Регулятор США відхилив заявку компанії Маска Neuralink на тестування нейрочіпів на людях. Там побоюються можливих наслідків при їх вилученні, з'ясувало Reuters.
Компанія з 2016 року займається розробкою імплантованих пристроїв, які, за заявою Маска, дозволять контролювати гормони, боротися з депресіями, і навіть зможуть змусити мозок працювати ефективніше. Однак поки, вважає регулятор, вони недостатньо безпечні для імплантації людям.
Регулятор вказав відразу кілька причин відмови:
- літієва батарея чіпа;
- імовірність потрапляння проводів імпланту в нецільові області мозку;
- неможливість безпечно видалити чіп з мозку.
Проте, чипування не скасовується, а лише відкладається, пише Reuters. За статистикою, управління з санітарного нагляду США схвалює в середньому лише 66% заявок випробувань на людях з першої спроби, а з другої – вже в 85% випадків.
При цьому троє анонімних співробітників Neuralink висловили сумнів у тому, що компанії вдасться швидко розв'язати всі проблеми, попри "надзвичайно амбітні терміни Маска". Наприкінці листопада 2022-го винахідник говорив, що стартап розпочне випробування на людях "через пів року", проте він робить подібні обіцянки ще з 2019 року, нагадує Reuters.
Ілона Маска вже випередили
Влітку 2022 року стало відомо, що стартап Synchron випередив компанію Neuralink Ілона Маска і першим у США імплантував людині нейрокомп'ютерний інтерфейс, який дозволяє управляти електронними пристроями силою думки.
А в лютому цього року компаніявідзвітувала про успішне випробування свого імпланту на людях. У Synchron вважають, що технологія практично готова до масового застосування.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Чоловік з тією ж хворобою, що у Стівена Хокінга, першим у світі написав твіт силою думки
- Представлено нове покоління супутників Starlink: їх запустять вже сьогодні
- Маск вступив в перегони ШІ-ботів: мільярдер готує свого конкурента ChatGPT