MY.UAНовини
Старша сестра, молодший брат чи сировинний придаток: ким Росія є для Китаю
Старша сестра, молодший брат чи сировинний придаток: ким Росія є для Китаю

Старша сестра, молодший брат чи сировинний придаток: ким Росія є для Китаю

Перший крок до перетворення Росії на сировинний придаток

Як попереджало міністерство регіонального розвитку Росії у підготовленому ним у 2009 році документі "Стратегія соціально-економічного розвитку Далекого Сходу, Республіки Бурятія, Забайкальського краю та Іркутської області на період до 2025 року", головною "загрозою" та "викликом" регіону є "небезпека перетворення цієї території на джерело енергоносіїв та сировини для країн АТР".

Але, ігноруючи застереження експертів, найвище політичне керівництво країни протягом багатьох років із завидною завзятістю саме реалізувало "загрози" та "виклики" російському суверенітету. Саме Кремль перетворював територію Далекого Сходу та Східного Сибіру на джерело енергоносіїв та сировини, але не "для країн АТР", а однієї з країн АТР. Тієї самої, яка чомусь з наполегливою регулярністю в ході масштабних військових маневрів уздовж російських кордонів переконливо демонструвала потенційні можливості щодо використання своєї військової могутності на території Росії.

2009 року російське керівництво капітулювало на економічних переговорах і пішло на ті угоди, яких китайська сторона домагалася від Москви протягом багатьох років. Спочатку тодішній глава КНР Ху Цзіньтао і Дмітрій Медведєв урочисто підписали в Кремлі свою першу угоду століття (за медведєвським висловом) – контракт на 20 років.

Цей договір стосувався постачання Росією у Китай 300 мільйонів тонн нафти загальною ціною 100 мільярдів доларів (менш як 50 доларів за барель). Враховуючи, що ще доведеться побудувати нафтопровід із заявленою вартістю 29 мільярдів доларів, реальна ціна для Росії була значно меншою і явно збитковою. Однак перший віцепрем'єр Ігор Сєчін поспішив публічно оголосити її "справедливою". Втім, особисто для Сєчіна та інших найгустіших нафтотрейдерів і трубопрокладачів ціна ця, напевно, виявилася навіть дуже справедливою.

Так чи інакше, був зроблений перший важливий крок до перетворення Росії на сировинний придаток Китаю. Але Медведєв на цьому не зупинився і підписав із тим же Ху 23 вересня 2009 року у Нью-Йорку ще одну епохальну угоду – "Програму співробітництва на 2009 – 2018 роки між регіонами Далекого Сходу та Східного Сибіру Росії та північного сходу КНР". Ця угода передбачала понад 200 проєктів. Згідно з нею, Росія віддала у спільну розробку природні родовища корисних копалин, з яких у Китаї буде налагоджено виробництво заліза, міді, молібдену, золота, сурми, титану, ванадію, срібла, германію, олова тощо. Китай будуватиме переробні виробництва та на російській території, і на них будуть зайняті китайські робітники.

Приблизно за такою ж схемою Китай уклав протягом десятиліття низку угод з африканськими диктаторами. Щоправда, в Африці угоди передбачали створення набагато більшої кількості робочих місць. Китай отримав ліцензії на перетравлення протягом тривалого часу стратегічного району, який був за межами його географічних кордонів, плюс стабільні постачання енергоресурсів з країни, з якої він перетравлюватиме тубільців. Та ж програма передбачала розширення прикордонних пропускних пунктів та "зміцнення російсько-китайської співпраці у сфері трудової діяльності".

Як Китай отримав все, чого хотів

Відразу після її підписання в Китаї було створено держкомпанію для інвестицій у сільськогосподарське виробництво, що передбачають оренду/скупку землі в Росії. Власне, Китай отримав усе, що йому тоді було треба. По повторну ліцензію він уже не прийде. Як справедливо наголошують китайські військові теоретики, "ефективний контроль протягом тривалого часу зрештою призведе до перенесення географічних кордонів".

