MY.UAНовини
Десять найважливіших новел закону «Про медіа»
Десять найважливіших новел закону «Про медіа»

Десять найважливіших новел закону «Про медіа»

Канали, програми й передачі стали на свої місця; блогери зможуть добровільно реєструватись як медіа; Нацрада зможе ефективніше карати тих, хто пустився берега.

Закон «Про медіа» став першим серйозним оновленням медійного законодавства з далеких 1991–1993 років, коли Верховна Рада ухвалювала перші медійні закони. Окрім формальної інкорпорації кількох законів та скасування парочки геть недемократичних, закон «Про медіа» змінює підхід до взаємин держави з ринком і охоплює більше технологій постачання контенту, ніж було раніше (адже в 90-х не було онлайн-медіа та відеоплатформ).

Хоча ні, сумнозвісний телеграм він не охоплює — це питання імплементації директив DSA та DMA, а також питання спільноєвропейського вироблення бачення, що робити з цим «близькосхідним гравцем російського походження».

Основні цілі закону — встановити збалансованіші правила гри для всіх учасників, а також перейти від парадигми «держави-церберки» до партнерства, де ринок виробляє й погоджує правила, а в разі порушень держава спочатку попереджає, а лише потім починає штрафувати. І, звісно, перехід до електронного документообігу — прекрасна оптимізація витрат часу й ресурсів усіх зацікавлених сторін.

Центр демократії та верховенства права підготував перелік десяти основних новел закону.

№ 1. Зміна парадигми: забуваємо про «ЗМІ» (майже)

Українське законодавство за своєю природою стало дитям радянського і перейняло всі його вади: зарегульованість, намагання дати визначення «комарам і салу», а ще періодичне списування в Москви. Поняття «ЗМІ/СМИ» прийшло до нас із тоталітарного СРСР і фактично описує ставлення держави й політичних еліт до медіа: їх вважали обслугою.

Схожі ідеї звучали і в численних парламентських дискусіях вже в незалежній Україні. А ще — у виборчих законах, де автори прямо передбачили «використання ЗМІ». У цих дебатах про «ЗМІ» поступово змішувалися два поняття: форма постачання контенту і суб’єкт, який його видає.

Натомість зараз закон визначає медіа як «засіб поширення масової інформації у будь-якій формі, який періодично чи регулярно виходить у світ під редакційним контролем та постійною назвою як індивідуалізуючою ознакою».

Відтепер медіа — це лише і тільки форма втілення: наприклад, класичний телеканал чи онлайн-видання. Згадка про ЗМІ (і лише в дужках) лишилася виключно заради норм, вписаних у десятки й сотні підзаконних актів, які було б довго змінювати.

Якщо ж ми говоримо про людину чи організацію, яка займається створенням / веденням медіа, то це буде відповідний «суб’єкт у сфері…» (наприклад, друкованих медіа).

Окрім переходу від ЗМІ до медіа, закон розставив на місця термінологію у сфері аудіовізуальних медіа. Адже Закон «Про телебачення і радіомовлення» свого часу породив повну плутанину. Почнімо з того, що коли люди говорять «електронні медіа», зазвичай вони мають на увазі що? Звісно, сайти й різні онлайн-мовники. Але закон «Про телебачення і радіомовлення» вважає інакше й називає електронними те саме радіо й телебачення.

Коли ми розповідаємо, як бачили щось на каналі / телеканалі Х, ми маємо на увазі кнопку на пульті, де з’являється картинка з певним упізнаваним логотипом. Але от закон знову каже «ніт» і має на увазі під каналом частотний діапазон, у який садять ту чи іншу радіостанцію або мультиплекс, тобто пакет каналів. А те, що ми називаємо програмою, наприклад, «Сніданок з Україною», насправді за законом зветься «передачею». Бо програма — це сам телеканал. Зрештою самі законодавці настільки заплуталися, що в тих же виборчих законах почали писати «програма (передача)», щоби бути ну точно певними.

