MY.UAНовини
Герої України, чиї імена не можна називати: як працюють спецслужби після 24 лютого – інтерв’ю з речником СБУ
Герої України, чиї імена не можна називати: як працюють спецслужби після 24 лютого – інтерв’ю з речником СБУ

Герої України, чиї імена не можна називати: як працюють спецслужби після 24 лютого – інтерв’ю з речником СБУ

Атаки Росії у кіберпросторі на державні органи та спроби російських агентів розхитати ситуацію всередині України почалися ще до 24 лютого 2022, а співробітники СБУ виконують спецоперації на фронті, втім, їхні імена не можна називати, навіть якщо вони посмертно отримують відзнаку Героя України.

Про те, як змінилася робота українських спецслужб після повномасштабного вторгнення та яка частка роботи СБУ залишається непоміченою для цивільного населення, в інтерв’ю Фактам ICTV розповів речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Пане Артеме, від початку повномасштабної війни для більшості державних структур, служб – зокрема СБУ – додалося чимало роботи. Чи можна сказати, що після 24 лютого робота Служби безпеки України кардинально змінилася або перебудувалася?

Зараз дивляться

– Від початку повномасштабного вторгнення СБУ разом із нашими колегами по силовому та правоохоронному блоку стали на захист держави. Зараз немає такої сфери, де не задіяні наші співробітники. Від безпосереднього виконання своїх функцій з протидії іноземним спецслужбам – до виконання бойових завдань, до гуманітарних функцій, до захисту інформаційного та кіберсередовища.

Тобто, ми присутні скрізь. Якщо ви питаєте, як змінилося життя з 24 числа, то й до 24 лютого СБУ активно протидіяла іноземним спецслужбам, і саме завдяки тому, що контррозвідувальний режим працював ще й до того часу, зокрема вдалося і зірвати план Москви із захоплення Києва за три дні. Тому що одразу були відомі потенційно ризиковані об’єкти, які було відпрацьовано.

Загалом, від 24 числа був значно підвищений рівень контррозвідувального забезпечення. СБУ моніторить ситуацію в Україні в режимі реального часу, в режимі 24/7. І це дозволяє діяти нам на випередження. Тобто, не розслідувати якісь окремі кримінальні провадження, а запобігати вчиненню злочинів.

Якщо ми говоримо про бойову складову, хоча основний функціонал СБУ – це спецслужба і правоохоронний орган, але 24 лютого внесло свої корективи, тож зараз наші хлопці виконують найскладніші бойові завдання у найгарячіших бойових точках. Починаючи від захисту Києва і до оборони Бахмута, що відбувається зараз. Зокрема, і спецоперація зі звільнення острова Зміїний, фільм про яку вийшов минулого тижня, вона також відбувався за участю співробітників СБУ. Наші хлопці з центру спеціальних операцій Альфа, і з військової контррозвідки. До речі, не тільки хлопці – воюють і дівчата. І показують дуже вагомі результати. Наприклад, підрозділами військової контррозвідки СБУ було знищено понад 100 ворожих танків, сотні одиниць іншої броньованої техніки окупантів.

Також, наші співробітники були одними з перших, хто почав використовувати цивільні дрони у військових потребах. Ми регулярно публікуємо ці відео в наших мережах, освоюємо нові види техніки, які раніше не стояли взагалі на озброєнні. Зараз активно ви можете побачити використовувані дрони-камікадзе, які називаються FPV (First person view. – Ред.) дрони, коли від першої особи бачите траєкторію руху і безпосередньо влучаєте. Тому, робота триває комплексна, по всій лінії фронту.

Читайте
Розпалювання релігійної ворожнечі: СБУ вручила підозру настоятелю храму УПЦ МП в Ужгороді

Крім того, що стосується бойової частини,в перші дні вторгнення за ініціативою СБУ було створено низку чатботів – один із яких це stop russian war bot, завдяки якому суспільство могли інформувати про переміщення ворожих сил, і завдяки цьому інформуванню, яке потім передавали на підрозділи Збройних сил України, знищено ще сотні одиниць ворожої техніки. Було знищено величезну кількість живої сили противника, було знищено кількох російських генералів. Тобто робота дійсно йде комплексна.

Навіть нинішній голова СБУ, Василь Малюк, є бойовим генералом із великим досвідом. У перший же день повномасштабного вторгнення він разом зі своїми побратимами вирушив назустріч ворогу, щоб максимально затримати його, не дати просунутися до Києва. Пізніше він виконував бойові завдання на Донецькому, Луганському, Херсонському напрямках.

Фото: СБУ

Звісно, ми не можемо говорити про якісь конкретні бойові спецоперації, приурочені до нашої перемоги. Але можемо сказати, що цей внесок цінується і на найвищому рівні, тому що понад 540 співробітників відзначено державними нагородами. Є шість співробітників СБУ, яким присвоєно звання Героя України. На жаль, чотирьом із них – посмертно. Й імена цих людей у більшості випадків залишаться невідомими широкому загалу. Це пов’язано з тим, що співробітники СБУ і контррозвідники нашої структури засекречені, щоб не нашкодити їхній професійній діяльності. І в цьому разі нагородження таких осіб відбувається таємними указами.

Якщо ми говоримо про якісь приклади, то це, зокрема, і група Туману, яка в березні 2022 року активно працювала, щоб не допустити проникнення ворога до Києва, і двоє з чотирьох Героїв України, які отримали це звання посмертно, вони також працювали в складі цієї групи. Вдарили по силах ворога поблизу Макарова. І після того вже, повертаючись на свої позиції, потрапили під танковий вогонь противника і героїчно загинули.

– Щодо героїв, які віддали своє життя в битві з ворогом. Що відомо і про що можемо зараз говорити стосовно втрат у цій війні саме серед співробітників СБУ?

– На жаль, втрати є. Але про конкретні цифри ми говорити не можемо. Як я зазначав раніше, це пов’язано з безпековими питаннями і з тим, що наші співробітники виконують найскладніші й найсекретніші операції, які зараз взагалі розголошувати не можна. Звичайно, кожен із них – великий герой. Ми працюємо над тим, щоб їхня жертва не була марною. І зараз усі сили співробітників СБУ спрямовані на те, щоби якнайшвидше перемогти ворога. Тож, звісно, вшановуємо наших героїв, бо вони віддали життя за те, щоб, зокрема, і ми з вами могли жити в мирній Україні та суверенній державі.

– Одними з головних завдань і функцій СБУ є виявлення та знешкодження ворожих агентів і шпигунів. Зокрема тих осіб, які змогли потрапити до лав самої Служби безпеки України. Розкажіть про цей процес самоочищення служби.

– Самоочищення служби – один із пріоритетів нинішньої діяльності. У СБУ працює підрозділ внутрішньої безпеки, і основне завдання цього підрозділу – це якраз недопустити проникнення іноземних агентів або співробітників іноземних спецслужб у СБУ. А надто важливий цей напрямок під час війни. Також це питання перебуває на особистому контролі у голови СБУ – Василя Малюка. До речі, Василь Васильович особисто розробляв і брав участь у затриманні топпосадовця СБУ – колишнього очільника Кримського відділу СБУ, який дислокувався в Києві. І за матеріалами досудового розслідування цей фігурант підозрюється у державній зраді.

Читайте
Був неодноразово засуджений і допомагав окупантам. СБУ затримала пособника РФ, який намагався втекти до Придністров’я

Кожна людина, яка навіть подумає стати на шлях зради, буде обов’язково покарана. СБУ сама викриває цих зрадників, та, згідно із законодавством, передає далі їх до Державного бюро розслідувань (ДБР) – оскільки це їхня підслідність.

Ми можемо сказати, що для нас неважливе прізвище чи посада людини, яка вчинила злочин проти національної безпеки України. Позиція СБУ: безвідносно до прізвищ, безвідносно до посад, безвідносно до попередніх заслуг – якщо людина скоїла злочин, вона буде покарана за нього.

Звісно, як ми говорили про колишнього главу Кримського управління, є і співробітники нижчого рангу, які також підозрюються в антиукраїнській діяльності. Ми не приховуємо, самі викриваємо ці випадки, регулярно звітуємо про це на широкий загал. З останніх публікацій можна згадати співробітниць служби, які працювали в одному з регіональних управлінь та виправдовували російську збройну агресію. Тобто, вони казали, що жодних злочинів росіян у Бучі не було. Або що жодних обстрілів цивільної інфраструктури не здійснюється. Тобто, працюємо комплексно, тож знайдемо і покараємо всіх, хто до цього причетний.

– Уже після повномасштабного нападу росіян в Україні затвердили окрему статтю – колабораціонізм. Розкажіть, наскільки це явище глобальне та як часто і в яких галузях виявляють колабораціоністів співробітники СБУ?

– Тема колабораціоністів – дуже чутлива тема насправді. І перш ніж відповідати на запитання, я хотів би окремо акцентувати, що в абсолютній більшості український народ продемонстрував взірець героїзму й незламності в опорі та відсічі російській агресії.

Ми самі бачили безліч випадків, коли люди без зброї, голими руками перекривали вулиці, зупиняли колони ворожої техніки. І дуже прикро, коли поруч із таким героїзмом у нас трапляються випадки, коли українці йдуть на співпрацю з ворогом.

Читайте
На Донеччині СБУ затримали двох інформаторів, які коригували ракетно-артилерійські удари РФ

Якщо говорити мовою цифр, то з 24 лютого 2022 року в нас слідчі СБУ вже викрили майже 1,5 тис. осіб, яким уже повідомили про підозру в колабораціоністській діяльності. А що означає повідомлення про підозру? Що було встановлено факт, зібрано доказову базу, і ця база дозволила прокурорам дозволити санкціонувати видачу підозри.

Також є величезна кількість людей, щодо яких зараз здійснюється досудове провадження. Наприклад, псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях. Наразі СБУ встановила понад 6 тисяч осіб, які тією чи іншою мірою причетні до проведення фейкових плебісцитів на цих тимчасово окупованих територіях.

Водночас, звертаємо увагу, що не кожна людина, яка залишилася на тимчасово окупованих територіях і продовжує виконувати свої професійні обов’язки, є колаборантом. Адже колабораціоніст – це людина, яка свідомо пішла на співпрацю з ворогом і обіймає там якісь керівні посади та впроваджує якісь стандарти.

Тобто, під колабораційну діяльність не підпадають люди, які не обіймають керівних посад у сфері життєзабезпечення. Умовно, це співробітники ЖКГ, лікарі, педагоги тощо. Якщо ми говоримо про сфери, де найбільше присутні колаборанти, то це, звичайно, все, що стосується окупаційних адміністрацій. СБУ має повну картину подій на тимчасово окупованих територіях. Ми знаємо прізвища, імена, установчі дані, навіть коло спілкування цих колабораціоністів. І вживаємо всіх заходів, щоб притягнути їх до відповідальності.

Серед гучних імен, які можна пригадати, це і президент Мотор Січі, це і гауляйтери – Сальдо, Пасічник тощо. Можемо згадати випадки, коли деякі колаборанти не доживають до того, коли вони постануть перед українським судом. Прикладом є той же Кирило Стремоусов. Ми бачимо, що все частіше так трапляється, коли вони необережно їздять за кермом, не дотримуються правил дорожнього руху, або просто десь неправильно покурили – тому СБУ наголошує, що такі шкідливі звички є смертельно небезпечними для колабораціоністів.

