-28T12:57:30Z
В Киеве на Осокорках после реконструкции откроется современная амбулатория
Апостроф
2024-10-15T15:03:23Z
Как стоимость пачки сигарет: коммунальщики аргументировали очередное повышение тарифов
Знай
2024-10-26T02:12:28Z
Враг ударил по переправам и перерезал дорогу в Харьковской области
Comments UA
2024-10-23T13:18:02Z
Медиков из военных госпиталей переводят в пехоту: что происходит
Comments UA
2024-10-28T11:06:38Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
Привлечете беду: какой день недели считается опасным для стрижки
Marie Claire
2024-10-25T22:00:38Z
Мужчины нашли законный способ уехать за границу: возвращаются не все
Comments UA
2024-10-15T15:37:09Z
Российские военные получили от ОАЭ военную технику: детали поставки, — СМИ
Фокус
2024-10-28T13:15:22Z
Украинцы без высшего образования могут получать около 50 тыс. грн: кого ищут работодатели
Фокус
2024-10-28T12:57:51Z
26 октября 2024 года: Димитрия Мироточца - что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-10-25T23:21:02Z
СМИ узнали имя нового начальника штаба Сил беспилотных систем
Корреспондент
2024-10-24T05:30:31Z
Украинцы обомлели от новой рекламы Третей штурмовой на улицах украинских городов: "Наша семья выглядит так"
Знай
2024-10-15T18:36:18Z
Почему пожилые люди меньше спят: названы главные причины
Comments UA
2024-10-25T22:36:15Z
Польза и вред свежих соков: кому не следует употреблять фреши
Comments UA
2024-10-25T23:42:36Z
Почему не хватает воздуха: смертельные болезни, при которых возникает удушье
Comments UA
2024-10-26T02:36:33Z
Самые распространенные причины рака кожи: какие симптомы указывают на болезнь
Comments UA
2024-10-26T00:33:18Z
Повышают иммунитет: 7 успокаивающих продуктов, которые нужно есть, когда вы болеете
Фокус
2024-10-28T13:15:29Z
Почему аллергию легко спутать с простудой
UAToday
2024-10-28T12:03:35Z
Сезон простуд: 7 напитков, которые повысят иммунитет этой осенью
Фокус
2024-10-15T12:30:49Z
Отказаться раз и навсегда: как избавиться от вредных привычек
Comments UA
2024-10-26T02:09:34Z
Польза речной рыбы: какие виды следует добавить в рацион
Comments UA
2024-10-26T00:09:17Z
"Тысяча Зеленского": в Минэкономики рассказали, куда начислят деньги
Фокус
2024-10-26T22:24:07Z
Солнечная электростанция: сколько стоит ее установить
ZN UA
2024-10-26T02:34:25Z
Литва отключится от российской электросети
Корреспондент
2024-10-26T00:00:19Z
Пенсия при минимальной зарплате: какой размер выплат можно получить
ZN UA
2024-10-26T05:04:09Z
Власть понимает важность освобождения Украины от экологического налога СВАМ – Качка
Апостроф
2024-10-28T13:12:51Z
Шашлык, котлеты и отбивные стали доступнее: цены на свинину пошли вниз, но ненадолго
Знай
2024-10-28T13:12:26Z
Правительство изменило критерии бронирования работников
Корреспондент
2024-10-23T15:15:22Z
Такого дна в РФ еще не было: с чем смирились российские власти
Comments UA
2024-10-15T12:26:05Z
Владелец Каховской ГЭС отказался от иска к России: в "Укргидроэнерго" объяснили причину
Фокус
2024-10-15T18:27:28Z
Невесту Роналду госпитализировали из-за серьезной болезни
Корреспондент
2024-10-25T14:12:07Z
Кличко "культурно послал" за вопрос о бывшей невесте: что не так с Панеттьери
Новости Украины
2024-10-15T16:54:02Z
Возлюбленная Роналду провела четыре дня в больнице - шокирующие детали
Корреспондент
2024-10-26T07:39:06Z
Звезду мирового футбола Мбаппе обвинили в изнасиловании – СМИ
ZN UA
2024-10-15T18:21:15Z
