Космічний апарат дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російської окупаційної армії, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:
- 45 літаків;
- 27 гелікоптерів;
- 6 ОТРК «Іскандер»;
- 36 ЗРК «С300»;
- 12 ЗРК «Панцирь С1»;
- 11 радіолокаційний станцій;
- 10 понтонних переправ.
«Співробітники воєнної розвідки України вкотре висловлюють подяку всьому українському суспільству, яке долучилося до збору коштів на космічний апарат, кожному волонтеру, хто щоденно надає допомогу захисникам України та Благодійному Фонду Сергія Притули. Такі очі на орбіті дозволяють цілодобово та в будь-яку погоду виявляти і спалювати замасковану російську військову техніку, озброєння та особовий склад», — додали у відомстві.
Нагадаємо, фонд Сергія Притули зібрав 600 мільйонів гривень на безпілотники для українських захисників. Компанія Baykar вирішила їх подарувати. Тоді фонд переказав зібрані кошти для купівлі супутника ICEYE та оплатив річний доступ до даних усієї мережі супутників фінської компанії.
CEYE відома завдяки просунутій технології радарної супутникової зйомки. Завдяки SAR сканувати об'єкти можна в будь-який час доби та за будь-яких погодних умов. Такий супутник, що моніторитиме територією України двічі на добу, у розпорядження Міноборони буде назавжди. Окрім точності, захисники України виграють у часі: процес передачі даних від моменту зйомки до моменту отримання зображення скоротиться до кількох годин.
Після роз’яснень Притули про ICEYE у серпні минулого року росіян почали застерігати щодо впливу супутника.
У листопаді минулого року у ГУР розповіли, що «народний супутник» допоміг провести розвідку у 150 районах з ворожою технікою. З ним стало можливим вести космічну розвідку об'єктів у тимчасово окупованих регіонах України, на території Росії та її союзників.
Фото: ГУР Міноборони України/телеграм