MY.UAНовини
Індексація пенсій та виплати військовим за новими правилами: що зміниться з 1 березня
Індексація пенсій та виплати військовим за новими правилами: що зміниться з 1 березня

Індексація пенсій та виплати військовим за новими правилами: що зміниться з 1 березня

Головним нововведенням в Україні з 1 березня 2023 року є індексація пенсій, яка охопить практично всі категорії громадян. Крім того, нововведення чекають на військовослужбовців та українських біженців у Польщі.

Що зміниться для українців з 1 березня – далі в матеріалі.

Індексація пенсій

Зараз дивляться

Із 1 березня в Україні відбудеться індексація пенсій для мільйонів українців. Розмір індексації становитиме майже 20%.

Цього року індексація торкнеться громадян, які отримують мінімальну пенсію (йдеться про близько 4 млн людей). У попередні роки ця категорія пенсіонерів зазвичай не підпадала під індексацію, перерахунок виплат для них проводили в інші періоди. Як пояснила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, з 1 березня до мінімальних пенсій додадуть .

За словами Жолнович, громадяни із достатнім страховим стажем (35 років для чоловіків, 30 років для жінок), які отримують пенсію, вищу за мінімальну, можуть у середньому отримати 750 грн доплати. Військові пенсіонери у середньому отримають 1,4 тис. грн доплати, а люди з інвалідністю, які є ліквідатором аварії на ЧАЕС, – 1,5 тис. грн.

Верхню межу індексації пенсій обмежили сумою 1,5 тис. грн, тобто це максимальний розмір доплат, який отримають українські пенсіонери з 1 березня.

Згідно з постановою Кабміну , з 1 березня 2023 року:

  • непрацюючим пенсіонерам у віці від 65 років з достатнім страховим стажем (не менше ніж 35 років для чоловіків і 30 років для жінок), пенсія яких не досягає 3 120 грн, встановлюється щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до цього розміру;
  • доплату отримають і пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше, зі страховим стажем не менше ніж 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, пенсія яких не досягає 3 120 грн;
  • громадяни у віці 70-80 років, страховий стаж яких становить 35/30 років для чоловіків/жінок, отримають щомісячну доплату, якщо їх пенсія не досягає 3 000 грн;
  • доплата надається і громадянам, яким не виповнилося 70 років (зі страховим стажем не менше ніж 35/30 років для чоловіків/жінок), пенсія яких не досягає 2 760 грн.

Мінімальну пенсійну виплату у розмірі від 2 100 грн (для непрацюючих пенсіонерів із малим страховим стажем) планують підвищити до 2 520 грн.

Якщо розмір збільшення не досягає 100 грн, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає.

Читайте
Кабмін продовжив дію соцвиплат, проте не всім: кому потрібно звернутися до соцслужб

Крім того, з 1 березня щомісячна компенсаційна виплата громадянам, у яких розмір пенсій не досягає розміру середньої зарплати, становитиме:

  • віком від 80 років – у розмірі до 570 грн;
  • віком від 75 до 80 років – у розмірі до 456 грн;
  • віком від 70 до 75 років – у розмірі до 300 грн.

У Кабінеті міністрів обіцяють покрити індексацією , зокрема й працюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж.

Як пояснювали в Мінсоцполітики, єдиною категорією, яка не підпадає під індексацію, є люди, чиї пенсії перевищують максимально встановлені законом виплати (розмір максимальної пенсії наразі становить 20 930 грн).

Згідно із законом Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, індексація пенсійних виплат має проводитися щороку з 1 березня, з урахуванням інфляції та середнього рівня зарплати в попередні три роки.

Індексація здійснюється автоматично, додатково звертатися громадянам нікуди не потрібно. В Україні наразі зареєстровано понад 10 млн пенсіонерів.

Читайте
Грошова допомога під час війни: які державні та міжнародні виплати можуть отримати українці

Додаткові виплати військовим за новими правилами

У березні виплати військовослужбовцям почнуть нараховувати за новими правилами. Йдеться про додаткову грошову винагороду в розмірі 100 тис. грн та 30 тис. грн.

