MY.UAНовини
Ми отримали «світлофор», геть неробочий. Журналісти — про «червону» та «жовту» зони для роботи медіа на війні
Ми отримали «світлофор», геть неробочий. Журналісти — про «червону» та «жовту» зони для роботи медіа на війні

Ми отримали «світлофор», геть неробочий. Журналісти — про «червону» та «жовту» зони для роботи медіа на війні

Про нестачу пресофіцерів на всіх, регіональні медіа, до яких неможливо приставити супровід, а також про різницю між іноземними та українськими журналістами.

27 лютого Міноборони опублікувало змінидо наказу Головнокомандувача ЗСУ №73 «Про організацію взаємодії між Збройними силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану». Зокрема, змінюються правила акредитації журналістів мпід час воєнного стану та впроваджуються спеціальні зони для перебування представників медіа. 

20 березня командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса», а днем раніше — командування оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» визначили  на своїх територіях «червону», «жовту» та «зелену» зони для робити журналістів акредитованих ЗМІ. У «червоній» зоні, куди станом на 19 березня потрапив, наприклад, Бахмут, робота акредитованих представників ЗМІ заборонена. У «жовтій» зоні, де станом на 20 березня є, приміром, Часів Яр, частина Херсона й Миколаїв, працювати можна лише в супроводі пресофіцера. Понад те, перелік планують оновлювати щотижня.

Медіарух виступив із заявою, що зонування в тому вигляді, як його запроваджено оперативно-стратегічними угрупованнями військ, «фактично унеможливлює роботу журналістів не тільки вздовж всієї лінії фронту, а і в мирних населених пунктах».

«Детектор медіа» розпитав про ставлення до нововведень воєнного кореспондента «ТСН» Олександра Моторного, фрилансера Стаса Козлюка, воєнну кореспондентку телеканалу Freeдом Анастасію Волкову, воєнного кореспондента телеканалу «Інтер» Романа Смещука.

Олександр Моторний, воєнний кореспондент «ТСН»:

— Зараз поблизу зони бойових дій працює багато медіа, хтось постійно, хтось на ротаційній основі. Понад 13 тисяч виданих акредитацій: навіть якщо там лише десята частина журналістів — це все одно кілька сотень груп, що працюють одночасно! Навіть фізично дати раду їм проблематично.

Як робоча схема,  зонування — цілком прийнятна історія. Ми, журналісти, пропонували військовому керівництву кілька схем, хоча зрозуміло, що створити ідеальну неможливо. Наприклад, ми пропонували градацію карток акредитації, коли є певна кількість знімальних груп, які мають досвід роботи на лінії бойового зіткнення та довіру військових. Той перелік мали би сформувати, насамперед враховуючи думку військових. Ці знімальні групи можуть навіть за найбільш екстремальних обставин бути на передовій. Суттєвий момент: у супроводі пресофіцера та за прямим погодженням із командиром військового підрозділу, що відповідає за ділянку. Пропозиція була донесена до Верховного Головнокомандувача Володимира Зеленського та заступниці міністра оборони Ганни Маляр. Була надія, що такий алгоритм (або інший прийнятний) запрацює. Натомість ми отримали «світлофор», геть неробочий.

Олександр Моторний

  • Читайте також: В Україні змінюють правила отримання журналістами акредитації під час воєнного стану

Здоровий глузд, суспільна користь і безпека військових підказують, що у «червоній» зоні могли би працювати ці досвідчені групи журналістів, звісно, разом із пресофіцерами. Натомість «червона» зона (фактичний контур переднього краю та понад пів десятка кілометрів у оперативний тил) — цілковито закриті! Як це буде працювати у тому вигляді, який оприлюднили, — мені складно сказати, але інтуїція підказує, що це взагалі не буде працювати.

Натомість «червону» зону вони закрили повністю — від Дворічної до Нью-Йорка, від 0 до 5–7 км у ближній тил. Раніше, щоб показати реальний стан справ і ситуацію вздовж лінії бойового зіткнення, можна було потрапити хоча б за 1-2 км до «нуля», звісно, виходячи з оперативної ситуації. Тепер це взагалі заборонено. Усе, що я останнім часом зняв, наприклад, у Бахмуті, я зняв лише завдяки своїм дружнім стосункам із військовими командирами та завдяки неймовірним старанням кількох пресофіцерів бригад, які завжди працюють на виснаження.

