БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Косолапі почали впадати в сплячку тільки на початку лютого, коли випав сніг і настала морозна погода.
Із 30 ведмедів, які проживають у Центрі реабілітації у парку Синевір на Закарпатті, лише 12 залягли у сплячку на сьогодні. Це на шість особин менше, ніж минулого року, йдеться у повідомленні парку у Facebook.
Зазначається, що зимовий сон для бурих ведмедів починається між груднем та лютим. Зазвичай у дикій природі вони викопують барліг, який служить їм протягом кількох наступних років.
“Однак, сьогоднішні спостереження працівників парку свідчать, що із 30 клишоногих, які проживають на території притулку, станом на сьогодні, залягло на зимовий відпочинок 12, що на шість особин менше, ніж минулого року. Все це сталося з початку лютого, коли випав сніг і настала морозна погода”, – йдеться у повідомленні.
При цьому, на думку деяких учених, ведмеді досить нечутливі до низьких температур і зимовий сон, спричинений холодом, часто є помилковим.
“Але нинішній факт впадання косолапих мешканців притулку в зимовий сон, саме в цей період, є реальністю цього часу. Це означає, що ведмеді відрізняються один від одного, і кожну зиму їхня поведінка може бути різною”, – уточнили представники парку.
Раніше повідомлялося, що у Чорнобильській зоні двічі за 2022 рік зафіксували бурого ведмедя. Звір потрапив до об’єктиву фотопастки 24 травня та 19 серпня 2022 року.
А у США чорний ведмідь 400 разів “сфотографувався” на камеру в природному парку Боулдера в Колорадо.
Джерело
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала