/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F2990bcd51fd814afee3f23a99c1092b6.jpg)
Виїзд артистів за кордон: Мінкульт назвав умову
Міністерство культури та інформаційної політики офіційно підтвердило посилення правил виїзду за кордон для чоловіків-артистів. Про це йдеться в заяві відомства.
«МКІП може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури та інформації і мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну», – зазначили в Мінкульті.
Як ідеться у заяві, відомство може сприяти у виїзді за кордон лише тим митцям, які мають на руках військово-облікові документи.
«Для запобігання випадкам зі зловживанням, таких, наприклад, як з Андрієм Щегелем і режисером Тарасом Голубковим, Мінкультури разом з правоохоронними органами було змушене ініціювати посилення вимог для виїзду за кордон чоловіків призовного віку», – зауважили в міністерстві.
Підкреслюється, що такі документи мають бути в кожного чоловіка призовного віку, а їх відсутність є порушенням законодавства.