Новий порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям запровадили з 1 лютого 2023 року. Однак нововведення військові відчують саме в березні.

– Новий порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям застосовується з 1 лютого поточного року. Але беручи до уваги, що виплати грошового забезпечення здійснюється в поточному місяці за минулий, нові виплати згідно з новим порядком військовослужбовці отримають в березні, – зазначив начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соцпідтримки Міністерства оборони Олег Рогаль.

Згідно з новими правилами:

  • Винагороду в розмірі 100 тис. грн на місяць продовжать отримувати військові, задіяні у виконанні завдань на “нулі” (безпосередньо на лінії зіткнення). Виплату нараховуватимуть пропорційно часу виконання завдань. Це стосується військовослужбовців Збройних сил України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби тощо.
  • Крім того, 100 тис. грн будуть платити за конкретний період виконання бойових завдань: військовослужбовцям ракетних військ і артилерії, льотчикам (за той час, протягом якого вони виконували польоти в районах бойових дій), морякам, військовим медикам, зенітно-ракетним військам і протиповітряним військам, які виконують завдання в районі бойових дій.
  • 50 тис. грн , які виконують бойове завдання у складі військового органу управління. Які військовослужбовці матимуть право отримувати таку доплату, буде затверджувати головнокомандувач ЗСУ та Генеральний штаб ЗСУ.
  • Додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання не на “нулі”, але в районах бойових дій.

Найсуттєвіша зміна – це скасування 30 тис. грн винагороди для військових, які проходять службу у військових частинах та підрозділах поза межами районів ведення бойових дій (в навчальних центрах, тилових базах тощо), строковиків, курсантів, офіцерів управлінь та штабів.

Читайте
Якими будуть зарплати військових у 2023 році

Нові правила для українців у Польщі

З 1 березня буде для українських біженців, які знаходяться в місцях колективного проживання понад 120 днів. Українці повинні будуть покривати 50% видатків, але не більше ніж 40 злотих на людину за добу.

З травня цього року, громадяни України, термін перебування яких перевищить 180 днів, повинні будуть сплачувати 75% видатків, але не більше ніж 60 злотих за добу.

Але є й винятки. Від сплати за колективне житло звільняються: особи з інвалідністю; пенсіонери; вагітні жінки; особи, які виховують дітей віком до одного року або трьох і більше дітей.

Можливість використання колективного житла на термін понад 120 днів з моменту прибуття до Польщі залежить від наявності номеру PESEL.

PESEL – це універсальна електронна система реєстрації населення в Польщі: одинадцятизначний цифровий символ, який ідентифікує людину, дозволяє їй скористатися соцдопомогою, медпослугами, отримати доступ до системи освіти тощо.

Для українських біженців у Польщі отримання статусу PESEL UKR протягом 30 днів. Раніше українці могли його оформлювати за бажанням протягом 90 днів з моменту перетину кордону.

Читайте
Виплати біженцям у Польщі 2023: хто може отримати фінансову допомогу

Що буде з тарифами

Під час опалювального сезону очікувати на підвищення комунальних тарифів не варто.

Як , якщо тарифи на електрику й переглядатимуть, то лише після завершення опалювального сезону. А можливе підвищення диверсифікують залежно від споживання кожного домогосподарства.

Принаймні до 31 березня 2023 року для побутових споживачів не зростуть:

  • індивідуальні побутові споживачі, які використовують до 250 кВт/год на місяць, сплачують 1,44 грн/кВт;
  • при споживанні понад 250 кВт/год на місяць – 1,68 грн/кВт год.

Клієнти компанії Нафтогаз України, яка є постачальником останньої надії, сплачують за газ 7,96 грн за куб. м. є фіксованим до 1 травня 2023 року.

Під час опалювального сезону вартість газу для побутових споживачів від інших постачальників коливається від 7,70 до 9,99 грн.