Закон «Про медіа» ставить наводить лад: тепер програма — це одиниця контенту (тобто те, що раніше звалося передачею), наприклад фільм. Телеканал / радіоканал — те, що ми програмуємо на пульті чи вантажимо в плейлисті, а організація, яка все створює, — телемовник / радіомовник (суб’єкт у сфері лінійного аудіального / аудіовізуального медіасервісу). А «передачу» залишимо первісному телебаченню.

№ 2. Блогерів зарегулювали! (Насправді ні.)

Чи регулюватиме новий закон ютуб і блогерів — це питання обговорювали настільки бурхливо, що кількість зламаних списів нагадувала наслідки чергової міжкнязівської розборки часів Русі.

І хоча питання, чому блогер із двомільйонною аудиторією в нас священна корова, а умовна газета має відповідати за порушення, є відкритим, одразу запакуємо зрадоньку назад у скриню.

Якщо наш блогер захоче зареєструвати сторінку «Довколаботаніка» як науково-популярне онлайн-медіа, закон дозволяє йому це зробити. Але прямої вимоги немає, бо блогерів у нас як грибів після дощу, а Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення (регулятор у сфері медіа) — одна. А цього року ще й зі зменшеним на 30 % бюджетом, тоді як до 30 червня Нацрада має підготувати разючу кількість підзаконних актів.

Кого ж тоді регулює закон? Відповідь у статтях 13 та 14:

 

 

№ 3. Тепер є лише два випадки, коли медіа потрібна ліцензія

За чинним законом про телебачення і радіомовлення, ліцензія потрібна для всіх типів радіо та телебачення, та й процедура із закону про пресу хоч і називається реєстрацією, але нагадує ліцензування. Ба більше, в Україні діє окремий закон про ліцензування «господарської діяльності», але визначення там дуже обтічне. Як правило, ліцензування є для кількох речей:

  1. об’єкт ліцензування є надбанням народу, як умовне родовище солі,
  2. sp;     об’єкт є небезпечним — вибухівка, прекурсори, радіоактивні речовини тощо, або є історично прибутковим, як спирт.

У випадку медійної сфери ліцензування історично стосувалося ефірного мовлення, яке використовує радіочастотний спектр. Але законодавець не став обтяжувати себе й завів під ліцензування також кабельне й супутникове мовлення. Єдина різниця полягала в тому, що неефірні ліцензії видавали без конкурсу. Закон «Про медіа» містить лише два випадки, коли медіа ліцензуються, й відбувається це на конкурсних засадах:

  1. наземне ефірне мовлення: аналогове радіо, цифрове радіо і цифрове ефірне телебачення, в народі відоме під торговою маркою Т2;
  2. sp;     ліцензування постачальника електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра. Щоправда, тут є дещо складніша історія, пов’язана з перехідними положеннями закону.

Ліцензування відбуватиметься, як і раніше, на так званих конкурсах краси.

Конкурс для мовника оголошують, якщо:

  1. з’явилися нові «місця» для мовлення;
  2. звільнилися частоти попереднього користувача, який чи то сам пішов, чи його «пішли»;
  3. мультиплекс* ущільнили і з’явилися місця через оптимізацію чи оновлення технології.

* Мультиплекс — це така частотна комуналка, коли на одному діапазоні, де раніше мовив один аналоговий канал, тепер мовить із десяток цифрових.

Конкурс для постачальника оголошують, якщо:

  1. змінилася технологія;
  2. попередній постачальник не продовжив або втратив ліцензію.

Самі вимоги до конкурсу включають:

  1. територіальну категорію, технічні характеристики радіочастотного спектра й територію покриття;
  2. вимоги до програмної концепції мовлення (за потреби):
  3. формат або
  4. зобов’язання майбутнього ліцензіата щодо забезпечення мінімальних обсягів поширення програм, що спрямовані на певну аудиторію або
  5. тематичне спрямування.

Для постачальника конкурс передбачатиме:

  • технічні характеристики та
  • територію покриття ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі.

№ 3(а) Тимчасові дозволи лишаються

Тимчасові дозволи на мовлення з’явилися ще після початку російсько-української війни у 2014 році. Тоді це явище виникло як відповідь на атаку Росії та неможливість використовувати механізм ліцензування в умовах війни. Пізніше цей принцип узаконила Верховна Рада.

