MY.UAНовини
Хто стоїть за корупційними схемами столиці: ЗМІ показали розквіт будівельної мафії
Хто стоїть за корупційними схемами столиці: ЗМІ показали розквіт будівельної мафії

Хто стоїть за корупційними схемами столиці: ЗМІ показали розквіт будівельної мафії

Про це пише портал Народна Правда. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

В Україні – весна та новий директор Національного антикорупційного бюро. Причому Семен Кривонос прийшов до НАБУ прямо з крісла голови Державної інспекції архітектури та містобудування. Структури, що дає "зелене світло" для будь-якого будівництва в Україні.

Маючи такий досвід, накопичивши знання, Кривонос безперечно розуміє, як працює система. Отже, ставши головою НАБУ, він просто зобов’язаний нарешті навести порядок на будівельному ринку. Було б навіть логічно, якби він розпочав свою діяльність на новій посаді саме зі знищення будівельної мафії. Ми, у свою чергу, готові допомогти розібратися в каламутних будівельних схемах, починаючи зі столиці.

Глава 1. Схематозники у кабінетах

Як не дивно, але корупційні зв’язки в кабінетах київської влади найпростіше та найнаочніше зобразити саме у вигляді графічної схеми. Що ми зробили.

Центральне місце у схемі будівельної мафії Києва посідає Денис Комарницький . Саме він через своїх підручних та ставлеників курирує усі профільні департаменти КМДА, комісії Київради та комунальні підприємства.

Також важливою фігурою у схемі є права рука Кличка, який забезпечує Комарницькому комунікацію із мером столиці Віталієм Кличком та силовим блоком. Що дозволяє корупційній системі функціонувати без перешкод.

Для обліку забудовників та акумулювання чорного налу на будівництві в місті працює розгалужена система бек-офісів. У частини їх головною функцією є безпосередньо прийом грошей за проходження всіх кіл дозвільного пекла. Інші орієнтовані на спілкування із замовниками та первинну обробку документів. У самих цих бек-офісах є низка цікавих особистостей, а займається їхньою роботою Олена Марченко. Вона – депутат Київради від “Батьківщини”, член Земельної комісії, а головне – права рука самого Комарницького.

Усі зацікавлені люди у Києві знають, що такі бек-офіси існують. А отже, і для НАБУ дізнатися їхні адреси та імена їхніх співробітників – не проблема. До того ж, якщо у правоохоронців виникне бажання розібратися в темі, то завжди можна поспілкуватися з Марченко – вона просто джерело корисної інформації, і за схемою видно, чому. Адже саме через Олену Марченко Денис Комарницький здійснює негласне керівництво департаментами та комісіями, залученими до будівельної схеми.

І першою ланкою у цій схемі є Департамент містобудування та архітектури КМДА. Тому що саме він видає містобудівні умови та обмеження (ГУО), без яких не може розпочатися жодне будівництво у столиці. Вся комунікація з Архітектурою ведеться безпосередньо Марченко. Саме вона заходить сюди нарізати завдання директору департаменту, головному архітектору Києва Олександру Свистунову та начальниці управління регулювання забудови міста Валентині Святині, яка безпосередньо видає ГУО. Департамент та його робота повністю на контролі у Марченка.

Також вона курирує і Департамент земельних ресурсів КМДА – у щільній співпраці із заступником мера Петром Оленічем . Який координує роботу цього департаменту як профільний заступник Кличка.

До речі, буквально днями Оленич дав велике інтерв’ю, де цинічно розповів, що він – борець за землю киян та головний благодійник із земельних питань. Хоча насправді жодне рішення щодо землі не проходить повз нього і весь земельний дерибан столиці – на його совісті. Ще один “перл” з інтерв’ю – з Комарницьким він нібито познайомився рік тому. А як численні корпоративи, де вони тусувалися разом, про що знає весь столичний ринок? Як же його відвідування бек-офісів Комарницького, зокрема в IQ Business Center?

