MY.UAНовини
Демократії потрібна перемога вже цьогоріч, а не колись - Зеленський
Демократії потрібна перемога вже цьогоріч, а не колись - Зеленський

Демократії потрібна перемога вже цьогоріч, а не колись - Зеленський

Зеленський виступив на Саміті за демократію / фото president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський виступив на пленарному засіданні другого Саміту за демократію під головуванням президента США Джозефа Байдена. Він наголосив, що демократії потрібна перемога вже зараз – цьогоріч, а не колись. 

"Зараз вирішальний час, і це наша з вами відповідальність, що саме визначить цей час. Чи передамо ми дітям і онукам цінності свободи, які маємо самі, чи їм доведеться боротися за демократію з нуля?" – сказав він у своїй промові.

Зокрема, Зеленський зазначив, що сучасні покоління багатьох демократичних країн не знають зі свого життєвого досвіду, що свобода не буває подарунком.  За його словами, більшість може дізнатися про це хіба що з підручників історії – "історії воєн за незалежність, які сталися покоління тому, і битв за свободу, які виграли інші".

Відео дня

"Проте досвід ворогів свободи завжди свіжий. Їм не треба звертатися до підручників. Вони знають, як ламати демократію та знищувати життя. Їм достатньо найменшого відчуття, що вони можуть залишитися безкарними, і тоді зло починає діяти. Ось звідки загроза для наших із вами цінностей, ось чому демократія в небезпеці", – додав він.

Глава держави підкреслив, що Україна знає, що таке воювати за демократію просто зараз, і цей досвід збереження свободи в час тотальної війни може допомогти захисту вільного світу. 

"Коли ви бачите спалені російською агресією українські міста і коли ви бачите хоробрих українських воїнів, які зупиняють рух агресії нашою землею, зауважте, що ви насправді бачите. Це вирішується доля не лише України, це вирішується доля всіх, хто звик жити вільно. Російські пропагандисти та спільники брешуть, що нібито "Захід воює проти Росії на території України". Варто зрозуміти, що відбувається насправді. Це Україну тиранічна Росія здатна дістати своїми закривавленими руками – ракетами й артилерією, бомбами й танками. Але її амбіція не закінчується там, куди дістають її руки", – наголосив Зеленський.

Він зауважив, що Росія давно воює з усіма демократіями світу. Воює дезінформацією, втручанням у вибори, шпигунством, експортом корупції, кіберзлочинністю, намаганням спровокувати енергетичну кризу й цінові вибухи на ринках, які вдарять високими рахунками за електрику чи бензин. 

"Погляньте: Кремль намагається зробити зброєю вже навіть продовольство! Блокує море, щоб на глобальному продовольчому ринку утворювався дефіцит. Чому це відбувається? Це війна, пані та панове. Війна саме проти свободи й демократії. Кожен ворог свободи діє однаково. Я підкреслю: вони діють", – сказав президент.

Читайте також:
Зеленський та Мелоні обговорили міждержавні відносини та міжнародні ініціативи
Зеленський запросив Сі Цзіньпіна в Україну
"Політичне рішення": в Естонії озвучили свої терміни вступу України в ЄС та НАТО

На думку Зеленського, вороги свободи не втратили жодного року за останні десятиліття, а спрямовували весь час і необмежені гроші, які отримували з торгівлі з вільним світом, на послаблення, корумпування й підрив демократії. 

"А чи всі зусилля вільного світу були спрямовані на обмеження агресивного потенціалу тиранів та автократів і на притягнення їх до законної відповідальності за їхні злочини? На жаль, ні. Маємо це виправити. Демократія повинна вміти діяти, причому діяти на випередження. Демократія має навчитися бути безкомпромісною щодо зла. Хоч сенс демократії передбачає пошук компромісу, це працює лише для внутрішньої свободи в тій чи іншій країні", – впевнений президент.

За його словами, варто позбутись ілюзії, що компроміс зі злом може щось дати свободі, адже вороги демократії мають програвати, і лише це може бути основою справжньої безпеки для демократії. 

