MY.UAНовини
Всупереч знеструмленням, крадіжкам, обстрілам: на звільнену Харківщину та в Херсон повернулося до десятка радіостанцій
Всупереч знеструмленням, крадіжкам, обстрілам: на звільнену Харківщину та в Херсон повернулося до десятка радіостанцій

Всупереч знеструмленням, крадіжкам, обстрілам: на звільнену Харківщину та в Херсон повернулося до десятка радіостанцій

Які працюють телеканали на звільнених частинах Херсонщини та Харківщини, як суспільні, комерційні та місцеві радіостанції поновлюють роботу та що робити з мовленням на середніх хвилях.

Після того, як восени минулого року Збройні сили України звільнили окуповану частину Харківської області та Херсон, на цих територіях поступово відновлюють мовлення загальнонаціональні канали та радіо.

Телебачення, за інформацією Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, транслюється в цифровому стандарті в мультиплексах «Зеонбуду». Наприклад, у Балаклії, Ізюмі та Куп’янську на Харківщині доступні два мультиплекси МХ-1 та МХ-2 (це канали «Суспільне. Перший», «Рада», «1+1», «Суспільне Культура», ICTV, СТБ, «Інтер», «Уніан», Новий канал, ТЕТ, «2+2», М1, НТН, «Мега», «ПлюсПлюс», «Ми — Україна», ICTV2, «1+1 Україна»). А у Вовчанську та Великому Бурлуку працюють усі чотири мультиплекси (окрім згаданих каналів мовлять ще К1, К2, Zoom, Xsport, «Enter-фільм», Pixel, «Так-ТV», «Сонце», цю інформацію регулятор отримав від Концерну РРТ станом на 11 березня 2023 року). У Херсоні поки транслюється лише перший канал Суспільного, який показує марафон «Єдині новини», а також радіостанції Суспільного («Промінь», «Українське радіо», «Культура») та Міністерства оборони «Армія ФМ». У грудні 2022 року відновило роботу «Радіо NV», у березні 2023-го — радіостанції групи «Тавр» «Радіо Рокс» та «Байрактар», а також «Радіо П’ятниця».

Суспільні радіостанції, пересувні приймачі та проблема із середніми хвилями

Відновлювати мовлення на окупованих територіях складно. Ворог, відступаючи, нищив інфраструктуру для поширення радіо- й телевізійного сигналу (зруйновані вежі в Херсоні, Ізюмі, Куп’янську тощо). Редакції місцевих мовників розграбовані, передавачі та інше обладнання для трансляції вкрадене. Відновлювати інфраструктуру доводиться під ворожими обстрілами, які не припиняються ні в Херсоні, ні на Харківщині.

  • Читайте також: Купіть студентам пасочки: три гри для навчання новачків у радіожурналістиці та подкастах

Найактивніше повертаються до мовлення саме радіостанції. За словами технічного директора Концерну РРТ Сергія Семерея, в Харківській області вже відновилося більше десятка радіостанцій, у звільненому Херсоні працює декілька передавачів: «Відбувається розширення мовлення Суспільного радіо та "Армії ФМ" по всіх областях. Радіостанція Міністерства оборони значно збільшила потужності в Донецькій області. Зараз уже впевнено покриті міста Бахмут, Соледар, Торецьк, Костянтинівка та Часів Яр. "Армія ФМ" отримала багато дозволів на тимчасове мовлення, і ми їм забезпечили ефір».

Для відновлення роботи інфраструктури Концерн РРТ часто використовує техніку, яку надають оператори телекомунікацій із Європи та Канади. Як розказав Сергій Семерей, від початку російської агресії Концерн отримав і ввів в експлуатацію понад 30 FM-передавачів потужністю від 100 Вт до 5 кВт. Також компанія з Великої Британії надала концерну мобільну радіостанцію. Її використовували в перші дні після звільнення Херсона й до того, як вдалося поновити стаціонарне мовлення. Надалі цей автобус зі спеціальним обладнанням можна буде запускати для оперативного відновлення мовлення в разі звільнення нових територій.

«Часто розганяють "зраду", мовляв, десь чути російські радіостанції. Однак на противагу цьому доступні декілька українських. Ми не можемо на кордоні побудувати металеву стіну, щоб убезпечити себе повністю від можливості проходження їхніх радіохвиль. Тому наша позиція в тому, щоб запустити якомога більше українських мовників, які матимуть пріоритет перед радіостанціями агресора і за кількістю, і за якістю контенту. Тоді ми переможемо у цій інформаційній війні», — каже Сергій Семерей.

  • Читайте також: Від вимкнень електроенергії найбільше виграло радіо

Утім, ворог не припиняє спроб поширювати свою пропаганду. І для цього інколи використовує частоти українських станцій у діапазоні середніх хвиль. Наприклад, на частоті 549 кГц, де раніше мовило «Українське радіо», Калінінградський Радіоцентр №5 (Росія) розпочав трансляції «Радіо Маяк».

Радіостанції зараз переважно слухають в ФМ-діапазоні, однак середні хвилі (СХ) здатні розповсюджуватися на великі відстані, і цей інструмент може бути корисний для протидії російській пропаганді. Адже Росія вже зараз на середніх хвилях покриває всю територію України двома програмами з Придністров'я — передавачами на частоті 999 кГц потужністю 1000 кВт і передавачами на частоті 1413 кГц потужністю 800 кВт. Український передавальний центр у Миколаївській області, який мав можливість доносити сигнал у Крим та на окуповані Донецьку та Луганську області, знищений. Із наявних передавачів, які могли би створити альтернативу пропаганді з Придністров’я для слухачів середніх хвиль, залишилося два в Одеській області, один — у Чернівцях.

У Концерну РРТ немає коштів для купівлі або введення в роботу передавачів у цьому діапазоні. Адже Постановою Кабміну прийнята програма відновлення саме цифрового телевізійного мовлення на деокупованих територіях. Так само не має на це грошей і Суспільний мовник.

«Додаткових коштів на трансляцію телерадіопрограм Суспільне поки не отримувало, а питання відновлення СХ-мовлення зараз активно обговорюють на найвищому державному рівні. Всі розуміють стратегічну важливість захисту інформаційної безпеки країни та протидії інформаційній агресії з боку Росії. Разом із тим, питання СХ-мовлення є багаторівневим та комплексним, і тут точно немає простого рішення. Це не тільки про фінанси», — каже в коментарі «Детектору медіа» директор з організації та розвитку мереж телерадіомовлення Суспільного Дмитро Грузинський.

На відновлення передавального центру, який був знищений у Миколаївській області, за словами джерел «Детектора медіа», потрібні мільйони доларів. До того ж кошти потрібні для оплати електроенергії. Адже передавачі для середніх хвиль мають великі потужності, в Україні це від 50 до 500 кВт, а отже витрати на оплату електроенергії становитимуть десятки мільйонів гривень на місяць.

«Поки що остаточних рішень не ухвалено. Прем’єр-міністр доручив усім структурам, дотичним до цього питання, напрацювати спільне рішення», — додає Дмитро Грузинський.

Одне з джерел «Детектора медіа», долучене до цих переговорів, звертає увагу на те, що зараз ніхто не може прорахувати та не уявляє, чи будуть приймати і слухати сигнал українських радіостанцій на окупованих територіях. Адже для цього людям потрібне обладнання і, головне, бажання шукати українські радіостанції в цьому діапазоні. Тоді як супутникові українські канали доступні, й ті, хто у Криму чи Донецькій, Луганській областях захоче слухати українські новини, мають для цього можливості.

  • Читайте також:Росія захоплює частоти українських радіостанцій, які мовлять на середніх хвилях

Викрадена техніка й погрози окупантів, — історії комерційних радіостанцій

Комерційні радіостанції, які бажають поновити мовлення на окупованих територіях, самостійно купують і встановлюють їх. До великої війни в Херсоні працювало вісім радіостанцій групи «Тавр». За словами маркетинг-директорки радіогрупи Оксани Шавель, під час окупації було знищено або викрадено обладнання, яке забезпечувало мовлення: комп’ютери, передавачі, перехідники тощо. «Тому нам для відновлення мовлення радіостанцій "Рокс" і "Байрактар" потрібно було знову купувати передавачі та решту обладнання, Starlink і генератори. Ми встановили все обладнання на тому ж місці, де раніше стояли наші передавачі. Надалі ми обов’язково відновимо мовлення усіх наших радіостанцій, зараз над цим працюємо», — каже Оксана.

«Радіо NV» повернулось у Херсон у грудні 2022 року. Під час окупації, за словами головного редактора проєкту NV Віталія Сича, росіяни вкрали «передавач, FM-процесор, систему супутникового прийому, маршрутизатор і комплект мережевого обладнання, УКХ-антену та UPS [джерело безперебійного живлення]»: «Вони не полінувалися і навіть залізли на трубу заввишки 130 метрів та відрізали антену».

У коментарі «Детектору медіа» головний редактор радіостанції Олексій Тарасов розказав, що коли Херсон окупували, загарбники дзвонили керівнику їхньої технічної служби й вимагали, щоб він усе переналаштував на російські частоти: «Мабуть, його телефон вказаний як головний контакт десь біля передавача. Звичайно ж, що наш співробітник послав їх за російським кораблем». Після звільнення міста нове обладнання привезли з Києва, встановлювали його в перші дні після деокупації, коли ще не було таких «щільних обстрілів, як зараз», каже Олексій.

На деокупованій Харківщині «Радіо NV» ще з осені поновило мовлення. «Регулярно отримуємо відоси від військових, які слухають нас на блокпостах», — розказує він.

Як відновлюють мовлення місцеві харківські радіостанції

На Харківщині, окрім суспільних, державних і загальнонаціональних комерційних радіостанцій, відновили трансляцію й місцеві проєкти. При цьому не лише ті, що мовили до окупації, а й нові радіостанції. У березні медіагрупа «Накипіло» купила радіостанцію харківського бізнесмена Андрія Карпія «Радіо-Р» (юридична особа ПП «ТРК "Ефір-Р"») для того, щоб вийти в етер з однойменною радіостанцією на вільній частоті в Харкові. А після цього Національна рада з питань телебачення та радіомовлення видала радіостанції чотири тимчасові дозволи на мовлення на вільних частотах у Харкові, Балаклії, Вовчанську та у Близнюках.

Радіо «Слобожанське ФМ» мовило на Балаклію, Великий Бурлук, Ізюм, Зміїв, Близнюки та Барвінкове після повномасштабного нападу Росії до червня 2022 року. «Станціями ми керували з Харкова, у нас дистанційний доступ. Потім окупанти зайшли у Балаклію, Великий Бурлук, почав зникати інтернет, світло. Вони викрали наше обладнання. І у червні ми призупинили мовлення на окуповані міста», — розказує директор радіостанції Михайло Зубаренко. За його словами, після деокупації «якимось дивом у розбитій будівлі» зберігся передавач. Його відремонтували й у жовтні 2022 року ввімкнули радіостанцію у Змієві та Близнюках, а вже ближче до грудня — в Балаклії. «Зараз працюємо над відновленням мовлення у Барвінковому», — каже Михайло.

  • Читайте також: Різниця між «Вільним радіо» й іноземними ЗМІ в тому, що для нас головне — документування, а не постановка — Шибіко

Однак цього року під брендом «Слобожанське ФМ» з’явилосяфейкове радіо, яке окупанти запустили за допомогою викрадених плейлистів компанії. «Було встановлено, що йде сигнал з території Росії. Вони зробили радіостанцію на нашому викраденому обладнанні з нашими позивними та плейлистами. Напевно, вони його вкрали з Великого Бурлука. Мовлення вони ведуть українською. Наші заставки, треки, старі плейлисти. Спершу тільки музику, а за місяць почали давати новини українською мовою з інформаційними вкидами на частоті 100 МГц. Їх почали глушити. Але вони мовлять досі, змінюють частоти», — розказав Михайло. За його словами,  компанія повідомила про це Нацраді.

Жителі Харківщини, за його словами, слухають радіо за допомогою приймачів і з мобільних: «Ми розвиваємо платформу слухання в інтернеті. Проводимо кампанію з популяризації радіо». Радіостанція NovaLine також рекламує в етері додаток-радіоплеєр, який можна завантажити й слухати радіо з телефона за наявності інтернету. Однак разом із цим підтримує роботу передавача за допомогою генератора на випадок відімкнення електроенергії, щоби сигнал був доступний для приймачів, які не залежать від мережі.

NovaLine отримала ліцензію на ефірне мовлення в місті Куп’янську Харківської області ще позаторік і мала його розпочинати в березні 2022 року. Як розказав директор радіостанції Сергій Матерієнко, на початку лютого минулого року завезли все обладнання, яке під час окупації вкрали росіяни. Після звільнення Куп’янська 24 листопада компанії вдалося запустити мовлення.

«Ми купили нове обладнання і за допомогою Харківської філії Концерну РРТ на вишці в Куп’янську його встановили. Це було нелегко, бо робили це під обстрілами. Сама будівля, де розміщене обладнання, у напівзруйнованому стані: там немає ні вікон, ні дверей. Тому його встановили в апаратній залі. Там навіть немає опалення, але добре, що є електрика», — розказує Сергій.

Сигнал радіостанції з Харкова за допомогою «старлінка» йде на передавач у Куп’янську. За словами Сергія Матерієнка, іншого інтернету, окрім як зі «старлінка», в місті поки що немає, оскільки обстріли не припиняються і провайдери не мають можливості відновити роботу. Найближчим часом радіостанція сподівається отримати дозвіл на мовлення в Богодухові, Золочеві. «Це прифронтові території. Ми маємо мовити на противагу ворожій пропаганді», — додає Сергій.

Ілюстративне фото: blumblaum/Flickr

Теги за темою
ХарківХерсон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Святослав Вакарчук похрестив сина: хто куми і де відбулося таїнство
TSN
2025-09-11T10:33:52Z
MELOVIN після госпіталізації вперше вийшов на зв'язок і нажахав станом: "Діагноз не тішить"
TSN
2025-09-11T10:33:43Z
Олена Тополя розповіла, скільки грошей витрачає на місяць
Комсомольская правда
2025-09-11T10:21:32Z
Андрій Джеджула вперше показав свою дружину, яка народила йому третю дитину
TSN
2025-09-11T10:21:31Z
Алла Пугачова вперше за час війни дала велике інтерв'ю: чи згадала про Україну
24tv
2025-09-11T10:09:47Z
Гурт «ДахаБраха» вразив кінематографічним кліпом від відомої режисерки
Вива
2025-09-11T10:09:26Z
"Причетні до геноциду": зірки Голлівуду оголосили бойкот ізраїльському кіно
Фокус
2025-09-11T10:00:15Z
Легендарний хіт L'italiano писали не для Кутуньйо: який відомий співак мав його виконувати
24tv
2025-09-11T09:39:06Z
Виступи в Росії, критика Зеленського і скарги на "травлю": де зараз українець Мойсеєнко з дуету "Кролики"
Telegraf
2025-09-11T09:33:23Z
Прем'єрка України підтвердила, що Київ отримав від Євросоюзу 1 млрд євро траншу
Известия Киев
2025-09-11T10:36:23Z
Запасайтеся павербанками, ліхтариками та робіть запас їжі: українців попередили
Знай
2025-09-11T10:30:38Z
Укрзалізниця проситиме уряд про підвищення тарифу на перевезення зерна
AgroPortal
2025-09-11T10:30:17Z
Доплати для пенсіонерів у Полтавській області: кому додадуть, а кому відмовлять у надбавці
Политека
2025-09-11T10:30:05Z
Подорожчає хліб і не лише: Марчук розповів, яких цін на продукти чекати до кінця року
GlavRed
2025-09-11T10:27:22Z
Індія вимагає від Росії в рази збільшити знижки на свою нафту - ЗМІ
ZN UA
2025-09-11T10:21:40Z
Авіакомпанії переглянуть маршрути поблизу кордонів із Росією, Україною та Білоруссю: деталі від Reuters
TSN
2025-09-11T10:21:35Z
Один із найнижчих рівнів з 2022 року: як впали російські доходи від продажу нафти
24tv
2025-09-11T10:21:02Z
Україна та МВФ завершили експертні обговорення щодо виконання програми розширеного фінансування
УкраинФорм
2025-09-11T10:18:33Z
"Було дивно": у Польщі заявили, що Білорусь попередила їх про російські дрони
24tv
2025-09-11T10:39:46Z
Апеляційна палата ВАКС оголосила в міжнародний розшук екснардепа Крючкова
Украина Криминальная
2025-09-11T10:39:15Z
Латвія тимчасово закриває повітряний простір вздовж кордону з Росією та Білоруссю
Европейская правда
2025-09-11T10:36:50Z
У Київ на саміт Зеленської приїхали перші леді та джентльмени шести країн
Комсомольская правда
2025-09-11T10:36:41Z
Атака дронів на Польщу. Зеленський назвав найкращу відповідь на дії РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T10:36:30Z
Після "Шахедів" у Польщі: Німеччина тестує сирени на випадок лиха та бойових дій
Фокус
2025-09-11T10:36:26Z
Топ-дипломатка ЄС різко відповіла своєму попереднику на критику щодо Гази
Европейская правда
2025-09-11T10:33:24Z
“Стратегія російської матрьошки": Чалий попередив про окупацію частини території країн НАТО, а "далі буде" ще
FaceNews
2025-09-11T10:33:01Z
Російська пропаганда активізувалася після заяви МАГАТЕ про критичні ризики безпеки ЗАЕС
УкраинФорм
2025-09-11T10:30:58Z
Киянин обіцяв ухилянту за 13,5 тис. євро «домовитися» з прикордонниками
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T10:36:16Z
Поліція та СБУ викрили низку злочинних схем ухилення від мобілізації та незаконного переправлення чоловіків за кордон
Украина Криминальная
2025-09-11T10:30:33Z
Колеги вчителя, якого звинуватили у вбивстві учнів, розповіли про його конфліктний характер
Комсомольская правда
2025-09-11T10:27:42Z
На Одещині браконьєр наловив кефалі на 8 мільйонів гривень: його викрили екоінспекція та поліція
Знай
2025-09-11T10:21:58Z
Росіяни атакували дроном авто поліції на Харківщині, троє поранених
УкраинФорм
2025-09-11T10:21:49Z
Вінницький вчитель, підозрюваний у вбивстві двох учнів, розповів, чи шкодує про скоєне
TSN
2025-09-11T10:21:47Z
Лісові пожежі в Канаді стали причиною загибелі 87 000 людей по всьому світу: як це можливо
Фокус
2025-09-11T10:21:42Z
Моторошне вбивство школярів на Вінниччині: прокурор назвав ймовірний мотив вчителя
TSN
2025-09-11T10:21:26Z
У відділку вже 4 дні: на Тернопільщині військові затримали оператора австрійського телеканалу
Фокус
2025-09-11T10:21:08Z
"Одружена" чи "заміжня"? Як правильно говорити в українській мові
Telegraf
2025-09-11T10:42:54Z
Це прізвище асоціюють зі швидкістю, але його звучання нагадує вбиральню
Telegraf
2025-09-11T10:36:15Z
Вчителька вигадала спосіб, як 16 років не ходити на роботу і отримувати зарплату
TSN
2025-09-11T10:33:59Z
У країнах ЄС збільшилася кількість українців із тимчасовим захистом - Євростат
УкраинФорм
2025-09-11T10:30:59Z
Чи можна в Україні розвіювати прах після кремації: правила, традиції та забобони
Telegraf
2025-09-11T10:30:35Z
Зеленська в розкішному костюмі підкорила саміт перших леті
GlavRed
2025-09-11T10:27:53Z
У Румунії пройдуть навчання НАТО, на яких імітуватимуть напад на одного з союзників
Европейская правда
2025-09-11T10:22:25Z
Як казати листОпад чи листопАд: говоримо українською правильно
TSN
2025-09-11T10:21:43Z
Україна повинна перейти до моделі державно-церковного партнерства – Держетнополітики
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T10:18:37Z
Гостра їжа допомагає схуднути: чи справді перець чилі може прискорити метаболізм людини
Фокус
2025-09-11T08:36:08Z
Які 6 рослин з вашого саду треба обов’язково обрізати у вересні: поради експертів
TSN
2025-09-11T08:21:27Z
Канабіс та фертильність: нове дослідження про вплив марихуани на яйцеклітини
24tv
2025-09-11T08:03:58Z
Досвід лабораторії CSD LAB у діагностиці раку шийки матки: коли точність означає життя
TSN
2025-09-11T06:21:15Z
Нове тренування змінює мозок при Альцгеймері: що кажуть вчені
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T05:15:51Z
Чи справді морська капуста корисна для здоровʼя
24tv
2025-09-11T04:36:02Z
"Скуповують антидепресанти": в РФ зростає суспільна тривога через загрозу мобілізації, — розвідка
Фокус
2025-09-11T04:21:14Z
Досвід лабораторії CSD LAB у діагностиці раку шийки матки: коли точність означає життя
TSN
2025-09-10T18:48:28Z
У США звільнили медиків через відео, де вони насміхалися над виділеннями пацієнток
InternetUA
2025-09-10T18:01:15Z
Електрокросовер VW EVX: єдиний купе, що справді відповідає цьому імені
Топ Жир
2025-09-11T10:36:43Z
На аукціон виставили мотоцикл BMW із автографом Папи Римського
AutoCentre
2025-09-11T10:06:20Z
Тойота представила найвитривалішу версію Land Cruiser в історії моделі
Топ Жир
2025-09-11T09:51:23Z
Турецький електромобіль Togg T10F представили на автосалоні IAA Mobility 2025 у Мюнхені
AutoGeek
2025-09-11T09:12:49Z
Новий бюджетний седан Nissan готується до виходу на ринок
AutoCentre
2025-09-11T09:12:23Z
Майбутня Octavia: Skoda представила новий електромобіль з автопілотом
ЗаРулем
2025-09-11T09:09:41Z
Європейський Hyperloop досяг вражаючого рекорду: капсула на високій швидкості змінила смугу руху
24tv
2025-09-11T09:03:35Z
Найшвидший ралійний автомобіль Lancia має вражаючий набір нагород
Топ Жир
2025-09-11T08:36:41Z
Електромобіль Mercedes-Benz EQS отримав збільшений запас ходу
AutoGeek
2025-09-11T08:12:54Z
Армія РФ обстріляла середмістя Херсона, поранений чоловік
УкраинФорм
2025-09-11T10:42:20Z
До Харківського шпиталю доставили потужний томограф
УкраинФорм
2025-09-11T10:36:23Z
Гайда на Фестиваль дерунів: ось коли та куди вирушати гурманам
24tv
2025-09-11T10:33:26Z
Температура впаде до +16: які області України накриють дощі та похолодання
GlavRed
2025-09-11T10:27:28Z
Куп'янськ уже в напівоточенні, на околицях міста тривають бої - Снєгирьов
GlavRed
2025-09-11T10:27:25Z
Рунічний гороскоп на 11 вересня 2025 року: Дівам — внутрішня гармонія, Рибам — новий напрямок
TSN
2025-09-11T10:21:39Z
Бої на Донеччині: де Сили оборони відкинули росіян
TSN
2025-09-11T10:21:10Z
У Краматорську росіяни атакували дронами рятувальників
УкраинФорм
2025-09-11T10:21:07Z
Керівник компанії, що ремонтує дороги у Києві, підозрюється у несплаті податків на суму понад ₴30 млн
Украина Криминальная
2025-09-11T10:15:40Z
Гості будуть вражені, як це смачно: рецепт салату за 5 хвилин
GlavRed
2025-09-11T10:39:23Z
Осінь – найкращий час для посадки аґрусу: дачники розповіли основні причини
24tv
2025-09-11T10:24:25Z
Найсмачніші помідори у власному соку, що потішать взимку
24tv
2025-09-11T09:45:28Z
Томатний суп з сирними грінками: рецепт, який підкорить серце
Gazeta UA
2025-09-11T09:42:29Z
ТОП-10 товарів для котів, які ідеально впишуться у будь-який інтер'єр
24tv
2025-09-11T09:30:35Z
Гороскоп Таро на сьогодні 12 вересня: Тельцям - фінансове попередження, Дівам - нове
GlavRed
2025-09-11T09:27:44Z
Від кількох євро до сотень: скільки треба мати при собі коштів для в'їзду в різні країни Європи
24tv
2025-09-11T09:24:44Z
6 простих фраз, які змушують дітей слухатися батьків: досвід 200 сімей
Фокус
2025-09-11T09:15:19Z
Куди українці їздили за кордон влітку: топ-5 найпопулярніших напрямків
24tv
2025-09-11T09:12:54Z
Сирени гули навіть у смартфонах: по всій Німеччині тестували сигнал тривоги
УкраинФорм
2025-09-11T10:30:29Z
Дрони нового покоління оснастили потужним ШІ: як вони атакуватимуть росіян
Фокус
2025-09-11T10:30:06Z
Заперечувана теорія Стівена Гокінга виявилася правильною: що передбачив фізик-теоретик
Фокус
2025-09-11T10:22:34Z
Samsung залишає перископ-камеру S24 Ultra в наступних флагманах до 2027 року
InternetUA
2025-09-11T10:18:29Z
Експерти розібрали Galaxy S25 FE: чим він кращий від попередника
InternetUA
2025-09-11T10:03:44Z
DLC для Kingdom Come Deliverance 2 додає в гру нову секретну кінцівку
24tv
2025-09-11T09:48:55Z
Археологічна сенсація в Австрії: знайдено унікальні пам’ятки епохи неоліту
ГЛАВКОМ NET
2025-09-11T09:48:54Z
Преміальний сегмент смартфонів зростає удвічі швидше за ринок
360ua.news
2025-09-11T09:36:33Z
Держава взялася за ШІ: навіщо в Україні запустили сайт про цю технологію
Фокус
2025-09-11T09:36:07Z
Челсі звинуватили в 74 порушеннях правил Футбольної асоціації Англії
Football.ua
2025-09-11T10:39:47Z
"Найкращий за всі часи": Роналду отримав унікальну нагороду
24tv
2025-09-11T10:30:15Z
Пісня-зізнання Рамоса в коханні до Реала: "творчий маніфест" чи "найгірший в історії реліз"?
Football.ua
2025-09-11T10:03:49Z
Усик увійшов у топ-5 найстарших чемпіонів світу в історії хевівейту: хто випереджає українця
24tv
2025-09-11T10:03:38Z
Анастасія Соболєва програла бельгійці на турнірі у Любляні
УкраинФорм
2025-09-11T10:00:59Z
"Челсі" готує позов проти УАФ: журналіст розкрив нові деталі допінг-скандалу Мудрика
Фокус
2025-09-11T10:00:52Z
Луческу попросив про відставку з посади тренера Румунії й знайшов собі легендарну заміну
Football.ua
2025-09-11T09:54:52Z
Відомому російському борцю відмовили у візі для участі на чемпіонаті світу
ZN UA
2025-09-11T09:42:56Z
Баскетболістки «Франківська-Прикарпаття» зіграють у CEWL
УкраинФорм
2025-09-11T09:39:09Z