Але повернемось до Земельного департаменту. Його функція – готувати всі документи для розгляду профільною Комісією Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин . Яка серед іншого займається землевідведеннями, що є важливим етапом для будь-якого будівництва.

Очолює Земельну комісію Михайло Терентьєв. Він же організовує усі “шкурняки” дерибаном землі киян. Загалом курирує цей процес також Комарницький через Марченка, проте тут є інтереси ще двох груп впливу. Перша представляє інтереси забудовника Андрія Вавриша через народного депутата від “Слуги народу” Вадима Струневича, який неформально займається міською організацією СН. Друга представляє інтереси “Європейської солідарності” в особі Ігоря Кононенка, Олексія Засенка та Сергія Березенка через депутата Київради від ЄС Володимира Прокопіва.

Рішення про початок будівництва приймає Департамент державного архітектурно-будівельного контролю КМДА , він також контролює його перебіг та дотримання законодавства у процесі.

Раніше ця годівниця була одноосібною вотчиною відомих братів Горових, проте ті часи давно минули, і наскільки вони тепер залучені до схеми – питання відкрите. Але що достеменно відомо, що зараз Департамент курирує той самий Комарницький через ту саму Марченка і заступника мера В’ячеслава Непопа , також загалом підконтрольного Денису Сергійовичу. Згадайте хоча б той знаменитий аудіозапис їхнього “теплого спілкування”, де Комарницький на чому світ стоїть із матями та погрозами звітує цього чиновника. Комуніціюють Непоп та Марченко з департаментом через його директора Оксану Попович.

Окремо варто згадати Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА. Саме він відповідає за будівництво всіх великих комунальних об’єктів, де крадуться найбільші суми. Функцію куратора від Комарницького тут виконує Непоп, і не дарма. Нехай цей корупціонер із стажем уже не молодий, але хватки не втратив. Він чудово знає всі схеми та працює на свого господаря максимально ефективно. Забезпечуючи повний контроль над такими “жирними” КП, як “Спецжитлофонд”, “Житлоінвестбуд-УКБ”, а також Дирекцією капітального будівництва та реконструкції “Київбудреконструкція”.

Глава 2. Мафіозі будівельного ринку

Ми не даремно згадали “мафію”, тому що всі учасники будівельного ринку столиці є по суті великою, хай і різношерстою, сім’єю. І будівництво у місті – сімейний бізнес, де кожен іншому друг-брат-сват.

Пройдемося для початку найгучнішими іменами, які на слуху у всіх киян і працювати за якими НАБУ та іншим правоохоронним органам буде найпростіше через велику кількість інформації щодо них.

Дмитро Ісаєнко – головний будівельний ньюзмейкер країни останніх днів. Завдяки резонансу у ЗМІ віддаємо йому почесне перше місце. А все тому, що він уже здобув підозри від НАБУ! Щоправда, поки що лише по одному епізоду… Але для народного депутата від ОПЗЖ це явно ще не вечір. Як і для його компанії Perfect Group, будівництва якої поки що працюють, але чи надовго?

Партнери Ісаєнко – Влада Молчанов, Ігор Кушнір та Вадим Столар. Але про всіх по порядку.

Не менш почесне друге місце по-джентльменськи віддаємо Владі Молчановій – залізній леді, яка свого часу виграла війну з Юрою Єнакіївським за ринок “Столичний”. Співвласниця Stolitsa Group, Novus будує багато і тому є активною учасницею схем. У багатьох об’єктах є партнером того ж Ісаєнка, Кушніра, Столара та Комарницького.

Також до конфлікту з Юлією Тимошенко курирувала київську “Батьківщину” – поки дві левиці не посварилися за розподіл потоків.

Ігор Кушнір – незбивний голова “Київміськбуду”. На даний момент – один із найбільших гравців ринку, відповідно – найбільший поповнювач чорної каси для будівельної мафії. “Улюбленець” інвесторів “Укрбуду”, яким він добудовує житлоплощі після краху останнього.