Читайте
Збирали дані для ракетних атак і диверсій: СБУ затримала інженера Мотор Січ та ще одного агента РФ

Я хотів би ще звернути окремо увагу не тільки на колабораційну діяльність, а й на ще одну важливу сферу, якою опікується СБУ,- це питання державних зрадників. Тобто, колабораційна діяльність – це стаття, яка з’явилася тільки після початку повномасштабного вторгнення – у березні Верховна Рада ухвалила (закон. – Ред.). А державна зрада – також дуже сувора стаття, за яку посилили кримінальну відповідальність аж до довічного позбавлення волі. І тут СБУ також активно працює.

Тому що якраз ворог хоче інтегрувати своїх шпигунів і агентів в українські органи держвлади, правоохоронні структури – далі й далі. Наразі в нас є 1,4 тис. кримінальних проваджень відкритих щодо 700 осіб, які підозрюються зараз у державній зраді. А понад 100 цих осіб уже отримали вироки суду.

Фото: СБУ

Якщо говоримо про якісь конкретні випадки, можемо згадати зрадника, який працював у секретаріаті Кабінету міністрів, його ми викрили минулого року. Це була дуже потужна агентурна мережа. Був затриманий він, був затриманий чиновник Торгово-промислової палати. Вони працювали на ворога, мали доступ до секретної інформації. І тут ще один важливий момент, що СБУ системно працює і викриває ці злочини.

Ми, як спецслужба, максимально зрозумілі для суспільства, але діємо відповідно до законодавства. І якщо ви навіть подивитеся відео з чиновником Кабінету міністрів, то побачите, що під час розмови зі співробітниками СБУ вони в зимовому одязі. А опублікували це ми влітку. Чому? Тому що від моменту викриття агентів і до коментування у встановленому законодавством порядку – цілий ланцюжок подій відбувається. І зараз цей чиновник Кабміну уже отримав тюремний вирок, 12 років позбавлення волі, тож ми працюємо, щоб кожен державний зрадник поніс заслужене покарання.

– Росія ще до 24 лютого шукала можливості дестабілізувати й розхитати ситуацію в Україні зсередини. Розкажіть докладніше про конкретні випадки та як СБУ протидіяла цим спробам?

– Спроби Російської Федерації дестабілізувати ситуацію в Україні були постійними. І, як казав Василь Малюк, голова СБУ, Путін – це спецслужбіст, і довгими роками він робив усе, щоб накачати Україну агентурною мережею, яка в разі потреби дестабілізуватиме ситуацію.

Звісно, СБУ, тому що це наш прямий функціонал, реагувала на ці загрози. А стосовно минулого року, то в нас дуже хороші результати. Загалом викрито понад 600 ворожих агентів і шпигунів, які загрожували державній безпеці України.

– Чимало зусиль і фінансів росіяни зосередили в кіберсфері, зокрема, атакуючи наші об’єкти критичної інфраструктури. Плюс, соцмережі заполонили сотні тисяч кремлівських ботів. Які успіхи у СБУ на цьому фронті?

– Щодо кіберсфери, то це взагалі окрема історія. Тому що зараз Україна є учасником першої в історії кібервійни. Якщо всі знають, що повномасштабне вторгнення РФ відбулося 24 лютого минулого року, то 23 лютого ворог здійснив масштабну кібератаку на Україну, яку відбивали, зокрема, й співробітники СБУ. У такий спосіб Російська Федерація хотіла посіяти паніку і створити плацдарм для конвеєрного військового вторгнення в нашу державу. Проте ми бачимо, що їхні спроби не вдалися. Відпрацьована ця загроза. І зараз, після того, як хлопці її відбили, можна говорити, що в кіберпросторі ми не тільки захищаємося, а й у деяких випадках переходимо в контрнаступ.

Окремо можна сказати про ботоферми. За минулий рік було заблоковано понад 40 ворожих ботоферм, які займалися розгоном диструктивного контенту. Які створювали потрібну для ворога картинку, нібито в Україні є підтримка “русского міра”, нібито в нас є якесь невдоволення. Це все дуже швидко відпрацьовується. Інтернет-агенти, яких викриваємо буквально пачками, ми регулярно про це звітуємо. Тобто, робота йде комплексно.