"Візьміть цю українську рішучість! Українська демократія навіть в умовах тотальної війни проти нашого народу підтримує абсолютну внутрішню єдність. Перемогти – це наша національна мета. Але що означає – перемогти? Зберегти свободу, зберегти гідність, зберегти нашу землю. У чому ж стратегія вільного світу щодо тоталітарної Росії, яка шукає, як наплодити собі якомога більше тоталітарних спільників у світі? Чи є така чітка стратегія? Я скажу, якою вона має бути. Зло має програти війну. Програє зараз – знатиме, що програватиме завжди й усюди", – підкреслив глава держави.

Він наголосив, що наразі, по-перше, не варто думати, як зберегти обличчя російському президентові Володимиру Путіну, щоб нібито зменшити витрати на боротьбу з ним, а варто думати про те, як зберегти повагу до демократії в тих країнах, де свобода ще має перемогти.

"Друге. Коли спалахує пожежа, вогнеборці не можуть чекати місяцями, поки їм нададуть пожежні машини, чи погоджуватися, що пожежні рукави мають бути обов’язково для коротких дистанцій. Так само це працює й на війні. Що більше обмежень для тих, хто захищається, то більше втрат і руйнувань, бо полум'я агресії не знає обмежень. Ось чому захист демократії повинен мати всю зброю, яка надійно гарантуватиме поразку агресора", – додав Зеленський.

Крім того, президент вважає, що росіяни повинні робити внесок у захист світу від Кремля, чиїй безкарності вони потурали. Зокрема, необхідно шукати, заморожувати й спрямовувати на відновлення не лише окремі активи держави-агресора й окремих повʼязаних осіб, а всі активи Росії та російських багатіїв, "які обмінювали мовчання на збільшення своїх статків", бо вони повинні мати мотив, щоб діяти на захист свободи і щоб швидше скінчилася терористичне правління Кремля.

"Війна робить речі кришталево ясними... Коли наші бійці відбивають штурми під Бахмутом, вони не можуть чекати тижнями, перш ніж зробити артилерійський постріл у відповідь на ворожі дії. Вогонь має бути миттєвим і таким, що знешкоджує загрозу. Такими ж швидкими мають бути й усі наші з вами рішення", – наголосив він. 

При цьому Зеленський уточнив, що чомусь санкції проти Росії значно повільніші, ніж її агресія, глобальний тиск на російську еліту слабший, ніж її мотив терпіти Кремль, а підтримка українських воїнів в окопах менш далекобійна, ніж зброя терористів, що діють проти України. 

"Та й ваша власна готовність боронити свої демократії менш рішуча, ніж наміри тих, хто хоче світової війни проти демократії. Демократії потрібна перемога. Зараз! Цього року! Не колись. Не з часом. Зараз! Ми здатні це забезпечити. Україна й усі, хто допомагає. Я впевнений, що забезпечимо! Але дійте, будь ласка, дійте, колеги", – закликав глава держави.

Війна в Україні: останні новини

В середу, 29 березня, російські загарбники вчергове обстріляли Авдіївку Донецької області. Ворог вдарив по дитячому садку.

Крім того, на Донеччині тривають важкі бої на Бахмутському напрямку. Окупанти мають там частковий успіх, зазначають у Генштабі. Незважаючи на це, українські захисники продовжують тримати місто-фортецю.