Давній партнер та друг Столара. Також є інформація, що його зараз “стрижуть” Комарницький і кум мера. Не чужий і політик – є “співвласником” міської “Батьківщини” через Володимира Слончака та Юрія Зубка.

Вадим Столар – колишній смотрящий за Київом, як і Ісаєнко – нардеп від ОПЗЖ, щоправда, поки що без підозри, але обшуки в нього вже були. Його асоціюють із компаніями ENSO та bUd development, у зв’язку з чим у них виникають проблеми з правоохоронцями.

До 2019 року справи у місті у нього йшли дуже добре, чого не скажеш про сьогоднішню ситуацію. Все тому, що Столар має особисту ворожнечу з Кличком і Комарницьким. Як міняються часи – адже за кілька років до того мер Києва публічно вітав його з днем народження…

За нашою інформацією, партнерами Столара є Кушнір, Молчанова, Ісаєнко, а кумом та другом – Степан Черновецький.

Денис Комарницький та найближчий соратник мера – Бонні та Клайд сучасної будівельної мафії столиці. Комарницький – її безпосередній куратор. Людина, без якої у Києві не видаються дозвільні документи. В обмін на це він залазить у всі забудови, паралельно поповнюючи чорну касу. І з 2019 року має частку у всіх будівлях міста. Кум мера у свою чергу забезпечує комунікацію з мером та силовиками.

Пов’язані з усіма, а всі пов’язані з ними. Також на рахунку Комарницького символ київської корупції – Подільський міст, генпідрядником на будівництві якого виступає його компанія “Еко Буд Трейд”.

Володимир Зубик – один із найзапекліших беззаконників і друг Комарницького. Завдяки цій дружбі йому вдалося протягнути через усі інстанції безліч вкрай сумнівних об’єктів із порушенням усіх законодавчих норм. Будівництво “Інтергал-Буда” Зубика викликають чи не найбільші протести серед активістів, саме тому, що кладуть на законодавство особливо зухвало.

Сприяє цьому, звичайно, саме близьке знайомство та партнерство Зубика із Комарницьким.

Андрій Вавриш – сам собі режисер у будівельній сфері. Оскільки, будучи заступником начальника Департаменту містобудування та архітектури КМДА, видавав містобудівні умови та обмеження своєї компанії Riverside Development, пізніше перейменованої в SAGA Development.

Вавриш є партнером Ісаєнка. А також, як подейкують, має певний “дах” під куполом Верховної Ради в особі низки депутатів і є куратором міського осередку “Слуга народу”.

Ігор Ніконов – ікона кумівства київського будівельного ринку. Він одночасно і колишній заступник Кличка та його друг, та його кум. Його KAN Development – великий гравець на ринку. Не любить скандалів, але любить забудовувати заповідні зони.

Партнер Черновецького, разом із яким вони забудовують ландшафтний заказник у Голосіївському районі. І також кум Столара.

Брати Андрій та Олександр Насіковські – Лелек і Болек будмафії Києва. Законність об’єктів їхньої девелоперської групи компаній DIM також під питанням. Але головні проблеми у братів не через це, а тому, що вони потрапили в немилість до Кличка та Комарницького.

А все через те, що один із братів, за нашою інформацією, теж кум Столара, який побив з мером горщики.

Василь Хмельницький, Валерій Кодецький та Андрій Іванов – спеціалізуються на “деіндустріалізації”, скуповують держпідприємства з великими ділянками землі, банкрутують та розвалюють, а на їхньому місці зводять ТРЦ та ЖК. Так з’явилися “Новопечерські липки”, великі будови у Святошинському районі. А вишнею на торті стало відведення у держави заводу “Більшовик” у 2021 році. Його також планують активно забудувати. Партнером у цьому проекті є Степан Черновецький.

Ігор Кононенко, Олексій Засенко та Сергій Березенко – стара корупційна гвардія Петра Порошенка. Свого часу Кононенко був його “сірим кардиналом”, а Березенко керував Держуправлінням.

