MY.UAНовини
Нові правила виїзду чоловіків за кордон 2023: хто має право виїжджати, які документи потрібні
Нові правила виїзду чоловіків за кордон 2023: хто має право виїжджати, які документи потрібні

Нові правила виїзду чоловіків за кордон 2023: хто має право виїжджати, які документи потрібні

24 Канал традиційно разом з юристом адвокатського об'єднання T&T Partners Владиславом Юрчаком підготували відповіді на найпоширеніші питання щодо виїзду чоловіків за кордон на час війни з Росією.

Обмеження права виїзду конституційне?

Обмеження на виїзд за межі України для чоловіків слід розглядати з двох точок зору: законності та легітимності. Пан Юрчак бачить у цій ситуації доволі унікальну колізію, адже законотворці просто не могли передбачити, що почнеться нова вітчизняна війна, що ставить питання виживання українців як нації, а України – як самостійної держави.

З точки зору законності, слід зазначити, що той спосіб, яким відповідне обмеження діє станом на сьогодні, є незаконним. Про це, зокрема, повідомляло і НАЗК, яке восени підготувало звіт за результатами дослідження "Корупційні схеми та ризики під час виїзду з України в умовах воєнного стану",
– Владислав Юрчак нагадує про резонансне рішення НАЗК щодо обмежень виїзду чоловіків.

В чому ж полягає колізія?

  • Відповідно до ст.ст. 33, 64 Конституції України право громадянина вільно залишати територію України може бути обмежене лише законом України, а в умовах воєнного стану згідно зі ст.ст. 1, 2, 6, 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" – указом Президента України про введення воєнного стану, затвердженим Верховною Радою України.
  • Однак попри усталене переконання у тому, що джерелом діючого обмеження є Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", цей Указ не встановлює (не констатує) обмежень конституційних прав та свобод людини і громадянина, а лише допускає таку можливість на майбутнє, відтворюючи дослівно відповідні положення Конституції України.

При цьому, обмеження які діють сьогодні, були встановлені спершу на рівні листів адміністрації Держприкордонслужби, а згодом – на рівні постанови КМУ, що свідчить про їхню неконституційність, як таку.

З точки зору легітимної мети тобмеження, слід зазначити, що воно виправдане необхідністю формування мобілізаційного резерву для забезпечення відсічі загрози з боку Росії. Отже, саме обмеження виїзду за кордон під час дії правового режиму воєнного стану є законним механізмом, однак його реалізація передбачає необхідність прийняття відповідних нормативно-правових актів, які так і не прийняті до сьогодні,
– розтлумачує Юрчак.

Чи залишать обмеження виїзду чоловікам закордон після завершення війни

Станом на сьогодні всі обмеження на перетин державного кордону чоловіками у віці від 18 до 60 років встановлені виключно на рівні постанови Кабміну від 27 січня 1995 року № 57.

Всі ці обмеження містять прив'язку до введення на території України надзвичайного або воєнного стану, тобто діють тільки у разі застосування таких правових режимів.

Наразі складно передбачити, що буде в правовому полі після закінчення дії правового режиму воєнного стану. Однак, відповідні обмеження будуть чинними у разі припинення дії воєнного стану, за умови, що буде введено режим надзвичайного стану. Втім, якщо жоден із вказаних режимів не буде діяти, то за чинним законодавством відповідні обмеження не будуть застосовуватися,
– переконаний юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак.

Хто з чоловіків має право виїзджати за кордон в умовах воєнного стану

  • юнаки до 18 років та чоловіки від 60 років;
  • особи, зняті з військового обліку за рішенням військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби (​​обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон);
  • громадяни України, які постійно мешкають на території іншої держави, за умови перебування на постійному консульському обліку та відповідних відміток в паспортному документі;
  • чоловіки, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС.

Хто ухвалює рішення про дозвіл на перетин кордону

У чоловіка, який планує виїхати за кордон під час війни, мають бути для цього важливі підстави, а також – належним чином оформлені документи. До нього не повинно бути питань ані в чиновників, ані в територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), до яких він приписаний.

Хто ще має право виїжджати закордон

Також закони і урядові постанови визначають перелік категорій чоловіків, що мають право на виїзд за межі України на час війни. Розглянемо окремі з них.