Крім того,  на опалення, гарячу воду, розподіл природного газу під час дії воєнного стану.

Наприкінці минулого року Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) збиралася підвищити тарифи на холодну воду та водовідведення, однак рішення поставили на паузу та відправили на доопрацювання.

Чого очікувати внутрішнім переселенцям

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з 1 березня продовжать отримувати щомісячну грошову допомогу від держави:

  • 3 тис. грн для дітей та осіб з інвалідністю;
  • 2 тис. грн для всіх інших осіб.

Подати заяву на виплату можна за допомогою застосунку Дія або ж особисто звернутися до органів соцзахисту населення, в ЦНАП чи до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Право на отримання допомоги :

  • громадяни, які виїхали з населених пунктів, що входять до переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією РФ;
  • громадяни, які мають непридатне для проживання/зруйноване житло і подали до 20 травня минулого року заявку на відшкодування втрат;
  • українці, які можуть надати документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житла через бої, теракти, диверсії, спричинені російською агресією;
  • громадяни, які щомісяця отримували адресну допомогу як ВПО станом на 24 лютого 2022 року;
  • особи, які після 24 лютого 2022 року повторно виїхали з територій, які перебувають під тимчасовою окупацією або де ведуться бої.

Перелік населених пунктів, ВПО з яких мають право на державні виплати, тепер формується за новим принципом. Право на виплати мають громадяни, які виїхали з населених пунктів, розташованих на територіях:

  • можливих бойових дій;
  • активних бойових дій;
  • тимчасово окупованих РФ, на яких не визначена дата завершення боїв або окупації.

Перелік територій періодично оновлюється наказом Мінреінтеграції. Згідно з , до переліку увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій і Луганській областях.

Голосування Укрзалізниці

Компанія Укрзалізниця нещодавно запустила трирічну програму Залізна українізація. Вона передбачає заміну імперських та російських назв, позначок, зображень на об’єктах залізничного транспорту.

Зокрема, планують перейменувати дві регіональні філії УЗ – Південну та Південно-Західну залізниці.

– Чому залізниця із центром у столиці має назву Південно-Західна, а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, – Південна? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням, – пояснював голова правління УЗ Олександр Камишін.

Він також анонсував онлайн опитування з 1 березня, під час якого українці могли б обрати нові назви для Південно-Західної та Південної залізниць. За словами Камишіна, голосування планують запустити через застосунок Дія.

Однак наразі подробиць щодо цього УЗ .

Е-рецепт в аптеках та медзакладах

За даними МОЗ України, вже цієї весни відпуск всіх рецептурних ліків буде здійснюватися за електронним рецептом.

Тож до 31 березня всі аптеки та медичні заклади мають технічно підготуватися , а також подбати про підключення до Національної електронної системи охорони здоров’я.

Це дозволить пацієнтам безперешкодно отримувати рецепт на медичні препарати та погасити його в будь-якій аптеці.

Виписувати електронний рецепт зможуть лікарі державних, комунальних чи приватних клінік, а також лікар-ФОП.

Перехід на літній час

Щороку в Україні відбувається перехід із зимового на літній час в останні вихідні березня. Годинники переводять на одну годину вперед.

У 2023 році перехід на літній час відбудеться 26 березня о 03:00 за київським часом.

Перехід на зимовий і літній час відбувається згідно з постановою Кабміну від 1996 року № 509. Щороку в останню неділю березня о 3:00 годинникову стрілку переводять на 1 годину вперед, а в останню неділю жовтня о 4:00 – на 1 годину назад.

