MY.UAНовини
Хотілося б, щоб ми відчули самостійність – це стосується не тільки театру: режисер Дмитро Весельський
Хотілося б, щоб ми відчули самостійність – це стосується не тільки театру: режисер Дмитро Весельський

Хотілося б, щоб ми відчули самостійність – це стосується не тільки театру: режисер Дмитро Весельський

У свої 30 років він наймолодший художній керівник театру в українській столиці. Коли Дмитро Весельський очолив Малий драматичний театр у Києві, йому було лише 23.

За цей час Малий театр став таким собі мультикультурним простором – там відбуваються не лише вистави, а й різні мистецькі події. А ще у будівлі театру на Гончара, 33 є чудова тераса, на якій до повномасштабної війни грали вистави.

З відкриття театру у Києві у 2016 році (де-факто це був 28-й сезон Малого театру) він брав участь у багатьох театральних фестивалях, зокрема у Грі, а актори номінувалися та здобули Київську пектораль.

Зараз дивляться

Факти ICTV поспілкувалися з Дмитром Весельським про роботу театру у період великої війни та зміни, які відбулися. Також режисер розповів, яким бачить український театр після перемоги, та поділився думками, чи зможе Україна колись позбутися у культурному просторі російського шлейфу.

— Вже минув рік повномасштабної війни. Як він змінив Малий театр та особисто тебе?

— Насправді це питання, на яке складно відповісти. Щоб сказати, що я відчуваю якусь різницю, мабуть, такого немає. Інша річ, що тепер у мене є багато нового досвіду. Цей досвід певною мірою познайомив мене із самим собою. Я потрапляв в різні екстремальні ситуації упродовж року, реагував якось на них і тепер знаю, як я реагую на ті чи інші події. Тобто тепер я краще знаю себе.

Якісь речі особисті, як, наприклад, мій будинок, який давно будую і в який планував незабаром переїхати, слава Богу, вцілів, але був дуже близьким до того, щоб бути повністю зруйнованим. Прибудинкові будівлі довкола згоріли до тла, але у самому будинку були повибивані всі вікні, він був частково пошкоджений.

Для мене це був такий великий проєкт життя, до якого я ставився фундаментально та серйозно. Зараз я відновлюю те, що було зруйноване. Але ставлення до цього набагато простіше. Я зараз ставлюся з розумінням, що це може в будь-яку хвилину зникнути, і тепер для мене це не головне.

— А театр як змінився?

— Ми позбулися кількох назв в репертуарі – це зміни номер один. Кілька наших співробітників зараз в ЗСУ, кілька – не приїхали з-за кордону. Змінився репертуар та трішки колектив. Ті, хто за кордоном та в ЗСУ, залишаються частиною нашого колективу, просто зараз їх немає і вони не працюють в театрі. Тим не менше, ми працюємо.

Були моменти, коли було дуже складно працювати через відсутність якихось фахівців та емоційно-психологічний стан. Коли тільки починалися обстріли, постійно були змушені репетирувати в сховищі, відновлювати репертуар в умовах постійного вимкнення світла.

От зараз, попри якусь постійну напругу у повітрі, у нас кількість глядачів не зменшилася. Ми граємо свій обсяг, який грали до війни. Може, трішки менший, за рахунок того, що зменшилася кількість вистав, але це не суттєва різниця.

Ми продаємо аншлаги і вимушені були підняти вартість квитка – це також не вплинуло на кількість охочих відвідати театр. Це прекрасно, це надихає, мотивує та дає розуміння, що ми займаємося потрібними речами.

— Коли театр відновив свою роботу після повномасштабного вторгнення?

— Ми в Києві почали працювати з липня та були одним із перших театрів, які повернулися до роботи після перерви. Але до цього ми в червні зіграли прем’єру в німецькому Штутгарті. Прем’єра вистави мала відбутися 25 лютого 2022 року, але через початок повномасштабної війни скасувалася. Ми не розуміли, коли вона станеться. Тоді ми почали домовлятися з німецькими колегами. Нас запросили, дуже привітно поставилися.

Вже в червні стало зрозуміло, що ми можемо частково відновити діяльність у Києві. Але оскільки ця поїздка вже була запланована та домовлена, ми з’їздили в Німеччину, зіграли прем’єру вистави Зальот режисера Юрія Родіонова, драматурга Людмили Тимошенко.

