У колишньому військкоматі пояснили, як людям діяти у подібних випадках. Раніше Ганна Маляр пояснювала, що у своїх інформаційно-психологічних операціях (ІПСО) Росія регулярно намагається розкрутити якусь історію, де повістку виписали інваліду, померлому або ветерану Другої світової.
Що відомо про випадок на Львівщині
Мешканцю Дрогобича, що у Львівській області, Руслану Кубаю на початку року прийшла повістка. Цього разу чоловік розповів, що у нього не тільки немає кистей, а й що він живе без кінцівок ніг. Рухається з допомогою протезів.
"По-перше, я знятий з військового обліку. У Дрогобичі я навіть не стояв на обліку, тому що прописаний в Новояворівську", – розповів чоловік.
Він каже, що його обурила ця ситуація. Додав, що колишній військкомат перед ним не перепросив.
Те, ще у військкомату є некомпетентність – це трошки проблема нашої держави. Коли я приходив туди, то одразу повідомив, що є інвалідом першої групи, що у мене немає кінцівок рук та ніг. Приходив з документами, мене відправили на комісію,
– розповів Руслан Кубай.
Додав, що Територіальному центрові комплектування та соціальної підтримки йому повідомили про тимчасове відстрочення.
"А коли я виклав у фейсбук про те, що мене викликали повісткою, то мені змінили висновки комісії", – розповів мешканець Дрогобича.
Що сказали у Територіальному центрі
Посадовці Львівської області, які курирують питання надсилання повісток, пояснили, що не бачать в цій ситуації нічого скандального.
Цьому громадянину було достатньо прийти до центру комплектування з відповідними документами, які свідчать про його стан здоров'я. Замість цього цей громадянин оприлюднив своє бачення ситуації в соцмережі,
– розповіли посадовці.
Документи, які надав журналістам мешканець Дрогобича / Фото Руслана Кубая
Маляр попереджала, що робити у таких випадках
Буквально напередодні 4 квітня Ганна Маляр розповіла, що весною та восени навіть до повномасштабного вторгнення Україна фіксувала інформаційні кампанії Росії щодо теми повісток та призову.
Цього року Кремль намагається маніпулювати на двох речах:
- страхові отримати повістки;
- формуванні суспільного осуду до роботи ТЦК СП.
Саме тому заступниця міністра оборони пояснила, що колишні військкомати зараз виконують стратегічно важливу для оборони держави задачу. Окрім того – там працюють живі люди й вони можуть помилитись або навіть вчинити порушення.
У таких випадках треба діяти правовим шляхом. І головне, не варто робити з таких випадків сенсацію та гучні заголовки,
– заявила Маляр.
Варто додати, що у випадку виникнення питань вона закликала звернутись до самих Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Їх номера є на сайті Міноборони.