Читайте
Як зміняться ціни на автопальне у березні – експерт дав прогноз

Джерело: ,

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Окупанти змінюють тактику: аналітики назвали головну ціль зимового наступу армії рф
Политека
2024-11-23T21:27:21Z
Бійці Нацгвардії відбили російський штурм на Донеччині
УкраинФорм
2024-11-23T20:54:02Z
Ситуація в Курській області загострюється: військовий розповів про новий дедлайн окупантів
Политека
2024-11-23T20:40:50Z
Почастішали спроби наших атак, – Андрющенко розповів про збільшення систем ППО в Маріуполі
24tv
2024-11-23T20:36:33Z
У Києві запровадили правила використання генераторів: де і як можна встановлювати
Хвиля
2024-11-23T20:30:44Z
Українські морпіхи провели успішну операцію під ударами ворожих дронів: відео
TSN
2024-11-23T20:09:39Z
На Харківщині вісім громад залишаються без опалення
УкраинФорм
2024-11-23T19:54:24Z
Мобілізація в Україні: боєць 3 ОШБр пояснив, чи мають воювати жінки
Политека
2024-11-23T19:25:01Z
На Полтавщині запустили дві когенераційні установки
УкраинФорм
2024-11-23T19:12:42Z
В українському посольстві відреагували на блокаду кордону з Польщею
1News
2024-11-23T21:27:40Z
Скільки ще у Росії потенціалу для такої війни: бригадний генерал відповів
TSN
2024-11-23T21:18:58Z
У канцелярії президента Польщі запалили свічку в пам'ять про жертв Голодомору
УкраинФорм
2024-11-23T21:12:24Z
Міна вже закладена, – Зеленський застеріг країни Африки від дестабілізації з боку Росії
24tv
2024-11-23T21:09:15Z
Погрози Путіна не спрацювали: росіяни скаржаться, що по Курську прилетіли 5 ATACMS
24tv
2024-11-23T20:51:34Z
Путін поставив за мету витіснити українські війська з Курщини до 20 січня - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T20:45:51Z
"Ще одна бравада Кремля": у The Washington Post проаналізували залякування "Орешником"
24tv
2024-11-23T20:45:18Z
Захід стоїть перед найбільшою небезпекою з часів Другої світової війни – екс-генерал
iPress
2024-11-23T20:36:58Z
Це однозначно зрада, – Веніславський відреагував на ідею нардепів розформувати ТЦК
24tv
2024-11-23T20:30:38Z
"Хлопці завжди поруч...": Настя Каменських отримала романтичний подарунок, а Потап усе проспав
Знай
2024-11-23T20:51:56Z
Міс Всесвіт 2024 запалила Емпайр-стейт-білдинг
360ua.news
2024-11-23T19:21:49Z
GRISANA презентує нову пісню «Циклон»: перша лірична робота артистки
Storyboom
2024-11-23T19:03:05Z
Дівчатка, тримайтеся: Роберт Паттінсон може знову зіграти роль вампіра, але цього разу з 1920-х
Знай
2024-11-23T18:51:13Z
Андре Тан створив новорічну колекцію "Fenix": вбрання, яке закохує з першого погляду
24tv
2024-11-23T18:48:32Z
Прослухали понад 1 млрд слухачів: Spotify назвав найпопулярнішу пісню
Фокус
2024-11-23T17:45:53Z
16-річний син Потапа розкрив подробиці особистого життя: "Подобається дівчина"
TSN
2024-11-23T16:21:39Z
Мама Дорофєєвої розплакалася після концерту доньки: відео зворушливого моменту
24tv
2024-11-23T16:21:02Z
Танці у міні-сукні на вівтарі: у Нью-Йорку вибухнув скандал за участі священника і поп-співачки
24tv
2024-11-23T16:12:09Z
7 порад від Гарварду для успішних силових тренувань
24tv
2024-11-23T20:15:08Z
3 продукти, які можуть призвести до вісцерального жиру: їх краще не вживати
24tv
2024-11-23T19:30:56Z
