Єгор Далієвський і Олександр Соловій були першими, хто зафіксував на камеру те, що залишили після себе окупанти у Бучі. 2 квітня 2022 року журналісти Військового телебачення потрапили туди з підрозділами Сил спеціальних операцій, які проводили зачистку міста.
«Неможливо передати словами те, що ми побачили. На вулиці Яблуневій, названій пізніше «вулицею смерті», лежали десятки розстріляних у різний час людей; чоловіки, замордовані росіянами у підвалі-катівні; братські могили біля багатоповерхівок… Про це важко розповісти, це можна було тільки фіксувати на відео», — розповів Єгор Далієвський під час пресзустрічі у Military Media Center.
На відео — розчавлена танком автівка, у якій так і залишився загиблий в той момент керівник бучанського «Зеленбуду»; очі жителя міста, що розповідає, як його тричі намагалися розстріляти; літні жінки, що ридаючи згадують, як зникали їхні сусіди, котрих згодом знаходили мертвими. А ще здичавілі покинуті собаки, розтрощені будинки та паркани, розстріляні дитячі майданчики, покинута ворожа техніка.
«У нас вісім годин відзнятого з Олександром Соловієм відеоматеріалу. Весь його ми передали до Офісу Генпрокурора для бази воєнних злочинів російських військ. Також ми дали свідчення, ґрунтуючись на побаченому», — повідомив Єгор Далієвський.
На зустрічі також був показаний уривок з документального фільму «Ефект присутності», присвяченого роботі військових журналістів у гарячих точках війни у якому використані відеозйомки Далієвського та Соловея.
- Читайте також: Журналісти New York Times опублікували розслідування щодо убивств у Бучі, які вчинили російські військові
-
Читайте також: Фільм Бі-бі-сі про Бучу «Я звертаюся до нього на ім’я»: історія одного злочину