"Угода століття" 21 травня по газу тріумфально завершила блискучу стратегічну перемогу, здобуту в класичних традиціях китайського військового мистецтва – без оголення меча, без жодного пострілу. Відтепер гра вестиметься виключно за китайськими правилами. Не дивно, що заступник голови КНР Лі Юаньчао, виступаючи на круглому столі "Росія – Китай: стратегічне економічне партнерство", що проходив у межах XVIII Петербурзького міжнародного економічного форуму, запропонував перетворити російський Далекий Схід та північ КНР на єдину економічну зону.

"По-перше, між нами природне економічне співробітництво, не те що співробітництво через якийсь океан. По-друге, наша співпраця є взаємодоповнювальною. Як сказали наші бізнесмени, у Росії велика територія, а в Китаї найпрацьовитіший у світі народ. Якщо ми зможемо поєднувати ці фактори, то отримаємо суттєвий розвиток. У Росії велика територія і мало народу, у Китаю – навпаки", – пояснив свій план заступник голови КНР.

Секрет успіху китайською – зрозуміти психологію іншого, підпорядкувати його волю, використовувати у своїх інтересах його комплекси, його ідеологеми, а також шляхетність чи ницість.

  • В одному випадку (м'яке поглинання Тайваню) – спертися на патріотичний романтизм тайванських гомінданівців, їхнє прагнення стати частиною великої батьківщини.
  • В іншому – на абсолютний цинізм та безвідповідальність кремлівської клептократії, яка є останнім продуктом процесу виродження радянської номенклатури.

Росія спекалася складних регіонів

Щоб зберегти присутність Росії в Тихоокеанському регіоні перед очевидним екзистенційним викликом, росіянам потрібно було усвідомити себе народом, а безкорисливій та подвижницькій владі – запропонувати народу загальнонаціональні орієнтири та завдання. Але чи була здатна на це російська клептократія – всі ці, за їхнім власним влучним визначенням, "продажні чиновники і підприємці, які нічого не роблять" – другий і третій ешелони колишньої партійної та гебістської номенклатури? Ці люди заради особистого збагачення вже "злили" одну державу, якій вони присягали, – Радянський Союз і створили потворну мутант-економіку, що дозволяє їм безперервно ставати ще багатшими.

Для чого? Заради того, щоб збирати і витрачати свої скарби на тому ж Заході, який вони завжди ненавиділи і який ненавидять сильніше за свою історичну поразку, за вразливість своїх авуарів, за свою нікчемність. Зливши Східний Сибір та Далекий Схід у зону життєвого простору Китаю (Сибірзону), вони відсторонилися від відповідальності за долю регіону, щоб продовжувати безтурботно вставати з колін, цвірінькати про модернізацію, демонструвати "кузькину матір" то Грузії, то Україні та розпилювати мільярди китайських доларів.

Як дуже точно сформулював томський аналітик Алєксандр Лук'янов, однією з причин "епохальних рішень", що приймаються в Кремлі, є "можливе бажання російського керівництва отримати додаткові гарантії збереження своєї влади.

Китайські лідери чудово розуміють, що у разі зміни влади в Росії, будь-який уряд – будь він ліберальним, комуністичним, націоналістичним, червоним, білим, зеленим або сіро-буро-малиновим у крапку, – негайно порушить питання про перегляд умов "співробітництва", яке вигідне для Китаю, але прямо суперечить національним інтересам Росії.

Так Китай став суб'єктом, безпосередньо зацікавленим у тому, щоб влада в Росії і надалі залишалася в руках групи фізичних осіб, які так великодушно поступилися йому ресурсами Сибіру і Далекого Сходу.