«Жовта» зона — приблизно на 20–25 км у тил. Тут дозволено працювати — але лише у супроводі пресофіцера. Хоча тут боїв немає, але йдуть постійні артобстріли. Наприклад, це Часів Яр.

Чому було зроблено таке зонування? Офіційна версія — щоб нічого «зайвого» не потрапило в інфопростір. Але до цього ми працювали багато років, не маючи нарікань від військових. Тож моє припущення, що вся ця тяганина насправді зроблена з однією метою — витіснити цивільних журналістів із району бойових дій. Навіщо та в чому тут користь — питання не до мене. Хай дає відповідь керівниця стратегічних комунікацій Міноборони.

  • Читайте також: Медіарух: «Зонування» фактично унеможливлює роботу медіа вздовж лінії фронту і в мирних населених пунктах

Напередодні я листувався з керівником пресслужби ОСУВ «Хортиця» Іллею Євлашем. Спробував пояснити, що ця схема неробоча, що варто було би пояснити це командуванню. На що отримав відповідь: «Ми — лише виконавці». Дуже сумно, що молодим й амбіційним офіцерам, які впродовж останнього року обіймають посади та мали би сприяти медіа якісніше висвітлювати перебіг війни, не вистачає тієї ж амбіційності, аби донести до керівництва абсурдність запровадженого механізму.

Мій прогноз: якщо найближчими днями в інфопросторі з'явиться порожнеча через те, що медіа не пускатимуть до зони бойових дій, — вибухне черговий скандал. На жаль, не вперше впродовж останнього року. Але зиску від усього цього точно не буде.

Стас Козлюк, фрилансер:

— Я так і не побачив у повідомленні оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» того, що нам обіцяли, коли оновлювали правила акредитації та роботи ЗМІ на фронтових і прифронтових територіях. Зокрема, принципів, за якими відбувається поділ на зони. Тобто з переліку населених пунктів я приблизно можу уявити, за якими критеріями ці «червоні» та «жовті» зони будуть прописувати. Але ж в управлінні зв'язків із громадськістю ЗСУ нам обіцяли, що будуть якісь пояснення й уточнення, за якими критеріями хоча би приблизно ці зони будуть визначати. Ось цього я не бачу.

У цьому повідомленні йдеться про Донецьку область, але крім неї лінія фронту пролягає і в інших регіонах. Дивлячись на поділ по зонах у Донецькій області, я розумію, що місто Херсон може опинитися в «червоній» або «жовтій» зоні. (Наш співрозмовник не помилився: ввечері 20 березня оперативне командування «Південь» оприлюднило перелік населених пунктів, згідно з яким частина Херсона й Миколаїв опинилися у «жовтій» зоні. — «ДМ»). Але ж до Херсона щодня їздять десятки журналістів! Яким чином будуть організовувати ці поїздки — для мене секрет.

Стас Козлюк

Не можна ж завантажити всіх журналістів в «Урал», як це іноді відбувається на Донбасі, коли журналісти їдуть на лінію фронту, і повезти в одне місце. Бо, по-перше, журналістів багато. По-друге, кожен їде за своєю темою, і це може перетворитися на хаос. Якщо буде один пресофіцер — а скоріш за все, він буде один, оскільки пресофіцерів не вистачає — як він буде розв’язувати проблеми всіх журналістів? Адже у всіх медіа різні завдання та формати роботи: у телегрупи — одне, у текстовиків — інше, у радійників — третє. А є ще інформагентства… І всім цим групам ЗМІ потрібно бути, скажімо, в різних точках Херсона в один час. Як це розв’язувати? Це нелогічно, незручно і неправильно. 

Намагання перекроїти правила та підходи до організації роботи журналістів під час воєнного стану нагадують мені 2015 рік. Тоді було багато медійників, які працювали на війні, і тільки згодом їхню роботу почали впорядковувати, запроваджувати акредитацію, маршрутні листи…

Єдиний позитив, який я вбачаю в усьому цьому, — це те, що завдяки зонуванню можна отримати назви населених пунктів. Колись ми писали маршрутні листи, в яких мали вказати назви населених пунктів, у які та через які ми планували їхати — і це викликало великі труднощі. Дізнатися про ці населені пункти було неможливо. Ми були змушені зв’язуватися з військовими та набридати їм питаннями, в які населені пункти треба їхати. Тепер відповідь готова.