У липні ми відновили свою роботу з двох вистав. Грали не в себе, бо тоді не було домовленості зі сховищем. Ми грали на гостьових майданчиках – у Молодому театрі, в артпросторі Inveria. Ми почали з однієї вистави, потім додали ще одну. Коли повернулася інша частина колективу, ми почали відновлювати весь репертуар. Зараз фактично все, що можна було, ми відновили.

— Наскільки змінився репертуар? Можливо, у старі вистави були внесені нові сенси?

— По-перше, ми прибрали з репертуару всі вистави, які були зроблені за творами російських авторів. І хоч у нас вони були такі “хороші росіяни”, але, звичайно ж, ми позбудемося будь-якої причетності до нашого репертуару будь-яких російських авторів. Ми прибрали Вирипаєва (вистава Валентинів день), Пелевіна (вистава Блуд) та Баженової виставу Мать його!

По-друге, вистави, звичайно, змінилися, хоча ми цим свідомо не займалися. Швидше, сприйняття вистав змінилося тими, хто над ними працює та дивиться. Цей колективний досвід, який ми отримали за рік, переінакшує сприйняття тих тем, які звучали до цього.

Єдині зміни, які зроблені свідомо нами, це у виставі Двоє. Але вона від початку задумувалася як та, яка постійно змінюється та трансформується. Це моя вистава. Вона документальна і складається з багатьох коротких епізодів, які засновані на справжніх ситуаціях із життя. Ми відразу домовилися з акторами, що будемо її поступово оновлювати та змінювати, чогось позбуватися та набувати нового.

Війна подібних речей багато нам підкинула. У цій виставі прямо з’явилися кілька таких епізодів військового часу. Але додам, що оскільки вона постійно змінюється, то вже деякі з цих епізодів, наприклад, з червня, зараз теж відійшли.

— Наразі готуються якісь нові вистави?

— Ексклюзивний анонс. Ще ми ніде це не анонсували і не публікували. Ми працюємо над виставою Жінка в Берліні (реж. Олена Щурська). Це вистава за відомою хронікою, це щоденникові записи Марти Гіллерс. Донедавна не було оголошено її авторство і подавалося як анонім.

Гіллерс — очевидиця подій, що відбувалися у Берліні з кінця квітня до початку травня 1945 року, коли радянська армія увійшла в Берлін. Вона журналістка й описала абсолютно моторошні та страшні речі, які дуже нагадують події, що відбувалися у Бучі та інших окупованих містах.

Ця вистава – не про війну, звичайно, але вона з нашої реальності.

— Не думаєш, що якщо всі поголівно почнуть ставити про війну, це може скотитися у шароварщину?

— Я не думаю, я бачу та оцінюю – дуже багато неякісного продукту. Завжди є багато неякісного продукту. Але зараз тема війни і всього, що навколо неї, турбує всіх, зокрема людей, які до цього робили неякісний продукт. Вони ж не можуть почати робити раптом якісний продукт на цю тему. Це не шароварщина – це просто такий неякісний продукт, якому не вистачає глибини думки чи серйозності підходу, а іноді це свідома маніпуляція та використання того фактору, що всіх турбує, заради успіху.

Читайте також:

Це люди, які роблять не заради того, щоб якимось чином відрефлексувати, допомогти проаналізувати тощо. Ціль — братися за цю тематику тільки заради того, щоб це стало популярним і “вистрелило”.

— Як ти вважаєш, щось російське зможе повернутися в український культурний простір? Воно все ще не вийшло, правда.

— Воно все є, і ці чарти музичні і YouTube цьому підтвердження. В моєму середовищі у всіх плюс-мінус однакове розуміння. Я не можу дивитися фільми з російським перекладом фізично. Це абсолютне несприйняття і відраза. І не через те, що російський контент монетизується росіянами, просто я не можу чути російську мову в магазині від продавчині або від клієнта. Це на такому рівні.

Але якщо говорити про Достоєвського, Антона Чехова чи Костянтина Станіславського – те, що зараз вийшло трішки, зникло, принаймні, у театральному середовищі. Чи зможе це повернутися? Зможе, однозначно, через років 200, за певного розвитку подій у майбутньому.

— Як можна достукатися до людей, які, попри ракети, не готові відмовитися від Пушкіна та російської музики, кіно?

— Ніяк. Як можна достукатися до людини голосніше, ніж звучать вибухи. Голосніше неможливо, ніж приліт ракети чи безпілотника. Голосніше ми не постукаємо. Якщо це вже не спрацювало, то більше слів не підібрати.