Як росіяни реагували на зближення з Китаєм

Група фізичних осіб публічно хвалилася у 2011 році, як вона сяде поряд на лавці і вирішить між собою, як їм правити ще 24 роки. Та 24 роки їх навіть китайці не терпітимуть! На такий термін у тандему просто територій та людей не вистачить для зливу. Така одностороння "геополітична орієнтація" не влаштовує росіян, які мають різні політичні погляди.

Ось, наприклад, думка одного з ідеологів несистемної опозиції Гаррі Каспарова: "Орієнтація Росії на Схід, на мій погляд, неминуче призведе країну до втрати геополітичної суб'єктності. Її самостійна роль зійде на "ні", і, швидше за все, вона перетвориться на сировинний придаток Китаю. КНР – дуже сильний гравець, що постійно веде економічну експансію. Неухильно розширюючи межі свого впливу, він вже фактично встановив свою гегемонію майже на всьому азійському просторі. Можливо, деякі націоналісти, вірячи в "божественне призначення" Росії, скажуть: "А нам ніхто не потрібен – самі впораємось".

Вважаю, що в результаті обговорення всі ці утопічні теорії будуть відкинуті. Я не сумніваюся, що, зрештою, і націоналісти, і ліві оберуть вектор європейської інтеграції".

Показовим є і висловлювання Дмітрія Рогозіна: "Нам просто треба включити мізки і притупити пам'ять, щоб зрозуміти, що тільки разом США, Європейський Союз і Росія здатні врятувати північну цивілізацію від політичного розкладання і цивілізаційної загибелі під тиском "нових південних культур", якщо так можна висловитися. У сьогоднішньому жорстокому та тендітному світі справді існують впливові сили, які ставлять під сумнів наше право на життя. І для них ми – росіяни, американці, європейці – всі на одне лице".

Свій погляд на майбутнє російсько-китайських відносин був і в китаїстів. Дуже характерна для їхнього способу мислення є позиція одного з провідних російських фахівців щодо Китаю Андрєя Дєв'ятова. Тодішній стан російсько-китайських відносин та перспективи їх розвитку він оцінював дуже тверезо:

"Китайці вирішували завдання своєї величі послідовно. Для них головним було повернення Тайваню в лоно батьківщини. І це завдання вони вирішили. Американці вимушено покинули цей фронт, китайці битву за Тайвань виграли. Де-факто Тайвань повернувся. Де-юре це займе ще якийсь час, але до 2019 року це відбудеться".

"Нерчинський договір проводить кордон по Становому хребту. У свідомості китайців все, що на південь від нього: БАМ, Удокан, Чара та їх природні багатства, – перебуває у стратегічних межах китайських інтересів. Стратегія Китаю передбачає, що ці ресурси слід вважати надійним ресурсом китайської фабрики XXI століття. Але так, щоб уникнути становища, за якого сьогодні Росія хоче постачати, а завтра не захоче.

У період глобалізації географічні кордони стають майже нічим, але виникає таке поняття як стратегічні кордони. Стратегія – це захоплення майбутнього. У Китаю вона є. У нього вершиною військового мистецтва є вирішення стратегічних завдань без застосування воєнної сили. Тому китайська стратегія – це віддалення противника в обійми дружби, без застосування сили, у мирний час".

"Військово-технічна співпраця з Росією згортається. Вони вже отримали те, що хотіли: космічну програму, пілотований корабель за 80 мільйонів, який коштує щонайменше 80 мільярдів доларів. Після цього вони запустили ще кілька космонавтів, китайці вже зібралися на Місяць. Все це – радянські технології, які віддали за копійки".

"У китайців є патріотична і згуртована невидима мафія, яка працює лише серед своїх. Вона називається "тріада". Ця мафія є силовим прикриттям китайського проникнення. В Росії вона теж працює. Керують цією мафією компетентні органи влади – так було завжди".

"Одружуються з росіянами. Подивіться на Далекий Схід. Там це вже відбувається. Китаєць не п'є, не курить, працює, любить сім'ю, несе гроші додому. А діти виходять китайцями – так було в Сінгапурі, Малайзії. Асиміляція – споконвічна китайська дорога до вирішення проблем".