Читайте
Спецпризначенці СБУ за ніч знищили 10 російських танків та БТР

І знову ж таки, якщо ми говоримо про кіберсферу, то не можна не відзначити й питання кібератак. Бо, наприклад, ракетні удари, яких завдає Російська Федерація, вони супроводжуються атаками і в кіберсфері. Звісно, кібератаку не помітно так, як звичайну ракету. І широка громадськість узагалі не розуміє, чи відбувається в нас щось у кіберсередовищі, чи ні. Але сам факт того, що в нас банківська інфраструктура, державні реєстри працюють у штатному режимі – яскравий тому приклад.

Я б розділив кібербезпеку на кілька підрубрик. Перша – це безпосередньо сфера кібербезпеки в цифровому вимірі, а також вимір в інформаційному полі. Якщо ми трохи повернемося до попереднього питання, про загрози національній державності, то  можемо сказати, що протягом минулого року, окрім того, що було викрито агентів і шпигунів, активно було відпрацьовано взагалі будь-які приклади деструкційної діяльності. Це і ДРГ, це і п’ята колона, яка функціонувала в Україні.

Зокрема, з ініціативи СБУ було заборонено діяльність 17 політичних партій і понад 10 громадських організацій, які здійснювали антиукраїнську діяльність. Були недопущені спроби розхитати ситуацію через релігійну сферу. Що стосується інформаційного середовища, тут також проведено величезну роботу, заблоковано величезну кількість Youtube-каналів із загальною аудиторією понад 15 млн підписників. Також заблоковано тисячі акаунтів у різних соцмережах. Тобто, робота ведеться системно, планомірно. І помітно, якщо ми переходимо в кіберцифрову сферу, то в нас працює все в штатному режимі.

Фото: СБУ

Наведу кілька цифр: 2020 рік – СБУ, департамент кібербезпеки – відбито 800 атак на Україну. 2021 рік – це 1400 атак. 2022 рік – це 4500 кібератак. Тобто, за минулий рік інтенсивність зусиль ворога в кіберпросторі зросла більш ніж утричі.

На сьогодні ми можемо констатувати, що Росія атакує в день Україну понад 10 разів. Це ми говоримо про серйозні атаки, які спрямовані на енергетичну, логістичну, інфраструктурну галузь, органи держвлади. І, як ви бачите, в умовах війни наша система кіберпротидії показала, що вона ефективна і все працює в штатному режимі.

Те, що є кіберармією ворога, по суті, складається з 2 компонентів. Перше – це безпосередньо співробітники російських спецслужб, які спеціалізуються саме на кіберсфері. І друге – це кіберугруповання, які не є військовослужбовцями, але які використовуються російськими спецслужбами для того, щоб атакувати Україну. Це величезний масив людей. Величезний масив технічних засобів. І після 24 числа всі вони отримали пряму вказівку – максимальні зусилля спрямовуємо на кібератаки на Україну.

Те, що стосується нас, якщо ви бачили черги в підрозділи ТрО, ті хлопці які хотіли служити й захищати Україну, так само була черга і з айтівців, які хотіли захищати Україну на кіберфронті. Завдяки волонтерській підтримці, завдяки роботі з нашими партнерами по державному сектору – бачимо, що ми вистояли. І справді, зараз якість наша дає змогу не просто тримати кіберфронт, а й переходити в кібернаступ.

