БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
Фото: pixabay.com
Діаметр складає близько 650 км.
Фахівці дізналися про це, проаналізувавши сейсмічні коливання, які пройшли через усю товщу Землі кілька разів.
Австралійські сейсмологи з’ясували, що внутрішній шар твердої частини ядра нашої планети має радіус 650 кілометрів. Про це йдеться у журналі Nature Communications.
Ще менше ми знаємо про його відокремлену центральну частину, чий радіус, за першими оцінками його першовідкривачів, імовірно, становив близько 300 км. Ми використовували рідкісний тип сейсмічних коливань, що проходять через всю планету кілька разів, для уточнення розмірів та вивчення властивостей цього прошарку, чий діаметр виявився значно більшим за початкові оцінки, близько 650 км”, – йдеться у дослідженні.
Як відомо, надра Землі складаються з кількох шарів – твердої земної кори, напіврідкої мантії та розплавленого зовнішнього і твердого внутрішнього металевого ядра.
Проте в останні двадцять років тверда частина ядра обертається навколо своєї осі швидше, ніж решта прошарків.
За словами професора Австралійського національного університету Хрвоє Ткальчича та його колеги Тханьсона Фама, вони проаналізували всі найпотужніші підземні коливання, які зафіксували сейсмічні станції по всьому світу з 2010 року.
“Аналіз підтвердив, що внутрішній прошарок твердої частини ядра Землі, дійсно, існує, а також вказав на те, що розміри даної частини ядра сильно недооцінювалися. Як показують розрахунки, радіус відокремленої центральної частини ядра становить близько 650 кілометрів, що вдвічі більше за попередні оцінки”, – додали експерти.
Нагадаємо, раніше вчені зі Швейцарської вищої технічної школи (ETH Zurich) з’ясували, що Земля може охолонути швидше, ніж вважалося раніше.
У надрах Землі знайшли невідомий шар мантії
Джерело
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала