У 2030 році росія планує завершити «поглинання» білорусі - ЗМІ
Низка західних медіа оприлюднили плани Кремля по повзучій анексії Білорусі. Вони містяться в стратегічному документі для внутрішнього користування, який був розроблений в управлінні президента рф з прикордонного співробітництва.
«Цілі росії щодо білорусі такі самі, як і щодо України. Тільки у білорусі вона спирається на примус, а не на війну. Його (кремля – прим. ред.) кінцевою метою, як і раніше, є всебічне поглинання», - прокоментував цей документ для Yahoo News посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер.
У документі від 2021 року містяться плани політичного, економічного та військового проникнення РФ в Білорусь. Цей процес розбитий на три етапи – короткостроковий (до 2022 року), середньостроковий (до 2025 року) і довгостроковий (до 2030 року).
Й як зазначає DW, завдяки значному розширенню військової присутності РФ в Білорусі в 2022 році через повномасштабну агресію проти України, одна з довгострокових цілей (контролювати зовнішню та оборонну політику білорусі) вже також частково забезпечена.
Формально рф та білорусь вже є частинами Союзної держави, згідно з угодою 1999 року. Однак інтеграційні процеси за час від підписання угоди йшли дуже повільно. Зараз Кремль планує посилити уніфікацію законодавства, забезпечення російського контролю над політичною, економічною, культурною та медійною сферами білорусі.
Так, до 2025 року має бути підписана програма політичної інтеграції країн. А до 2030 року - запроваджена єдина валюта, єдині митна та податкова системи, єдиний порядок експортного контролю.
Також останній етап включає повний «контроль над інформаційним простором» білорусі та створення «єдиного культурного простору» й «спільного підходу до інтерпретації історії», пише Kyiv Independent. Й в білорусі рф також планує роздавати свої паспорти.
Але до цього має бути досягнуто домінування російської мови над білоруською. Оскільки зараз «згідно з офіційною статистикою, близько 54,1% білорусів вважають білоруську мову рідною». Хоча й користуються нею у побуті лише 26%.
Управління президента рф з прикордонного співробітництва було створено в жовтні 2018 року. Як зазначають ЗМІ, перед ним було поставлено завдання пропонувати нові стратегії досягнення стратегічних цілей Росії в Естонії, Латвії, Литві, Білорусі, Україні та Молдові. До створення документа також залучалися внутрішня, зовнішня та військова розвідки росії.
Читайте також
- 13 лютого Канада закликала своїх громадян залишити росію та білорусь. Через війну між росією та Україною
- 19 січня Європарламент ухвалив резолюцію щодо необхідності створення спеціального трибуналу. Для притягнення політичного та військового керівництва росії та білорусі до відповідальності
В самурая немає мети, є лише шлях. Ми боремось за об’єктивну інформацію.
Підтримаєте? Кнопки під статтею.
поддержать проект