Закон «Про медіа» лишає механізм дозволів на тимчасове мовлення. Вони даватимуть медіа право на позаконкурсних засадах вести тимчасове мовлення на строк до одного року.

Існує два режими видачі дозволів на тимчасове мовлення:

  1. в період дії воєнного чи надзвичайного стану (ст. 50);
  2. за умов відсутності правового режиму воєнного чи надзвичайного стану та з метою протидії інформаційній агресії (ст. 122).

Зокрема, Міністерство оборони, військові адміністрації та військово-цивільні адміністрації зможуть отримувати дозволи на тимчасове мовлення після того, як Верховна Рада визнала певну державу агресоркою та протягом 5 років після скасування такого статусу (ст. 118, 125).

№ 4. Чіткий перелік тих, для кого реєстрація обов’язкова

Всі, кому не потрібно отримувати ліцензію, мають реєструватися. Залежно від виду сервісу, обов’язково чи добровільно.

Обов’язкова реєстрація передбачена для:

  1. мовлення без використання радіочастотного спектру (кабельний телеканал, радіопотік);
  2. суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа на замовлення (Megogo і TaxFlix приготуватися);
  3. провайдерів аудіовізуальних сервісів (IPTV та ОТТ);
  4. sp;     провайдерів платформ спільного доступу до відео (таких поки що не знаємо, й ні, ми не реєструємо ютуб, бо він у Каліфорнії).

Реєстрація для друкованих медіа стає обов’язковою, якщо Верховна Рада визнає певну державу державою-агресоркою (державою-окупанткою), тобто поки триває агресія / окупація. Медіа, котрі вже працюють, мають зареєструватися протягом двох місяців із моменту, коли ухвалено таке рішення. А нові — якщо починають роботу під час його дії і п’яти років після того, як парламент скасує це рішення (ст. 118, 124).

Втім у видань, які реєструвалися за чинним законом «Про пресу», буде більше часу. Закон про медіа набуде чинності 31 березня, й у суб’єктів у сфері друкованих медіа (звикаймо до цього визначення) буде рік на реєстрацію. Після 31 березня 2024 року їхні старі свідоцтва втратять чинність.

№ 5. Для онлайн-медіа реєстрація добровільна, але закони — обов’язкові

Коли закінчиться війна, яку розпочала Росія проти України, Росія капітулює й мине 5 років перехідного періоду, відновиться режим добровільної реєстрації друкованих медіа.

А от для онлайн-медіа реєстрація буде добровільною від початку. Нагадаємо, що тепер «онлайн-медіа» = «онлайн-преса» (на зразок медіа, в якому ви зараз читаєте цей матеріал). Сайти, які транслюють відео чи пропонують аудіоподкасти, — не онлайн-медіа. За згоду зареєструватися онлайн-видання отримає бонуси: офіційний статус для журналістів та дещо іншу систему санкцій.

Добровільною є реєстрація блогерів у соціальних мережах (платформах спільного доступу до інформації) — умовний власник пабліка у фейсбуку чи ютуб-каналу стане онлайн-медіа, якщо добровільно зареєструється як суб’єкт цієї сфери в порядку, передбаченому статтею 63.

Однак якщо колектив онлайн-медіа вирішив не реєструватися, воно не буде невидимкою для Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Якщо суб’єкт веде діяльність як медіа (публікує там новини і статті) і вирішить погратися з обмеженнями, встановленими законом, то він рано чи пізно потрапить у поле зору регулятора. І відсутність реєстрації аж ніяк не вбереже його від санкцій. Крокодилячі апеляції, що це просто сторінка якогось невідомого чоловіка й він просто написав на сайті контакти відомої пропагандистки, не допоможуть. Адже Національна рада (спільно з органом співрегулювання, якщо такий встигнуть створити) самостійно затвердить критерії, за якими сайт відноситимуть до онлайн-медіа.

№ 6. Припис (це не санкція)

«Припис — не санкція», — такий девіз міг би висіти над входом до приміщення Національної ради. Справді, припис стане заходом у відповідь на порушення, як і штрафи та серйозніші дії.