Рейтинг лучших футболистов, никогда не выигрывавших "Золотой мяч"
Comments UA
2024-10-28T13:12:20Z
Дюбуа рассказал, на кого ставит в реванше Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-10-28T09:15:37Z
Не важно, сколько он проиграл: Фьюри объяснил, зачем ему бой с Джошуа
Корреспондент
2024-10-28T08:54:41Z
Барселона разгромила Реал и прервала беспроигрышную серию из 42 поединков
Известия Киев
2024-10-28T08:29:13Z
Наложили швы: Шовковский объяснил, почему Шапаренко не играл против Шахтера
Корреспондент
2024-10-28T07:49:49Z
Предлагают сэкономить, а в итоге вы останетесь без денег: клиенты Vodafone поднимают бунт
Знай
2024-10-27T20:30:18Z
Батареи останутся в прошлом: создана пленка, превращающая движения в энергию
Фокус
2024-10-20T18:57:52Z
Четыре опасных астероида сблизятся с Землей в ближайшие 24 часа - заявление NASA
Апостроф
2024-10-24T05:30:17Z
Зона вас поглотит: журналисты в восторге от украинской S.T.A.L.K.E.R. 2
Фокус
2024-10-18T18:42:06Z
Земля нагреется вдвое сильнее, чем прогнозировали в прошлом: когда это произойдет
Фокус
2024-10-28T13:06:51Z
Xiaomi показала новый бюджетный смартфон Poco C75 за 109 долларов: что известно
Фокус
2024-10-28T12:36:53Z
Российских игроков приглашают на консольный фестиваль CGF — Console Gaming Festival — Яша Хаддажи рассказал, чего от него ждать
GameMag
2024-10-24T17:16:19Z
Жители России вновь могут скачать драйвера с сайта Nvidia
GameMag
2024-10-23T23:43:09Z
Лучшие складные смартфоны 2024 года: какие "раскладушки" пользуются успехом
Фокус
2024-10-25T13:06:53Z
Почти вечные: продукты, которые не портятся годами
Comments UA
2024-10-26T01:42:46Z
Зачем замораживать джинсы: секреты стирки, о которых вы точно не знали
Знай
2024-10-27T20:51:34Z
Как сделать компостную яму для листьев: советы опытных дачников
Политека
2024-10-26T00:06:26Z
Вяленые томаты в духовке: простой рецепт от звезды "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-17T04:01:57Z
Календарь красоты на ноябрь 2024 года: когда делать процедуры
Фокус
2024-10-28T12:25:39Z
Вкуснейший теплый овощной салат: быстро готовится и идеально подходит для ужина
Фокус
2024-10-28T11:57:34Z
Пришла опасность, откуда не ждали: чем опасен песок в детской песочнице
Comments UA
2024-10-28T11:36:34Z
Картофельный пирог с грибами и куриной грудкой: идеальный рецепт для осени
Фокус
2024-10-28T11:00:43Z
Как удалить известковый налет в душевой кабине: помогут 5 натуральных средств/Это всем известные и доступные домашние средства
Апостроф
2024-10-28T10:15:19Z
Первый электромобиль Cadillac Escalade подорожал в 4 раза за считанные минуты
Фокус
2024-10-15T09:57:54Z
Кардинально изменился: новый Nissan Leaf 2025 заметили на дорогах до презентации
Фокус
2024-10-28T12:00:01Z
"Лучшие из британцев": на аукцион выставили коллекцию раритетных ретроавто
Фокус
2024-10-28T11:21:26Z
Звезда 80-х: в Украину привезли культовый суперкар Ferrari
Фокус
2024-10-28T09:10:57Z
Пламенный форсаж: грузовичок Honda оснастили реактивным двигателем на 5000 "лошадок"
Знай
2024-10-28T06:51:21Z
Все и сразу: настоящая универсальность от нового Citroen Berlingo
Корреспондент
2024-10-28T06:09:01Z
Коробка "автомат", а двигатель - V8: украинцы показали секретную модификацию "Волги" ГАЗ-24
Знай
2024-10-27T14:51:49Z
Конференция по Формуле мира состоится 30-31 октября в Канаде, - ОП
Известия Киев
2024-10-27T11:31:15Z
Настоящий эксклюзив: в Киеве засветились раритетные заряженные BMW
Фокус
2024-10-27T09:45:07Z