Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за результатами позапланової безвиїзної перевірки «Енергоатома» оштрафувала НАЕК за наявність заборгованості за послуги з диспетчерського управління та за договором участі в балансуючому ринку перед НЕК «Укренерго»
Про це 14 березня повідомив директор департаменту ліцензійного контролю Ярослав Зеленюк, передає «Інтерфакс-Україна».
«За результатами цієї пропонуємо ухвалити постанову з накладенням штрафу 170 тис. грн і розпорядження із зобов'язанням до 1 червня 2023 року забезпечити виконання договору про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління», - сказав Зеленюк.
За його словами, заборгованість «Енергоатома» на 20 січня 2023 року перед «Укренерго» становила 2 156,2 млн грн - за послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління та ще 474,3 млн грн - за електроенергію, придбану на балансувальному ринку протягом січня-листопада 2022 року.
Своєю чергою, як заявила на засіданні директорка з фінансів та бюджетування «Енергоатома» Людмила Смілянець, проєкт відповідної постанови, ухвалений на засіданні комісії, не враховував загальні проблеми на ринку електроенергії, що виникли під час війни та потребують системного й термінового розв'язання.
«Ми підтверджуємо, що в нас є така заборгованість, однак ми сплатили протягом 2022 року 2 560 млн грн і вже з початку 2023 року - 650 млн грн. Тобто, компанія поступово знижує заборгованість і буде продовжувати це робити», - зазначила представниця «Енергоатома».
За її словами, одним із чинників, що негативно позначається на діяльності компанії, є зниження відпуску електроенергії у 2022 році на 21 млн МВт-год, або на 26%, і в першому кварталі 2023 року через окупацію Запорізької АЕС - ще на 5,8 млн МВт-год, або на 30%, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
Крім того, на роботі «Енергоатома» позначається негативно високе фінансове навантаження з виконання ПСО перед населенням, яке склало у 2022 р. 32 млрд грн.
«Це не розв’язання проблеми - зобов'язати розрахуватися з одним кредитором. У нас кредиторська заборгованість на сьогодні становить 35 млрд, зокрема перед ДП «Гарантований покупець» - 27 млрд грн, і ще 8 млрд грн - це за товари, роботи та послуги, поставлені раніше», - поінформувала Смілянець.
Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom