/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2Fde6f450ed2ab743bc355de484809c4d9.jpg)
Україна пояснила МВФ, за якої умови почне друкувати гроші в 2023 році
Україна вдаватиметься до емісійного фінансування бюджету у 2023 році лише у випадку, коли не буде інших джерел покриття витрат кошторису.
Про це йдеться в листі про наміри до Меморандуму про кредитну програму з МВФ.
Зазначається, що влада зобов’язується скасувати емісійне фінансування кошторису та вдаватиметься до нього у невідкладних випадках.
[see_also ids="537615"].
«Зважаючи на ризики монетарного фінансування для цін та зовнішньої стабільності ми успішно зберегли його на очікуваному рівні у 2022 році (400 мільярдів гривень) та плануємо відмовитися від нього у 2023 році», - зазначається у документі.
Водночас наголошується, що в разі затримки зовнішнього фінансування або наявності позапланових критичних видатків, влада буде шукати внутрішні ресурси покриття видатків включно з ОВДП і лише в крайньому разі звертатися до Нацбанку за фінансуванням та у жорстко визначених обсягах.
Разом з тим у листі висловлюється переконання щодо продовження зовнішньої фінансової підтримки України.
[see_also ids="505163"].