Проте важливо зазирнути до статті 100 закону, яка вказує: припис покликаний застерегти суб’єкта від нових порушень, тож у ньому Нацрада докладно опише, що саме в медіа не так. Ба більше, незгодний суб’єкт може подати зустрічну заяву й викласти своє бачення проблеми. Якщо Нацрада з ним погодиться, то скасує такий припис.

Основна мета цього механізму — відійти від виключно каральної системи, яку так полюбляли капустяні політики часів Кучми-Януковича, й виростити паростки довіри, так необхідні в нашому суспільстві.

У кожного типу суб’єктів буде свій ліміт приписів (наприклад, п’ять за рік). Після них у дію вступає наступна ланка реагування — штрафи.

№ 7. Штрафи кусючі, але розумні

Штрафи — перша реакція Нацради, яка нестиме для ліцензіата чи реєстранта фінансові втрати.

Регулятор штрафуватиме за три види порушень: незначні, значні і грубі. Для кожного типу медіа є окремий перелік порушень, розподілених залежно від ступеню суспільної небезпеки, та відповідні штрафи. Розміри штрафів:

* Після приписів, див нижче.

 

Коли настає штраф

 

 

№ 8. Нацрада зможе припинити роботу суб’єкта, якщо він «догрався»

Очевидно, що більшість гравців ринку не особливо зацікавлена отримувати санкції від регулятора. Втім навіть після вторгнення Росії в Україну виявилося, що деякі гравці почуваються надто нахабно.

Як ви вже помітили, в більшості випадків діятиме принцип «спочатку припис, а лише потім — штраф». Утім у деяких випадках Національна рада застосовуватиме й жорсткіші санкції: самостійно або через суд припинятиме роботу того чи іншого суб’єкта. Окремим блоком є повноваження з розділу IX, які дозволяють Нацраді реагувати на окупацію або намагання держави-агресорки просунути свої медіа.

 

 

 

№ 9. Про Нацраду

Критики закону про медіа одним з основних напрямів атак обрали незалежність регулятора і його назву. Не будемо заглиблюватися в основи демократії і хто має забезпечувати незалежність не лише де-юре, але й де-факто.

По-перше, перейменувати Нацраду на умовну Національну раду України з питань медіа чи Верховну раду медійних жерців неможливо, бо Конституція каже нам: «Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Нагадаємо, що Конституція передбачає, що Верховна Рада України має повноваження для:

«20) призначення на посади та звільнення з посад половини складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».

А також що президент України:

«13) призначає на посади та звільняє з посад половину складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».

Тож перелік суб’єктів, які призначають членів Нацради, так само як і назва органу, за всього бажання розробників залишаться без змін до капітуляції Росії.

Втім вони зробили крок до незалежності членів Нацради. По-перше, закон передбачає створення порядку призначення членів Національної ради за президентською квотою. Нагадаємо, що в чинному законі «Про телебачення і радіомовлення» такої процедури просто немає. За цим порядком президент повинен створити конкурсну комісію. Вона отримує заявки й попередньо обговорює запропонованих кандидатів. Щодо кожного з них комісія готує президенту подання з висновками й рекомендаціями. Президент, базуючись на рекомендаціях та принципах гендерного балансу, призначає членів Нацради одночасно на всі вакантні посади в межах своєї квоти.

Окрім нової процедури, закон дає гарантії фінансової незалежності для членів Нацради. Зокрема, їхній посадовий оклад встановлений на рівні 75 прожиткових мінімумів (зараз це приблизно 200 тисяч гривень). Очевидно, що в умовах війни такі оклади нереалістичні, проте в повоєнний час фінансова гарантія має запрацювати (одночасно із суспільним контролем за роботою членів Нацради).

Ще одне важливе завдання для Нацради: перейти до адекватного планування своєї роботи. Йдеться про два основоположні документи: Стратегію Національної ради та План реалізації стратегії. Стратегія має визначати основні цілі та напрями роботи Нацради. Зокрема, цей документ має містити інформацію про стан розвитку сфери медіа, потреби користувачів в отриманні інформації та медіасервісів. А також визначати створення або зміну каналів мовлення, багатоканальних електронних комунікаційних мереж, що передбачають використання радіочастотного спектра, зокрема й запровадження та зміну стандартів мовлення, основні формати мовлення, необхідність забезпечення обсягів певних програм, що спрямовані на певну аудиторію або мають певне тематичне спрямування. Нацрада має переглядати стратегію не менше одного разу на три роки. Перший такий документ регулятор має ухвалити на період 2024–26 років.

Виконанню завдань стратегії буде присвячено інший документ — щорічний план реалізації. До нього ввійде інформація про поточний стан регулювання, міжнародні зобов’язання та завдання, визначені національними актами, плановані заходи щодо тимчасового мовлення, напрями взаємодії з органами співрегулювання, заходи з медіаграмотності тощо.

Ще однією ключовою новелою стане поява електронного кабінету, який має створити й адмініструвати Нацрада (він також взаємодіятиме з іншими державними реєстрами).

В електронному кабінеті користувачі (суб’єкти у сфері медіа) зможуть самостійно зареєструватися й подавати обов’язкову інформацію, як-то структура власності чи зміни контактних даних. Або ж відправити заяву на реєстрацію чи ліцензування. А Нацрада надсилатиме суб’єктам повідомлення.

№ 10. Закон вперше передбачає механізм співрегулювання

Спільне регулювання на заміну суто державному контролю — ось іще одна новація в медійному просторі. Саморегулювання, на відміну від багатьох західних країн, в Україні так і не запрацювало. Хоча деякі спроби спільно вирішувати питання були ще у 2005–2007 роках, коли діяла Незалежна експертна рада з питань роботи мас-медіа під час виборів. Цей орган робив висновки про допустимість трансляції агітаційних роликів під час виборчих кампаній.

Автори закону розуміли, що саморегуляція — й досі доволі туманна перспектива, а тому передбачили механізм співрегуляції, поєднання державного і «цехового» регулювання. Він покликаний дати учасникам ринку можливість виробляти певні політики та вибудовувати довіру.

Основне завдання для органів співрегулювання:

  • створити кодекси (правила) створення та поширення інформації у сферах спільного регулювання. Їх має затвердити Нацрада, далі документи будуть відкриті до підписання суб’єктами у сфері медіа;
  •  створити експертні колегії, які розроблятимуть висновки про відповідності інформації, поширеної суб’єктами у сфері медіа, кодексам (правилам) спільного регулювання. Із поданням про це зможе звертатися Нацрада чи суб’єкти у сфері медіа.

Крім того, саме зусиллями учасників співрегулювання мають з’явитися критерії у сфері захисту дітей, класифікація типів медіа, вимоги щодо мовлення та багато інших.

Процес формування органів співрегулювання почнеться 1 жовтня 2023 року.

Органи співрегулювання будуть створюватися у сферах:

  • аудіовізуальних медіасервісів;
  • аудіальних медіасервісів;
  • друкованих медіа;
  • онлайн-медіа;
  •  платформ спільного доступу до відео.

Процедура формування органів співрегулювання описана в розділі VII закону.

