/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fb11a764f53167a1fee59e3f554990923.jpg)
Імпорт свинини в Україну впав у рази - аналітики
Імпортні надходження в Україну свіжої, охолодженої та мороженої свинини в лютому склали 743 тонни, чи 1,5 млн дол. у валютному еквіваленті, що у 2,6 рази менше, ніж місяцем раніше, і є найнижчим показником за підсумками лютого з 2018 року.
Про це повідомили аналітики асоціації "Свинарі України" з посиланням на дані статистики митників. За словами експертів, на ринку сформувалася така ситуація: обмеженіша пропозиція свиней забійних кондицій підтримувала ціни закупівлі в Україні на високому рівні та відтермінувала їх послаблення на другу половину лютого, тоді як ціни на свинину в країнах ЄС непохитно демонстрували позитивну динаміку, починаючи з середини січня.
"Ціна свинини в ЄС розпочала рік із у півтора рази вищої позначки, ніж у 2022 році, а в лютому ціна європейської свинини продовжила сходження та встановила новий ціновий рекорд - 2,28 євро чи 2,42 дол. за кілограм забійною масою. При цьому, середня ціна кілограма імпортованої у лютому свинини становила 2 дол./кг. З огляду на істотність наведеної розбіжності та різноспрямований рух котирувань в ЄС та Україні, вітчизняним імпортерам дедалі важче було знаходити свинину за прийнятними для ринку цінами", - пояснили аналітики.
Також зазначається, що сукупний імпорт свинини за перші два місяці року становить 2,66 тис. тонн, що в 4,6 рази менше за обсяги зовнішніх поставок свинини у січні-лютому минулого року.
"Враховуючи, що основними постачальниками свинини до України є країни ЄС (Данія, Нідерланди, Бельгія та Польща), активізація поставок звідти відбудеться за зближення європейських та внутрішніх цін на свинину. Доти надходження такої м’ясної сировини з цих країн буде млявим, а високі витрати на доставку продукції з інших країн-постачальниць через їх віддаленість робить такі операції малоймовірними", - зазначили експерти.
Імпорт в Україну - статистика
Як повідомляв УНІАН, у 2022 році в Україну було ввезено агропродукції на 6,3 млрд дол., що на 23% менше, ніж у 2021 році, коли імпорт агропродовольчої продукції становив близько 8,2 млрд дол.
На початку березня Eurostat повідомив, що за підсумками минулого року експорт в Україну з країн Євросоюзу відновився до довоєнного рівня, а за підсумками грудня перевищив показники 2022-го.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Екс-глава "Нафтогазу" Коболєв не вніс призначену судом заставу - САП
- У "ПриватБанку" з'явився свіжий курс долара: скільки тепер коштує валюта
- У Нацбанку пояснили, що відбувається з міжнародними резервами України під час війни