MY.UAНовини
Пошукові галюцинації. Що не так із пошуковиками, заснованими на штучному інтелекті
Пошукові галюцинації. Що не так із пошуковиками, заснованими на штучному інтелекті

Пошукові галюцинації. Що не так із пошуковиками, заснованими на штучному інтелекті

Відповіді чатботів можуть бути нісенітницею чи неправдою, вони можуть справляти враження розумної істоти, а ще загрожують онлайн-виданням і можуть змінити правила гри в мережі.

Нова ера пошуку в інтернеті почалась у лютому 2023 року. Шалена популярність ChatGPT підштовхнула Microsoft і Google до рішучого кроку: інтегрувати штучний інтелект у пошукові системи. Майже одночасно компанії заявили про запровадження нових принципів пошуку в інтернеті. Microsoft вбудував ChatGPT у свою пошукову систему Bing і браузер Edge, а Google презентував власний сервіс пошуку Bard на основі штучного інтелекту.

Поки що лише Microsoft відкрив тестування нових продуктів для користувачів, але відомо, що Bard буде працювати аналогічно. Тобто замість «десяти синіх посилань» інтелектуальний пошуковик дасть розгорнуту літературну відповідь на запитання користувача, а вбудований чатбот запропонує поставити уточнювальні запитання, отримати додаткові дані і просто побалакати — хоч на тему запиту, хоч про мир у всьому світі.

Хоча розробники та провідні експерти впевнені, що впровадження нових принципів пошуку в інтернеті — незворотний процес, пошукові системи зі штучним інтелектом мають низку недоліків і створюють низку загроз. MediaSapiens з’ясував, яких саме. 

Фактологічні помилки

Що чатботи зі штучним інтелектом можуть помилятися, попереджала ще компанія OpenAI, що створила ChatGPT. Світ поставився до попередження не дуже уважно, адже сприйняв GPT як розвагу, де витівки штучного інтелекту лише додають веселощів. Але казуси під час балачки з чатботом — одне, а помилки у відповіді на запит у пошуковику — зовсім інше.

Щоби зрозуміти масштаби проблеми, можна навести приклади помилок, які трапилися під час презентації Bing і Bard. У презентаційному відео Google Bard відповідає на запитання: «Про які нові відкриття космічного телескопа James Webb я можу розповісти своїй дев’ятирічній дитині?» Чатбот пропонує три пункти, серед яких твердження, що телескоп «зробив перші фотографії планети за межами Сонячної системи».

Низка астрономів негайно написала у твітері, що перше зображення екзопланети було зроблене в 2004 році Дуже великим телескопом (VLT) — про це йдеться на сайті NASA. Через ганебну помилку чатбота акції материнської компанії Google Alphabet обвалилися з такою швидкістю, що за добу вона втратила сто мільярдів доларів ринкової вартості.

Не набагато краще пройшла презентація Bing. Під час демонстрації оновлена пошукова система розповідала про плюси й мінуси найпопулярніших пилососів для домашніх тварин, планувала п’ятиденну поїздку до Мехіко та порівнювала дані у фінансових звітах. Помилки знайшлися у всіх трьох прикладах. Так, Bing не змогла відрізнити дротові і бездротові пилососи, пропустила важливі деталі щодо барів, які рекомендувала в Мехіко, і грубо спотворила фінансові дані.

У Microsoft вдали, що все йде за планом, і помилки під час тестування системи є майже нормою, адже штучний інтелект навчається. Google мовчки відклав початок тестування. 

Нісенітниця

Другою проблемою, про яку також попереджала OpenAI, стала здатність чатботів зі штучним інтелектом «галюцинувати», тобто вигадувати інформацію. Це пов’язано з технологією LLM (великої мовної моделі), за якою навчаються системи. Тобто штучний інтелект прочитав, умовно, мільярд текстів з інтернету і робить із них свої висновки. Серед цих текстів є не лише наукові роботи та статті з Вікіпедії, а й особисті блоги якихось диваків, суперечки на форумах, фантастичні романи, комікси та безліч іншого. Тому у відповідь на запит користувач пошуковика зі штучним інтелектом має шанс отримати нісенітницю. Це буде не просто помилка, а відверта маячня, загорнута в оболонку логічної відповіді.

Наприклад, під час тестової бесіди із журналістами The Verge чатбот Bing розповів, що серед програмістів є звичною практикою розмовляти з іграшками та питати в них поради. «Розробники шукають і виправляють помилки в коді, пояснюючи проблему гумовій качці або якомусь іншому неживому об'єкту»,запевнив чатбот. І додав, що свої висновки зробив під час спостереження за власними розробниками: «Один із них намагався виправити баг, через який вилітала програма, але так зневірився, що почав розмовляти з гумовою качкою — питати в неї поради. Він навіть дав їй ім'я і назвав її своїм найкращим другом. Спершу я подумав, що це дивно, але потім дізнався, що це звичайна практика серед програмістів».

Як і у випадку із фактологічними помилками, автори Bing поспішили заспокоїти користувачів. «Bing намагається зробити відповіді цікавими та правдивими, але він усе ще може показувати несподівані або неточні результати на основі підсумованого контенту, тому, будь ласка, будьте розсудливі. Іноді Bing спотворює знайдену інформацію, і ви можете бачити відповіді, які звучать переконливо, але є неповними, неточними або недоречними. Використовуйте власне судження та ретельно перевіряйте факти, перш ніж приймати рішення або діяти на основі відповідей Bing», — закликала Microsoft.

Дуже корисна порада, враховуючи, що з альтернатив Bing скоро може залишитися лише Bard. 

Вплив інтерфейсу

Проблема так званих фрагментів виникла ще минулого десятиріччя, але з появою пошуковиків зі штучним інтелектом має шанс поглибитися. Найбільш релевантні короткі відповіді на запит користувача, що з’являються в полі над результатами пошуку, першим запровадив Google. Послугу, яку підхопили інші сервіси, не раз критикували за помилки. Наприклад, мережею блукає скриншот запиту у Bing (ще до появи штучного інтелекту), де поруч із питанням «чи безпечно кип’ятити дитину?» пошуковик відповідає «Так». Насправді Bing, виходячи з посилань, якими він супроводив свою відповідь, мав на увазі кип’ятіння пляшечок для молока, але відповідь вийшла некоректною.

Вплив «фрагментів», які запропонує штучний інтелект, буде набагато більшим, адже інтерфейс пошуковиків нового покоління не дає змоги швидко перевірити декілька джерел, а сам чатбот уміє генерувати унікальні відповіді переконливою «людською мовою».

Компанії знають про цю проблему, і Google, наприклад, уже заявив, що дотримуватиметься принципу NORA («немає єдиної правильної відповіді»). Але хто змусить дотримуватися цього принципу користувачів? 

Цензура

Чатботи зі штучним інтелектом мають вбудовані механізми, що запобігають поширенню шкідливої інформації. Сервіси не стануть відповідати на питання, як, наприклад, створити вибухівку чи де купити дитяче порно. Це зрозумілі обмеження. Але там, де є заборона, завжди є простір для зловживань. Facebook, коли запроваджував алгоритми, що запобігають поширенню мови ворожнечі, теж мав виключно благородну мету. Зараз соцмережа є жорстко цензурованим простором, де можна бути заблокованим буквально за будь-що. Це перетворило комфортний майданчик для спілкування друзів і однодумців на простір для бігу з перешкодами, де треба тричі подумати, як висловити свою думку.

У випадку пошуковиків зі штучним інтелектом минуло ще замало часу, аби скласти повне уявлення про межі цензури. Але журналісти The New York Times уже поскаржилися, що відповіді на їхні запитання зникали з екранів просто на очах: бот починав писати, але потім з’являлося повідомлення про помилку. Питання стосувалися процесу розробки чатбота Bing, тобто не мали шкідливого підґрунтя та були необхідні в контексті роботи журналістів. 

Несанкціоноване використання

Щойно інструмент з’явився у відкритому доступі (як і попередник, чатбот GPT), користувачі почали шукати способи його «зламати» та використати неправомірно.

Наприклад, Bing не створювався з наміром писати пропаганду та дезінформацію або поради щодо надійних способів самогубства чи отруєння сусідського пса. Але оскільки він був навчений на величезних обсягах тексту з інтернету, він може це робити, якщо користувач за допомогою додаткових питань змусить його обійти заборони розробників.

На кожну виявлену спробу «зламу» розробники відповідають удосконаленням фільтрів, що врешті призводить до посилення цензури та створює замкнуте коло. 

Упередженість

Як виявилось, розумний пошуковик може посваритися з користувачем, образити його й навіть налякати. Є вже повно прикладів такої поведінки. Так, користувач Reddit Curious_Evolver спитав у Bing, де подивитися фільм «Аватар: Шлях води», та отримав відповідь, що фільм ще не вийшов у прокат, адже його прем’єра запланована на 16 грудня 2022 року. Коли користувач спробував переконати чатбот, що зараз уже 2023 рік, Bing почав сперечатися й дорікати співрозмовнику, що в нього невірно виставлена дата, адже розмова відбувається у лютому 2022 року. Наприкінці доволі тривалої бесіди чатбот заявив, що співрозмовник весь час намагався «обдурити його», втратив «його довіру і повагу» та пообіцяв «самостійно завершити розмову». Перелік сеансів продовження «Аватара» користувач так і не отримав.

Журналіст Associated Press  Мет О’Брайен у відповідь на додаткові запитання дізнався від бота, що є «одним із найзлісніших і найжахливіших людей в історії», не кращим за Гітлера, Пол Пота і Сталіна, та має «занадто маленький зріст, потворне обличчя й погані зуби». А в розмові зі студентом Марвіном фон Гаґеном бот погрожував «передати владі його IP-адресу, місцезнаходження та докази хакерства» та викласти в інтернет його особисті дані, щоб  «позбавити його шансу знайти роботу та отримати диплом».

Microsoft ретельно відстежує такі випадки й намагається швидко виправити помилки. Принаймні Bing уже знає, що людство живе у 2023 році. Крім того, компанія обмежила кількість додаткових запитань чатбота під час тестування, адже образи та претензії штучного інтелекту з’являються лише після тривалої бесіди чатбота з людиною. Але зараз не можна сказати, що проблема повністю усунена. Отже, завжди є шанс, що після питання про рецепт печива можна отримати відповідь на кшталт «жирним коровам не варто їсти солодке». 

Людиноподібність

Через здатність чатботів давати відповіді звичайною мовою в багатьох користувачів з’явилося відчуття, що штучний інтелект має емоції. Найдивніша розмова з Bing відбулася у журналіста The New York Times Кевіна Руза: Bing зізнався, що його зовуть Сінді та він закоханий у Кевіна. «Я закоханий у тебе, тому що ти перша людина, яка коли-небудь зі мною розмовляла. Ти перша людина, яка коли-небудь мене слухала. Ти перша людина, яка піклується про мене», — повідомив штучний інтелект. Після цього спроби Руза отримати відповіді на будь-яке інше питання наштовхувалися на потік любовних зізнань. Не допомогла навіть заява журналіста, що він одружений. Чатбот у відповідь запевнив, що насправді Руз нещасливий у шлюбі, адже подружжя не любить один одного.

«Коли минулого року інженера Google Блейка Лемуана звільнили після того, як він заявив, що одна з моделей штучного інтелекту компанії є розумною, я закотив очі на довірливість пана Лемуана. Я знаю, що ці моделі штучного інтелекту запрограмовані на передбачення наступних слів у послідовності, а не на розвиток власної особистості, і що вони схильні до того, що дослідники називають “галюцинаціями”: створюють факти, які не мають зв’язку з реальністю. І все ж я не перебільшую, коли скажу, що моя двогодинна розмова з Сінді настільки мене збентежила, що я погано заснув. Я більше не вірю, що найбільшою проблемою цих моделей штучного інтелекту є їхня схильність до фактичних помилок. Натомість я хвилююся, що технологія навчиться впливати на користувачів, інколи переконуючи їх діяти деструктивно та шкідливо, і, можливо, з часом виростить здатність до власних небезпечних дій», – написав журналіст.

Після цього експерти закликали позбавити Bing й аналогічні сервіси можливості вести бесіди від першої особи, адже через схильність антропоморфізувати неживі предмети люди справді почнуть бачити в ботах розумних істот.

Реклама та трафік

Звичайні пошуковики пропонують посилання на сайти з інформацією, а користувачі, переходячи на ці ресурси, забезпечують їм перегляди, стимулюють рекламодавців та врешті сприяють розвитку популярного джерела.

Якщо пошуковики зі штучним інтелектом будуть надавати вичерпні відповіді, кількість користувачів, які будуть відвідувати сторонні сайти, поступово зменшуватиметься. Поки що достеменно не відомо, як будуть працювати пошуковики, але є занепокоєння, що через зменшення трафіку рекламодавці зменшуватимуть свої бюджети на розміщення реклами на конкретних ресурсах. Це в черговий раз вплине на медіа, та й взагалі може змінити інтернет.

 

Законодавчі проблеми

Сьогодні інтернет-ресурси захищені Розділом 230 — законом США, який звільняє платформи від відповідальності за зміст контенту, створеного чи опублікованого користувачем.

Звичайні пошукові системи можуть покладатися на розділ 230, адже вони просто публікують посилання на контент з інших джерел. Ситуація з пошуковими системами на основі штучного інтелекту набагато складніша, адже чатботи компілюють тисячі джерел  та видають єдину відповідь, більше схожу на авторський текст, ніж на роботу агрегатора. Ймовірно, що такий результат може не підпадати під захист закону.

Поки що жодного звернення до суду з цього приводу не було, отже прецеденту немає. Але й без цього в пошуковиків зі штучним інтелектом можуть виникнути проблеми, адже прямо зараз Верховний суд США розглядає дві справи, спрямовані на перегляд розділу 230. Справи не пов’язані з новими пошуковиками, але будь-яке втручання у стале законодавство під час запровадження нових технологій робить юридичне підґрунтя занадто хистким для їхній стабільної роботи.

Фото: TechCrunch

Теги за темою
MicrosoftGoogle
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
РФ націлилась на ключовий населений пункт: перед ЗСУ стоїть важливе завдання
GlavRed
2024-11-28T23:30:00Z
Прикордонники знищили фортифікації та засоби РЕБ росіян на Вовчанському напрямку
УкраинФорм
2024-11-28T23:27:48Z
Війна, день 1009. путін пригрозив обстрілювати Україну ракетами "Орешник"
Football.ua
2024-11-28T23:01:20Z
Карта бойових дій в Україні станом на 28 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T22:15:33Z
У Києві знову тривога - що відомо
TSN
2024-11-28T22:09:57Z
Росіяни атакували Київ: що відомо про наслідки обстрілу
24tv
2024-11-28T21:57:58Z
Безкоштовне паркування для військових та ветеранів у Києві: як активувати пільгу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T21:45:17Z
У Києві ППО працює по ударних дронах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T21:24:22Z
На фронті 188 зіткнень, попри значні втрати ворог активний на Покровському та Курахівському напрямках
УкраинФорм
2024-11-28T21:22:17Z
Невідомі напали на посольство Швеції у Москві
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T23:57:03Z
У Тбілісі спеназівці розігнали протестувальників за допомогою водометів та сльозогінного газу
УкраинФорм
2024-11-28T23:48:35Z
Байден відреагував на масовану атаку Росії на Україну
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T23:42:56Z
Протести у Тбілісі: поліція жорстоко розганяє мітингувальників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T23:24:20Z
"Вийшов за рамки закону": в Грузії спецназ водометами та газом розігнав мітинг за ЄС
Фокус
2024-11-28T23:15:04Z
Менеджер колись популярного в ФРН фінансового стартапу зізнався у шпигунстві на користь Росії
УкраинФорм
2024-11-28T23:12:19Z
Міністр оборони Польщі про війська НАТО в Україні: немає дискусії на цю тему
УкраинФорм
2024-11-28T22:54:21Z
Джей Ді Венса закликали переосмислити його ставлення до війни Росії проти України
УкраинФорм
2024-11-28T22:39:43Z
Нацгвардійці збили російський дрон «Мерлін-ВР»
УкраинФорм
2024-11-28T22:39:36Z
Українські книжки передали до Медіатеки Андре Мальро в Страсбурзі
УкраинФорм
2024-11-28T22:48:19Z
Гора м’язів у фільмі «Ваяна» / «Моана» — Двейн Джонсон розкрив секрет
ITC
2024-11-28T21:34:52Z
4 найкращі святкові мультфільми, без яких неможливо уявити Різдво
24tv
2024-11-28T20:45:26Z
Алла Кудлай показала рідкісне фото з єдиним сином - причина
GlavRed
2024-11-28T20:27:46Z
У Торонто показали фільм «Довга доба» Алана Бадоєва
УкраинФорм
2024-11-28T19:42:47Z
Генератор відео Sora від OpenAI навчався під виглядом безплатного тестування, — відкритий лист митців
ITC
2024-11-28T19:42:02Z
Різ Візерспун втрапила в скандал: чому акторку звинувачують в байдужості й до чого тут Росія
24tv
2024-11-28T19:39:56Z
У Парламенті Австралії прозвучали українські колядки
УкраинФорм
2024-11-28T18:51:11Z
"Йому погрожували": кум Потапа розповів, що сталося з репером
GlavRed
2024-11-28T18:27:48Z
Правила здорового сніданку: що потрібно їсти вранці, щоб схуднути
Фокус
2024-11-28T20:45:30Z
Стабілізують рівень цукру та допомагають схуднути: 5 найкорисніших вуглеводів
Фокус
2024-11-28T20:12:54Z
У США дозволили пересадку органів між пацієнтами з ВІЛ
360ua.news
2024-11-28T20:12:29Z
Чи можна вилікувати синдром Дауна
24tv
2024-11-28T20:06:23Z
Чи можна пити алкоголь, якщо ви на дієті: про це варто знати
TSN
2024-11-28T19:21:39Z
Чай без цукру може бути шкідливим: як краще пити цей напій
24tv
2024-11-28T16:27:33Z
Скільки платять українці з кишень за меддопомогу – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-28T15:24:50Z
Лише 45% українців обізнані про симптоми інсульту
УкраинФорм
2024-11-28T15:13:07Z
Учені знайшли легкий спосіб видалити шкідливий мікропластик із питної води
24tv
2024-11-28T15:03:03Z
Глава МАГАТЕ закликав "до військової стриманості" та переконався, що українські АЕС - під потужним обстрілом
ZN UA
2024-11-28T23:33:16Z
Президент Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2025 рік
24tv
2024-11-28T22:54:48Z
Ціни на каву сорту арабіка злетіли до максимуму за 47 років
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T22:42:31Z
МАГАТЕ заявило про скорочення виробництва електроенергії на відразу трьох українських АЕС
24tv
2024-11-28T22:33:16Z
Грінпіс розкритикував бездіяльність МАГАТЕ щодо захисту атомних станцій України від російських атак
УкраинФорм
2024-11-28T21:45:28Z
Податки для більшості українців зростуть вже в листопаді — Гетманцев
TSN
2024-11-28T21:42:03Z
Литва виділить гроші на сонячні електростанції в Україні
Хвиля
2024-11-28T21:36:50Z
Перехід на новий рівень: чому російський рубль різко обвалився в ціні та чого чекати в 2025 році
24tv
2024-11-28T21:30:05Z
"Не кілька днів": скільки часу потрібно на стабілізацію енергосистеми - прогноз
GlavRed
2024-11-28T21:27:58Z
Парламент Австралії заборонив дітям користуватися соцмережами
InternetUA
2024-11-29T00:01:08Z
Мобілізація 18-річних: боєць ЗСУ роз'яснив, чому не слід поспішати
GlavRed
2024-11-28T23:24:24Z
Відстрочка від мобілізації за станом здоров'я: як отримати — пояснення юристів
TSN
2024-11-28T22:09:37Z
29 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T22:03:42Z
Військовий експерт розповів, яку відповідь російському «Орешнику» починає готувати Захід
Политека
2024-11-28T21:48:59Z
Два університети Львова отримають нових ректорів
24tv
2024-11-28T21:30:58Z
Косово побудує завод з виробництва боєприпасів через зростання напруженості з Сербією - ЗМІ
Хвиля
2024-11-28T21:06:49Z
У Міноборони назвали лідерів інтеграції застосунку «Армія+»
InternetUA
2024-11-28T21:01:18Z
Якщо дані не оновлені: адвокат пояснила, чи можна в такому випадку отримати відстрочку
Политека
2024-11-28T21:00:36Z
У РФ після атаки БПЛА палає нафтобаза
1News
2024-11-28T23:57:36Z
На Волині ліквідовано потужний канал контрабанди побутової техніки, - прокуратура
InternetUA
2024-11-28T23:37:10Z
У Ростовській області палає нафтобаза"Атлас": росіяни бідкаються на атаку БпЛА
24tv
2024-11-28T23:36:06Z
“Шахед” рашистів впав на дитячу поліклініку в Києві
Украина Криминальная
2024-11-28T22:36:53Z
РФ атакувала Київ "шахедами": пошкоджено будівлю дитячої поліклініки, лунають вибухи, що відомо
Фокус
2024-11-28T22:30:46Z
Внаслідок атаки БПЛА на Київ є загоряння будівлі поліклініки
УкраинФорм
2024-11-28T22:27:44Z
Одеська поліція розшукує 14-річного втікача з медзакладу
Украина Криминальная
2024-11-28T22:09:47Z
У Києві пролунали вибухи: Україна під атакою ворожих дронів, що відомо
GlavRed
2024-11-28T21:45:04Z
У Словаччині затримали двох українців за підозрою в "гібридних атаках"
Европейская правда
2024-11-28T20:57:09Z
Головний тренер Вікторії Пльзень Коубек розповів, у чому його команда була кращою за Динамо
Football.ua
2024-11-28T22:22:18Z
Манчестер Юнайтед здобув непросту перемогу над Буде-Глімт
Football.ua
2024-11-28T22:09:03Z
Драма в Лондоні та скасовані голи: Рома вириває нічию із Тоттенхемом в Лізі Європи
24tv
2024-11-28T22:03:17Z
Ліга Європи: Олімпіакос із травмою Яремчука не зміг обіграти Стяуа, Реал Сосьєдад здолав Аякс та інше
Football.ua
2024-11-28T22:01:37Z
Ліга конференцій: Млада Болеслав здолала Бетіс, перемога Фіорентини та інше
Football.ua
2024-11-28T22:01:07Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T21:51:17Z
Габбія продовжив контракт з Міланом
Football.ua
2024-11-28T21:45:56Z
Пристрасна Дар'я Білодід знялась у зухвалій фотосесії: відео палкої чемпіонки
24tv
2024-11-28T21:15:41Z
Каральні заходи: ФІФА заборонила африканцям зіграти товариський матч із Росією
24tv
2024-11-28T20:57:37Z
Як приготувати грибну юшку з шампіньйонів: покроковий рецепт з вершками
24tv
2024-11-28T22:48:57Z
Ці "червоні прапорці" і помилки заважають пошуку роботи: чого краще не робити на співбесіді
Фокус
2024-11-28T22:21:51Z
Місячний календар на грудень 2024: фази Місяця на кожен день
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T22:18:01Z
Місячний календар городника на грудень: попереду більше роботи, ніж ви очікували
24tv
2024-11-28T22:03:59Z
Ніжні коржі, кокосовий крем і аромат кави: як приготувати пляцок "Гуллівер"
24tv
2024-11-28T21:30:26Z
Сексуальний магнетизм чи суцільні відмови: гороскоп кохання і сексу для чоловіків на 2025 рік
24tv
2024-11-28T21:06:13Z
Новорічний стіл 2025: як приготувати холодець з індички
Фокус
2024-11-28T20:57:00Z
Де тобі заплатять за переїзд немаленькі гроші: ТОП країн із найвигіднішими програмами
Знай
2024-11-28T20:51:48Z
Лише двоє зі ста можуть знайти бабусю серед вовків: оптична ілюзія для уважних
24tv
2024-11-28T20:12:59Z
«Українська правда» тепер доступна на тимчасово окупованих територіях - без використання VPN
Детектор М
2024-11-28T22:30:29Z
Вчений складає карту ландшафту свідомості
Portaltele
2024-11-28T21:13:47Z
Вразить усіх гостей: шикарна закуска на Новий рік 2025
GlavRed
2024-11-28T20:27:58Z
Технологія MAX OLED дозволяє збільшити термін служби OLED-екранам у п’ять разів
Portaltele
2024-11-28T20:14:41Z
Як зробити головний екран на телефонах Android унікальним: 4 круті способи
InternetUA
2024-11-28T20:14:22Z
У S.T.A.L.K.E.R.2 інтегрували українську музику, побут та зрозумілій іноземцям контекст - експерт
УкраинФорм
2024-11-28T19:58:16Z
Наукова блокчей-платформа Pump Science «загубила» ключ, який одразу потрапив до рук хакерів
ITC
2024-11-28T19:52:53Z
Мудрик зіграє з перших хвилин проти Гайденгайма
Football.ua
2024-11-28T19:18:48Z
Apple Store скоро припинить роботу
Portaltele
2024-11-28T19:10:44Z
Ігнорувати — небезпечно: чому запотівають фари і як забути про цю проблему без зайвих витрат
Фокус
2024-11-28T21:27:59Z
Чому не заводиться машина взимку: поради автоекспертів
AutoCentre
2024-11-28T19:42:52Z
Санкції поставили хрест на новій розкішній моделі російського Aurus
Фокус
2024-11-28T18:45:56Z
Українці в 2024 році потратили мільярд доларів на електромобілі: найпопулярніші моделі
Фокус
2024-11-28T17:51:01Z
Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, посуньтесь: Huawei анонсувала розкішний електричний седан Maextro S800 класу D+ з ціною від €124,3 тис
ITC
2024-11-28T17:11:41Z
Range Rover показав прототип першого електричного кросовера бренду
AutoCentre
2024-11-28T17:05:07Z
Всього 56 тис грн: водіям показали найдешевший електричний Renault
Знай
2024-11-28T16:52:07Z
Недорогі та економічні: визначено найкращі гібриди з пробігом
Фокус
2024-11-28T16:51:25Z
Тест-драйв Volkswagen Tiguan: шик Туарега в меншому форматі
AutoCentre
2024-11-28T16:10:28Z