Це процес стратегічний та довготривалий. Має бути якась стратегія та розуміння, в який бік рухатися у роботі з дітьми, з підлітками щодо виховання. А дорослі люди, які сформовані і мають позицію лояльності, з ними ми вже нічого не зробимо і треба їх сприймати частиною нас. Треба знати, що серед нас є люди з іншими поглядами. Шануймо різноманіття.

Звичайно, якщо ця лояльність виливається у злочин, в державну зраду чи співробітництво з ворогом, то це має на рівні закону жорстко каратися. А якщо дядя живе, так думає і досі не переконався у зворотному, то з цим ми вже нічого не зробимо.

Читайте також:

Ми не можемо зробити концтабір та ізолювати цих людей. Найкраще, що можуть зробити люди з думкою, яку я, мабуть, назвав би адекватною — це не обманювати себе, а розуміти, що за межами цієї бульбашки людей з адекватною позицією, є інші бульбашки з іншою позицією. На них не треба закривати очі і розуміти, що це наш соціум. Так історично склалося, що вони є. Звичайно, треба з ними комунікувати, продовжувати робити своє.

— Яким ти бачиш український театр після перемоги?

— Поїздка в Штутгарт Малого театру, як би це не звучало жахливо, наслідок цієї війни. Я не впевнений, що ми могли так само просто потрапити в Штутгарт і показати виставу німецькій публіці без таких обставин.

Відкритість, увага європейського суспільства до України, нашої культури та театру – це такий собі новий чинник, яким ми, український театр, користуємося вже і ще будемо користуватися, я думаю, і після перемоги якийсь час.

Ми потрапляємо у таке спільне з Європою мистецьке і культурне середовище. А це за собою тягне якийсь обмін досвідом, естетикою, темами. Зараз багато українських театральних діячів, режисерів живуть та працюють у Європі, дивляться європейський театр та роблять європейський театр для європейців.

Коли вони повернуться, або зараз повертаються, вони вже мають цей досвід. Візуально, естетично ми не можемо не запозичити якісь речі. Європейський театр, коли бачитиме український, теж може щось взяти. Спілкування з Європою – це те, що є вже, і те, що буде, мені здається, далі.

Мені хотілося б, щоб ми відчули самостійність та самобутність, але це стосується не тільки театру, а й культури та взагалі самосприйняття. Я сподіваюся, що це відбудеться. Тобто втрата відчуття меншовартості, якоїсь провінційності щодо російської “великої культури” або до європейської великої культури.

— Український театр залежний?

— Все в цьому світі взаємопов’язане і по суті взаємозалежне. Те, що я казав, яким би хотів бачити український театр після війни – самодостатнім та без комплексу меншовартості. Оце можна, як синонім до цього сказати ще – я б хотів бачити його незалежним.

Тобто якимось продовженням нашої театральної традиції, повернення до якихось коренів, театру корифеїв чи театру Курбаса. Щоб ми стали на той фундамент і продовжували якусь свою гілочку в розвитку театрального світового мистецтва.

Але хотілося б, щоб український театр був українським, а не просто театр як жертва чи продукт глобалізації. Саме український, як у моєму уявленні є польський або німецький театр, де я розумію, що це таке. Це трішки різні театри. Так само хотілося, щоб отаке розуміння було про український театр.

— Глядачам, які ще не знайомі з Малим театром, з якої вистави в репертуарі ти б порадив почати?

— Я б порадив глядачам відкрити сайт – вистав у нас, на жаль, не так багато, як би мені цього хотілося. Кілька хвилин можна ознайомитися з усіма анотаціями та зрозуміти, що вас інтригує найбільше. Подивитися фотографії, відео, відгуки інших глядачів та обрати для себе виставу, яка вам сподобається.

У репертуарі Малого театру є дуже різні вистави, які можуть одній і тій самій людині не сподобатися. Точніше, одній людині одна вистава може дуже сподобатися, а інша – навпаки. Тут немає універсальної поради.

Є вистави, які більш-менш сприймаються усіма непогано. Наприклад, наш хіт кількох сезонів, відколи я працюю у Малому театрі, вистава Холодна м’ята. Вона подобається як дорослим, так і юним глядачам. Вистава для широкої аудиторії. Приміром, вистава Андроїд – це, мабуть, абсолютно інша вистава, ніж вистава Двоє, й аудиторія цих вистав різна. Радити і ту, й ту виставу всім я не можу. А вистава Маклена Граса – це ще зовсім інша історія.

Фото: Анастасія Мантач, Олексій Товпига та з особистого архіву Дмитра Весельського

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Який одяг можна подарувати чоловіку на День народження: 5 топових варіантів
24tv
2024-09-20T11:48:23Z
Смачно та незвично: рецепт варення з темного винограду
GlavRed
2024-09-20T11:27:12Z
Як прочистити сильне засмічення в раковині: легкий спосіб, про який знають одиниці
GlavRed
2024-09-20T11:27:04Z
Коли та як обрізати виноград восени: корисні поради, правила та схеми
TSN
2024-09-20T11:18:54Z
Навіщо каву подають з водою: про цей секрет знають одиниці
24tv
2024-09-20T11:12:14Z
3 лайфхаки для кухні, про які ви не знали: ексклюзивні поради з тік току
24tv
2024-09-20T10:42:25Z
Котлети за методом 1:2:2 вийдуть, як у бабусі: будуть соковитими і з хрумкою скоринкою
TSN
2024-09-20T10:39:14Z
Чому "нічого не робити" корисно: експеримент вразив всіх
GlavRed
2024-09-20T10:27:41Z
Як нагострити леза машинки для стрижки волосся: простий, але ефективний спосіб
GlavRed
2024-09-20T10:27:39Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
"Людина, яка немає стопів": член команд Klavdia Petrivna розповів, яка співачка в реальному житті
Фокус
2024-09-20T11:45:26Z
Повертає у рідні місця: гурт "Антитіла" запрем'єрив чуттєву пісню "Вдома"
24tv
2024-09-20T11:33:35Z
Усі книги Толкіна українською: від «Сильмариліона» і «Володаря перснів» до «Берен і Лутієн» та біографії письменника
ITC
2024-09-20T11:05:12Z
Народна артистка України заспівала у церкві у Суджі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:03:54Z
Джамала показалася з крихітним сином і зізналася, що їй допомагає відновлюватися після третіх пологів
TSN
2024-09-20T11:03:40Z
Новий сезон з новими зірковими тренерами: ТЕТ готує прем’єру проєкту “Ліга Сміху"
GlavRed
2024-09-20T10:57:04Z
Дженніфер Лопес та Бен Аффлек знову воззʼєдналися: деталі
Фокус
2024-09-20T10:57:01Z
На одному з КПП на кордоні з Польщею почався ремонт: можливі черги
Европейская правда
2024-09-20T11:53:09Z
У США та Європі не знають, як протидіяти агресії Путіна, не спровокувавши прямого конфлікту з Росією — WP
ZN UA
2024-09-20T11:52:16Z
Тейлор Свіфт, Опра Вінфрі та Джордж Клуні: чи має значення підтримка знаменитостей на виборах у США — FT
ZN UA
2024-09-20T11:49:00Z
Фон дер Ляєн оголосила про «зимовий план» ЄС для України
УкраинФорм
2024-09-20T11:45:24Z
Приховані витрати участі США в українському конфлікті: нові виклики для Америки
360ua.news
2024-09-20T11:42:20Z
Заочно засуджено поплічника Кадирова, який під час боїв за Київ тримав у заручниках майже 500 пацієнтів медустанови
Украина Криминальная
2024-09-20T11:42:14Z
Недалекобойное решение Байдена: почему Запад медлит с разблокировкой ударов по России
Европейская правда
2024-09-20T11:40:58Z
Президентка Єврокомісії розповіла, як хочуть починати переговори України про вступ
Европейская правда
2024-09-20T11:40:31Z
Кабмін звільнив трьох заступників міністрів
УкраинФорм
2024-09-20T11:39:38Z
Злива зірвала чвертьфінали WTA 500 в Сеулі: відома нова дата протистояння Костюк із Шнайдер
24tv
2024-09-20T11:48:18Z
Магнус Карлсен закликав не знімати санкції з Росії та Білорусі
УкраинФорм
2024-09-20T11:33:11Z
“Багатообіцяючі" мрії: у Росії назвали термін повернення до турнірів УЄФА і ФІФА
24tv
2024-09-20T11:24:18Z
Українка Магучіх увійшла до топ-10 найкращих легкоатлеток Європи-2024
Комсомольская правда
2024-09-20T11:19:20Z
Аліссон пропустить матч з Борнмутом
Football.ua
2024-09-20T11:10:00Z
Легендарний кривдник Кличка підтримав Усика, у якого відібрали пояс IBF
