Мінкульт почав перевірку рівня збереженості культурних цінностей в Києво-Печерській лаврі
21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. На території Лаври почала роботу комісія Мінкульту, яка визначить, чи збережені музейні експонати. В УПЦ МП зачинення печер та обмеження доступу до ще декількох приміщень назвали «безпрецедентним проявом обмеження прав українських вірян».
20 березня керівництво національного заповідника «Києво-Печерська лавра» надіслало листа до монастиря УПЦ Московського патріархату з повідомленням про те, що віднині доступ до Ближніх та Дальніх печер музеєм буде припинений через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереженості культурних цінностей повідомив сьогодні Мінкульт.
Де додали, що «мощі преподобних та інші святині вважаються культурними та історичними цінностями».
Також припинено доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм). Й міністерстві нагадали, що Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) має піти з Києво-Печерської лаври до 29 березня.
В самій УПЦ МП випустили з цього приводу «екстрене повідомлення». В якому зазначили, що в них «викликає занепокоєння метод визначення стану збереженості цих святинь». Й пригадали тоталітарний радянський час, коли «проводилися кампанії з відкриття мощей задля показу їх стану збереженості». Й ці кампанії в УПЦ МП називають наругою, оскільки «мощі діставали з ковчегів, з них знімали покрови для детального опису і виставлення на музейних вітринах».
Також невідомо, чи завершить комісія роботу до 29 березня.
«Зачинення печер заповідником без попередження є безпрецедентним проявом обмеження прав українських вірян, які цими днями масово їдуть з різних регіонів в надії вклонились Києво-Печерським святиням», - зазначають в УПЦ МП.
В самурая немає мети, є лише шлях. Ми боремось за об’єктивну інформацію.
Підтримаєте? Кнопки під статтею.
поддержать проект