Близькі люди обмінюються мікрофлорою більше, ніж вважалось: які наслідки
24tv
2024-11-23T19:24:35Z
Як зробити кислі мандарини солодкими: простий лайфхак
24tv
2024-11-23T16:12:58Z
Повторний огляд для людей з інвалідністю: у МОЗ розповіли, як це проходитиме
24tv
2024-11-23T15:36:32Z
Прокинулися посеред ночі? Цікавий трюк із закочуванням очей може допомогти заснути знову
Фокус
2024-11-23T15:06:04Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
InternetUA
2024-11-23T15:00:52Z
Лікарі розкрили потенційний ключ до підтримки здоров’я мозку
Portaltele
2024-11-23T14:39:38Z
Медсестра хоспісу розповіла, про що найбільше шкодують люди в останні хвилини життя
Фокус
2024-11-23T14:30:54Z
0:4 від Тоттенгема — повторення найбільшої поразки в кар'єрі Гвардіоли
Football.ua
2024-11-23T21:22:04Z
Сімеоне провів 700 матчів на чолі Атлетіко
Football.ua
2024-11-23T21:00:58Z
Манчестер Сіті програв удома в АПЛ уперше з 2022 року
Football.ua
2024-11-23T20:30:11Z
Циганков зіграв вперше за півтора місяця: Жирона принизила клуб з Барселони в чемпіонаті Іспанії
24tv
2024-11-23T20:21:39Z
Мілан та Ювентус обійшлися без забитих м'ячів
Football.ua
2024-11-23T20:00:13Z
Шовковський: Гра у три захисники. Це не перший раз, коли ми так граємо
Football.ua
2024-11-23T19:51:06Z
"Російська повія": фанати БК Жальгіріс виступили проти мера Каунаса через зв'язки з Росією
24tv
2024-11-23T19:48:43Z
Ла Ліга. Жирона з Циганковим здолала Еспаньйол, а Мальорка вирвала перемогу в Лас-Пальмаса
Football.ua
2024-11-23T19:45:56Z
Тоттенгем із дублем Меддісона знищив Манчестер Сіті
Football.ua
2024-11-23T19:30:41Z
Затримки соціальних виплат: Мінфін пояснив у чому причина і як діяти українцям
Политека
2024-11-23T21:00:04Z
Британський банк заборонив платежі з росії та білорусі
iPress
2024-11-23T20:36:25Z
Вітряки допоможуть очистити атмосферу від вуглекислого газу: що відомо про нову технологію
24tv
2024-11-23T20:18:20Z
Новий порядок бронювання військовозобов’язаних: у Мінекономіки розповіли деталі
УкраинФорм
2024-11-23T20:09:02Z
Україна за 10 місяців імпортувала сирів на 171 мільйон доларів
24tv
2024-11-23T20:03:51Z
Тарифи на комуналку з 1 грудня: українцям розповіли, в яких регіонах їх підвищать
Политека
2024-11-23T20:00:10Z
У Фінляндії у грудні через страйк пілотів скасують 300 рейсів
Европейская правда
2024-11-23T19:15:44Z
Завдяки ініціативі «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T19:15:35Z
Через відключення світла горить побутова техніка: чи можна отримати компенсацію за пошкоджені електроприлади
Знай
2024-11-23T19:06:39Z
"Зимова єПідтримка" українців: як отримати гроші і на що їх можна витратити
Хвиля
2024-11-23T21:15:49Z
У Греції скоїли напад на учасників вшанування жертв Голодоморів в Україні
УкраинФорм
2024-11-23T21:15:27Z
Ключі, парасольки і білок-летяг повертають власникам: чому в 14-мільйонному Токіо важко загубити речі
Фокус
2024-11-23T21:15:13Z
Російського генерала зняли з посади командувача угрупованням “Південь” через брехню про успіхи на фронті
TSN
2024-11-23T21:06:33Z
Дружина Решетніка розчулила, як троє синів вшанували пам'ять жертв Голодомору
TSN
2024-11-23T20:36:24Z
Система корпусів у ЗСУ має зменшити забюрократизованість - Президент
УкраинФорм
2024-11-23T19:54:41Z