Наразі вони, як і завжди, виїжджають за рахунок адмінресурсу своєї улюбленої партії “Європейська солідарність”. Проштовхують потрібні їм рішення та влазять у частки різних будівництв через вірного васала Володимира Прокопива, ту саму Земельну комісію та депутатів Київради від ЄС. За цю комунікацію відповідає Засенко.

Ростислав Мельник (компанія “Ріел”) – львівський забудовник, який активно розширює свою імперію на Київ. Вже з успіхом будує у столиці, а все тому, що він – дуже добрий друг Комарницького. І хоча всі його будови йдуть порушуючи закон і за повним свавіллям, своїх цілей завдяки цій дружбі він досягає.

Десант нардепів. Виділяємо їх в окремий блок, оскільки обидва поєднують роботу у Верховній Раді з будівельним бізнесом, що, м’яко кажучи, саме по собі вже не цілком законно.

Андрій Стріхарський був відомим пройдисвітом ще до депутатства. Наразі ж народний депутат від “Слуги народу” намагається поєднати мандат та будівельний бізнес. Ніяк не може визначитися, чи він депутат чи великий будівельник, через що страждає і він, і його об’єкти. З цієї причини зараз активним учасником ринку не є, але є низка підконтрольних йому об’єктів, на які НАБУ варто звернути увагу.

Андрій Пузійчук – теж народний депутат, але вже від “Батьківщини”. У його портфелі є низка проблемних будівництв, зараз він має труднощі з фінансуванням. Подейкують, що у зв’язку з цим кидає інвесторів, які вже вклалися в будівництво.

Є й ще низка дрібніших забудовників, якими теж потрібно буде зайнятися та перевірити наявність корупційного сліду при отриманні дозвільних документів. Це – Степан Черновецький, Дмитро Андрієвський (ZIM Capital Group), Петро Шилюк, Сергій Кучер, Микола Негрич, Артур Мхітарян, Сергій Пилипенко (група Ковальська).

І насамкінець правоохоронним органам підказуємо: для того, щоб розкрутити цей зміїний клубок столичної мафії, спершу варто запросити до себе у відомство – не на чай, а на допит! – деяких депутатів Київради, а також співробітників жирних департаментів. Причому не лише нинішніх, а й колишніх, наприклад, Юрія Тація, Вадима Шейка та Костянтина Федотова. Вони багато цікавого розкажуть…

Замість епілогу. Так чому ж, хоча всі знають, що відбувається на будівельному ринку Києва, але чоому досі немає жодного успішного кейсу у правоохоронців? Дуже сподіваємося, що їм вдасться нарешті перемогти будівельну мафію і покарати винних за законом!