За даними Генштабу, на даний момент в епіцентрі бойових дій залишаються Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар'їнка.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • У патрульної поліції Києва з'явився новий керівник
  • В Одесі на отриманні хабаря викрили суддю (фото)
  • Резніков прокоментував інформацію ЗМІ про плани Франції передати Україні винищувачі
  • Росія заслала до США шпигуна, який мав влаштуватися у суддівському корпусі МКС - ЗМІ
Теги за темою
Владимир Зеленский
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зірку "Кримінального чтива" знайдено мертвим у Нью-Йорку
GlavRed
2025-12-13T11:21:06Z
Трейлер українського фільму «Вічник»
Кино-Театр
2025-12-13T11:03:44Z
Обраниця Нищука вийшла на сцену театру Франка: перші фото
ГЛАВКОМ NET
2025-12-13T10:30:30Z
Французьке каре та зачіска Біркін: найкрасивіші стрижки 2026 року
24tv
2025-12-13T10:30:26Z
Зіркові батьки-2025: у Нікітюк – Оскар, у Ращука – Ярема, у Ліберових – Ной, у Шевченко - Матіс
Комсомольская правда
2025-12-13T10:06:11Z
"Людина-епоха": у команді Степана Гіги прокоментували смерть артиста
GlavRed
2025-12-13T09:54:13Z
Я не вірю ніяк, – автор хіта "Яворина" присвятив реквієм Степану Гізі
24tv
2025-12-13T09:42:17Z
Помер актор Пітер Грін, відомий за ролями у фільмах «Кримінальне чтиво» та «Маска»
УкраинФорм
2025-12-13T09:39:57Z
MÉLOVIN – "Просто лети" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-12-13T09:39:27Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Київській області: які програми доступні в грудні 2025 року
Политека
2025-12-13T11:30:59Z
Вже четвертий рахунок за газ: що цього разу вигадали для споживачів
24tv
2025-12-13T11:09:58Z
Уряд оновив розрахунок вартості ремонту за програмою єВідновлення
УкраинФорм
2025-12-13T11:09:08Z
Рідкісніший за золото: який дорогоцінний метал дорожчає на ринку
24tv
2025-12-13T10:54:34Z
Отримують лише 25% від пенсії: кому держава обмежила розмір виплат
24tv
2025-12-13T10:06:52Z
Держбюджет на 2026 рік вплине на ФОП: що треба знати кожному підприємцю
24tv
2025-12-13T10:03:34Z
У ДТЕК зробили заяву щодо блекауту в Україні: до чого готуватися
Знай
2025-12-13T09:36:48Z
Робота для пенсіонерів у Одеській області: де саме пропонують від 35 тисяч гривень зарплатні
Политека
2025-12-13T09:30:19Z
Чи стрибне євро вище 50 гривень: економіст спрогнозував зміну курсу валют
GlavRed
2025-12-13T09:24:51Z
У ЄС відповіли на "хотілки" України про вступ до 2027 року
Хвиля
2025-12-13T11:45:45Z
За рік – 8 кілометрів: ветеран війни з Британії пояснив, як Покровськ заважає планам Путіна
24tv
2025-12-13T11:39:35Z
Без виведення військ з Донбасу та відмови від НАТО: в NYT розкрили деталі мирного плану України
24tv
2025-12-13T11:39:18Z
Удар по танкеру в Чорноморську: Туреччина вимагає зупинити війну у Чорному морі, — МЗС
Фокус
2025-12-13T11:36:59Z
Ердоган після зустрічі з Путіним заявив, що "мир не за горами"
TSN
2025-12-13T11:33:37Z
Майже 500 повітряних цілей за ніч – рф завдала одного з наймасштабніших ударів
5 UA
2025-12-13T11:33:35Z
"Активніше, ніж будь-коли з початку війни": Bild оцінив поточний перебіг мирних переговорів
24tv
2025-12-13T11:21:44Z
Переговори щодо України різко активізувалися: про що домовляються - деталі від BILD
TSN
2025-12-13T11:15:15Z
Російських виконавців на стримінгових платформах планують блокувати за рішенням РНБО
Детектор М
2025-12-13T11:12:37Z
Торік Росія вбила його родину, а тепер – зруйнувала дім: в Одесі загорівся будинок місцевого
24tv
2025-12-13T11:39:33Z
З 2026 року водіям дозволять фіксувати ДТП одразу на місці події через Дію без виклику поліції
Известия Киев
2025-12-13T11:33:35Z
Філіппіни звинуватили Китай у нападі на рибалок у спірних водах
