Про це кореспонденту Укрінформу повідомила завідувачка відділу новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Лариса Семенко.
«Цю виставку ми планували провести ще за життя Олега Федоровича, приурочивши до його 85-річчя. Але через пандемію, а потім війну задум довелося відкласти. Нині ж за згодою сина сатирика ми цей проєкт реалізували. Виставка розповідає про життєвий і творчий шлях видатного українського письменника-сатирика, журналіста, громадського діяча, кавалера двох орденів Ярослава Мудрого Олега Федоровича Чорногуза», - сказала Семенко.
За її словами, в експозиції, яка виставлена в академічній залі музею, представлені особисті речі та світлини, від дитинства до поважного віку сатирика. Також представлені 30 його творів, частина – із автографами Чорногуза.
Окрім того, тут можна побачити кілька примірників українського сатиричного журналу «Перець», у якому він працював спочатку фейлетоністом, а потім редактором.
Є в експозиції й програмки вистави за його творами, афіші творчих вечорів, примірник диплома міжнародної літературної премії для гумористів ім. Олега Чорногуза тощо.
Також музейники облаштували на виставці імпровізований робочий кабінет письменника у стилістиці 70-х років минулого століття.
Виставка триватиме до 21 травня.
Олег Чорногуз – український сатирик, автор відомих романів «Аристократ із Вапнярки», «Претенденти на папаху» тощо, а також резонансного пророчого вірша «Чи хочуть москалі війни?», написаного 2009 року як відповідь на відомий вірш (пісню) Євгенія Євтушенка «Хотят ли русские войны?».
Він народився у с. Іванів Калинівського р-ну на Вінниччині, тут жив і в останні роки життя. На своє 85-річчя письменник висадив у селі пам‘ятну алею. Помер 8 жовтня 2022 р., похований на Байковому кладовищі у Києві.
2019 року Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України, редакція літературного журналу «Вінницький край» та Видавничий дім «Моя Вінниччина» заснували Міжнародну премію для гумористів імені Олега Чорногуза.
Фото: karl_friedrich, /perchany.livejournal.com