Теги за темою
Віталій Кличко
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росія продовжить дестабілізувати Молдову напередодні парламентських виборів - експертка
УкраинФорм
2024-11-05T07:48:41Z
Суд дозволив Маску роздавати гроші виборцям
iPress
2024-11-05T07:46:50Z
Опозиція Словаччини розкритикувала загрозливе партнерство Фіцо з Китаєм
Европейская правда
2024-11-05T07:46:44Z
У Польщі розкритикували Зеленського через нібито втягування у війну
24tv
2024-11-05T07:46:42Z
В Раді озвучили максимум дрів, який люди зможуть зберігати без остраху відповідальності
ZN UA
2024-11-05T07:46:41Z
Уряд Іспанії звинуватив ультраправі групи у насильстві в постраждалій від повені Валенсії
Европейская правда
2024-11-05T07:46:28Z
КНДР знову запустила балістику в бік Японії
iPress
2024-11-05T07:46:13Z
Знову двійка за довкілля: як ЄС оцінив Україну за "екологічною" главою та що з цим робити
Европейская правда
2024-11-05T07:46:02Z
Написав гімн для «вагнерівців»: у Вінниці судитимуть музиканта-пропагандиста
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T07:45:28Z
Дров у дворах людей не шукатимуть: чому українці можуть не перейматися новим законопроєктом
24tv
2024-11-05T07:51:48Z
Австралія передасть Україні 14 високоманеврових морських катерів
Фокус
2024-11-05T07:51:00Z
Розкриті технічні характеристики секретного американського дрона V-BAT, що знаходиться на озброєнні ЗСУ
InternetUA
2024-11-05T07:39:15Z
Для атаки на Україну росіяни застосували дві ракети та майже 80 дронів - як з тим впоралася ППО
ZN UA
2024-11-05T07:33:45Z
Яке завтра, 6 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-11-05T07:09:14Z
Французькі сім'ї подають до суду на TikTok
InternetUA
2024-11-05T07:01:54Z
Таропрогноз на 4-10 листопада 2024 року: що карти нам віщують
TSN
2024-11-05T07:00:54Z
Нащадок відомого на Херсонщині козацького роду. Згадаймо Івана Єгорова
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T07:00:23Z
На Київщині працювали сили ППО
TSN
2024-11-05T07:00:14Z
Зростальний Місяць від 2 до 14 листопада 2024 року: що варто зробити
TSN
2024-11-05T07:00:38Z
Стоячі робочі місця не менш шкідливі, ніж сидячі, — дослідження
ITC
2024-11-05T06:22:07Z
Як розпізнати панічну атаку
24tv
2024-11-05T06:06:19Z
Паста Амосова: переможниця "Мастер Шеф" дала рецепт смачної та корисної суміші
Политека
2024-11-05T04:00:49Z
Лікарі у Британії почали використовувати «калькулятор смерті» для пацієнтів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-04T23:00:22Z
Ці продукти покращують сон: що треба додати до свого раціону
24tv
2024-11-04T22:12:35Z
Які засоби допомагають, а які безкорисні проти нежитю
24tv
2024-11-04T20:06:26Z
Ендокринолог назвала єдиний продукт, який взагалі не потрібен здоровій людині
ГЛАВКОМ NET
2024-11-04T19:30:53Z
Як прискорити ріст волосся для кожного типу: важливі поради на осінь
24tv
2024-11-04T19:09:31Z
Дизайнери "моляться", аби ці 5 тенденцій в інтер'єрі пішли геть з трендів 2025 року
24tv
2024-11-05T07:30:04Z
Чоловік знайшов альбом 100-річної давнини й був вражений, почувши його реальну ціну
Фокус
2024-11-05T07:00:52Z
У столиці оцифрували 200 кіноплівок, створених в перші роки після здобуття Незалежності
Khreschatyk
2024-11-05T06:03:10Z
Був у стосунках із MamaRika та здобув перемогу на "Фабриці зірок": де зараз Стас Шурінс
24tv
2024-11-05T05:06:43Z
Фанати GTA 6 припускають, що новий трейлер гри вийде 22 листопада
InternetUA
2024-11-05T03:04:58Z
47-річній зірці "Затоки Доусона" діагностували онкологію
