MY.UAНовини
Сергій Костинський: «Перемога буде остаточною, коли ми ментально повернемося з війни»
Сергій Костинський: «Перемога буде остаточною, коли ми ментально повернемося з війни»

Сергій Костинський: «Перемога буде остаточною, коли ми ментально повернемося з війни»

До річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну «Детектор медіа» продовжує цикл розмов із медійниками, які зголосилися служити в армії й боронять Україну зі зброєю в руках.

Першими героями циклу стали Павло Казарін та Віктор Ожогін, а зараз до вашої уваги — розмова із Сергієм Костинським.

Сергій Костинський народився та виріс у Криму, працював там редактором і прессекретарем, очолював консалтингові організації. Після загарбання Криму Росією залишив півострів, був позаштатним оглядачем «Криму. Реалій», радником міністра інформаційної політики, а протягом 2015–2020 років — членом Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. З початком великої війни став до лав територіальної оборони в Києві.

— Сергію, чому ви вирішили піти на війну?

— До 2014-го я — підприємець у сфері консультаційної й аналітичної діяльності, працював із недержавними міжнародними організаціями, проводив дослідження. Після 14-го року склалася доля таким чином, що став держслужбовцем, і вже після звільнення з посади в Нацраді з питань телебачення і радіомовлення — політиком.

До 24 лютого на телеефірах я відверто говорив, що війна буде — говорив, розумів, що всі обставини так складаються, але сам не вірив у це серцем. Тому перші вибухи й телефонний дзвінок від моєї мами о 5-й ранку стали для мене величезною несподіванкою. Знаєте, це той випадок, коли все зламалося — і ти є свідком апокаліпсиса, коли відомий тобі світ руйнується без вороття.

У таких умовах єдине, що мені залишалося, — зібрати речі, відправити їх із Києва до мами в Житомирську область, а вже після 12-ї години дня я був у своєму партійному офісі та за адресою, де формувався 206-й батальйон. Я спустився в підвал, де видавали зброю, отримав доручення виїхати за боєкомплектом і боєприпасами, і разом із Володимиром Омеляном та Іллею Пономарьовим ми тягали важкі ящики та завантажували в наш транспорт. Я був керівником колони, коли ми це завозили на потрібну адресу. А вже ввечері, о 4-й, я заступив на пост, ще без зброї. Дві години відстояв і близько 6-ї підписав контракт. Мені видали РПК-74, яким я взагалі не вмів користуватися. Десь упродовж 10 хвилин я знайшов військовослужбовця, по якому було видно, що він уже знає, що таке війна. Він мені дуже швидко розповів-показав, розібрав-зібрав, і в мене був такий стрес, що я все дуже швидко засвоїв. Досі пам’ятаю всі його інструкції.

Чому так сталося? На той момент я вже був готовий виконувати накази. Але розумієте, людина без військового досвіду, яка не проходила навчання, — це боєць на 5 хвилин. Я дякую Богу за те, що мені не довелося пройти цей шлях і з 24 лютого я поки що неушкоджений.

Світ мій повністю зруйнувався, і я розумів, що дороги назад немає. Я не хотів тікати нікуди, й розумів: якщо росіяни увійдуть у Київ, то, скоріше за все, я загину як цивільна особа. Тоді краще відстоювати Київ, а не сидіти вдома, чекати й бути спостерігачем. Під час подій у Криму я більше був спостерігачем, і цей комплекс у мені був багато років. Нарешті я зайняв ту позицію, яка була мені до душі.

Я часто відповідаю на питання, чому пішов у ЗСУ. Головна відповідь — сумління. Мені зараз, можливо, важко, тому що я ніколи не хотів ніде служити, я не люблю жорсткої вертикалі, тих умов, у яких перебуває військовослужбовець. Але хай морально мені важко, та водночас і легко. Ти там, де потрібен, робиш те, що узгоджується з твоїми моральними цінностями.

— Думаю, що розумію вас. Як змінилося ваше ставлення до життя, до країни за цей час?

— До життя... Переломний момент стався в серпні, коли був мій перший стрілецький бій, перший взагалі бій. До цього я перебував на третій, другій, першій лінії, міг лише споглядати, бачив прильоти, вони були регулярними, близькими, але як такого бою ще не було. І весь цей час я готувався до того, що потрібно бути готовим проститися з життям. Легко віддати його, не боятися цього. Це була важка, довга, кропітка робота над собою. Я вів у той час щоденник, говорив із собою, готував себе до того, що якщо це станеться — то так і має бути. Не треба від цього тікати. А вже після першого в моєму житті бою установки в голові змінилися: я зрозумів, що треба думати про життя, треба боротися заради того, щоб вороги гинули, а люди жили! На той момент у мене вже було відділення, у мене були бійці, і я всю свою увагу зосередив на тому, щоби піклуватися про своїх бійців. Звичайно, ми виконували бойові завдання на «нулі», але я щасливий, що за той час, який ми провели разом, у нас не було жодного пораненого і вбитого, зокрема й через відповідальне ставлення до своїх життів. Тому що боєць має вижити й виконувати бойові завдання, а потім розбудовувати свою країну. Померти на війні доволі просто, для цього не потрібно нічого робити. А от вижити — набагато складніше. Треба мати волю, щоб жити далі. Тому що дуже легко опустити руки, здатися. І після того, як я побачив смерть, побачив перших поранених, то зрозумів, що хочу, щоб мої хлопці повернулися додому живими. Отак усе змінилося.

А щодо ставлення до країни... На війні весь пафос сходить нанівець і всі гасла знецінюються, вся полова злітає. Залишається одне: якщо ти правдиво прорефлексував, навіщо ти на війні, то тобі легко, нічого не міняється в твоїх установках. Якщо ж це були емоції, знаєте, як закоханість, яка минає...

— Так, розумію...

— Закоханість проходить. А справжня любов перемагає все. Адже рутина все затуляє собою: і високі поклики, й ідеали, і весь цей пафос. На фронті важко читати пафосні заяви, гасла... Той, хто не був у землі, не жив у землі, не був під обстрілами, той дуже романтично ставиться до війни. На війні немає жодної романтики — і весь біль і бруд, які можливі в нашому житті, зосереджені тут. Лише справжня любов до своєї країни та нації перемагають усе.

Ще я відчув легке розчарування в нашому суспільстві. Це не зменшує мого оптимізму щодо прекрасного майбутнього моєї країни, мого суспільства, але я відчуваю певне розчарування, бо побачив, що не так багато людей хочуть захищати свою країну, не так багато людей справді роблять для цього все. Не так багато людей роблять свою роботу і в ЗСУ, і за межами армії усвідомлено. Те, чого вимагаю від себе, від своїх бійців, — усвідомлена робота, усвідомлене життя. Тобто розуміти, що ми робимо, для чого, з якою метою? Для чого це все, щоби що? З цим є проблема. Бачу, що людям потрібні вожді, потрібні заспокійливі передачі, заспокійливі експерти, мене це гнітить дуже сильно. Адже душа, яка перебуває в неспокої, яка готується пережити найгірші часи, вона це подолає. Той, хто займається самозаспокоєнням, дуже швидко перегорає і стає тягарем на цій війні. Насамперед для себе.

— Ви відчуваєте розчарування від того, що люди не йдуть до ЗСУ, чи через те, що незрілі та хочуть абстрагуватися від війни?

— Через незрілість. Збройні сили в тіктоку і в реальності — це різні збройні сили. Через незрілість суспільства, яке дуже швидко забуває, що триває війна. Я коли перебуваю за межами фронту, то бачу людей, які вмотивовано підтримують ЗСУ, але бачу й тих, які втомилися від війни та військових, яким байдуже, що відбувається. Бачу якусь заспокоєність у людей, із якими зустрічаюся, бачу в соцмережах, що люди не зосереджені на перемозі, на подоланні тієї біди, в якій ми перебуваємо. Вони відволікаються на «срачі» одне з одним, на якісь дурниці, якщо чесно. Сьогодні час для єдності, взаємної допомоги, критичного мислення, взаємного порозуміння, пошуку. Мене гнітить, що у владі досі величезна кількість чиновників, які не усвідомлюють, в яких умовах працюють, офіцерів, які не до кінця розуміють, де вони служать. Це, чесно кажучи, такий складний екзистенційний вантаж, який постійно доводиться нести. Але поза тим у мене не стає менше оптимізму. Просто я розумію реальність краще, але продовжую вірити в нашу країну, в наше суспільство.

— Чи стежили ви за журналістикою за цей рік? Як вона змінилася?

— Ми ввійшли в тотальну повномасштабну війну з тими проблемами, які існували й раніше. А під час війни ніхто не стає кращим. Вітрини розбиваються — і ми можемо бачити реальне становище. Не лише в журналістиці — але і в армії, і в державній політиці, і в бізнесі. Я бачу, що наша журналістика тримається на невеликих командах: вони як працювали, так і продовжують працювати. Але досі не існує справжньої школи журналістики, загальноприйнятих стандартів, досі не працює інститут репутації. У нас із цим проблема, і, на жаль, на хайпі увагу суспільства захоплюють люди, які безвідповідально ставляться до своєї роботи, до дезінформації, до контенту, до висвітлення подій, тенденцій. На жаль, ми стаємо заручниками таких людей. Я вважаю, що ситуація критична, плюс держава цьому допомагає, адже інституційно зменшує поле справжньої журналістики. Я маю на увазі телебачення, радіомовлення, і справжня журналістика нині перебуває більшою мірою у фейсбуку, телеграмі, аніж у класичних форматах.

— Ви зараз говорите про телемарафон?

— Це один з елементів. Він, можливо, був важливим на першому етапі війни. Але неможливо одну жуйку жувати цілий рік. Виснажуються люди, сенси, формати теж виснажуються. Плюс коли медіа починають ходити одним строєм, як солдати, то вони стають солдатами й перестають бути ЗМІ. А вільні медіа там, де вільне суспільство, де є свобода. І якщо говоримо про відповідальність ЗМІ перед суспільством, то так само має бути відповідальність і держави перед суспільством. Має бути суспільна угода, колективна домовленість між державою й медіа про співпрацю в умовах війни. Але точно не продавлювання державою свого бачення, як мають працювати ЗМІ. Це вбиває медіа. Тому що вільні медіа та вільна журналістика виникають у вільних суспільствах. В авторитарних, тоталітарних режимах вільної журналістики немає. Є окремі люди, які несуть цей хрест, але це не про журналістику, а про місіонерство. Ми ж боремося за те, щоб, як кажуть американці, зберегти наш спосіб життя, який передбачає демократію, розділення гілок влади, права та свободи громадянина — і, зокрема, вільні медіа, право на особисту думку. Якщо держава все це нівелює, то за що ж ми тоді боремося? Держава — це всього лише оболонка суспільства. Якщо вона претендує замінити собою суспільство, то це призведе до поганих наслідків. Якщо Путін — це дракон, а ми хочемо вбити дракона — то нам не варто самим перетворюватися на дракона. Ми маємо зберегти те, що ми захищаємо.

— Чи плануєте повертатися в журналістику й чи думаєте взагалі про те, що буде після закінчення війни?

— Я відповідально ставлюся до професії журналіста й журналістом себе ніколи не вважав. Пишаюся тим, що я є менеджером, створював і керував медіа, але журналістом себе не вважав, бо це окрема професія, місія. Це відповідально, і щоби вважати себе журналістом — треба робити трохи інше. Як менеджер — так, я готовий повернутися й управляти процесами заради певної мети. Я люблю створювати, організовувати складні проєкти. Якщо вони будуть у сфері медіа, я буду радий цьому. Але я про це зараз... Я почав було думати про майбутнє, і для мене це теж було переламом: навіть воюючи, ти маєш думати, куди хочеш повернутися і що будеш робити далі. Тому що найголовніша проблема військового — через складні обставини та важкі умови служби він забуває, звідки він прийшов і куди він повернеться, забуває шлях додому, до себе. Я намагаюся берегти це розуміння й часто думаю про майбутнє. Думаю, що коли повернуся, то повернуся в зовсім інше суспільство. І обставини в ньому будуть демотивувати не менше, ніж сама війна.

— Демотивувати?!