Виїзд чоловіків-військовослужбовців, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні

Виїзд чоловіків з лав сил оборони та сил безпеки, постраждалих у внаслідок воєнної агресії Росії проти України, на лікування за кордон здійснюється за наявності:

  • паспорта громадянина України для виїзду за кордон або паспорта громадянина України (за їхньої відсутності – документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону);
  • висновку про необхідність направлення особи на лікування за кордон;
  • листа МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.

Виїзд осіб з інвалідністю або тих, хто їх супроводжує

В Україні дозволено виїзд наступним категоріям чоловіків:

  • особи з інвалідністю;
  • особи, які мають дружину із числа осіб з інвалідністю і супроводжують її;
  • особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків;
  • особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб;
  • батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • діди, повнолітні брати або вітчими, які супроводжують дітей з інвалідністю;
  • особи, які потребують постійного догляду, – у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення;
  • опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними;
  • особи з інвалідністю або інші особи, які потребують постійного догляду, які проживають (перебувають) у закладах/установах незалежно від форми власності та підпорядкування і отримують соціальні послуги із стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання, – у супроводі працівників закладу догляду, уповноважених директором закладу догляду або особою, яка його заміщує (осіб з інвалідністю або інших осіб, які потребують постійного догляду, можуть супроводжувати працівники закладу догляду, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки, з розрахунку одна особа на 25 осіб з інвалідністю та інших осіб, які потребують постійного догляду. Виїзд за межі України супроводжуючих осіб самостійно здійснюється за наявності наказу директора закладу догляду або особи, яка його заміщує (чоловіки зобов’язані повернутися не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували).

Виїзд на лікування

Законодавством передбачено механізм надання дозволу на виїзд за кордон для лікування:

  • для військовослужбовців – за наявності висновку про необхідність направлення особи із складових сил оборони або сил безпеки, постраждалої у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон та листа МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.
  • громадян – за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в'їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров'я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

Для отримання можливості виїхати для лікування громадянам, які не залучені до сил оборони України, такі особи повинні відповідати критеріям, які затверджені наказом МОЗ від 05.04.2022 № 574.

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о "Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого", заповненою лікарем закладу охорони здоров'я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

При цьому, виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім'ї першого ступеня споріднення (членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені).

Як бути із трансгендерами

Складна ситуація з трансгендерами. Українське законодавство не дуже встигає за новими тенденціями, а тому оперує лише 2 гендерами та визнає у правовому полі лише чоловіків і жінок.

Нині існуюча заборона на перетин державного кордону, незважаючи на її конституційність, стосується виключно чоловіків у віці від 18 до 60 років.

Станом на сьогодні право на перетин державного кордону мають виключні ті трансгендери, які пройшли процедуру зміни (корекції) статевої належності та у встановленому законом порядку отримали документи, в яких їхня стать визначена як "жіноча".

Для цього, зацікавлені особи повинні отримати медичне свідоцтво про зміну (корекцію) статевої належності, звернутися до органів реєстрації цивільного стану, отримати нове уточнене свідоцтво про народження та отримати закордонний паспорт.

Відповідна процедура в реальному житті є доволі складною та бюрократизованою, однак цілком реальною за умови встановлення особі психічного і поведінкового розладу "транссексуалізм" (українські закони та медична наука визначає це саме так – 24 Канал) чи наявності соціально-психологічних показань для зміни статі особи,
– пояснює пан Юрчак.

Виїзд за сімейним станом

Батько, опікун або усиновлювач має право на виїзд за межі України за наступних умов:

  • якщо має 3 і більше неповнолітніх дітей;
  • за наявності дітей віком до 18 років з інвалідністю;
  • одинокий батько, що самостійно виховує дитину до 18 років;
  • якщо є опікуном/усиновлювачем неповнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю;
  • за наявності повнолітніх дітей з інвалідністю І чи ІІ групи.

Документами, що підтверджує самостійне виховання дитини, можуть бути:

  • свідоцтва про народження дітей (3 і більше);
  • посвідчення батька багатодітної сім’ї;
  • рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;
  • свідоцтво про смерть матері дитини;
  • рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
  • рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;
  • рішення суду про оголошення матері померлою.