Старша сестра чи молодший роль: ким Росія могла стати для Китаю

То як же Росії вибудовувати свої відносини з цим масштабним явищем? Китаїсти не тільки у Росії, а й у всьому світі – особлива каста. Їхнє мислення несе на собі відбиток величезної м'якої сили об'єкта, який вони вивчають. Як генералам не можна довіряти війну, так китаїстам не можна довіряти відносини з Китаєм.

Рецепт Дєв'ятова хитромудрий як чаньська притча: "Росії потрібно від відносин державного добросусідства піднятися на рівень клятвенного союзу споріднених цивілізацій. Союз наших родинних цивілізацій дає нам шанс бути не окраїною, в яку переносяться стратегічні інтереси Китаю, а стати рівними".

Розуміючи, мабуть, що термін "рівні" звучить не дуже переконливо в контексті клятвенного союзу наших з Китаєм "споріднених цивілізацій", автор роз'яснює широкому читачеві своє розуміння "спорідненості" та "рівності" мовою доступних метафор, що апелюють до глибинних смислів давньокитайської філософії та міфології: "Тепер Росія в очах Китаю втратила статус, стала прислугою. Але, якщо Росія постарається, вона може стати старшою сестрою, а це хороший статус. У китайському світі мати – це земля, батько – небо. Все вирішують чоловіки і брати, але старша сестра уособлює мудрість. Навіть якщо вона п'яна й опустилася, про неї треба дбати, її город треба зорати, її не можна кинути. У неї є інтуіція та мудрість – і Росія може цю мудрість показати".

Ну, щодо пред'явлення мудрості, то, судячи з поведінки російської влади, позиція "мудрого смирення" перед неминучістю китайської експансії вже прийнята ними як стратегічна. Путінська клептократія робить все можливе, щоб максимально наблизити день набуття Росією доброго статусу, тактовно рекомендованого їй полковником радянської військової розвідки, заступником директора Інституту російсько-китайської стратегічної взаємодії.

Особливо надихає членів кооперативу "Озеро" те, що отримавши від китайців усі гроші за укладеними кабальними угодами, вони зможуть піти на Захід, який вічно проклинають. Дбати та орати город на цій території, яку не можна покинути, будуть тепер, як обіцяє нам знавець далекосхідної культури Дев'ятов, китайські товариші.