24tv
2024-09-20T10:57:09Z
Джошуа – Дюбуа: де дивитися і ставки букмекерів на бій за звання чемпіона світу
TSN
2024-09-20T10:51:23Z
Зірковий захисник Ліверпуля планує придбати команду із французької Ліги 1
24tv
2024-09-20T10:48:14Z
Дружина Зінченка показала їхню 3-річну донечку та як вони розкішно відсвяткували її день народження
TSN
2024-09-20T10:39:32Z
В Італії кількість евакуйованих через повені зросла до майже 1500 людей
УкраинФорм
2024-09-20T11:45:56Z
У Польщі розширюють зону стихійного лиха
УкраинФорм
2024-09-20T11:40:14Z
Шахрайська оренда землі вартістю понад ₴3 млн.: на Житомирщині викрито фермера та держреєстраторку
Украина Криминальная
2024-09-20T11:39:00Z
Підозрюваному у вбивстві чоловіка на АЗС в Києві обрали запобіжний захід
Комсомольская правда
2024-09-20T11:37:51Z
Португалію охопили масштабні лісові пожежі: є загиблі
TSN
2024-09-20T11:36:27Z
Як довго триватиме задимлення на Київщині: в Укргідрометцентрі дали відповідь
TSN
2024-09-20T11:36:02Z
Через сторіз: у Грузії вбили популярну трансгендерну модель
GlavRed
2024-09-20T11:27:52Z
У Британії скасували рух потяга через нашестя білок: курйозне відео
24tv
2024-09-20T11:27:01Z
На Сумщині судитимуть 4-х учасників злочинної групи та їх пособницю, які ошукували військовослужбовців
Украина Криминальная
2024-09-20T11:21:01Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Не тільки в Лівані: де в Україні досі використовують пейджери і чому
InternetUA
2024-09-20T11:43:18Z
Щастя литиметься рікою: як правильно вішати підкову в домі
GlavRed
2024-09-20T11:27:48Z
У Китаї за ґрати відправили топчиновницю, яка завела на роботі 58 коханців
Фокус
2024-09-20T11:21:46Z
Відомі результати спеціальної сесії ЄВІ: що повинні зробити вступники
24tv
2024-09-20T11:18:25Z
Сім'я переїхала на острів із 200 мешканцями: як вона живе
TSN
2024-09-20T11:18:10Z
Тема геноциду ромів недостатньо досліджена в Україні та світі - експерти
УкраинФорм
2024-09-20T11:16:56Z
Українські медіа шукають кадри в конкурентів, у вишах та медіашколах,— учасники National Media Talk
Детектор М
2024-09-20T11:07:23Z
Задимлення над Києвом: медики пояснили, чому не можна вмикати кондиціонер
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:36:55Z
На шляху до лікарні 13 разів зупинялось серце: як медики "швидкої" на Львівщині рятували чоловік
24tv
2024-09-20T11:12:09Z
Простий трюк: вчені розповіли, що може допомогти зупинити застуду у дітей
24tv
2024-09-20T10:54:33Z
Кардіологи назвали дев'ять дивних симптомів, які вказують, що з серцем щось не так: не ігноруйте
TSN
2024-09-20T10:39:17Z
Ці 5 типових ознак недосипання ніколи не можна ігнорувати: перевірте себе
24tv
2024-09-20T09:42:20Z
Київ огорнув їдкий смог: наскільки це небезпечно та чи можна отруїтися
24tv
2024-09-20T09:33:23Z
Науковці визначили, скільки м’яса треба їсти на день і на тиждень: про це мало хто знає
TSN
2024-09-20T08:36:17Z
Вчені знайшли мікропластик в мозку людини: як він туди потрапив та чим це небезпечно
24tv
2024-09-20T08:21:21Z
Новий субваріант коронавірусу XEC уже зафіксували у 27 країнах: які симптоми та прогноз
24tv
2024-09-20T08:12:19Z
В Одесі знесуть пам'ятник Пушкіну: ОВА підписала усі документи, деталі
Фокус
2024-09-20T11:45:03Z
Як знайти загублені документи в Києві: місця і контакти
VGorode
2024-09-20T11:42:42Z
У Селидове немає російських військових, бої точаться на підступах, – офіцер 15-ї БрОП НГУ
24tv
2024-09-20T11:36:34Z
Над містом підіймається дим: РФ вдарила по Одесі балістикою - що відомо