УкраинФорм
2025-12-13T11:22:55Z
Одещина зазнала однієї з наймасованіших атак росіян
iPress
2025-12-13T11:03:44Z
Невідомі дрони атакували Саратовський НПЗ
iPress
2025-12-13T11:03:35Z
У Львові викрили шахрая, який видурив гроші у родичів зниклого безвісти військового
InternetUA
2025-12-13T10:27:06Z
На Київщині загинув разом з дружиною та дочкою брат чемпіона світу з кікбоксингу Олександра Філоненка
Комсомольская правда
2025-12-13T10:06:01Z
Франція вакцинує мільйон голів великої рогатої худоби проти шкірної хвороби
Европейская правда
2025-12-13T10:00:06Z
Атака на Одесу та регіон: з'явились фото та відео з наслідками
ГЛАВКОМ NET
2025-12-13T09:30:57Z
Син екснардепа ініціює психіатричну експертизу легендарного художника Марчука
ГЛАВКОМ NET
2025-12-13T11:39:09Z
Премʼєри попри все: «Холостяк-14» на СТБ та сім нових серіалів. Як дивилися телеканали у жовтні
Детектор М
2025-12-13T11:30:38Z
ППО знешкодила 417 російських безпілотників, чотири ракети «Іскандер-К» і дев’ять «Калібрів»
УкраинФорм
2025-12-13T11:24:51Z
У Чехії організація, яка збирає гроші на дрони для України, опинилася в центрі скандалу
iPress
2025-12-13T11:03:25Z
Грошова допомога для ВПО у Дніпропетровській області: кому потрібно вчасно подати заяву
Политека
2025-12-13T11:00:43Z
Денисенко і Федінчик купили квартиру: зірка розкрила правду про поділ майна після розлучення
TSN
2025-12-13T10:48:45Z
Росія планує модернізувати і збільшити серійне виробництво «Орєшніка» - голова СЗР
УкраинФорм
2025-12-13T10:42:33Z
Штурм, FPV і евакуація під вогнем – ГУР показало бойову роботу елітного підрозділу
5 UA
2025-12-13T10:42:27Z
Обстановка складна: Сирський розповів, що відбувається під Покровськом
TSN
2025-12-13T10:33:21Z
Їжте мигдаль кожен день — і ось що буде: 6 потужних змін у тілі
Фокус
2025-12-13T10:00:53Z
Кому треба їсти стиглі банани, а кому — зелені: різниця насправді є
Фокус
2025-12-13T10:00:52Z
Стармер закликав лікарів прийняти угоду, щоб уникнути страйків під час спалаху "супергрипу"
Европейская правда
2025-12-13T09:42:49Z
Не лише цитрусові: фрукти з рекордним вмістом вітаміну С
TSN
2025-12-13T09:36:33Z
Лише 1 людина з 6 млн: яка група крові зустрічається найрідше і чим вона цінна
GlavRed
2025-12-13T09:24:15Z
Нирки не люблять експериментів: нефролог - про небезпеки високого тиску, дієт та БАДів
Комсомольская правда
2025-12-13T09:03:21Z
Король Чарльз III оголосив про завершення важливого етапу лікування раку
360ua.news
2025-12-13T08:18:08Z
Зимові віруси атакують: експерт назвав 6 змін, які рятують імунітет
TSN
2025-12-13T08:06:44Z
Які фемінітиви до слів «кондитер» і «ювелір»? 10 запитань до мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-12-13T08:03:13Z
Новий флагманський позашляховик BMW поєднує класичний дизайн із сучасними тенденціями
Топ Жир
2025-12-13T11:42:30Z
Мистецтво сідати в автівку: як зберегти гідність навіть у короткій сукні
GlavRed
2025-12-13T11:15:27Z
Названо авто, купівля яких може принести прибуток
AutoCentre
2025-12-13T11:09:44Z
Топ-5 вживаних кросоверів до $20 тисяч: що радять купити американці
Фокус
2025-12-13T10:00:08Z
В Києві з’явилася раритетна вантажівка Skoda 706 RT
AutoCentre
2025-12-13T09:12:35Z
Опубліковано перелік суперкарів із колекції короля автоспорту
Топ Жир
2025-12-13T08:12:57Z
Галушка з гламуром: у Полтаві помітили дуже незвичайний Бентлі
Топ Жир
2025-12-13T08:09:07Z
Як виглядатиме BMW 7 сьогодення в 2045 році
Топ Жир
2025-12-13T08:03:13Z
Поліція Дубая отримала суперкар Mansory Ferrari Purosangue проти перевищення швидкості
Топ Жир
2025-12-13T07:57:42Z
Енергетиків ДТЕК беруть у "заручники": українці влаштовують протести через відключення світла
Знай
2025-12-13T11:33:45Z