Виїзд чоловіка, який знятий з військового обліку, відбув покарання і звільнився з місць позбавлення волі

Виїзд не дозволено, щодо такої особи діють тимчасові обмеження у праві виїзду з території України.

Виїзд водіїв і волонтерів

Рішення про виїзд за межі України водіїв та волонтерів ухвалюється Мінінфраструктури або військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їхнього перевезення.

Обгрунтування робиться у листах. Їх мають право писати:

  • військові, правоохоронних органів;
  • військові адміністрації;
  • медичні заклади;
  • відправники й адресати гуманітарної допомоги.

Волонтери та водії, які отримали дозволи та необхідні документи, можуть виїжджати за кордон терміном на 30 календарних днів з дня першого перетину кордону. У разі перевищення строків перебування за кордоном або зміни мети виїзду за кордон дозвіл про виїзд за межі України скасовується (протягом 7 робочих днів з моменту встановлення фактів порушень).

Виїзд чоловіків, які мають робочу візу країни ЄС

Для підтвердження підстав перетину державного кордону України на виїзд, крім документів, що підтверджують особу необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.

Візи іноземних країн, які видаються чоловікам – громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов'язаним.

Подвійне громадянство

Використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставам мають фізичні особи після видання Указу президента України про втрату такими особами громадянства України.

Виїзд студентів

На початку російського вторгнення у 2022 році українські студенти, аспіранти, асистенти і докторанти мали право на виїзд за кордон. Проте, з літа 2022 року були його позбавлені (уряд побачив у цьому шпарину для виїзду чоловіків з України).

Зараз студенти, аспіранти, асистенти і докторанти отримують відстрочку від мобілізації під час воєнного стану, проте, мають залишатися в Україні.

Наразі у Верховній Раді зареєстровані 2 законопроєкти № 9075 та № 9074, які вносять поправки до Закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" та передбачають виключення для студентів іноземних вишів.

Що не так із виїздом артистів

Дозвіл на виїзд артистам дає Міністерство культури та інформполітики. Як це працює, бачимо на прикладі переможців Євробачення-2022 – гурту Kalush Orchestra. Фактично це є дозвіл на відрядження, тобто концертну діяльність в іноземній державі, яким користувалися українські чоловіки-артисти різних жанрів.

Деякий час все було ніби добре, проте, взимку-2022/2023 почалися скандали – деякі українські артисти не повернулися вчасно, дехто виїздив офіційно з однією метою, а насправді знімав відеокліпи для російських посібників агресії. Хтось, як стендап-комік Андрій Щегель, банально втік і ще й почав насміхатися над захисниками України та рекламувати свою втечу та ницість.

Серія скандалів дала підстави говорити не лише про безвідповідальність деяких артистів, але й про те, що під егідою Міністерства культури виникла шпарина (можливо, навіть з корупційною складовою) для втечі за кордон.

На жаль, не всі розуміють, коли держава дає можливість робочого відрядження за кордон, треба обов'язково повертатися. Ми мали прикрий приклад, коли Міністерство культури надало дозвіл у грудні — шестеро людей поїхали представляти країну як артисти. На жаль, вони не повернулися до України. Більше того, нахабно починають коментувати та викладати у соцмережі, що вони такі розумні, що хтось має воювати, - секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі національного телемарафону таврує артистів-втікачів.

Після цього, жорстку порцію критики дістав міністр Олександр Ткаченко і все його відомство. Чиновники заходились закручувати гайки та в якийсь момент взагалі заборонили виїзд мало не всім артистам.

Наразі МКІП підготовлено та подано на затвердження Уряду більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків,
– Мінкульт у пожежному порядку "гасить" скандал зі Щегелем коштом УСІХ артистів.

В результаті такої ініціативи Мінкульту були зірвані гастролі та графіки в багатьох митців, які дійсно займаються промо України та збором пожертв для ЗСУ. Діяльність артистів дуже важлива, оскільки дозволяє привернути увагу світу до ситуації в країні, а благодійні заходи дозволяють фінансово підтримати як ЗСУ, так і осіб, що постраждали від війни.

Артисти беззаперечно повинні мати право на виїзд, однак такі поїздки повинні чітко контролюватися. На даний момент якраз над цим і працює уряд, втім такі зміни повинні стосуватися не тільки діячів культури, мистецтва чи журналістів, а також повинні стосуватися і спортсменів і волонтерів.

На думку Владислава Юрчака, законодавство потрібно удосконалювати, зокрема:

  • Встановити чіткі критерії для пропуску таких осіб за кордон, які повинні підтверджуватися документально;
  • Зобов’язати відповідних осіб вести звітність від таких поїздок за кордон;
  • Встановити спеціальні норми для відповідальності відповідних осіб за перевищення строків перебування за кордоном, неповернення чи невідповідність поїздки меті, що була зазначена у дозволі.

Тільки через чітке врегулювання цієї сфери можна буде знизити рівень напруги, що склався у суспільсті.

Наразі "жертвами" скандалу зі Щегелем стали справджні українські артисти. Так, не зуміли вчасно виїхати за кордон представники країни на Євробаченні-2023 гурт TVORCHI.

Ми об'єдналися та стали армією культурного фронту. Нам вдалося залучити мільйони доларів, вести просвітницьку роботу, зустрічатися з лідерами країн-партнерів, розповідати правду, просити про допомогу та говорити слова вдячності. Але сьогодні подальша робота усіх артистів у цьому напрямку під питанням через "митців"-зрадників, які виїхали та не повернулися в Україну,
– гурт TVORCHI коментує ситуацію з виїздом, 12 березня 2023 року.

14 березня міністр культури Ткаченко оголосив, що рішення є й українським артистам дозволять виступати за кордоном. Але вимоги щодо цих поїздок стануть жорсткішими. Відтепер виїзд не може тривати понад 60 днів, а артист повинен надати підтвердження та звіти.

Що має надати артист, щоб отримати дозвіл на виїзд

  • підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік;
  • контракти — для чого виїжджають;
  • звіт про збір коштів (після повернення);
  • звіт за підсумками промо- або культурної дипломатії (після повернення).

Ситуація зі Щегелем, на жаль, не поодинокий випадок. Це стосується як "діячів культури", так і "волонтерів", які масово після перетину кордону не повертаються у визначені законом строки.

Що загрожує Щегелю та компанії?

У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни мети виїзду за кордон, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом 7 робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

Тобто, якщо особа (Щегель і ко) не повернеться в Україну у відведений їй термін, такій особі скасовують дозвіл, що був виданий їй для перетину кордону.

Станом на сьогодні відсутні будь-які прямі санкції щодо таких порушників. Зокрема, немає жодної прямої відповідальності, ані адміністративної, ані кримінальної,
– пояснює Владислав Юрчак.

Юрист говорить, що на практиці відповідні порушення законодавства намагаються кваліфікувати виходячи із існуючих норм Кримінального кодексу України, зокрема:

  • якщо при перетині кордону особа використала підроблені документи, то їй загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 850 гривень, або ж арешт на строк до 6 місяців, або ж обмеження (не позбавлення) волі до 2 років;
  • якщо особа самостійно підробила відповідні документи, у такому випадку порушнику загрожує штраф до 17 000 грн, або ж арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років.

Окрім цього, відповідні дії можуть бути розцінені як "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період", що карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

На практиці існують проблеми із доведенням умислу особи, оскільки для наявності складу відповідного злочину між незаконним перетином кордону та ухиленням від мобілізації повинен існувати прямий зв'язок. Саме тому, на мою думку, ситуація із Щегелем – яскравий приклад у необхідності введення відповідальності для псевдо артистів, волонтерів і спорстменів. Таку позицію, зрешту підтримує і Мінкульт у своєму коментарі щодо ситуації із Андрієм Щеглем, – діагностує наявність проблеми Юрчак.

Виїзд спортсменів

Спортсмени та тренери мають право на виїзд для участі в офіційних змаганнях і тренувальних зборах. Дозволи на виїзд дає профільне міністерство.

Виїзд державних службовців

На державних службовців поширюється бронь від мобілізації.