Я боюся повторення осені минулого року, коли потрапити на щойно деокуповану частину Херсонщини без супроводу пресофіцера було неможливо через ризики. Які? Ніхто не знав. Зрозуміло, що за 20–30 км від лінії фронту може прилетіти артилерійський снаряд. Так ракети падають по всій Україні! І що — тепер по всій Україні їздити у супроводі пресофіцера?

Або ж, як нам сказали на одній зустрічі, там заміновані території, можна підірватися на міні. Але ж усі журналісти, які працюють у зоні бойових дій, — адекватні люди та розуміють, що на деокупованих територіях можна ходити лише твердою дорогою, асфальтом. А по-друге, за таким принципом у «жовту» зону можна перевести всю територію, де відбувалися бої, — Київську область, Чернігівщину, Сумщину, Харківщину. Так приставляймо до кожного журналіста пресофіцера! Це нелогічно і неправильно.

  • Читайте також: Представники Медіаруху: до оновленого наказу Головнокомандувача № 73 щодо правил акредитації журналістів залишається багато питань

Анастасія Волкова, воєнна кореспондентка телеканалу Freeдом:

— Правило оформлювати запит щодня до 16-ї години дуже ускладнить роботу. Приміром, сьогодні був «приліт» по Костянтинівці. Як я могла спланувати свій виїзд туди вчора до 16-ї години? 

Це викличе хаос: журналісти змушені будуть вистоювати чергу, й це буде обмежувати їх у роботі. Вони не зможуть потрапляти на деякі об’єкти, в деякі населені пункти. Раніше я могла поїхати туди, скажімо, з поліцейськими або волонтерами, як робила на своїй рідній Луганщині. Зараз я можу це зробити лише з військовими. А якщо йтиметься про «червону» зону, то потрапити туди журналістам буде неможливо. Мені незрозуміло, чому командування угруповань вирішує за журналістів, чи можуть вони їхати, скажімо, в Авдіївку. Не думаю, що ситуація там кардинально відрізняється від тієї, у якій перебувають усі жителі України під час масованих ракетних атак. Вони такі ж небезпечні для життя, як і те, що відбувається поблизу лінії зіткнення. 

Я вважаю, що всі ці кроки спрямовані на те, щоб обмежити журналістську діяльність, бо, наскільки мені відомо, зараз до зони бойових дій приїжджає дуже багато журналістів. Левова частина — це іноземці. І ось їхня робота створює проблеми для пресофіцерів частин у тих населених пунктах, які наразі потрапили до «червоної» та «жовтої» зони. Мені відомо про нещодавній випадок з іноземним журналістом, який знімав «прив’язки» наших хлопців на позиціях. І потім по цих позиціях були «прильоти». А той журналіст не погодив матеріал і видав його майже відразу після зйомки.

Анастасія Волкова

Українські журналісти звикли працювати в наших реаліях, вони намагаються не плювати в колодязь, із якого потім п’ють. А в іноземців такого правила немає. Вони приїздять один раз, беруть екшен, видають його і їдуть далі. На ці позиції вони більше ніколи не потраплять, і їм байдуже, що відбувається далі. А українські журналісти потім стикаються зі ставленням до них пресофіцерів як до зла, яке «палить» їхні позиції.

Так, рішення командування обмежити доступ журналістів до певних зон убезпечує їх і робить комфортнішою роботу військових. Але для нашої, журналістської роботи хотілося б більш продуманого та дієвого механізму, який враховував би й наші професійні інтереси. Можна було розділити нас на іноземні й українські медіа. Зараз, куди я не приїжджаю, дві з трьох знімальних груп — іноземні. Тобто зараз беруть більше іноземних журналістів, ніж українських. Як на мене, це співвідношення потрібно змінювати на користь українських медіа, бо війна йде в Україні. Тим більше, що в українських журналістів більше досвіду і знань про те, як поводитися в бойових умовах.

  • Читайте також: Медійники про зміни правил отримання акредитації від ЗСУ: Уявіть, що тисячі журналістів кинуться поновлювати прескарти, — система може просто колапсувати

Руслан Смещук, воєнний кореспондент телеканалу «Інтер»:

— Судячи з розподілу зон, на Донеччині майже цілком закривають першу лінію. І я не дуже розумію, як там працювати. У «жовтій» зоні залишили Часів Яр (дуже велика подяка військовим), а все інше, що навіть примикає до переднього краю, увійшло до «червоної» зони.