— Демотивувати, так. Тому що це буде суспільство надзвичайно травмоване, яке буде дуже довго проходити реабілітацію, «декомпресію», незалежно від того, військові це чи цивільні люди. Нам знадобиться багато часу, щоби прийти до тями, це як після контузії: ти спочатку взагалі нічого не розумієш. Мені здається, що після війни наше суспільство буде поводитися як контужене. Воно блюватиме, в нього буде запаморочення, воно довго приходитиме до тями. Я вірю, що рано чи пізно ми знов будемо рухати нашу країну вперед. Єдине, за що я переживаю і що важко сприймаю, — коли люди, які були громадськими активістами, які багато чого робили в громадянському секторі, гинуть. Тому що без лідерів та громадян із великої літери нам рухатися вперед буде важко. Можливо, але важко.

— Що для вас узагалі буде перемогою?

— Перемогою? Складне питання. Я взагалі не хочу думати про Росію, що буде з нею або що ми зробимо з росіянами. Я думаю, що наша перемога буде в тому, що ми збережемо наш демократичний устрій, демократичні практики, збережемо нашу боротьбу за те, щоб бути Європою. От коли ми відновимо свій демократичний європейський поступ, я вважатиму це перемогою. Бо що таке врятувати солдата? Це не тільки накласти турнікет, надати медичну допомогу, але і психологічно повернути його у світ людей, повернути з війни ментально. Так само і з Україною. Перемога буде остаточною, коли ми ментально повернемося з війни та знову станемо будувати наше майбутнє.