GlavRed
2024-09-20T11:36:20Z
РФ націлилася на захоплення нових населених пунктів на сході – офіцер Нацгвардії
GlavRed
2024-09-20T11:27:33Z
"Йдуть малими групами": ЗС РФ хочуть захопити Покровськ до початку сезону дощів, — ЗСУ
Фокус
2024-09-20T11:21:37Z
Анонсований ЄС Офіс оборонних інновацій у Києві вже працює
Европейская правда
2024-09-20T11:19:26Z
В Україні оголошено нетипову повітряну тривогу: мапа
TSN
2024-09-20T11:18:24Z
The Guardian: Росія кілька місяців готувалася до вторгнення ЗСУ на Курщину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:15:21Z
Символ розкоші: в Україні вперше помітили електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS680
AutoGeek
2024-09-20T11:45:51Z
Осінній цінопад – знижки на KG MOBILITY до 126 000 грн!
AutoCentre
2024-09-20T11:36:05Z
Китайський NIO Onvo L60: $21200 за електрокар, батареї — за підпискою від $85/міс
ITC
2024-09-20T10:46:24Z
Нічні перегони NASCAR. Українці готуються до старту
AutoCentre
2024-09-20T10:40:45Z
Від $21 000: новий електричний кросовер NIO Onvo L60 з запасом ходу у 1000 км представили офіційно
AutoGeek
2024-09-20T10:21:56Z
На продаж виставили Dodge Challenger без кузовних панелей
AutoCentre
2024-09-20T10:12:31Z
Український пластичний хірург на Rolls-Royce став зіркою соцмереж
Топ Жир
2024-09-20T09:45:42Z
Економ-пропозиція: який вигляд має найпростіший Volkswagen Golf 2024
Фокус
2024-09-20T09:42:23Z
Фото дня: в Україні зʼявилися окремі стели з цінами на зарядку електромобілів
AutoGeek
2024-09-20T09:42:13Z
Шмигаль: Очікуємо, що доходи бюджету у 2025 році зростуть майже на 30%
УкраинФорм
2024-09-20T11:52:33Z
В яких органах влади найбільше зростуть зарплати
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:48:46Z
В Україні запрацювали нові вимоги до якості молока та молокопродуктів
УкраинФорм
2024-09-20T11:39:56Z
Саудівська SALIC придбала 12,6% акцій МХП, зберігаючи стратегічний вплив Юрія Косюка
Agravery
2024-09-20T11:36:04Z
Імпорт електроенергії в Україну з ЄС: як Європа допоможе українцям пройти цю зиму
24tv
2024-09-20T11:33:28Z
Особливі тарифи на електроенергію: українці можуть платити 1,72 грн за кожну кВт*год
Политека
2024-09-20T11:31:21Z
Професійні овочесховища збільшують маржинальність у овочівництві
AgroPortal
2024-09-20T11:30:47Z
Найбагатші люди України: чи змінився лідер у 2024 році
24tv
2024-09-20T11:24:42Z
«Дефіциту більше немає». Міністр економіки Німеччини прокоментував відмову від російського газу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:24:42Z
Бразилія оштрафувала соцмережу X на майже мільйон доларів
УкраинФорм
2024-09-20T11:52:05Z
Надсилають фейкові листи від імені суду: у МВС попередили нову схему інтернет-шахраїв
InternetUA
2024-09-20T11:49:56Z
DJI Action 5 Pro: кращий сенсор, більші дисплеї, довший час роботи та знижена ціна – від $349
ITC
2024-09-20T11:46:48Z
Котик заховався у кімнаті: знайти його за 6 секунд зможуть лише люди "орлиним зором"
GlavRed
2024-09-20T11:42:32Z
Соцмережу Х у Бразилії оштрафували на $920 тис. за несанкціонований доступ користувачів
Детектор М
2024-09-20T11:31:32Z
Бюджетний смартфон Samsung отримає унікальні оновлення, яких поки що немає навіть у флагманів
InternetUA
2024-09-20T11:23:16Z
Китай запустив у космос нові супутники для спостереження за Землею
УкраинФорм
2024-09-20T11:10:13Z
Samsung підтвердив дату запуску Galaxy S24 FE та Tab S10
Portaltele
2024-09-20T10:49:37Z
Соцмережа SocialAI: зворотній зв'язок, гейти та підтримка з ШІ-ботами
Детектор М
2024-09-20T10:49:26Z