GlavRed
2024-11-05T00:27:07Z
"Дайте мені поле": відомий український репер вступив до Нацгвардії
GlavRed
2024-11-04T22:27:40Z
Після кількох місяців знайомства: популярна українська співачка виходить заміж
GlavRed
2024-11-04T21:27:20Z
Чарівна Дар'я Білодід похизувалася стрункими ніжками: яскраві фото чемпіонки
24tv
2024-11-04T21:06:03Z
П’ять років та шість місяців проведе за ґратами зловмисник, який обікрав сусіда по хостелу
Украина Криминальная
2024-11-05T07:39:14Z
Внаслідок падіння уламків, на Київщині пошкоджені вікна приватного будинку - КОВА
Khreschatyk
2024-11-05T07:36:35Z
Тривога на Київщині тривала майже 10 годин: в ОВА розповіли про наслідки атаки
24tv
2024-11-05T07:36:15Z
Жінка хотіла скасувати іпотеку, але Ощадбанк не дозволив: справа дійшла до суду
Политека
2024-11-05T07:30:51Z
На Харківщині з Куп’янського і Борівського напрямків евакуювали ще 127 людей
УкраинФорм
2024-11-05T07:18:00Z
Мешканцям Нью-Йорка бракує життєво важливого ресурсу: влада міста б'є на сполох
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T07:12:25Z
Судовий розгляд у закритому режимі. Апеляційний суд підтвердив вирок поліцейським за зґвалтування у відділку
Украина Криминальная
2024-11-05T06:27:27Z
СБУ викрила 10 осіб, які через Viber намагалися зірвати мобілізацію в Україні
InternetUA
2024-11-05T06:25:07Z
Пошкоджені будинки та поранена людина: як на Херсонщині минула доба
ZN UA
2024-11-05T06:25:02Z
Скандал у ЄС: величезні аграрні інвестиції отримали мільярдери, – The Guardian
24tv
2024-11-05T07:36:25Z
До 7 років в’язниці або величезний штраф: в Україні підготували закон про дрова — що відомо
TSN
2024-11-05T07:36:07Z
Курс валют на 5 листопада: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2024-11-05T07:33:57Z
Укрзалізниця ввела обмеження на відправлення вантажів до Румунії
AgroPortal
2024-11-05T07:30:53Z
Держбюджет на 2025 рік: пільги для ФОПів по ЄСВ відміняються
ZN UA
2024-11-05T07:21:22Z
Стало відомо, чим зумовлене цьогорічне зростання обсягів експорту пшениці
AgroNews
2024-11-05T07:12:55Z
Гроші є, а обіцяного немає: українці напали на "Нафтогаз" - сума, як і раніше, висока
Знай
2024-11-05T07:06:55Z
Логістика українського цукру до порту вчетверо дорожча за європейську
AgroPortal
2024-11-05T07:00:04Z
Ціни посилять тиск на гаманці: продукти почнуть дорожчати ще активніше
Знай
2024-11-05T06:36:10Z
Погода у листопаді: де буде тепло, а де сніжитиме
TSN
2024-11-05T07:51:07Z
росіяни наступають у п'яти районах, у ЗСУ є успіх на Харківщині – ISW
iPress
2024-11-05T07:46:25Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 5 листопада
Мій Харків
2024-11-05T07:46:05Z
Цілять на одну з головних трас: військових розкрив, куди намагаються рухатись росіяни
24tv
2024-11-05T07:45:30Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 05.11.24
Украина Криминальная
2024-11-05T07:42:30Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 08.00 05.11.2024
Украина Криминальная
2024-11-05T07:42:17Z
Як працює схематоз в МСЕК за хабар від 6 до 12 тисяч доларів: «Все роблю я, а ви просто отримуєте задоволення»
Украина Криминальная
2024-11-05T07:36:55Z
Унаслідок ворожого удару КАБами по Харкову постраждали двоє людей
УкраинФорм
2024-11-05T07:33:44Z
Росіяни за добу здійснили 19 обстрілів прикордоння Чернігівщини, Сумщини та Харківщини
УкраинФорм
2024-11-05T07:27:48Z
Як почистити диван без хімчистки: простий лайфхак
24tv
2024-11-05T07:45:53Z
Можна дістатися лише на каяках: найстрашніший острів Британії приваблює "чорних" туристів
