MY.UAНовини
Олексій Висоцький: Я пішов на війну, щоб не залишати її у спадок моїм дітям чи онукам
Олексій Висоцький: Я пішов на війну, щоб не залишати її у спадок моїм дітям чи онукам

Олексій Висоцький: Я пішов на війну, щоб не залишати її у спадок моїм дітям чи онукам

Як випусковий редактор «Вікон» СТБ взяв у руки зброю й пішов на фронт, чим військова служба відрізняється від капеланського служіння й чому дійти до кордонів для нього — ще не перемога.

До річниці початку великої війни «Детектор медіа» публікує цикл розмов із медійниками, які вирішили служити в армії й боронять Україну зі зброєю в руках.

Раніше ми опублікували інтерв’ю з Павлом Казаріним, Віктором Ожогіним, Сергієм Костинським, Лесею Ганжею та іншими колегами.

Випусковий редактор програми «Вікна-новини» телеканалу СТБ Олексій Висоцький 23 лютого 2022 року повернувся додому з робочої зміни пізно. А наступного дня його роботою стала армія.

«У мене баул був напакований заздалегідь, тож збори багато часу не забрали. "Ти ж дітей поцілуй" — розширені очі дружини, бліде кохане лице. Скидаю баул, вже в берцях іду цілувати доньку, потім сина. Син прокинувся. "Війна, синку. Бережи наших дівчаток"», — так Олексій писав про ранок 24 лютого.

Олексій почав їздити на фронт ще з 2015 року як волонтер і військовий капелан. Цю службу він поєднував із роботою на телебаченні. Однак після вторгнення вирішив, що на полі бою буде корисніший, ніж на інформаційному фронті.

У перший день великої війни були черги у військкоматі, формування перших взводів під гупання вибухів. А вже ввечері перша рота батальйону Олексія розосередилася по периметру гостомельського летовища. «Потім був рубіж по річці Ірпінь. Ми — перемерзлі, очманілі від страшної перенапруги і безсоння, тримали стрій, а через наші голови "боги війни" навалювали по свинособаках. Оборона Києва, потужні обстріли наших позицій. І весь час страшний холод, постійний холод до кісток», — згадує він.

Після оборони Києва Олексій із побратимами поїхав на схід. Там він і тепер. Звідти він поспілкувалася з «Детектором медіа» телефоном.

— Олексію, чому ви вирішили піти на фронт? 24 лютого була ваша зміна на роботі, але ви на світанку пішли у військкомат. Чи прийняли ви це рішення завчасно?

— З кінця 2015 року я почав регулярно їздити в зону бойових дій і як волонтер, і як військовий капелан. Це були виїзди на десять діб, під час яких мав допомагати солдатам (наприклад, як фронтове таксі, тактичний медик тощо). Після цього на два місяці я вертався на свою роботу у «Вікнах». Таким чином я працював у прямому сенсі на двох фронтах до середини 2018 року. І я дуже вдячний колегам із програми «Вікна», які мене в цьому підтримали й підміняли мене, щоб я міг служити. За той час я набув певних навичок. Був під обстрілами, дізнався, що таке жити в польових умовах. Тоді я служив при 72-й бригаді.

Ближче до 24 лютого 2022 року я вже розумів, що війна буде. Я моніторив ситуацію, і коли дізнався, що коло наших кордонів розташували шпиталі із запасами концентрату крові для переливання, то зрозумів, що вторгнення розпочнеться скоро. У мене був спакований наплічник. І рішення я прийняв завчасно. До всього за першою освітою я медик, і кілька років працював у бригаді швидкої допомоги, знаю, що таке екстремальна медицина. Тому я вирішив, що на цій війні буду кориснішим як медик і боєць, ніж як журналіст. Вибору в мене не було, адже інакше вчинити я не міг. Для мене і тоді, й тепер не було альтернативи.

— Як для вас почалось 24 лютого?

— Я дуже добре пам’ятаю цей день. Повернувся пізно зі своєї зміни; був вдома близько 23-ї години, повечеряв і ліг спати. Після 5-ї години 24 лютого, коли почалось бомбардування Києва, мені зателефонував головний редактор і сказав: «Почалось. Треба їхати на роботу, я за тобою заїду». Я сказав: «Добре». Він під’їхав до мого будинку — я вийшов у формі. Він перепитав: «Ти куди?», а я відповів: «На роботу, тільки вже на іншу. Підвези мене, будь ласка, до Святошинського військкомату». Він підвіз мене й поїхав у редакцію, а я пішов у військкомат. Там було напружено, багато людей. В обід була сформована перша рота нашого батальйону, ми отримали зброю і по чотири магазини до автомату, і ввечері вирушили під летовище в Гостомель.

— Чи за той час, як ви їздили на фронт у ролі військового капелана, ви проходили підготовку як військовий? Вчилися стріляти, користуватись різною зброєю тощо?

— Я проходив різні курси, і в тому числі й військової медицини з виїздами в польові умови. Окрім цього я прослухав лекції з психології про посттравматичний стресовий розлад. Хоч медиком я працював багато років тому, навички вдалося зберегти. Я цікавлюсь і медициною, і психологією. Читав і перекладав англомовні матеріали про посттравматичні розлади, про те, що переживають контужені бійці. Таким чином я себе готував.

— Ви служили як капелан; мали сан священника чи диякона?

— Капеланами дозволяють служити вірянам, які вже давно в церкві. Капеланом може бути рядовий служитель церкви. На той момент я не був дияконом, мій побратим і старший напарник Андрій був дияконом. Після початку вторгнення він також пішов служити як гранатометник і зник безвісти у травні 2022 року на Донбасі. Дуже сподіваюся, що він живий, можливо, зараз у полоні, і незабаром вийде на зв’язок. Він мій брат і по духу, і по зброї.

— У війську ви піхотинець і медик?

— Я бойовий медик взводу. Це той самий стрілець, який воює з іншими солдатами, але заразом зможе надати більш кваліфіковану домедичну допомогу, ніж інші солдати. Оскільки маю медичну освіту, то можу допомагати солдатам не тільки на полі бою, а й коли хтось хворіє. Зараз багато хворих, тому я виконую функції лікаря. Але в першу чергу я піхотинець, виходжу з побратимами на спостережні пункти тощо.

— Ви писали про «молитву Богу зі зброєю в руках». Чи легко вам було взяти до рук зброю і виходити на бій? Чи відповідає це служіння зі зброєю вашому внутрішньому стану?

— Абсолютно. Коли відбувається таке вторгнення, то альтернативи немає. Треба брати зброю і захищати свою землю, дружину, дітей. Це зовсім не суперечить моїм поглядам і переконанням.

— Як ви змінилися за цей рік великої війни? І як перебування на фронті відрізнялось від вашого попереднього досвіду служби в ролі військового капелана?

— Це неможливо порівнювати. Бо раніше було волонтерське служіння, а зараз повноцінна служба в легкій піхоті. Ми спершу воювали під Гостомелем, далі стояли у другій лінії оборони й захищали Київ, потім нас перекинули на Донбас. Тут я постійно беру участь у бойових діях і втрачаю побратимів. Війна сильно травмує. Я теж маю посттравматичний розлад. Приміром, нещодавно загинув мій побратим. Після цього, коли я повертався з медичного обстеження з Києва до Краматорська, то зустрів загиблого побратима на вокзалі. Він ішов мені назустріч, я бачив його до найменших деталей. Я аж закляк, бо знав про його смерть. А коли він наблизився за два метри до мене, я зрозумів, що це зовсім інший військовий, зовсім не схожий на мого брата по зброї. Мене просто накрило. Це ознака посттравматичного стресового розладу, на який страждають ледь не 90 % тих, хто брав участь у бойових діях.

— Знання з психології допомагають вам дати цьому раду?

— Дуже допомагають. Тому що важливо усвідомлювати проблему, тоді вона не шокує і її легше лікувати. Побачив симптом і розумієш, що таке буває з військовими. Хтось чує голоси побратимів, хтось їх бачить, комусь вони постійно сняться, хтось переживає епізод свого поранення, контузії тощо. Важливо бути до цього готовим і розуміти, що згодом із цим можна впоратись.

— А чи допомагав вам на війні ваш журналістський досвід?

— У фейсбуку я лишаю нотатки про епізоди, які трапляються під час служби у війську. Часто хочеться лишити спогади про ті чи інші зустрічі. Насправді я ніколи не прощався з журналістикою, просто вона для мене радикально змінила свій формат через війну. Днями я написав найстрашнішу нотатку у своєму житті про загиблого побратима. Це мій друг, який загинув у 24 роки. Це була найстрашніша журналістська робота. Її робити важко, але вона потрібна. Люди мають знати про загиблих героїв. Тепер моя журналістика стала воєнною.

— Мені здається, що журналістика — це можливість свідчити.

— Абсолютно слушно. Тому як не буває колишніх медиків, так і не буває колишніх журналістів.

— Чи плануєте ви після перемоги вертатись у журналістику?

— Безумовно. Я люблю і, як кажуть колеги, вмію це робити. Понад 20 років я працюю випусковим редактором.

— У вас журналістська родина. Ваша дружина Тетяна Висоцька працює ведучою в новинах.

— І це класно. Дехто говорить: не дай Боже працювати з дружиною разом. А я не розумію, як би ми могли працювати в різних сферах? Про що б ми говорили вдома? А так у нас завжди є спільні інтереси.

— Допомагає вам підтримка дружини?

— Так, вона сильно мене підтримує, переживає, молиться за мене. Ми з нею давно у шлюбі, і ми домовилися, що я ніколи їй не брехатиму. Звісно, я не можу сказати всю правду про те, що відбувається на фронті, але я намагаюсь бути максимально відвертим із нею і не приховувати нічого. Вона знає, де я, коли в мене бойовий вихід, коли я буду не на зв’язку. Їй, звісно, дуже важко. Вона зараз доглядає три родини. У нас двоє дітей, а крім цього з Херсона приїхали її батьки, також Таня вивезла з Херсона мого напівпаралізованого тата і старшого брата. До всього ще й чоловік на фронті і треба ще й за нього переживати.

Окрім дружини, мене підтримують колеги. Це команда «Вікон» і не тільки вони, а й уся волонтерська тусовка, яка допомагає нашому підрозділу. Днями, як я вертався з Києва, колеги передали мені два третіх мавіки (Mavic— квадрокоптер, який використовують для аеророзвідки. — «ДМ») для наших пілотів і десять планшетів для навігації. Також дуже сильна моральна підтримка, ми завжди в контакті, я знаю, що відбувається в редакції Starlight Новини. Хоч я зараз і на війні, але не випадаю з контексту телевізійного життя.

— Ви з Херсона? Брали участь у звільнені міста?

— Я народився в Херсоні. Дуже сподівався, що нас перекинуть на звільнення Херсона. Але нас перекинули на Донеччину, адже в цей час були активні дії на сході.

— Як війна змінила ваше ставлення до життя і країни?

— Я впевнений, що ми переможемо і я повернуся. Я вірю, що на нашу Україну чекає велике майбутнє. Вона зараз загартовується і дорослішає. Дуже подорослішало суспільство. Я не став песимістом на цій війні, я став темпераментним оптимістом. Через побратимів, які поряд, і через людей, які в тилу працюють на нашу перемогу. Важливо відчувати підтримку й допомогу. Тоді розумієш, що суспільство й військо — це єдиний механізм. Вони спаяні єдиною боротьбою, і ця єдність нікуди не дінеться. Стояти пліч-о-пліч перед проблемами — ця навичка залишиться й охопить усі сфери нашого життя. Я очікую, що після війни суспільство буде більш згуртованим, більш відповідальним, пам’ятатиме цю війну і стане сильнішим. Я вірю, що буде більше братерсько-сестринського духу в нашому суспільстві. А якщо це буде, то й інші успіхи не забаряться.

— Як ви бачите перемогу?

— Для мене перемога — це руйнація Росії як держави. Все інше, на жаль, не буде перемогою. Якщо ми просто вийдемо на кордони 1991 року, то це просто відтермінує наступне вторгнення. Вони не зупиняться. Бо без захоплення України вони не мають ідентичності як держава. Тому вони робитимуть такі спроби надалі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп пригрозив Ірану знищенням ядерних об'єктів у разі спроб їх відновлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:33:28Z
Що коїться у Сирії? Коротке зведення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:27:48Z
Соратник Фаріон розповів, чим займається донька вбитої мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:57:44Z
Кремль з усіх прасок кричить, що не боїться санкцій. Чого б це?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:54:01Z
Трамп лякає Іран знищенням ядерних об’єктів, якщо Тегеран захоче їх відновити
Европейская правда
2025-07-19T18:06:00Z
Україна запропонувала Росії провести переговори наступного тижня – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:48:57Z
Президент Азербайджану звернувся до українців із закликом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:06:34Z
Суд США зобов’язав урядову агенцію виплатити фінансування "Радіо Свобода"
Европейская правда
2025-07-19T16:55:25Z
Зміна уряду в Україні напряму пов'язана з Трампом, – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:39:09Z
У Берліні через нестачу персоналу зупинили рух шести ліній міської електрички
Европейская правда
2025-07-19T16:25:51Z
Поблизу Запорізької АЕС зафіксували стовп диму: чи є загроза ядерній безпеці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:18:27Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Спека погіршує сон: психологиня порадила, як відновити відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:00:34Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
Лінія фронту станом на 19 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:54:28Z
На фронті загинув льотчик Костянтин Оборін
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:03:56Z
Іноземець вирішив воювати за Україну через пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:24:33Z
На подвір’ї жительки одного із сіл Вінниччини з-під землі почали з’являтися надгробки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:27Z
Легіон «Свобода Росії» проник у тил ворога більш ніж на 30 км та знищив трьох «ахматівців»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:24:05Z
Сарана дісталася Запоріжжя – місто заполонили хмари комах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:42:01Z
Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних юнаків, яких росіяни вбили в окупованому Бердянську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:42:59Z
На Закарпатті побудують сухий порт із базою для біоетанолу
AgroPortal
2025-07-19T13:00:54Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
Петро Чорний вже понад 30 років виступає на сцені українського шоу-бізнесу.
FM-TV
2025-07-19T19:36:16Z
«Завтра так і не настало». Донька Фаріон розповіла про останній день життя своєї мами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:24:35Z
Нова мовна омбудсменка Івановська зробила заяву про російську мову в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:54:58Z
Роковини убивстві. Близька подруга розповіла про своє перше враження від зустрічі з 25-річною Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:45:40Z
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:00:41Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Літературознавиця пояснила, чому важливо «знімати з п’єдесталу» російських письменників і митців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:48Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
У Києві Mercedes влетів у літню терасу кафе, є потерпілі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:48:58Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:42:03Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Уперше з 2022 року Магучіх лишилась без нагороди етапу «Діамантової ліги»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:45:20Z
СБУ звернулася до Усика в день бою за звання абсолютного чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:30:56Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z