Читайте
Загрожує довічне: в Україні судитимуть за держзраду ексначальника харківського управління СБУ

Фото: Артем Дехтяренко

Теги за темою
СБУ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Пропаганда війни рф: українця засудили до 5 років тюрми з конфіскацією майна
InternetUA
2025-05-12T11:28:25Z
Годинник цокає: Німеччина виставила Росії ультиматум щодо перемир’я в Україні
ZN UA
2025-05-12T11:28:02Z
Китай підтримує запропоноване Україною, Європою і США 30-денне припинення вогню
УкраинФорм
2025-05-12T11:27:16Z
Нардепа Тищенка перевели під нічний домашній арешт до 12 липня – Суспільне
Лига
2025-05-12T11:24:05Z
Російські війська можуть активізувати наступ на сході та півдні України — Паліса
ZN UA
2025-05-12T11:22:58Z
Депутату Тищенку змінили запобіжний захід
УкраинФорм
2025-05-12T11:21:27Z
САП і НАБУ не коментують слідчі дії в посадовців Нацгвардії
УкраинФорм
2025-05-12T11:21:21Z
Єврокомісар з питань оборони назвав найкращий спосіб зупинити Путіна
Европейская правда
2025-05-12T11:19:40Z
Перемир'я або санкції: в уряді Німеччини кажуть, що Росія має час до кінця доби
Европейская правда
2025-05-12T11:19:39Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Колишня кохана Джонні Деппа та Ілона Маска вдруге стала мамою
GlavRed
2025-05-12T11:27:38Z
Bird of Pray: текст гурту Ziferblat, з якою вони виступлять на «Євробаченні»
ZN UA
2025-05-12T11:25:32Z
13 травня - урочисте відкриття "Української книжкової полички" у Сілезькій бібліотеці в Катовіцах
Детектор М
2025-05-12T11:22:58Z
Перед півфіналом букмекери оновили прогнози результатів Євробачення. Що пророкують Україні
ZN UA
2025-05-12T11:12:43Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T11:03:53Z
У День матері: Катерина Осадча замилувала архівними фото з трьома синами
24tv
2025-05-12T11:03:19Z
Великі імена - на великому екрані: "Титри Визнання" у кінотеатрах Планета Кіно
Детектор М
2025-05-12T10:43:06Z
ТОП-15 фільмів, коли після побачення вона питає «зайдемо до мене на кіно?»
Мій Харків
2025-05-12T10:16:22Z
Чому не можна лихословити і плакати 13 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-12T11:27:47Z
Учасникам бойових дій і ветеранам можуть компенсувати початковий внесок за житло: які умови
24tv
2025-05-12T11:24:24Z
Ми пишемо не тому, що ми сміливі. Ми пишемо, бо мовчати - неможливо
Детектор М
2025-05-12T11:16:10Z
Церква не має залишатися остронь: Папа Лев XIV зробив заяву про штучний інтелект
Факти ICTV
2025-05-12T11:13:37Z
Зеленський провів першу розмову з Папою Левом XIV
24tv
2025-05-12T11:13:00Z
У країнах ЄС зменшилася кількість українців із тимчасовим захистом - Євростат
УкраинФорм
2025-05-12T11:06:41Z
Завод у Румунії розпочинає серійне виробництво військових дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:03:02Z
Ракетні дрони та рої безпілотників: Камишін розповів у Брюсселі про нову зброю, яку виробляє Україна
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:51Z
Папа Лев XIV закликав звільнити ув’язнених у світі журналістів
УкраинФорм
2025-05-12T11:00:16Z
Трамп прагне змусити фармкомпанії знизити ціни на ліки до 80%
24tv
2025-05-12T11:24:18Z
Чи потрібно пити магній разом з вітаміном B6
24tv
2025-05-12T11:15:15Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:20Z
Безкоштовний огляд родимок у "Добробуті": як вчасно виявити меланому
Gazeta UA
2025-05-12T10:54:38Z
Україна долучилася до Європейського тижня громадського здоровʼя
УкраинФорм
2025-05-12T10:54:13Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:33:57Z
Мобілізація в Україні: з якими хворобами доведеться служити
24tv
2025-05-12T10:03:35Z
Точно смачніше та корисніше, ніж у магазині: класичний рецепт домашнього майонезу
24tv
2025-05-12T09:42:50Z
Який субпродукт позитивно впливає на імунітет і сприяє довголіттю, а кому його краще уникати
Gazeta UA
2025-05-12T09:30:50Z
Хотіли купити авто з-за кордону: двоєукраїнців втратили близько 500 тис грн
InternetUA
2025-05-12T11:16:00Z
На Буковині зловмисники під виглядом облаштування укриття незаконно видобували вапняк
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:00:44Z
Прокуратура підтверджує: злодій у законі Умка, якого «виховувало» СБУ, має зв’язки у правоохоронних органах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:51:25Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:45:33Z
Нелегальний видобуток вапняку на суму понад ₴5 мільйонів: на Буковині поліцейські викрили трьох екозлочинців
Украина Криминальная
2025-05-12T10:12:17Z
У Києві жінка брала гроші за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних
Украина Криминальная
2025-05-12T10:06:47Z
Трагічний інцидент на Позняках: молодий чоловік випав з вікна багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:06:03Z
Обікрав майже два десятки поховань: викрито 20-річного жителя Одещини
Украина Криминальная
2025-05-12T09:49:04Z
До ₴60 млн. злочинного прибутку: на Київщині знешкоджено діяльність підпільних виробників сигарет
Украина Криминальная
2025-05-12T09:42:06Z
Прайс-кепи заважають реалізовувати сонячну електроенергію – голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:18:15Z
Microsoft готова поступитись частиною акцій OpenAI в обмін на доступ до майбутніх моделей
InternetUA
2025-05-12T11:16:27Z
Українським морським коридором експортували вже 120 мільйонів тонн вантажів
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:17Z
Українці отримали 443 млн грн кешбеку за березень — рекорд з початку програми
Факти ICTV
2025-05-12T11:04:45Z
В Україні дорожчають тепличні огірки: які ціни у магазинах
24tv
2025-05-12T11:03:57Z
В Україні дешевшають ранні овочі
Gazeta UA
2025-05-12T11:03:38Z
Росіяни на ТОТ масово завозять сільгосптехніку - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-05-12T10:49:27Z
Китай покрив сонячними панелями цілу гору․ Дронам не вистачає заряду, щоб облетіти всю її площу
24tv
2025-05-12T10:33:43Z
На тлі важливих змін у світі: курс євро обвалився до нового мінімуму
24tv
2025-05-12T10:33:06Z
У Миколаївському зоопарку народилося перше в Україні маля гамбійських щурів
Комсомольская правда
2025-05-12T11:25:46Z
Невеликі дощі та тепло до +18: погода в Україні на 13 травня
24tv
2025-05-12T11:24:56Z
"Заробляють бабло на фронті", – киянин зневажливо говорив про українських військових
24tv
2025-05-12T11:24:36Z
На Закарпатті в селі Іза запровадили карантин через спалах гепатиту
УкраинФорм
2025-05-12T11:18:06Z
Графік відключення світла в Запоріжжі на 13 травня: кому варто підготуватися
Политека
2025-05-12T11:16:35Z
На поповнення запасів є лише 4 години: військовий розповів, як живуть люди у Костянтинівці
Фокус
2025-05-12T11:12:27Z
У Херсоні показали наслідки вечірнього артобстрілу Корабельного району
УкраинФорм
2025-05-12T11:09:05Z
Одеська поліція розшукує малолітніх втікачвв з реабілітаційного центру
Украина Криминальная
2025-05-12T11:06:58Z
У Сумах дрон влучив у лісогосподарську машину
УкраинФорм
2025-05-12T11:06:54Z
Чому в автобусах немає ременів безпеки: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-05-12T11:27:20Z
З гібридною та електричною версіями: новий BMW X7 отримає чотири варіанти силових установок