Фото: Сергій Костинський/Facebook

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Класичної операції не буде: до якого наступу на Росію Трамп закликав Зеленського
24tv
2025-07-20T00:36:46Z
Швидкого доступу до документів великого журі у справі Епштейна чекати не варто – Politico
ZN UA
2025-07-20T00:06:40Z
Трамп змінив ставлення до Путіна, це переломний момент у війні - колишня держсекретар Райс
УкраинФорм
2025-07-19T23:51:55Z
ЄС вперше запровадив санкції проти китайських банків за підтримку Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:51:42Z
Азербайджан готує міжнародний позов проти росії через катастрофу літака AZAL – Алієв
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:42:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: є постраждалий, виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:36:23Z
Загроза торгової війни: Трамп вимагає 20% мита на всі товари з ЄС
iPress
2025-07-19T23:21:13Z
Україна висловила солідарність із союзниками у відповідь на кібератаки рф
InternetUA
2025-07-19T23:04:27Z
Борис Джонсон засмучений байдужістю Британії до України та закликає до активніших дій
ZN UA
2025-07-19T22:57:40Z
В Індії анонсували виробництво власних напівпровідникових чипів
УкраинФорм
2025-07-19T22:00:55Z
Санкційний прорив Європи. Що буде з цінами на нафту?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T20:33:22Z
Коли закінчиться війна в Україні: у МВФ озвучили невтішний прогноз
GlavRed
2025-07-19T20:15:10Z
Підвищення тарифів на воду в Хмельницькій області: озвучено нові суми, які доведеться платити жителям
Политека
2025-07-19T19:30:05Z
Увійшла у смугу тривалої кризи: доктор економічних наук пояснив, як Китай може підставити Росію
24tv
2025-07-19T19:24:28Z
Чи можна добудувати балкон на першому поверсі
24tv
2025-07-19T19:00:18Z
До кінця 2025 року Україну чекає панічний імпорт електромобілів
AutoCentre
2025-07-19T18:55:55Z
Один з найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії: Китай будує в Тибеті гігантську греблю
InternetUA
2025-07-19T18:55:39Z
ФОП 2 група в Україні: ліміт доходу, ставка податку та коли переходити далі
24tv
2025-07-19T18:45:16Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Малярія стрімко поширюється в Зімбабве після скорочення допомоги США
iPress
2025-07-19T18:52:34Z
Вони чатують на ваші помилки: ось чому одяг слід швидко змінювати після тренувань
24tv
2025-07-19T18:45:47Z
Як діяти, якщо побачив гадюку: покрокова інструкція, щоб врятуватись
24tv
2025-07-19T17:24:06Z
Спека погіршує сон: психологиня порадила, як відновити відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:00:34Z
Лікарка назвала найкращі продукти, які треба їсти на сніданок, обід та вечерю
Фокус
2025-07-19T15:00:25Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
ISW розповів, скільки окупанти в Криму заробили на «націоналізації» українського майна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T01:00:23Z
Києву загрожує "мостопад": експерт назвав мости, які можуть впасти будь-якої миті
Хвиля
2025-07-20T00:30:08Z
Гроші потечуть рікою: три знаки зодіаку отримають шалений прибуток вже ось-ось
GlavRed
2025-07-20T00:27:29Z
Окупанти фіксують успіхи на Донеччині: захопили нові позиції біля п'яти сіл - DeepState
Gazeta UA
2025-07-20T00:12:44Z
На Закарпатті заблокували ще один канал втечі ухилянтів через Тису
УкраинФорм
2025-07-20T00:12:01Z
Росіяни просунулися біля кількох населених пунктів на Донеччині, – DeepState
24tv
2025-07-19T23:57:39Z
"День змій": львівські митники виявили несподіваного екзотичного мандрівника у багажнику автомобіля
Фокус
2025-07-19T23:57:38Z
Росія перекинула на південь новий полк із Чечні: що відомо
TSN
2025-07-19T22:51:38Z
Курортний сезон у Росії під загрозою: Азовське море "окупували" медузи
24tv
2025-07-19T21:00:22Z
Підземні ходи до Лаври та привиди. Де в Україні розташовані містичні Антонієві печери
Telegraf
2025-07-19T23:33:13Z
Харківська ОВА заперечила, що до інклюзивних шкіл учнів переводять без згоди батьків
УкраинФорм
2025-07-19T23:18:34Z
Демографічна катастрофа: смертність в Україні втричі перевищила народжуваність
Хвиля
2025-07-19T22:15:55Z
Сьогодні День пророка Іллі: історія свята, традиції, значення імені, заборони та привітання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:24:53Z
Що суворо заборонено робити у день пророка Іллі 20 липня, щоб не накликати лиха
Telegraf
2025-07-19T21:21:22Z
«Її сила – в слові й у вірності»: колеги згадали Ірину Фаріон у річницю смерті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:00:31Z
Нова мовна омбудсменка закликала скасувати особливий статус російської мови в Україні
24tv
2025-07-19T20:54:13Z
Працівник ТЦК, який виїхав до Німеччини, заперечує "бусифікацію": що каже
TSN
2025-07-19T20:51:34Z
Держава покриє витрати: які родини зможуть отримати гроші на освіту дітей
Знай
2025-07-19T20:21:21Z
Софія Єгорова – "Моє місто" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-19T22:00:57Z
Загадкові й шалено цікаві: 3 серіали для тих, кому сподобався трилер "Під темним сонцем"
24tv
2025-07-19T21:00:07Z