Закон визначає доволі широке коло чиновників, яким дозволяється виїзд:

  • члени Кабінету Міністрів України, перші заступники та заступники міністрів;
  • керівники центральних органів виконавчої влади, їх перші заступники та заступники;
  • Державний секретар Кабінету Міністрів України, його перший заступник та заступники;
  • керівник Апарату Верховної Ради України, його перший заступник та заступники;
  • державні секретарі міністерств;
  • Керівник Офісу Президента України та його заступники;
  • керівники інших допоміжних органів і служб, утворених Президентом України, та їх заступники;
  • Голова Служби безпеки, його перший заступник та заступники;
  • Голова та члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення;
  • Голова та члени Рахункової палати;
  • Голова та члени Центральної виборчої комісії;
  • голови та члени інших державних колегіальних органів;
  • Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступники;
  • народні депутати України;
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та його представники;
  • Голова Національного банку України, його перший заступник та заступники;
  • Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим та його заступники;
  • голови місцевих держадміністрацій, їх перші заступники та заступники;
  • судді Конституційного Суду України;
  • судді;
  • прокурори;
  • керівники інших державних органів та їх заступники;
  • депутати місцевих рад;
  • керівники структурних підрозділів державних органів та органів місцевого самоврядування;
  • працівники, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування;
  • керівники державних унітарних підприємств та їх заступники;
  • голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать державі;
  • голова та члени виконавчих органів господарських товариств, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків акцій (часток) належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств.

Чимало з чиновників у 2022 році та на початку 2023-го правом виїзду активно користувалися, а деякі, на жаль, зловживали.

Після легендарного "тайського вояжу" нардепа Миколи Тищенка та не менш скандального іспанського відпочинку заступника генпрокурора Олексія Симоненка владою були внесені зміни, які стосуються суттєвого обмеження виїзду за кордон посадовців і держслужбовців без дискримінації за статтю (як жінок, так і чоловіків).

Тепер ці категорії можуть виїзджати виключно на підставі відповідних рішень про службові відрядження та під посиленим контролем Державної прикордонної служби України.

Виключення:

  • у виняткових випадках жінки та/або чоловік, який є одиноким батьком і які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно), з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України;
  • для лікування за кордоном – за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, та листа міністра охорони здоров'я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. У такому випадку виїзд дозволяється у супроводі одного з членів сім'ї першого ступеня споріднення;
  • на підставі окремого рішення Голови Державної прикордонної служби України, у разі якщо за кордоном помер один із членів сім'ї особи першого або другого ступеня споріднення.

Виїзд тих, хто має бронь

Заброньовані від мобілізації чоловіки, які не є держслужбовцями, маю право на перетин кордону за наявності документів, що підтверджують їхнє бронювання. Це – витяг із рішення (наказу) Міністерства економіки. Такий виїзд, згідно з позицією Державної прикордонної служби України, повинен здійснюватися саме з метою відрядження.

Законодавство України не покладає на Державну прикордонну службу України обов'язку ведення вичерпного переліку документів, необхідних для перетину державного кордону.

Контроль за тими, хто контролює

Дозвіл на виїзд за кордон чоловікам стосується, зокрема, волонтерів, водіїв, спортсменів, діячів культури та інших. Щодо волонтерів та водіїв, то такі оформляються Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями.

Щодо спортсменів, виїзд таких здійснюється за рішенням Мінмолодьспорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу.

З приводу діячів культури, то до скандалу із Андрієм Щегелем, такий здійснювався за рішенням Мінкульту, втім на разі урядом оголошено про розробку проекту змін, за якими діячі культури для виїзду за кордон повинні будуть підтверджувати наявність військового обліку в організації, контракти, а після повернення – надавати звіт.

Контроль за відповідними рішеннями здійснюється різними правоохоронними органами, які проводять документарні перевірки з приводу бажаючих отримати дозвіл на перетин. Втім, на практиці склалася ситуація, коли неодноразово під виглядом волонтерів і водіїв країну залишали особи, які не мали жодного відношення до цієї сфери,
– констатує наявність проблеми Владислав Юрчак.

Станом на сьогодні відповідні факти неодноразово були виявлені правоохоронними органами, за результатами чого на всій території країни відбувалися затримання, обшуки і т.д..

Найчастіше посадовим особам інкримінують службове підроблення, чи незаконне переправлення осіб через державний кордон України службовою особою з використанням службового становища. Втім, на сьогодні відсутні реальні вироки, яким би встановлювали вину службовців у відповідних злочинах.