Руслан Смещук

Я думаю, що це зробить нашу роботу набагато важчою. Я знаю, що за останні пару днів до чотирьох військових підрозділів на Донеччині надійшло близько ста заявок від ста знімальних груп. Тобто на чотирьох пресофіцерів припадає неймовірна кількість представників ЗМІ, яких вони тепер мають супроводжувати у «жовтій» зоні. Зрозуміло, що всіх вони не зможуть допустити до роботи, їх фізично не вистачить на супроводження знімальних груп.

Колаж: Микола Шиманський/«Детектор медіа»

Теги за темою
опитування
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Прихований майнінг криптовалют: експерти розповіли, як захистити свої гаджети від шахраїв
Политека
2025-02-15T21:27:42Z
Виявлено новітній вірус, який краде дані з фото на смартфонах
InternetUA
2025-02-15T21:07:18Z
В Антарктиді знайдено справжню «кліматичну бомбу» для планети
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T21:00:36Z
Найепічніша битва на Землі: стародавні мегалодони рвали один одного на частини в доісторичному океані
Фокус
2025-02-15T20:51:03Z
Два мегаполіси занурюються під товщу води: рівень світового океану підніметься ще сильніше
Фокус
2025-02-15T19:42:54Z
WhatsApp виявив уразливість що дозволяє атакувати через групові чати
360ua.news
2025-02-15T19:21:03Z
Apple тестує інноваційний складаний iPhone з двома дисплеями
InternetUA
2025-02-15T19:03:11Z
Samsung порадувала власників бюджетних смартфонів Galaxy
InternetUA
2025-02-15T18:16:00Z
Україна створила дрон, що може занурюватися під воду: Forbes описали загрозу такої "іграшки"
24tv
2025-02-15T18:15:13Z
Ось що спричиняє зраду: наука називає конкретні фактори
24tv
2025-02-15T19:42:56Z
Без яєць та випічки: готуємо "хайповий" дубайський тірамісу
24tv
2025-02-15T19:24:20Z
Ракам – заслужені нагороди, Стрільцям – розчарування: гороскоп Таро на 16 лютого 2025 року
Telegraf
2025-02-15T18:48:23Z
Чи варто присідати перед дорогою: звідки з'явився цей забобон
24tv
2025-02-15T17:30:51Z
Дракону – перспективи, Бику – виклики: гороскоп на тиждень для всіх знаків китайського зодіаку
Telegraf
2025-02-15T17:12:26Z
Їх не можна ігнорувати: 4 ознаки того, що безлад "захопив" вашу кухню
24tv
2025-02-15T16:30:36Z
Це можете бути саме ви – 2 знаки зодіаку, які сьогодні матимуть пристрасну ніч
24tv
2025-02-15T15:09:49Z
Гороскоп на 16 лютого: везіння з грошима в Овнів, вдалі покупки у Раків
Telegraf
2025-02-15T15:00:16Z
Кава McDonald's стала причиною найзнаменитішої судової справи: пенсіонерка "віджала" $2,7 млн
Знай
2025-02-15T14:51:36Z
Рятувальники дістали тіла трьох дітей, які провалилися під кригу на Одещині
УкраинФорм
2025-02-15T21:12:52Z
В Австрії сирієць напав із ножем на перехожих, один загиблий
УкраинФорм
2025-02-15T20:48:28Z
Суддю з Одещини, який покусав поліцейських, на три місяці позбавили доплат: подробиці
Фокус
2025-02-15T20:30:34Z
Серед загиблих – дитина: стало відомо про перших жертв теракту у Мюнхені
24tv
2025-02-15T19:36:31Z
Наїзд авто на натовп у Мюнхені: у лікарі померли жінка і дворічна дитина
Европейская правда
2025-02-15T19:00:11Z
Чоловік перерахував шахраям 12 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-15T17:31:08Z
На Хмельниччині засуджено трьох медиків, які брали хабарі для «мсекині» Крупи
Украина Криминальная
2025-02-15T17:03:40Z
У російських огірках знайшли пестициди
AgroNews
2025-02-15T16:45:12Z
Атака дрона на ЧАЕС: верхолази заповнюють пустоти арки укриття вогнегасними речовинами
УкраинФорм
2025-02-15T16:27:07Z
Реал проявляє інтерес до Субіменді
Football.ua