Зовсім не червоний: який колір манікюру буде в тренді цього літа
24tv
2025-07-19T19:21:56Z
Літературознавиця пояснила, чому важливо «знімати з п’єдесталу» російських письменників і митців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:48Z
У РФ повідомили про смерть солістки популярного дуету
GlavRed
2025-07-19T16:27:08Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
На Житомирщині відбудеться міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела»
УкраинФорм
2025-07-19T15:36:57Z
Не робіть так в коридорі: дизайнерка інтер'єру розповіла, чого слід уникати
24tv
2025-07-19T15:12:25Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Що потрібно зробити в саду до кінця серпня: секрети інтенсивного підживлення
GlavRed
2025-07-20T00:36:14Z
Як позбутися мух у квартирі: найефективніші народні методи та аромати
TSN
2025-07-19T21:21:16Z
День ангела 20 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-19T21:21:01Z
На що карась найкраще клює: рибалки розповіли про найкращі наживки
24tv
2025-07-19T20:48:57Z
Приготуйте такий борщ — і домашні цілуватимуть вам руки: галицький рецепт
Telegraf
2025-07-19T20:27:36Z
Огірки не стануть м'якими навіть в салаті: одна річ змусить овоч хрустіти тижнями
GlavRed
2025-07-19T17:27:45Z
Не лише сварки: що означає, коли розсипалась сіль
24tv
2025-07-19T16:42:32Z
Прийом зіркових стилістів, який робить образ довершеним: ви маєте про нього знати
24tv
2025-07-19T16:21:24Z
В українських Карпатах є своє море: де воно знаходиться
Telegraf
2025-07-19T15:57:52Z
Атака дронів: на Запоріжжі поранений чоловік, пошкоджені приватні будинки
УкраинФорм
2025-07-20T00:57:46Z
У В’єтнамі перекинувся човен із туристами, загинули 27 людей
УкраинФорм
2025-07-20T00:57:29Z
ЗС РФ упродовж кількох годин атакували Запоріжжя: у місті здійнялися пожежі, що відомо про наслідки
Фокус
2025-07-20T00:30:14Z
У В’єтнамі затонуло екскурсійне судно: загинули понад 30 осіб
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T00:24:25Z
Обстрілюючи Запоріжжя, росіяни поранили чоловіка та підпалили будинок — ОВА
ZN UA
2025-07-19T23:42:23Z
36-річного волинянина затримали за вбивство матері
Украина Криминальная
2025-07-19T23:36:40Z
У Звягелі затримали чоловіка, який намагався застрелити сусіда
Украина Криминальная
2025-07-19T22:45:32Z
Запоріжжя під масованою атакою російських дронів: в області пролунали вибухи
24tv
2025-07-19T22:36:00Z
У РФ через БПЛА пошкоджена залізниця, 75 поїздів затримуються
1News
2025-07-19T22:33:59Z
Усик провів "дуель поглядів" з американським боксером-ютубером і допустив свій дебют у MMA
ZN UA
2025-07-20T00:21:19Z
Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T00:19:40Z
Усик зіштовхнувся у несподіваній дуелі поглядів із кривдником Тайсона: сенсаційне відео
24tv
2025-07-19T23:51:38Z
Усик розповів про подальші плани після перемоги над Дюбуа: чи визначився українець з суперником
24tv
2025-07-19T23:36:00Z
Дюбуа проігнорував пресконференцію після поразки від Усика: хто замінив британця
24tv
2025-07-19T23:03:15Z
Якими були перші слова Усика після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-19T22:51:42Z
Усик розгромив Дюбуа: українці сколихнули мережу мемами про бій
Фокус
2025-07-19T22:51:27Z
Я повернусь, – Дюбуа прокоментував нищівну поразку від Усика
24tv
2025-07-19T22:51:25Z
Усик щемливо подякував ЗСУ за підтримку: що сказав Олександр після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-19T22:36:34Z
Pixel Watch 4 отримає супутниковий зв’язок і моніторинг кисню в режимі реального часу
InternetUA
2025-07-20T00:01:18Z
Воїна поховали зі зброєю і жертвами тварин: розкопали давній курган
Gazeta UA
2025-07-19T22:39:05Z
Apple представить нові екрани для iPhone 17 Pro
InternetUA
2025-07-19T21:36:43Z
Американські розробники представили стратосферний Wi-Fi-роутер, що може замінити Starlink Ілона Маска
InternetUA
2025-07-19T20:36:58Z
Загадкове явище на Сонці століттями бентежило вчених: що вдалося з’ясувати
TSN
2025-07-19T19:06:01Z
ШІ-революція створила нову професію
InternetUA
2025-07-19T18:58:04Z
Можна втратити весь урожай: чи потрібно поливати помідори кожного дня
GlavRed
2025-07-19T18:27:58Z
Усі майбутні iPhone 17 показали у різних кольорах
InternetUA
2025-07-19T18:07:04Z
Чи "мотає світло" зарядка телефона, якщо залишиться в розетці без використання
InternetUA
2025-07-19T17:18:41Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z
Один показник свідчить про велику помилку Stellantis у відмові від двигунів HEMI
Топ Жир
2025-07-19T18:03:16Z
91% місткості після 160 тис. км: реальний тест VW ID.3 розвіює страхи щодо батарей електромобілів
ITC
2025-07-19T17:25:16Z
У Києві помічено американський хетчбек Ford корейського виробництва
AutoCentre
2025-07-19T17:09:28Z
Вражаюча надійність: експерт назвав найкращий автомобіль серед вживаних авто
Фокус
2025-07-19T17:06:20Z
Яке покоління BMW 3-Series можна вважати найкращим у історії марки?
Топ Жир
2025-07-19T16:18:04Z
Пільги на ввезення електромобілів в Україну: Гетманцев сказав, коли скасують податкові знижки
Фокус
2025-07-19T15:33:39Z