Курс долара в Україні на готівковому ринку у найближчі два тижні, перед Великоднем, впаде на кілька відсотків.
Такий прогноз зробив директор департаменту казначейства акціонерного товариства Cominbank Герман Марченко, зазначивши, що у великодній період гривня цілком може зміцнитися в межах 2-3%, передає 24 канал.
"Це пояснюється тим, що витрати громадян можуть істотно зрости, що вже проявилося в збільшенні попиту на окремі категорії продуктів. Отже, продаж готівкової валюти може збільшитися, що в даний момент вплине на роздрібний курс покупки", - зазначив банкір.
Курс долара в Україні в 2023 року - прогнози експертів
Аналітики Concorde Capital прогнозують, що середній курс долара в Україні в 2023 році буде на рівні 36,6 грн/дол. На думку аналітиків, резерви НБУ становитимуть майже 31 мільярд доларів.
У макропрогнозі інвесткомпанії ICU наголошується, що курс долара за підсумками 2023 року становитиме 40,2 грн/дол., а зростання ВВП - 2%. Експерти впевнені, що українська економіка стабілізувалася після торішнього падіння на 29%, і в цьому році очікується ледь помітне економічне відновлення на 2% завдяки поліпшенню ситуації в сфері безпеки та логістики.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Біткоін продовжує дорожчати: скільки зараз коштує головна криптовалюта світу
- Курс долара в Україні до 5 квітня: аналітик зробив прогноз на тиждень
- У Raiffeisen Bank відповіли, що будуть робити з бізнесом в Росії