MY.UAНовини
Індексація пенсій та виплати військовим за новими правилами: що зміниться з 1 березня
Індексація пенсій та виплати військовим за новими правилами: що зміниться з 1 березня

Індексація пенсій та виплати військовим за новими правилами: що зміниться з 1 березня

Головним нововведенням в Україні з 1 березня 2023 року є індексація пенсій, яка охопить практично всі категорії громадян. Крім того, нововведення чекають на військовослужбовців та українських біженців у Польщі.

Що зміниться для українців з 1 березня – далі в матеріалі.

Індексація пенсій

Зараз дивляться

Із 1 березня в Україні відбудеться індексація пенсій для мільйонів українців. Розмір індексації становитиме майже 20%.

Цього року індексація торкнеться громадян, які отримують мінімальну пенсію (йдеться про близько 4 млн людей). У попередні роки ця категорія пенсіонерів зазвичай не підпадала під індексацію, перерахунок виплат для них проводили в інші періоди. Як пояснила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, з 1 березня до мінімальних пенсій додадуть .

За словами Жолнович, громадяни із достатнім страховим стажем (35 років для чоловіків, 30 років для жінок), які отримують пенсію, вищу за мінімальну, можуть у середньому отримати 750 грн доплати. Військові пенсіонери у середньому отримають 1,4 тис. грн доплати, а люди з інвалідністю, які є ліквідатором аварії на ЧАЕС, – 1,5 тис. грн.

Верхню межу індексації пенсій обмежили сумою 1,5 тис. грн, тобто це максимальний розмір доплат, який отримають українські пенсіонери з 1 березня.

Згідно з постановою Кабміну , з 1 березня 2023 року:

  • непрацюючим пенсіонерам у віці від 65 років з достатнім страховим стажем (не менше ніж 35 років для чоловіків і 30 років для жінок), пенсія яких не досягає 3 120 грн, встановлюється щомісячна доплата в сумі, якої не вистачає до цього розміру;
  • доплату отримають і пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше, зі страховим стажем не менше ніж 25 років у чоловіків і 20 років у жінок, пенсія яких не досягає 3 120 грн;
  • громадяни у віці 70-80 років, страховий стаж яких становить 35/30 років для чоловіків/жінок, отримають щомісячну доплату, якщо їх пенсія не досягає 3 000 грн;
  • доплата надається і громадянам, яким не виповнилося 70 років (зі страховим стажем не менше ніж 35/30 років для чоловіків/жінок), пенсія яких не досягає 2 760 грн.

Мінімальну пенсійну виплату у розмірі від 2 100 грн (для непрацюючих пенсіонерів із малим страховим стажем) планують підвищити до 2 520 грн.

Якщо розмір збільшення не досягає 100 грн, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає.

Читайте
Кабмін продовжив дію соцвиплат, проте не всім: кому потрібно звернутися до соцслужб

Крім того, з 1 березня щомісячна компенсаційна виплата громадянам, у яких розмір пенсій не досягає розміру середньої зарплати, становитиме:

  • віком від 80 років – у розмірі до 570 грн;
  • віком від 75 до 80 років – у розмірі до 456 грн;
  • віком від 70 до 75 років – у розмірі до 300 грн.

У Кабінеті міністрів обіцяють покрити індексацією , зокрема й працюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж.

Як пояснювали в Мінсоцполітики, єдиною категорією, яка не підпадає під індексацію, є люди, чиї пенсії перевищують максимально встановлені законом виплати (розмір максимальної пенсії наразі становить 20 930 грн).

Згідно із законом Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, індексація пенсійних виплат має проводитися щороку з 1 березня, з урахуванням інфляції та середнього рівня зарплати в попередні три роки.

Індексація здійснюється автоматично, додатково звертатися громадянам нікуди не потрібно. В Україні наразі зареєстровано понад 10 млн пенсіонерів.