Теги за темою
Госпогранслужба
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Харків запровадить диференційований сигнал повітряної тривоги
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:30:31Z
На Харківщині запрацював оновлений сучасний ситуаційний центр поліції
Мій Харків
2024-11-28T12:28:50Z
У Харкові працюють над відновленням пошкоджених пам’яток архітектури
Мій Харків
2024-11-28T12:16:26Z
"Контакт на відстані витягнутої руки": у Силах оборони розповіли про бої в Торецьку
TSN
2024-11-28T12:09:29Z
У Запоріжжі завершується будівництво першої «підземної школи»
УкраинФорм
2024-11-28T11:57:07Z
Будівництво Подільського мосту зі збитками у ₴3,5 млн.: повідомлено про підозру заступнику директора столичного КП
Украина Криминальная
2024-11-28T11:57:04Z
Поліція Вінниччини встановлює місцеперебування 16-річного Дмитра Наумчука
Украина Криминальная
2024-11-28T11:51:49Z
До України йде циклон: яку погоду він принесе у п'ятницю, 29 листопада
TSN
2024-11-28T11:51:29Z
У Часовому Яру і Кураховому залишаються понад 920 осіб, які відмовились від евакуації - Волошин
УкраинФорм
2024-11-28T11:45:34Z
Повітряні сили пояснили значну кількість "прильотів" під час нинішньої атаки
ZN UA
2024-11-28T12:31:52Z
Німеччина викликала посла РФ через вигнання двох німецьких журналістів з Росії
Европейская правда
2024-11-28T12:30:13Z
Африканська інтрига: чому влада Чаду затримала і відпустила російського пропагандиста шугалея
InternetUA
2024-11-28T12:28:14Z
Близько 2 мільйонів елементів культурної спадщини України перебувають під окупацією - Точицький
УкраинФорм
2024-11-28T12:27:31Z
Путін заявив про серійне виробництво ракет "Орешник" і підбір цілей для уражень в Україні
TSN
2024-11-28T12:27:22Z
Літаки і дрони занадто далеко: як Україні послабити російські масовані атаки
Фокус
2024-11-28T12:27:19Z
Внаслідок масованого удару Росії є пошкодження у 14 регіонах - ДСНС
УкраинФорм
2024-11-28T12:24:33Z
У Британії колишнього солдата визнали винним у допомозі Ірану
Европейская правда
2024-11-28T12:20:23Z
Цей варіант робочий, – дипломат пояснив, як Трамп може примусити Росію до миру
24tv
2024-11-28T12:18:59Z
Максим Галкін повернувся до сім'ї та прогулявся з Пугачовою - як вона виглядає
GlavRed
2024-11-28T12:27:31Z
Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини
Детектор М
2024-11-28T12:24:00Z
Українка Вікторія Ошур стала 3 віце-міс на конкурсі "Міс Планета"
Комсомольская правда
2024-11-28T12:20:49Z
Українську драму-трилер «БожеВільні» покажуть у київському Будинку кіно
УкраинФорм
2024-11-28T12:03:24Z
До дня народження Назарія Яремчука: на 1+1 Україна відбудеться телепрем’єра документальної стрічки про легендарного співака
GlavRed
2024-11-28T11:55:49Z
"Міс планети 2024": яке місце посіла Україна на міжнародному конкурсі краси
24tv
2024-11-28T11:45:08Z
Колишній театр імені Пушкіна у Харкові матиме ім’я Квітки-Основ’яненка
Мій Харків
2024-11-28T11:45:03Z
"Це її ідея була": стиліст Олени Зеленської припинила з нею співпрацювати
GlavRed
2024-11-28T11:27:10Z
У Андрія Губіна різко погіршився стан здоров'я
GlavRed
2024-11-28T11:27:00Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T12:31:11Z
Хурма та шарон: як знати, який фрукт обрати, переваги та користь
24tv
2024-11-28T12:09:49Z
Уже не вирок: застосування вакцин знизило смертність від раку шийки матки
Фокус
2024-11-28T10:36:41Z
Фантастична чистота гарантована: як використовувати кисневий порошок під час прибирання
24tv
2024-11-28T10:27:40Z
Покладіть подушку ось так – ваш сон буде міцним і спокійним
TSN
2024-11-28T10:06:32Z
Реформа МСЕК: яку роль виконуватиме лікуючий лікар для встановлення інвалідності
Украина Криминальная
2024-11-28T09:54:24Z
Синє світло впливає на статеве дозрівання та ріст кісток у дітей
24tv
2024-11-28T09:24:51Z
Перші за 50 років: знайшли нові ліки від хронічних легеневих захворювань
Фокус
2024-11-28T08:51:46Z
Волосся почне рости, як на дріжджах: дотримуйтеся всього 5 правил
24tv
2024-11-28T08:51:41Z
Агро-Регіон зменшив вартість логістики до 30%
AgroPortal
2024-11-28T12:30:44Z
Ціни на каву арабіку досягли майже 50-річного максимуму
Хвиля
2024-11-28T12:27:57Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T12:27:54Z
На скільки годин вимикатимуть світло взимку: українцям дали прогноз
GlavRed
2024-11-28T12:27:53Z
Підприємства можуть забронювати працівника після 3 місяців роботи, — міністр економіки
Фокус
2024-11-28T12:27:09Z
Росіяни атакували об'єкти Нафтогазу
УкраинФорм
2024-11-28T12:09:26Z
Українським морським коридором експортували 85 мільйонів тонн вантажів - АМПУ
УкраинФорм
2024-11-28T12:08:06Z
У США почали антимонопольне розслідування проти Microsoft - Bloomberg
УкраинФорм
2024-11-28T12:06:22Z
Діючий тариф на світло відобразиться на графіках вимкнень електроенергії: українців попередили про проблему
Политека
2024-11-28T12:03:23Z
Ocean Media Plus опублікувала рейтинг медіагруп та рекламних агенцій за телебюджетами на 2024 рік
Детектор М
2024-11-28T12:30:42Z
3-4 грудня — престур до Полтавської області в межах кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє»
Детектор М
2024-11-28T12:27:45Z
Отримайте везіння на весь рік: що потрібно позичити 29 листопада - прикмети
GlavRed
2024-11-28T12:27:32Z
Кіпр скасував "золоті паспорти" для десятків інвесторів: серед них є відомі українці
24tv
2024-11-28T12:24:43Z
Українця покарали через запах його свиней: що було далі
24tv
2024-11-28T12:24:17Z
Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
Европейская правда
2024-11-28T12:24:13Z
Михайлу Поплавському — 75: чим прославився легендарний ректор
Фокус
2024-11-28T12:21:59Z
Афера на закупівлі військової форми. Викрито ексрадника з Міноборони та екснардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:18:37Z
Лікарняний під час відпустки: чи оплатять додаткові пропуски на роботі
Знай
2024-11-28T12:12:08Z
На Миколаївщині хлопець зґвалтував дитину на березі річки
TSN
2024-11-28T12:21:29Z
СБУ знешкодила у Харкові агентурну групу російського ГРУ, яка готувала схрони для ворожих ДРГ
Украина Криминальная
2024-11-28T12:13:34Z
На Вінниччині затримали підпалювачів, які виконували замовлення інтернет-кураторів РФ
InternetUA
2024-11-28T12:08:49Z
Найсильніший снігопад за 117 років паралізував Південну Корею
360ua.news
2024-11-28T12:03:57Z
Армія РФ пошкодила об'єкт енергетики у Хмельницькій області: деталі
TSN
2024-11-28T12:03:54Z
У Києві чоловік кидався з ножем на військових Деснянського РТЦК: що відомо
TSN
2024-11-28T11:51:08Z
Китайське судно навмисне пошкодило кабелі зв'язку в Балтійському морі – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T11:45:50Z
Росіянина вбив його кіт: як це сталося
TSN
2024-11-28T11:33:14Z
Росіяни скинули вибухівку з дрона у передмісті Херсона, є поранений
УкраинФорм
2024-11-28T11:21:31Z
Лемпард — головний тренер Ковентрі
Football.ua
2024-11-28T12:28:45Z
Терехов: Після війни футбол обов’язково повернеться до Харкова
Мій Харків
2024-11-28T12:20:38Z
Російський тренер домагався до юних хокеїстів та відправляв їм свої інтимні фото
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T12:15:28Z
З надією на першу перемогу Динамо. Репортаж з Гамбурга
Football.ua
2024-11-28T12:01:22Z
Мудрика порівняли із зіркою Реала, який провалюється у Мадриді: вірусний мем
24tv
2024-11-28T11:54:49Z
Абсолютний рекорд було оцінено: гравець Шахтаря потрапив у команду тижня Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-28T11:30:36Z
Баскетбол: Пустовий увійшов до топ-10 бомбардирів в історії збірної України
УкраинФорм
2024-11-28T11:24:59Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T11:21:10Z
Представники України увійшли до рейтингів року Об’єднаного світу боротьби
УкраинФорм
2024-11-28T11:12:47Z
Всі забувають прибирати ці 3 місця на кухні: зважайте на них
24tv
2024-11-28T12:15:48Z
Це щось неймовірне: в Албанії збудують будинок-пазл висотою майже з хмарочос
24tv
2024-11-28T11:48:23Z
Чому багато пар розлучаються після Різдва або просто під час свята: експерти мають пояснення
24tv
2024-11-28T11:45:58Z
Все життя пролетить перед очима так, як ви в небі: найекстремальніші атракціони у світі
24tv
2024-11-28T11:33:38Z
4 несподівані способи використання шпалер у вашому домі
24tv
2024-11-28T11:18:03Z
Фахівець пояснює реальну небезпеку мікропластику для здоров’я людини
Portaltele
2024-11-28T11:10:36Z
Що таке розумна кухня: відділяємо реальність від маркетингу
VGorode
2024-11-28T11:09:54Z
Ідеальний режим для прання пуховика: виглядатиме як новенький
24tv
2024-11-28T10:57:24Z
З секретним інгредієнтом: як приготувати домашній майонез без яєць
24tv
2024-11-28T10:57:12Z
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
InternetUA
2024-11-28T12:22:44Z
Ілон Маск каже, що створить студію на базі штучного інтелекту для «відродження величі» відеоігор
ITC
2024-11-28T12:14:54Z
Дослідники знайшли бактерії з Землі в зразках «іншопланетного» астероїда — що це значить?
ITC
2024-11-28T12:14:40Z
Вийшов Xiaomi Redmi K80 Pro — флагман з Snapdragon 8 Elite за найменшою ціною
ITC
2024-11-28T12:14:27Z
Ці два пристрої Apple найчастіше дарують на Новий рік
ITC
2024-11-28T12:14:17Z
Як живити холодильник під час відключення електроенергії
InternetUA
2024-11-28T12:01:10Z
Можна ставити навіть у квартирі: нові двосторонні панелі збирають більше сонячної енергії
Фокус
2024-11-28T11:21:03Z
Майже всі мови світу підкоряються одному закону: вчені поняття не мають, чому так відбувається
Фокус
2024-11-28T11:12:55Z
Як повербанк може знизити довговічність батареї вашого телефону
InternetUA
2024-11-28T10:46:55Z
Новий Renault Duster в Україні: більше простору, 3 двигуни та ціна від 830 тис. грн
ITC
2024-11-28T12:14:23Z
Жінка намагалась вкрасти машину, але не змогла розібратись з коробкою передач
Фокус
2024-11-28T11:42:49Z
Лімітований ексклюзив: представлено найпотужнішу і найшвидшу Toyota в історії
Фокус
2024-11-28T11:15:40Z
Представлений найчорніший Ford Bronco у світі
AutoCentre
2024-11-28T11:07:18Z
З батареєю на 150 кВт: в Україні створили гібридну амфібію для військових
AutoGeek
2024-11-28T11:06:07Z
Новий електрокрос Mercedes-Benz GLC помітили на тестах
AutoCentre
2024-11-28T11:01:58Z
Машини на автопілоті можуть сильно подешевшати: виробник лідарів вдвічі зменшує ціни
AutoGeek
2024-11-28T10:36:17Z
На платформі Volkswagen: нові електричні кросовери Mahindra показали офіційно
AutoGeek
2024-11-28T10:16:30Z
Не потребують обслуговування: Mercedes-Benz представив нові гальма для електромобілів
AutoGeek
2024-11-28T09:06:55Z