Фокус
2024-11-05T07:27:49Z
Будете вражені: 3 знаки зодіаку, яких цього тижня здивує кохана людина
24tv
2024-11-05T07:06:19Z
Ця закуска завжди бажана: рецепт з крабовими паличками, яким вас благатимуть поділитись
24tv
2024-11-05T06:57:58Z
Зростальний Місяць від 2 до 14 листопада 2024 року: забобони та прикмети
TSN
2024-11-05T06:36:07Z
Рецепт панкейків із гарбузом для ідеального осіннього сніданку: готуються дуже просто
Политека
2024-11-05T06:33:10Z
Трішки сиру та борошна – і рогалики готові: хрумка випічка без зусиль
24tv
2024-11-05T05:51:57Z
Найароматнішний осінній рецепт: рис з грибами та сиром скрасить ваші дощові дні
Знай
2024-11-05T05:51:23Z
15 золотих правил етикету для правильного застілля вдома
24tv
2024-11-05T04:45:48Z
Бароні визнано найкращим тренером жовтня в Серії А
Football.ua
2024-11-05T07:48:19Z
Це тільки його мрії, – Усик гідно відреагував на заяву Ф'юрі про нокаут у реванші
24tv
2024-11-05T07:27:43Z
Неймар травмувався вже у другому матчі після повернення: відео прокляття для зірки футболу
24tv
2024-11-05T06:51:10Z
Полісся вимагає роз'яснення епізоду в кінці матчу проти Олександрії: УАФ опублікувала перемовини суддів
Football.ua
2024-11-05T06:15:13Z
Зоря — ЛНЗ 1:2 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-05T05:21:52Z
Допомагав одній команді: Бартулович розніс арбітра матчу Зоря – ЛНЗ
1News
2024-11-05T05:18:44Z
Сельта мінімально обіграла Хетафе
Football.ua
2024-11-04T22:30:13Z
Неймовірний камбек Фулгема у компенсований час проти Брентфорда
Football.ua
2024-11-04T22:12:27Z
Два вилучення допомогли Лаціо обіграти Кальярі
Football.ua
2024-11-04T21:57:10Z
Українці скаржаться на неправильну роботу годинників та карт у смартфонах
TSN
2024-11-05T07:51:21Z
X дозволяє людям, яких юзери заблокували, бачити їхні публікації
InternetUA
2024-11-05T07:46:35Z
Найжорстокіше жертвопринесення: предки інків по-звірячому вбили десятки дітей заради врожаю
Фокус
2024-11-05T07:42:48Z
Метро на сонці: як Лондон планує перейти на чисту енергію
24tv
2024-11-05T07:30:58Z
Власники Kindle Colorsoft скаржаться на жовту смугу на екрані рідера
InternetUA
2024-11-05T07:30:41Z
Що найсильніше розряджає батарею телефону: як продовжити роботу смартфона
InternetUA
2024-11-05T07:24:24Z
Від ядерних до квантових обчислень, так Big Tech збирається живити спрагу енергії ШІ
InternetUA
2024-11-05T07:16:17Z
Вчені дають відповідь, чи може геоінженерія врятувати «льодовик Судного дня»
Portaltele
2024-11-05T07:12:35Z
Samsung знову здивувала: які смартфони компанія ще випустить цього року
InternetUA
2024-11-05T07:09:14Z
Suzuki презентувала бюджетний електрокар із запасом ходу 500 км
AutoCentre
2024-11-05T07:16:48Z
Вартість володіння електромобілем, чи справді це дешевше?
AutoGeek
2024-11-05T07:00:53Z
В тренді – кросовери: названо найпопулярніші авто в Україні
ЗаРулем
2024-11-05T05:09:29Z
Можуть навіть вибухнути: водіїв закликали забрати ці 5 речей з автомобіля з настанням холодів
24tv
2024-11-04T20:09:57Z
Як пройшов найстаріший у світі автопробіг – з Лондона до Брайтона
AutoCentre
2024-11-04T19:15:37Z
Modena Automobili представила рестомод на основі Maserati Shamal
AutoCentre
2024-11-04T18:07:27Z
Рятувальники отримали 18 пожежних автоцистерн на шасі Daewoo Maximus
AutoCentre
2024-11-04T17:13:34Z
Geely показали недорогий електрифікований кросовер із запасом ходу 1400 км
Фокус
2024-11-04T17:06:48Z
Стильний дизайн і запас ходу 500 км: презентовано перший електрокросовер Suzuki
Фокус
2024-11-04T16:15:27Z