Теги за темою
Законодавство
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Маск намагається купити OpenAI за майже 100 мільярдів доларів
360ua.news
2025-02-11T17:12:31Z
У США тестують повітряного змія для генерації електрики: у чому його переваги
InternetUA
2025-02-11T17:01:02Z
Прототип американського надзвукового пасажирського літака виконав свій останній політ
InternetUA
2025-02-11T16:37:19Z
Що буде, якщо говорити по телефону під час зарядки: наскільки безпечно так робити
24tv
2025-02-11T16:33:17Z
Пара вразила неймовірним ремонтом у маленькій кімнаті: мережа у захваті
24tv
2025-02-11T16:33:10Z
Гора смачнючих котлет за 50 грн: рецепт просто неймовірний
GlavRed
2025-02-11T16:27:04Z
Вчені виявили, як мікропластик накопичується в коралових рифах
Portaltele
2025-02-11T16:25:02Z
Платформа спогадів українців про війну Svidok.org запустила телефонну лінію
УкраинФорм
2025-02-11T16:15:45Z
Galaxy S25 Edge буде тоншим за iPhone 17 Air ─ коштом акумулятора
ITC
2025-02-11T16:13:49Z
Жорсткі рушники вмить стануть м'якими: потрібно 2 інгредієнти
24tv
2025-02-11T17:03:58Z
Покращений рецепт торта "Наполеон": суддя "Мастер Шеф" Хіменес-Браво поділився секретом
Политека
2025-02-11T16:42:58Z
Що потрібно кинути у воду під час варіння буряка: фахівці поділилися дуже дивним трюком
TSN
2025-02-11T16:36:43Z
Ці 5 прикмет віщують багатство та успіх: варто знати
24tv
2025-02-11T16:18:18Z
Дзеркало без розводів за кілька секунд: геніальний лайфхак з інстаграму
24tv
2025-02-11T15:39:46Z
Безпрограшний варіант закуски: ця намазка на хліб з оселедця стане фаворитом не тільки для вас
24tv
2025-02-11T15:34:31Z
3 знаки зодіаку, які в День Святого Валентина підуть на ідеальне побачення
24tv
2025-02-11T15:12:58Z
Прихований рай в Європі: де насправді відпочиває найбагатша людина світу
24tv
2025-02-11T14:51:55Z
Загадка на логіку: виберіть за 5 секунд дівчину, яка має собаку
Gazeta UA
2025-02-11T14:36:40Z
Евакуація дітей із прикордонних сіл Сумщини
360ua.news
2025-02-11T17:03:40Z
На Рівненщині побили працівників ТЦК та пошкодили військову техніку
24tv
2025-02-11T17:00:31Z
Ліквідовано ще 4 «схеми для ухилянтів»: серед затриманих – російська рецидивістка, яка видавала себе за чоловіка
Украина Криминальная
2025-02-11T16:51:55Z
Трагічна авіакатастрофа: в аеропорту розбився літак відомого музиканта
GlavRed
2025-02-11T16:36:48Z
Біля Гамбурга потяг наїхав на вантажівку, є поранені
Европейская правда
2025-02-11T16:28:42Z
Вдавала з себе хлопця: у Києві спіймали росіянку, яка вивозила чоловіків в ЄС
24tv
2025-02-11T16:18:54Z
Поліцейські заблокували Telegram-канал нелегального трансферу ухилянтів за кордон
InternetUA
2025-02-11T16:16:05Z
На Київщині сапери знешкодили російську крилату ракету Х-69
УкраинФорм
2025-02-11T16:06:04Z
Статистика нападів акул у світі за 2024 рік: скільки людей загинули і дістали поранення
TSN
2025-02-11T15:36:44Z
Склад збірної України на першу гонку ЧС-2025 з біатлону
24tv
2025-02-11T17:09:38Z
Колишню титуловану українську спортсменку засуджено за допомогу російській армії
ZN UA
2025-02-11T17:04:46Z
Реал Мадрид прибере клаусулу 50 млн євро у новому контракті Асенсіо
Football.ua
2025-02-11T17:01:32Z
Арсенал прагне повернутися влітку до ідеї підписання Шешко
Football.ua
2025-02-11T16:34:36Z
Ексгравець збірної України підписав контракт з клубом Серії А
24tv
2025-02-11T16:24:18Z
Віцепрезидентка Національної ліги професійного боксу Аліна Шатернікова - гостя програми «Нація Непереможних»
УкраинФорм
2025-02-11T16:18:20Z
Світоліна в матчі-трилері поступилася п'ятій ракетці світу на престижному турнірі в Катарі
24tv
2025-02-11T16:15:52Z
Офіційно: Коваленко повернувся до Емполі
Football.ua
2025-02-11T16:12:31Z
Світоліна поступилася п'ятій «ракетці» світу у другому колі турніру WTA в Катарі
УкраинФорм
2025-02-11T16:06:50Z
У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА та КП «Київавтодор» правоохоронці провели обшуки
Khreschatyk
2025-02-11T17:09:07Z
Безкоштовний проїзд у Києві: хто обіцяє та чи можливо це зробити
TSN
2025-02-11T17:06:27Z
Укргідрометцентр прокоментував чутки про забруднення повітря та пилову хмару над Україною
Хвиля
2025-02-11T17:03:40Z
Військові бригади «Лють» встановили прапор у центрі Торецька, бої за місто тривають
УкраинФорм
2025-02-11T17:03:24Z
На Донеччині танкісти прямою наводкою впритул знищили фортифікації ЗС РФ
Фокус
2025-02-11T17:00:41Z
Росіяни вдарили з авіації по прикордонню Сумщини – загинуло двоє людей
Лига
2025-02-11T16:45:56Z
Скільки налічує населення Києва і яка частка переселенців: Кличко відповів
TSN
2025-02-11T16:36:16Z
У Дніпрі застосували аварійні відключення світла
УкраинФорм
2025-02-11T16:36:13Z
В Україні завтра без опадів, вдень до 5° морозу
УкраинФорм
2025-02-11T16:30:09Z
Перед Днем закоханих: зірка "МастерШеф" Мартиновська натякнула за розрив з бойфрендом
24tv
2025-02-11T17:09:13Z
Що скаже Ірина: Мурат Налчаджиоглу повернувся в життя другої колишньої дружини
GlavRed
2025-02-11T16:48:29Z
Оголосили програму 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Детектор М
2025-02-11T16:42:26Z
Анна Кошмал показалася на останніх місяцях вагітності та зізналася, як почувається
TSN
2025-02-11T16:33:02Z
Злата Огнєвіч запалила мережу гарячими кадрами в білизні й ботфортах
Gazeta UA
2025-02-11T16:27:27Z
Трошки п*зд*ть, – відомий ведучий прокоментував скандальне інтерв'ю Потапа росіянину Дудю
24tv
2025-02-11T16:03:09Z
На Берлінале відбудеться світова прем’єра українського фільму «Стрічка часу»
УкраинФорм
2025-02-11T15:51:20Z
Я йшла за перемогою, – Маша Кондратенко прокоментувала свою поразку у Нацвідборі-2025
24tv
2025-02-11T15:39:04Z
В Україні від початку повномасштабної війни загинули 149 митців та 97 журналістів
УкраинФорм
2025-02-11T15:35:47Z
Зеленський відправив генерала, який почав роздавати інтерв'ю, на фронт?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T17:06:07Z
Фронт може посипатися влітку: чому Росія "посилила" свою армію віслюками
GlavRed
2025-02-11T17:03:12Z
ДБР відмовили в бойовому імунітеті для генералів у справі про "провал оборони на Харківщині"
24tv
2025-02-11T17:00:31Z
Житло для ветеранів у 2025 році: як стати на квартирний облік та отримати підтримку
Политека
2025-02-11T17:00:09Z
Низка українських телеканалів стала доступною для перегляду у Польщі
Детектор М
2025-02-11T16:45:53Z
У Франківську попрощались з майором Максимом Ємцем
УкраинФорм
2025-02-11T16:45:47Z
Пенсійний фонд хотів відібрати у чоловіка виплачену пенсію: що вирішив суд
Политека
2025-02-11T16:27:16Z
Силікон і діаманти в зубах: жінка зробила 500 процедур за 250 000 доларів
GlavRed
2025-02-11T16:27:15Z
Жінка роками веде подвійне життя: як вона обдурила чоловіка і детектива
GlavRed
2025-02-11T16:27:13Z
В Україні впроваджують програму безоплатної психологічної допомоги для ветеранів
УкраинФорм
2025-02-11T16:27:55Z
Чому рибу обов'язково потрібно подавати з лимоном: ця хитрість не лише для покращення смаку
TSN
2025-02-11T15:36:14Z
Ще одній людині успішно пересадили нирку від свині
24tv
2025-02-11T15:27:43Z
В Україні знизяться ціни на більшість ліків
AgroNews
2025-02-11T15:15:47Z
Як безплатно зробити КТ та МРТ за програмою медгарантій - розʼяснення Нацслужби здоровʼя
УкраинФорм
2025-02-11T14:42:14Z
Харківщина отримала сім нових карет швидкої допомоги
Мій Харків
2025-02-11T14:37:22Z
Які ранкові звички допоможуть прожити понад 100 років: поради вчених
TSN
2025-02-11T14:06:44Z
Нові вимоги для обмежено придатних
360ua.news
2025-02-11T14:03:59Z
Посол Італії відвідав дитячу лікарню в Боярці, лікарі якої пройшли навчання у Флоренції
УкраинФорм
2025-02-11T13:48:53Z
Хліб, крупи та овочі піднімуть ціну – ось що буде найдорожчим вже у лютому
Знай
2025-02-11T17:06:55Z
Названо середню ціну біометану за експорту до Європи
AgroPortal
2025-02-11T17:00:29Z
Ліміти на 12 лютого: кого і коли "зачепить" обмеження постачання електроенергії
GlavRed
2025-02-11T16:57:05Z
Чи можна отримати пенсію, якщо не платиш податки
24tv
2025-02-11T16:54:20Z
Китай пропонує країнам фінансувати програми замість USAID - Politico
УкраинФорм
2025-02-11T16:45:05Z
Україна планує збудувати 17 нових пунктів пропуску – Шмигаль
ZN UA
2025-02-11T16:34:09Z
Яка буде пенсія при зарплаті 7000 гривень у 2025 році: точні цифри
24tv
2025-02-11T16:33:45Z
ПриватБанк встановив рекорд прибутковості у 2024 році
360ua.news
2025-02-11T16:30:15Z
У Дніпрі ввели екстрені відключення світла: Укренерго оголосило графік по Україні на 12 лютого
Хвиля
2025-02-11T16:27:42Z
Кладовище електромобілів: Jaguar викупила проблемні I-Pace у власників та відправила їх на смітник
ITC
2025-02-11T17:07:42Z
DAF Trucks зміцнює свої позиції на ринку вантажівок
AutoCentre
2025-02-11T16:15:27Z
Спад на ринку вживаних авто: які моделі купували найчастіше
ГЛАВКОМ NET
2025-02-11T16:12:53Z
Tesla запустила суперкомп'ютер Cortex з 50 000 ШІ-чипів NVIDIA H100
24tv
2025-02-11T16:09:37Z
В Україні виготовили багатофункціональний аварійно-ремонтний автомобіль
AutoCentre
2025-02-11T14:12:53Z
Hyundai випустила стильний позашляховий електрокросовер за $22 000
Фокус
2025-02-11T13:51:38Z
Глава Ford назвав “нерозв’язні” проблеми електромобілів
AutoGeek
2025-02-11T13:33:50Z
Бюджетний електрокар Hyundai дебютував у позашляховій версії
AutoCentre
2025-02-11T13:13:39Z
Rivian почав продаж електричних фургонів сімейства Delivery
AutoCentre
2025-02-11T12:45:11Z
Куди втікають білоруси
Лига
2025-02-11T17:12:21Z
Нестандартний дипломатичний підхід: кого Трамп міг відправити до Росії
24tv
2025-02-11T17:09:42Z
Попри публічну підтримку України: Бекхем зареєстрував товарний знак у Росії
24tv
2025-02-11T17:09:39Z
Спецслужби Латвії розповіли про фейки у зв'язку з від'єднанням від енергосистеми РФ
Европейская правда
2025-02-11T17:06:22Z
Подарунок Трампа диктаторам: як санкції США проти МКС вплинуть на Україну і чому Путін радіє
24tv
2025-02-11T17:03:37Z
Чи надсилатимуть США війська до України: новий голова Пентагону дав категоричну відповідь
TSN
2025-02-11T17:03:16Z
Голова Держспецзв'язку розповів, що передбачає закон про нацсистему кіберзахисту
УкраинФорм
2025-02-11T17:03:11Z
"Росіяни слабшають": Киричевський вказав на ознаки виснаження російської армії
FaceNews
2025-02-11T17:00:20Z
Міністри оборони НАТО 13 лютого у Брюсселі обговорять «амбітні цілі» та підтримку України
УкраинФорм
2025-02-11T16:57:56Z