А як вони при цьому будуть використовувати "споріднену цивілізацію" – як дурного молодшого брата чи як "мудру" старшу сестру, яка встає з колін – це вже питання виключно смакових уподобань.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Наступление на Покровск: враг ежедневно бросает на штурмы механизированные группы
Comments UA
2024-11-18T22:45:32Z
"Абсолютная ложь": Корчинский объяснил, почему ВСУ не поможет рекрутинг
Фокус
2024-11-18T22:38:14Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Все затопит меньше, чем за час: как действовать в случае разрушения Кременчугской ГЭС
Фокус
2024-11-18T18:06:31Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
В социальной сети покойной русской актрисы появились новые фотографии
Comments UA
2024-11-18T21:45:03Z
Мэдлин Клайн может сыграть в "Человеке-пауке 4"
GameMag
2024-11-18T21:15:26Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
"Потопите страну": Безуглая призвала Сырского уйти в отставку
Comments UA
2024-11-18T09:06:11Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
США как главный защитник Южной Кореи сейчас теряют время и возможности - военный эксперт
Хвиля
2024-11-19T00:09:38Z
Разрешение на удары. Цели и изменения для фронта
Корреспондент
2024-11-18T23:15:17Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Дешево, но рискованно: что нужно знать об одежде из секонд-хенда
Знай
2024-11-18T19:51:20Z
Захотели рыбу с гречкой и угробили здоровье: с какими продуктами запрещено совмещать этот продукт
Знай
2024-11-18T17:51:31Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Сотрудница "Укрзализныци" смотрела российский сериал на полную громкость: какая реакция компании
Фокус
2024-11-18T19:21:34Z
СМИ рассказали о масштабной схеме в Кременчугском обществе: готовятся распилить миллионы гривен
Знай
2024-11-18T18:51:02Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Фанера и иностранная электроника: ГУР показало, из чего состоит российская "Гербера"
UAToday
2024-11-18T19:30:59Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
19 ноября 2024 года: Авдеев день - что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-11-18T22:57:35Z
Украинский воин сбил ракету из ПЗРК
Корреспондент
2024-11-18T20:54:11Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Как вкусно приготовить булгур: финалистка "Мастер Шеф" дала гениальный рецепт
Политека
2024-11-18T23:24:23Z
Топ-3 абьюзеров по знаку зодиака: кто носит токсический характер
Comments UA
2024-11-18T23:06:57Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Бывший соперник Усика обвинил Пола в нарушении правил в бою с Майком Тайсон
Корреспондент
2024-11-18T21:24:33Z
Россию не допустили к жеребьевке отбора ЧМ-2026 по футболу - СМИ
ZN UA
2024-11-18T20:12:50Z
Усик потролил Фьюри, вспомнив его оскорбления и Джо Байдена
Корреспондент
2024-11-18T10:18:20Z
Майк Тайсон проиграл и объяснил, почему это для него победа
Comments UA
2024-11-18T10:00:58Z
Легенда мирового бокса Майк Тайсон сделал неожиданное признание после боя с Полом
Известия Киев
2024-11-18T07:37:10Z
Пол вызвал Макгрегора на бой по правилам ММА
UAToday
2024-11-17T21:21:54Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
На Сумщине прилет в многоэтажку, есть жертвы - СМИ
Корреспондент
2024-11-18T23:45:30Z
Между Финляндией и Германией поврежден подводный кабель
Корреспондент
2024-11-18T22:57:34Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Подводный кабель связи между Финляндией и Германией перерезан: что произошло
Новости Украины
2024-11-18T17:21:10Z
Ракетная атака по Сумам: увеличилось количество погибших
Апостроф
2024-11-18T17:15:19Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
"Аномальные явления": в США спутники Starlink все чаще воспринимают как загадочные НЛО
Фокус
2024-11-18T23:51:58Z
В России разрабатывают хоррор The Black Ice об исследовании зловещего комплекса в Антарктиде
GameMag
2024-11-18T21:15:05Z
Пользователи жалуются на сбой в работе Приват24: в банке назвали причину
Фокус
2024-11-18T20:51:58Z
Магнитные бури, прогноз на три дня: чего ожидать от солнечной активности 18-20 ноября
UAToday
2024-11-18T19:30:37Z
В Китае представили солнечные элементы c рекордной эффективностью: помог лазер
Фокус
2024-11-18T18:42:21Z
Последний Xbox: Расследование GameMAG.ru
GameMag
2024-11-18T18:11:58Z
«Прототип» Гордона Фримена Грег Кумер уволился из Valve — по слухам, он занялся созданием портативной консоли Xbox
GameMag
2024-11-18T16:58:38Z
Все, как в кино: индус устроил "счастливому" бусику Suzuki похороны, потратив 210 тыс грн
Знай
2024-11-18T21:30:47Z
Не допустите штрафа: как правильно изменить цвет авто в Украине
Знай
2024-11-18T20:51:05Z
В Украине стартовали продажи новой Toyota Camry 2024: комплектации и цены
Фокус
2024-11-18T14:51:09Z
Большое антикрыло и 286 сил: Hyundai показали недорогой спортивный седан
Фокус
2024-11-18T10:36:29Z
Автопилот и 1,9 с до сотни: дебютировал первый суперкар Geely
Фокус
2024-11-18T08:46:06Z
Владельцем Mercedes-AMG можно стать без огромных затрат: ТОП-10 б/у вариантов
Знай
2024-11-17T16:51:04Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z