AutoGeek
2025-05-12T11:06:41Z
Авто для понтифіка: найвідоміші та найцікавіші папамобілі
Фокус
2025-05-12T11:00:49Z
Пікап Ram 1500 наділили нестандартними пропорціями
AutoCentre
2025-05-12T10:16:26Z
Президент Франції Макрон вперше пересів на електромобіль: обрав DS 8
AutoGeek
2025-05-12T10:12:16Z
Чарівний італійський родстер з V8 і механікою – спокуслива новинка
Топ Жир
2025-05-12T10:00:51Z
Продажі авто з Китаю в Україні різко зросли: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-12T10:00:15Z
Швидший та ефективніший: електричний кросовер Skoda Enyaq RS оновили
AutoGeek
2025-05-12T09:30:36Z
Стартують продажі нового Kia Sportage: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-05-12T09:25:59Z
Плющ зникне назавжди, якщо полити його одним натуральним засобом: експерт дав пораду
GlavRed
2025-05-12T11:27:49Z
Квіткова повня: вісім дій, яких варто уникати сьогодні
Gazeta UA
2025-05-12T11:27:30Z
Ці 5 трендів в дизайні кухні вже застаріли: час їх позбутися
24tv
2025-05-12T11:18:09Z
Дуже швидко і дуже ситно: рецепт смачного салату з тушонкою
Фокус
2025-05-12T11:15:26Z
5 найкращих кольорів волосся на літо: так фарбуватися захочуть всі
24tv
2025-05-12T11:03:04Z
Натуральним і не пахло: що підмішували в сметану та морозиво в СРСР
Telegraf
2025-05-12T10:54:03Z
Ось 6 найкращих вправ для вашої спини, які зроблять її більшою та сильнішою
24tv
2025-05-12T10:30:03Z
Вас проклянуть усі сусіди, якщо залишите будівельне сміття в контейнері. Як його правильно позбутись
Telegraf
2025-05-12T10:27:30Z
Загадка для найуважніших: спробуйте за лічені секунди знайти свічку
Gazeta UA
2025-05-12T10:24:45Z
Процесори Intel Core Ultra уповільнюють швидкісні SSD, — тести
ITC
2025-05-12T11:25:11Z
LIGA.net опинилась під масованою DDoS-атакою, ціль – колонка про кейс Алхім
Лига
2025-05-12T11:13:37Z
Марс ховає під поверхнею величезний резервуар води
360ua.news
2025-05-12T11:03:08Z
Промо-рендери Galaxy S25 Edge розкрили дизайн, кольори та характеристики
InternetUA
2025-05-12T11:01:43Z
Огляд Age of Empires II: Definitive Edition на PS5 — гарна адаптація для платформи, що не створена для RTS
ITC
2025-05-12T11:01:02Z
До 20-річчя iPhone Apple збирається здивувати світ - ЗМІ
Gazeta UA
2025-05-12T10:58:38Z
Nintendo може заблокувати Switch 2, якщо запідозрить користувача в піратстві
InternetUA
2025-05-12T10:46:17Z
Прорив у суперконденсаторах — миттєве заряджання, велика ємність та 100+ тис. циклів витіснять Li-ion
ITC
2025-05-12T10:43:22Z
Ремастер Oblivion лагає вже через 15 хвилин гри на PS5 та ПК — з часом це погіршується
ITC
2025-05-12T10:43:00Z
В Афганістані влада заборонила громадянам грати шахи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:32Z
Десятки фанатів «Гамбурга» потрапили до лікарні після святкування виходу в Бундеслігу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:03Z
Новий Шевченко та коріння з України: хто такий герой Мілана із прізвищем "Золотарчук"
24tv
2025-05-12T11:03:51Z
Манчестер Сіті зацікавлений у півзахиснику Мілана
Football.ua
2025-05-12T11:01:38Z
Українські строгмени виграли командний залік Євро у Німеччині
УкраинФорм
2025-05-12T10:52:57Z
Українські тенісистки зустрініться з іспанками у Кубку Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2025-05-12T10:52:06Z
Непереможений "Мисливець" висловився про бій з "Канело", порівнявши себе з Усиком
24tv
2025-05-12T10:48:41Z
Мбаппе побив рекорд, який тримався майже три десятиліття
Gazeta UA
2025-05-12T10:30:40Z
Відчуваю себе новою людиною, – Дюбуа про мотивацію реваншу з Усиком
24tv
2025-05-12T10:30:32Z