2025-02-15T21:30:35Z
Лідер "Реала" може отримати тривалу дискваліфікацію за образу судді
ZN UA
2025-02-15T21:28:58Z
Тер Штеген прокоментував повернення на поле
Football.ua
2025-02-15T21:01:39Z
Названо термін можливого контракту Кунде з Барселоною
Football.ua
2025-02-15T20:30:27Z
Лаціо — Наполі 2:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-02-15T20:30:09Z
Бенфіка з Трубіним здобула "суху" перемогу над Санта-Кларою
Football.ua
2025-02-15T20:19:31Z
АПЛ. Успіхи «Арсенала» Зінченка, «Борнмута» Забарного, «Евертона» Миколенка, «Брентфорда» Ярмолюка
УкраинФорм
2025-02-15T20:18:45Z
"Я сказав самому собі": зірка Реала прокоментував інцидент під час матчу у Ла Лізі
24tv
2025-02-15T20:12:59Z
Евертон із Миколенком обіграв Крістал Пелес
Football.ua
2025-02-15T19:52:51Z
"Найважчий день у 2025": у DeepState заявили, що росіяни суттєво посилили атаки
Фокус
2025-02-15T21:30:49Z
Частину України охопила повітряна тривога: де є загроза "Шахедів", ракет і КАБів
TSN
2025-02-15T21:06:55Z
Найважчий день у 2025 році: у Генштабі розповіли про ситуацію на фронті
24tv
2025-02-15T21:06:17Z
У Києві продається ресторан Миколи Тищенка
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T21:00:55Z
Генштаб заявив про 250 боєзіткнень з початку доби
1News
2025-02-15T21:00:29Z
Ситуація на Краматорському напрямку: де наступав ворог та чи досяг успіху
TSN
2025-02-15T19:36:57Z
Росія розпочала чергову атаку "Шахедами": де рухаються ворожі дрони
24tv
2025-02-15T19:36:38Z
ЗСУ звільнили Піщане: Бутусов повідомив про ситуацію під Покровськом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T19:09:01Z
ЗСУ провели зухвалу операцію під Покровськом: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T18:12:50Z
Заснований на реальних подіях: новий серіал Netflix, який варто подивитися на вихідних
24tv
2025-02-15T20:42:53Z
Кошовий розповів про проблеми з 17-річною донькою
GlavRed
2025-02-15T20:27:25Z
Стрижки для жінок з круглим обличчям: вони ідеальні для тонкого волосся
24tv
2025-02-15T19:36:30Z
Неочікуваний дует Тіни Кароль і SadSvit, прем'єра від Klavdia Petrivna: найкращі музичні новинки
24tv
2025-02-15T19:03:30Z
Репер OTOY розсекретив свою обраницю та зізнався їй у коханні
24tv
2025-02-15T17:42:15Z
Який денім буде в моді у 2025 році: добірка найстильніших варіантів
24tv
2025-02-15T17:21:54Z
Куди сходити у Києві протягом тижня 17-23 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T17:03:10Z
Тіна Кароль і SadSvit презентують постапокаліптичну пісню «МИ»
Storyboom
2025-02-15T16:51:17Z
Олег Винник розізлив українців концертом у Празі з російськомовними хітами під час війни
TSN
2025-02-15T15:36:59Z
Ілон Маск став батьком втринадцяте
InternetUA
2025-02-15T19:40:52Z
Фінські розробники представили перший вітчизняний бойовий корвет класу Pohjanmaa
InternetUA
2025-02-15T19:27:30Z
Відмінникам більше не вручатимуть медалі: як збираються винагороджувати за успіхи у навчанні
Знай
2025-02-15T19:12:28Z
Є лічені хвилини на завдання: відео бойової роботи оборонців Харківщини
24tv
2025-02-15T19:00:47Z
Відстрочка для студентів з 1 березня: кого можуть мобілізувати
Политека
2025-02-15T18:42:35Z
Боєприпаси, бронетехніка і ППО: Зеленський і директор Rheinmetall обговорили розширення співпраці
УкраинФорм
2025-02-15T17:54:59Z
Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі
Знай
2025-02-15T17:36:16Z
Американська блогерка таємно народила Маску тринадцяту дитину
ГЛАВКОМ NET
2025-02-15T17:36:15Z