Авіаексперт сказав, на що здатна ракета російського комплексу "Кедр" та озвучив її вартість
24tv
2024-11-23T19:45:51Z
Росія накопичила 1500 ракет: готується нова хвиля ударів по Україні
Знай
2024-11-23T19:36:56Z
Новий рік 2025: чи буде вихідний 1 січня в Україні?
Новости Украины
2024-11-23T19:06:34Z
Як розморозити фарш за 20 хвилин: час цей лайфхак знати всім
24tv
2024-11-23T21:06:16Z
У Грузію кинулися тисячі російських туристів - зафіксовано рекордне збільшення турпотоку
ZN UA
2024-11-23T20:16:11Z
Одна помилка, через яку на кімнатних рослинах немає нового листя: її майже всі роблять
24tv
2024-11-23T18:12:30Z
Чому вітальня виглядає дешево: 8 речей, яких слід уникати
24tv
2024-11-23T17:39:12Z
Можуть стати знаменитостями: кому зі знаків Зодіаку легко стати популярним
Фокус
2024-11-23T17:30:55Z
Грудень чекає: чи буде ваш знак зодіаку серед мандрівників у першому місяці зими
24tv
2024-11-23T16:03:29Z
Чи є різниця, яку сіль використовувати: морську, гімалайську чи кухонну, відповіді, які ви шукали
Знай
2024-11-23T15:51:39Z
Гороскоп Таро для кожного знака зодіаку на 24 листопада: що нас чекає в цей день
Политека
2024-11-23T15:42:45Z
Такої смакоти в магазині не придбаєш: ароматна ромова баба, яка "розлітається" за 5 хвилин
TSN
2024-11-23T15:33:36Z
На Курщині лунають потужні вибухи: росіяни скаржаться на атаку
GlavRed
2024-11-23T21:27:24Z
У Львові чоловік на вокзалі вчинив стрілянину, – ЗМІ
24tv
2024-11-23T21:21:27Z
У Броварах жінка постраждала від вибуху гранати
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T21:00:26Z
У Курську пролунали потужні вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T20:51:50Z
Apple проти організованої групи: як підприємці в Україні втратили бізнес через підробки
InternetUA
2024-11-23T20:28:47Z
В Одесі у ДТП потрапив заступник начальника патрульної поліції області: що відомо
24tv
2024-11-23T20:24:57Z
Пошкодження кабелю в Балтійському морі: на місце прибуло судно Прикордонної охорони Фінляндії
УкраинФорм
2024-11-23T19:42:47Z
Внаслідок ДТП у Чугуєві загинули двоє чоловіків
Мій Харків
2024-11-23T19:09:42Z
У Салтівському районі в результаті аварії постраждали двоє пішоходів
Мій Харків
2024-11-23T19:01:37Z
Маск уникнув покарання за пропуск зустрічі з SEC через запуск ракети
InternetUA
2024-11-23T21:01:49Z
У Star Citizen, найдорожчу гру в історії, тепер можна пограти безкоштовно
InternetUA
2024-11-23T20:31:39Z
Control 2 отримає новий жанр та величезний бюджет: студія розповіла про амбітний проект гри
Знай
2024-11-23T19:51:21Z
Microsoft підтвердила помилку оновлення додатків у Windows 10
InternetUA
2024-11-23T19:46:17Z
Вчені створили інноваційного аеродинамічного робота, що може літати
InternetUA
2024-11-23T19:01:40Z
NASA виділяє $11,5 млн на розробку літака майбутнього
Portaltele
2024-11-23T18:43:02Z
«Doomscrolling» руйнує психічне здоров’я
Portaltele
2024-11-23T16:39:14Z
Допомогла "Чорна красуня": вчені знайшли доказ того, що раніше на Марсі була вода
Фокус
2024-11-23T16:06:56Z
Хакери злили персональні дані всіх росіян у даркнет
InternetUA
2024-11-23T15:31:27Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z
Німеччина поки не буде купувати заміну своїм танкеткам Wiese
InternetUA
2024-11-23T20:00:45Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z