Читайте
Грошова допомога під час війни: які державні та міжнародні виплати можуть отримати українці

Додаткові виплати військовим за новими правилами

У березні виплати військовослужбовцям почнуть нараховувати за новими правилами. Йдеться про додаткову грошову винагороду в розмірі 100 тис. грн та 30 тис. грн.

Новий порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям запровадили з 1 лютого 2023 року. Однак нововведення військові відчують саме в березні.

– Новий порядок виплати додаткової винагороди військовослужбовцям застосовується з 1 лютого поточного року. Але беручи до уваги, що виплати грошового забезпечення здійснюється в поточному місяці за минулий, нові виплати згідно з новим порядком військовослужбовці отримають в березні, – зазначив начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соцпідтримки Міністерства оборони Олег Рогаль.

Згідно з новими правилами:

  • Винагороду в розмірі 100 тис. грн на місяць продовжать отримувати військові, задіяні у виконанні завдань на “нулі” (безпосередньо на лінії зіткнення). Виплату нараховуватимуть пропорційно часу виконання завдань. Це стосується військовослужбовців Збройних сил України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби тощо.
  • Крім того, 100 тис. грн будуть платити за конкретний період виконання бойових завдань: військовослужбовцям ракетних військ і артилерії, льотчикам (за той час, протягом якого вони виконували польоти в районах бойових дій), морякам, військовим медикам, зенітно-ракетним військам і протиповітряним військам, які виконують завдання в районі бойових дій.
  • 50 тис. грн , які виконують бойове завдання у складі військового органу управління. Які військовослужбовці матимуть право отримувати таку доплату, буде затверджувати головнокомандувач ЗСУ та Генеральний штаб ЗСУ.
  • Додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання не на “нулі”, але в районах бойових дій.

Найсуттєвіша зміна – це скасування 30 тис. грн винагороди для військових, які проходять службу у військових частинах та підрозділах поза межами районів ведення бойових дій (в навчальних центрах, тилових базах тощо), строковиків, курсантів, офіцерів управлінь та штабів.

Читайте
Якими будуть зарплати військових у 2023 році

Нові правила для українців у Польщі

З 1 березня буде для українських біженців, які знаходяться в місцях колективного проживання понад 120 днів. Українці повинні будуть покривати 50% видатків, але не більше ніж 40 злотих на людину за добу.

З травня цього року, громадяни України, термін перебування яких перевищить 180 днів, повинні будуть сплачувати 75% видатків, але не більше ніж 60 злотих за добу.

Але є й винятки. Від сплати за колективне житло звільняються: особи з інвалідністю; пенсіонери; вагітні жінки; особи, які виховують дітей віком до одного року або трьох і більше дітей.

Можливість використання колективного житла на термін понад 120 днів з моменту прибуття до Польщі залежить від наявності номеру PESEL.

PESEL – це універсальна електронна система реєстрації населення в Польщі: одинадцятизначний цифровий символ, який ідентифікує людину, дозволяє їй скористатися соцдопомогою, медпослугами, отримати доступ до системи освіти тощо.

Для українських біженців у Польщі отримання статусу PESEL UKR протягом 30 днів. Раніше українці могли його оформлювати за бажанням протягом 90 днів з моменту перетину кордону.

Читайте
Виплати біженцям у Польщі 2023: хто може отримати фінансову допомогу

Що буде з тарифами

Під час опалювального сезону очікувати на підвищення комунальних тарифів не варто.

Як , якщо тарифи на електрику й переглядатимуть, то лише після завершення опалювального сезону. А можливе підвищення диверсифікують залежно від споживання кожного домогосподарства.

Принаймні до 31 березня 2023 року для побутових споживачів не зростуть:

  • індивідуальні побутові споживачі, які використовують до 250 кВт/год на місяць, сплачують 1,44 грн/кВт;
  • при споживанні понад 250 кВт/год на місяць – 1,68 грн/кВт год.

Клієнти компанії Нафтогаз України, яка є постачальником останньої надії, сплачують за газ 7,96 грн за куб. м. є фіксованим до 1 травня 2023 року.

Під час опалювального сезону вартість газу для побутових споживачів від інших постачальників коливається від 7,70 до 9,99 грн.

Крім того,  на опалення, гарячу воду, розподіл природного газу під час дії воєнного стану.

Наприкінці минулого року Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) збиралася підвищити тарифи на холодну воду та водовідведення, однак рішення поставили на паузу та відправили на доопрацювання.

Чого очікувати внутрішнім переселенцям

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з 1 березня продовжать отримувати щомісячну грошову допомогу від держави:

  • 3 тис. грн для дітей та осіб з інвалідністю;
  • 2 тис. грн для всіх інших осіб.

Подати заяву на виплату можна за допомогою застосунку Дія або ж особисто звернутися до органів соцзахисту населення, в ЦНАП чи до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Право на отримання допомоги :

  • громадяни, які виїхали з населених пунктів, що входять до переліку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією РФ;
  • громадяни, які мають непридатне для проживання/зруйноване житло і подали до 20 травня минулого року заявку на відшкодування втрат;
  • українці, які можуть надати документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житла через бої, теракти, диверсії, спричинені російською агресією;
  • громадяни, які щомісяця отримували адресну допомогу як ВПО станом на 24 лютого 2022 року;
  • особи, які після 24 лютого 2022 року повторно виїхали з територій, які перебувають під тимчасовою окупацією або де ведуться бої.

Перелік населених пунктів, ВПО з яких мають право на державні виплати, тепер формується за новим принципом. Право на виплати мають громадяни, які виїхали з населених пунктів, розташованих на територіях:

  • можливих бойових дій;
  • активних бойових дій;
  • тимчасово окупованих РФ, на яких не визначена дата завершення боїв або окупації.

Перелік територій періодично оновлюється наказом Мінреінтеграції. Згідно з , до переліку увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій і Луганській областях.

Голосування Укрзалізниці

Компанія Укрзалізниця нещодавно запустила трирічну програму Залізна українізація. Вона передбачає заміну імперських та російських назв, позначок, зображень на об’єктах залізничного транспорту.

Зокрема, планують перейменувати дві регіональні філії УЗ – Південну та Південно-Західну залізниці.

– Чому залізниця із центром у столиці має назву Південно-Західна, а залізниця, що має центр у Харкові, на півночі України, – Південна? Це засилля імперської, російської давнини, яке не має нічого спільного з українським сьогоденням, – пояснював голова правління УЗ Олександр Камишін.

Він також анонсував онлайн опитування з 1 березня, під час якого українці могли б обрати нові назви для Південно-Західної та Південної залізниць. За словами Камишіна, голосування планують запустити через застосунок Дія.

Однак наразі подробиць щодо цього УЗ .

Е-рецепт в аптеках та медзакладах

За даними МОЗ України, вже цієї весни відпуск всіх рецептурних ліків буде здійснюватися за електронним рецептом.

Тож до 31 березня всі аптеки та медичні заклади мають технічно підготуватися , а також подбати про підключення до Національної електронної системи охорони здоров’я.

Це дозволить пацієнтам безперешкодно отримувати рецепт на медичні препарати та погасити його в будь-якій аптеці.

Виписувати електронний рецепт зможуть лікарі державних, комунальних чи приватних клінік, а також лікар-ФОП.

Перехід на літній час

Щороку в Україні відбувається перехід із зимового на літній час в останні вихідні березня. Годинники переводять на одну годину вперед.

У 2023 році перехід на літній час відбудеться 26 березня о 03:00 за київським часом.

Перехід на зимовий і літній час відбувається згідно з постановою Кабміну від 1996 року № 509. Щороку в останню неділю березня о 3:00 годинникову стрілку переводять на 1 годину вперед, а в останню неділю жовтня о 4:00 – на 1 годину назад.

Читайте
Як зміняться ціни на автопальне у березні – експерт дав прогноз

Джерело: ,

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У роботі PlayStation Network стався глобальний тривалий збій
ZN UA
2025-02-08T21:40:20Z
Що робити, якщо ваш телефон зламали: доступна інструкція, яка дозволить зберегти дані
Политека
2025-02-08T21:27:17Z
Вчені з Харкова з'ясували, чому відбулося наймасовіше падіння космічних апаратів в історії
Фокус
2025-02-08T20:42:16Z
Вчені створили унікальну сонячну панель, яка вирішує одразу кілька проблем
24tv
2025-02-08T20:30:02Z
Boeing скоротить 400 співробітників програми місячних ракет
УкраинФорм
2025-02-08T19:51:50Z
Neuralink у 2025 році: що буде далі з мозковими імплантами Ілона Маска
InternetUA
2025-02-08T19:49:43Z
Нету, Дьюзбері-Голл та Гюсто зіграють із перших хвилин кубкового матчу проти Брайтона
Football.ua
2025-02-08T19:18:15Z
PlayStation Network не працює по всьому світу: геймери вимагають відшкодування
24tv
2025-02-08T19:03:55Z
Borderlands 4 стане найвідкритішою грою в серії: мільярди стволів та нові меми, що вже знаємо
Знай
2025-02-08T18:51:20Z
Витончена вечеря за лічені хвилини: запіканка як з ресторану на всю сім'ю
24tv
2025-02-08T20:03:31Z
Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху
InternetUA
2025-02-08T18:01:21Z
Затиснуті між двома реальностями: чому люди поводяться неадекватно в аеропортах
Фокус
2025-02-08T18:00:36Z
Швидкий порятунок: що робити, якщо в орхідеї відмирають корені
24tv
2025-02-08T17:51:03Z
Солодка валентинка: простий, але вишуканий десерт
Telegraf
2025-02-08T16:51:41Z
Простий рецепт домашнього хліба від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже смачний і мʼякий
Политека
2025-02-08T16:42:20Z
Як компактно та елегантно скласти рушники: легкий спосіб, який зможе повторити кожен
24tv
2025-02-08T16:39:04Z
Фахівці розповіли, навіщо сипати склянку солі в унітаз: як ця хитрість допоможе заощадити час
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
Оптична ілюзія під силу не всім: знайдіть папугу серед листя за 5 секунд
GlavRed
2025-02-08T16:27:24Z
"Найкращий чоловік, батько": у Полтаві помер Михайло Деревянов, що постраждав від атаки 1 лютого
24tv
2025-02-08T21:42:23Z
У Балтійському морі обірвався кабель російського «Ростелекому»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T21:39:57Z
Китайське судно з дизельним пальним та мазутом зазнало аварії біля Сахаліна – відео
Лига
2025-02-08T21:33:40Z
Удар РФ по Полтаві: у лікарні помер поранений, кількість жертв зросла до 15
УкраинФорм
2025-02-08T21:18:47Z
В Одесі побили 72-річну матір загиблого воїна. Мер Труханов відреагував
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T21:06:41Z
У Чернівцях судмедексперти назвали причину смерті чоловіка в ТЦК
ZN UA
2025-02-08T19:31:01Z
Атака дронів: у кількох областях оголошена повітряна тривога
УкраинФорм
2025-02-08T19:09:58Z
В Київському монастирі сталася пожежа: які наслідки
TSN
2025-02-08T19:06:32Z
Поліцейські заблокували Telegram-канал та затримали його адміна за переправлення ухилянтів
InternetUA
2025-02-08T18:51:50Z
Емполі — Мілан 0:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-02-08T21:45:04Z
У Барселоні назвали ймовірну дату повернення тер Штегена
Football.ua
2025-02-08T21:30:24Z
Сауль: Потрібно припинити порівнювати Ямаля з Мессі
Football.ua
2025-02-08T21:24:49Z
Друге "срібло" у сезоні: український легкоатлет здобув нагороду на турнірі у Чехії
24tv
2025-02-08T21:12:34Z
Гвардіола: Завтра мене не звільнять – це точно!
Football.ua
2025-02-08T21:01:03Z
Гравець Барселони відхилив вигідну пропозицію із Саудівської Аравії
Football.ua
2025-02-08T20:33:21Z
Бенфіка з Трубіним здолала Морейренсе в результативному матчі
Football.ua
2025-02-08T20:21:58Z
Еріксен завершить кар'єру наприкінці сезону — ЗМІ
Football.ua
2025-02-08T20:00:06Z
Пропустив четвертий матч в сезоні: стало відомо, чому Миколенко не зіграв у Кубку Англії
24tv
2025-02-08T19:54:25Z
Зав'язли в лісі та не змогли перерізати логістику, – командир 37 бригади про операцію в Кринках
24tv
2025-02-08T21:12:49Z
На фронті - 125 зіткнень, ЗСУ ліквідували 120 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-08T21:06:37Z
Залишене комунальниками гілля: чи можна забрати його на дрова за законом
Политека
2025-02-08T21:00:46Z
Ціна – низька, цінність – висока
Gazeta UA
2025-02-08T20:30:47Z
Співвідношення артснарядів між арміями України та РФ за рік скоротилося уп'ятеро – Сирський
Лига
2025-02-08T19:48:26Z
Ворог змінив тактику: українські воїни зупинили масовану атаку Росії у Курській області
24tv
2025-02-08T19:09:50Z
Україну скують морози: де влупить -11 градусів
GlavRed
2025-02-08T18:27:16Z
Сонячно та морозно: синоптикиня розповіла якою буде погода наступного тижня
TSN
2025-02-08T18:18:57Z
Росіяни зменшили піхотні, але активізували штурми іншого типу, – речник "Легіону Свободи"
24tv
2025-02-08T18:15:28Z
Переможці Нацвідбору: гурт Ziferblat - «Bird of Pray»
ZN UA
2025-02-08T21:37:10Z
Гурт Ziferblat представить Україну на Євробаченні-2025: текст і переклад пісні
24tv
2025-02-08T21:27:53Z
Українці скаржаться на збій у "Дії" після початку голосування в нацвідборі на Євробачення-2025: що кажуть у Федорова
Telegraf
2025-02-08T21:09:50Z
Євробачення-2025: переможцем Нацвідбору став гурт Ziferblat
УкраинФорм
2025-02-08T21:09:24Z
Учасник Дитячого Євробачення Артем Котенко не стримав сліз на сцені Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-08T20:30:24Z
Тіна Кароль одягнула оригінальну сукню-тюльпан у фіналі Нацвідбору на Євробачення-2025
24tv
2025-02-08T20:21:44Z
Я теж жертва домагань, – фіналістка Нацвідбор-2025 шокувала особистим зізнанням на сцені
24tv
2025-02-08T20:15:17Z
PARFENIUK розповів подробиці стосунків із Сімбочкою: збирала компромат та шантажувала
Комсомольская правда
2025-02-08T20:13:14Z
Чому Андрія Данилка немає в журі Нацвідбору: голова делегації від України назвала причину
24tv
2025-02-08T19:51:16Z
Військові вперше показали IRIS-T SLS в Україні: помічено цікаву деталь
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T21:48:57Z
Росіяни запустили ударні безпілотники з кількох напрямків
УкраинФорм
2025-02-08T21:33:23Z
ЗМІ: 8 із 10 чоловіків готові на союз із кібер-партнеркою замість реальної жінки
GlavRed
2025-02-08T21:33:06Z
Правий фланг Суджі забезпечено: військкор підбив підсумки дводенного наступу ЗСУ під Курськом
Фокус
2025-02-08T21:30:53Z
Зеленський зустрівся з головою Військового комітету НАТО
1News
2025-02-08T21:27:06Z
Від оборони до наступу на Курщину: Сирський прозвітував про військові досягнення
Хвиля
2025-02-08T21:15:01Z
Суди карають українців за законами, яких не існує
Знай
2025-02-08T20:51:59Z
Найчастіше нелегально потрапити до Німеччини намагаються українці і сирійці – статистика уряду
Европейская правда
2025-02-08T20:33:38Z
Лазер проти "шахедів": стали відомі деталі про нову українську зброю "Тризуб"
GlavRed
2025-02-08T20:21:40Z
Неправильний діагноз призвів до абортів у Британії – постраждалі звинуватили медиків
24tv
2025-02-08T19:03:09Z
Як змусити помаду триматися довше та не сушити губи
Знай
2025-02-08T17:51:11Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
В який час доби люди найщасливіші
24tv
2025-02-08T13:24:30Z
Навіщо прати одяг з оцтом: корисні переваги, які варто знати
24tv
2025-02-08T13:18:14Z
Прихована загроза сокового детоксу: що він робить із нашим кишечником
Фокус
2025-02-08T13:12:35Z
У застосунку «Армія+» відкрили продаж квитків на «Потяг до тебе»
УкраинФорм
2025-02-08T21:42:40Z
Картопля не подешевшає: у чому причина і чому українцям доведеться звикати
Хвиля
2025-02-08T20:30:00Z
Сотні тисяч гривень за газ: чому з українців можуть стягнути надмірні гроші
Политека
2025-02-08T20:27:34Z
Канада прагне зміцнення торговельних зв'язків з ЄС на тлі тарифних погроз Трампа
Европейская правда
2025-02-08T20:06:18Z
Ілон Маск хоче позбутися монет у США: як це пояснюють
InternetUA
2025-02-08T18:58:09Z
Соціальна пенсія 2025: як оформити виплати у 2025 році
Политека
2025-02-08T18:42:18Z
«Каметсталь» розширює сортамент прокату для польського ринку
AgroNews
2025-02-08T18:36:08Z
Дострокова пенсія в Україні: хто може вийти на неї в 50 та 55 років
Политека
2025-02-08T18:27:46Z
Ціни на цибулю в Україні впали на 12%: скільки коштує продукт
Политека
2025-02-08T18:00:45Z
Ілон Маск створить 10 000 роботів гуманоїдів Optimus протягом 2025 року
InternetUA
2025-02-08T20:34:11Z
Експерт вказав на три критичні моменти при покупці авто зі США: на що звернути увагу
Хвиля
2025-02-08T19:45:08Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
У Volvo анонсували нові моделі електрокарів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T11:18:38Z
Як у США з’явилася «вантажівка завтрашнього дня»
AutoCentre
2025-02-08T10:04:56Z
Це шанс для України: на що Путін готовий обміняти Курську область
24tv
2025-02-08T21:27:21Z
Трамп доручив Маску провести аудит витрат Пентагону
InternetUA
2025-02-08T21:01:42Z
"Не умовно, а конкретно": Зеленський запросить Трампа до України
24tv
2025-02-08T20:54:46Z
Що може стати ключовою подією для України наступного тижня
24tv
2025-02-08T20:51:36Z
Трамп підписав указ про припинення фінансової допомоги ПАР
УкраинФорм
2025-02-08T20:48:15Z
Падіння у прірву продовжиться: експерт розповів, що буде з економікою РФ після закінчення війни в Україні
Политека
2025-02-08T20:42:03Z
Трамп зробив заяву про депортацію принца Гаррі зі США і назвав Меган "жахливою"
GlavRed
2025-02-08T20:39:49Z
Скільки росіян взяли в полон за час Курської операції: Сирський розповів
TSN
2025-02-08T20:36:49Z
США запровадили санкції проти прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана – ЗМІ
ZN UA
2025-02-08T20:34:32Z