150 літаків F-16 та 25 ППО Patriot вистачить, але потрібно ще дещо: Світан про заяву президента
24tv
2025-02-15T17:33:30Z
Фахівці пояснили, чому телефон прикладають до лівого вуха, а не до правого
InternetUA
2025-02-15T20:19:03Z
Як і де можна зробити безкоштовне МРТ та КТ
24tv
2025-02-15T18:18:38Z
Україна отримала 30 мобільних рентген-систем від Південної Кореї
360ua.news
2025-02-15T13:00:51Z
Чи треба вам худнути: відповість дасть ІМТ
24tv
2025-02-15T12:48:21Z
Прості способи зберегти молодість вашого мозку
TSN
2025-02-15T12:48:15Z
Встановили два фактори, які можуть збільшувати термін вагітності
24tv
2025-02-15T12:36:46Z
Готуємо газон до весни: 5 важливих кроків для догляду
24tv
2025-02-15T12:36:43Z
Топ продуктів, що зневоднюють шкіру і призводять до появи зморщок
TSN
2025-02-15T11:06:33Z
Лікарі назвали найкращий чай, який варто пити щодня
24tv
2025-02-15T09:18:32Z
Rheinmetall готовий будувати в Україні третій завод
iPress
2025-02-15T21:07:14Z
Квитанції за комуналку: експерти пояснили, скільки часу їх потрібно зберігати
Политека
2025-02-15T21:01:56Z
Пенсії під загрозою: українцям вказали на головні проблеми пенсійної реформи
Хвиля
2025-02-15T20:30:20Z
Пенсія при зарплаті 7000 гривень: українцям розрахували точні цифри
Политека
2025-02-15T20:27:50Z
Кому в Україні можна дарувати сільгоспземлю
24tv
2025-02-15T20:06:54Z
Популярні фрукти значно виросли в ціні: стало відомо, скільки доведеться заплатити українцям
Политека
2025-02-15T20:00:05Z
Ціни на каву рекордно злетіли: чи варто чекати зниження в 2025 році
Хвиля
2025-02-15T19:09:46Z
Де в Україні найдорожчий проїзд у громадському транспорті: перелік міст
Политека
2025-02-15T19:00:20Z
Чи загрожує націоналізація Sense Bank компенсацією у 1 млрд доларів
360ua.news
2025-02-15T18:42:51Z
Жовте коло з трьома крапками: що означає цей знак для автомобілістів
ТСН
2025-02-15T20:36:26Z
У січні українці придбали понад 3600 електромобілів - Укравтопром
УкраинФорм
2025-02-15T19:15:54Z
Чому не варто наносити воду на кузов авто перед піною: водії будуть здивовані
GlavRed
2025-02-15T18:27:55Z
Топ-5 найдешевших нових автомобілів в Україні на початок 2025 року
ТСН
2025-02-15T15:27:17Z
Якими були найперші джипи
AutoCentre
2025-02-15T13:12:14Z
Визначено найнадійніші вживані автомобілі віком до 3 років
Фокус
2025-02-15T09:21:42Z
Volkswagen готує новий електрокросовер за 30 тисяч євро
AutoCentre
2025-02-15T08:03:09Z
ТОП-5 помилок при виборі акумулятора для легкових автомобілів
AutoSite
2025-02-15T05:47:00Z
Маск планує побудувати тунелі в Дубаї
InternetUA
2025-02-15T05:04:57Z
Європа не хоче бути осторонь: на Мюнхенській конференції обговорюють учасників перемовин
24tv
2025-02-15T21:33:24Z
Трамп "розбудив" Європу: які виклики має подолати Євросоюз через зміну політики США
24tv
2025-02-15T21:24:37Z
Рубіо в розмові з Лавровим підтвердив намір Трампа покласти край війні в Україні
УкраинФорм
2025-02-15T21:24:02Z
Ініціатива з надання Україні боєприпасів буде продовжена - президент Чехії
УкраинФорм
2025-02-15T21:12:37Z
США вимагають, аби Європа надала зброю і війська післявоєнній Україні – FT
iPress
2025-02-15T21:07:05Z
Команди України та США почали працювати над мирним планом – Зеленський
ZN UA
2025-02-15T21:06:14Z
Україна розраховує на підтримку Китаю у Радбезі ООН - Сибіга
УкраинФорм
2025-02-15T21:03:12Z
США попросили європейських союзників заповнити «анкету» щодо гарантій безпеки України - Стубб
УкраинФорм
2025-02-15T20:54:53Z
Перехід на літній час в Україні: Зеленський не підписав закон, деталі
Фокус
2025-02-15T20:51:56Z