Агентство Statcounter, що займається аналізом веб-трафіку, оновило статистику за ринковою часткою різних версій операційної системи Windows. Статистика показує, що приплив новихкористувачів Windows 11уповільнився.
Так, станом на березень 2023 й через півтора року зі свого релізу Windows 11 встановлена тільки на 20,94% комп'ютерів. І це навіть попри те, щоу січні цього року Microsoft офіційно припинила підтримку Windows 7 і 8.1.
Це призвело до того, що все більше користувачів і компаній оновили свої пристрої до Windows 10, унаслідок чого її ринкова частка за останні місяці зросла з 68% до 73,48%. У старенької Windows 7 частка становить 3,72%. Windows 8.1 займає 0,84% ринку, Windows 8 – 0,51%, а легендарна Windows XP все ще працює на 0,4% усіх ПК.
Загалом на Windows припадає 69,43% світового ринку настільних ОС, на macOS – 17,2%, на ChromeOS – 3,24%, а на Linux – 2,86%.
Що цікаво, нова ОС Windows 11 набагато популярніша серед геймерів. Статистика Steam по залізу показує, що "одинадцятка" встановлена на 33% ігрових комп'ютерів. В той самий час частка "десятки" становить 65%.
Чому користувачі повільно переходять з Windows 10 на 11
Реліз Windows 11 відбувся у жовтні 2021 року. Ті, хто перейшов на нову ОС кажуть, що система стала красивіше і зручніше, але Windows 10 робить все так само добре, а в деяких випадках навіть краще.
Крім того, Microsoft істотно підвищила системні вимоги Windows 11, через що комп'ютери 2020 року і раніше виявилися несумісними з новою ОС. Втім, не так давно вийшла полегшена версія W11, з якої вирізали все зайве, і яку "потягнуть" слабкі комп'ютери та ноутбуки.
Водночас вже наступного року очікується вихід Windows 12, в якій акцент буде зроблений на штучному інтелекті та оптимізації апаратного та програмного забезпечення. А в плані дизайну Windows 12 буде ще більше схожа на MacOS.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Нейромережа Midjourney стала платною через "вірусні" зображення арешту Трампа
- На світовому ринку смартфонів змінився лідер: Apple в наздоганяючих
- Активація Windows за допомогою ChatGPT: чат-боту вдалося створити робочий ключ