Російські війська заблоковані на півночі Куп’янська - Трегубов
УкраинФорм
2025-12-13T11:09:06Z
Електропостачання на Миколаївщині планують відновити впродовж двох діб
УкраинФорм
2025-12-13T11:03:10Z
"Був такий спалах, я ох**в": росіяни жаліються, що дрони атакували хімзаводи біля Воронежа
24tv
2025-12-13T10:48:33Z
Вперше били "Кинджалами", – Братчук розповів про тактику наймасованішої атаки по Одещині
24tv
2025-12-13T10:39:55Z
Наслідки нічної атаки в Одесі - жителі стоять кілометрові черги за водою, в місті не курсує електротранспорт
Комсомольская правда
2025-12-13T10:39:07Z
Росіяни перекидають додаткові резерви у Покровсько-Мирноградську агломерацію - Сирський
УкраинФорм
2025-12-13T10:36:35Z
Графіки відключення світла в Дніпропетровській області на 14 грудня: в яких населених пунктах значно обмежать електрику
Политека
2025-12-13T10:30:02Z
В Україні застосовують аварійні відключення: де не діють графіки 13 грудня
TSN
2025-12-13T10:18:49Z
Найсмачніша домашня ковбаса: простий рецепт, з яким завжди все вдається
24tv
2025-12-13T11:27:59Z
Куди поїхати у Карпатах? Ведучий "Орла і решки" назвав найкрасивіші місця
Фокус
2025-12-13T11:09:12Z
В США у туристів можуть перевіряти соцмережі — деталі
InternetUA
2025-12-13T11:00:39Z
Викиньте ці 5 речей, що зберігаєте "про всяк випадок" до Нового року: вони захаращують простір
24tv
2025-12-13T10:54:46Z
Як легко й без хімії видалити пригорілий жир зі сковороди за допомогою популярного овоча
TSN
2025-12-13T10:36:28Z
Як очистити повітря у всьому будинку: незвичний трюк з харчовою содою
24tv
2025-12-13T10:18:03Z
Салат, який змусить полюбити цибулю: новорічний рецепт з маминого зошита треба лише 3 інгредієнти
Знай
2025-12-13T09:51:54Z
Переваги та недоліки електронних сигарет
Мій Харків
2025-12-13T09:51:24Z
Бюджетний, але дуже святковий: готуємо салат "Під шампанське" з крабовими паличками
24tv
2025-12-13T09:09:32Z
Життя серед людей змінює єнотів: у містах зафіксували тварин-мутантів
TSN
2025-12-13T11:36:40Z
Китай запустив перший комерційний експериментальний космічний корабель
УкраинФорм
2025-12-13T11:12:48Z
Тепер ми знаємо, що Марс має дивовижний вплив на клімат Землі: ось як це працює
24tv
2025-12-13T11:03:40Z
Творець ChatGPT та дизайнер iPhone випустять новий гаджет без екрану: він може стати проблемою
Фокус
2025-12-13T10:36:13Z
Магнітна буря у шість балів: як метеозалежним пережити 13 грудня
TSN
2025-12-13T10:36:09Z
Українці з NAVI перемогли лідера світового рейтингу на турнірі в Угорщині
360ua.news
2025-12-13T10:36:01Z
Ваш смартфон може більше: 6 прихованих функцій Android, які даремно ігноруються
Фокус
2025-12-13T10:30:33Z
Про вас пліткують, а ви навіть і не здогадуєтесь: таємні коди бортпровідників та їх значення
24tv
2025-12-13T09:39:28Z
Financial Times назвав главу Nvidia Людиною року
УкраинФорм
2025-12-13T09:30:35Z
Де Дзербі: У Грінвуда є потенціал виграти Золотий мʼяч
Football.ua
2025-12-13T11:36:04Z
"Він змінює правила гри": тренер Жирони розхвалив Циганкова після переможного дубля українця
24tv
2025-12-13T11:24:03Z
Руслан Ротань отримав рекордний штраф і дискваліфікацію в УПЛ
360ua.news
2025-12-13T11:12:23Z
Баварія веде переговори про новий контракт з Гнабрі
Football.ua
2025-12-13T10:57:29Z
Мічел висловився про Ваната та Циганкова
Football.ua
2025-12-13T10:30:27Z
Мілан може орендувати нападника Вест Гему
Football.ua
2025-12-13T10:00:51Z
Козік повернувся до стартового складу Колоса на матч проти Кривбасу
Football.ua
2025-12-13T10:00:42Z
В команді Усика розповіли про перемовини щодо шаленої битви з колишнім суперником Майка Тайсона
24tv
2025-12-13T09:54:53Z
ЗСУ на фронті ліквідували російського дитячого футбольного та волейбольного тренера
ГЛАВКОМ NET
2025-12-13T09:48:43Z