Якщо вам набридли всілякі некорисні напої і захотілося стати здоровішим, то ви можете почати пити чебрець, якщо він дійсно вам підходить. У цій рослині є дуже багато корисних речовин, зокрема, вітаміни групи А, В, К, Р, Е, С, магній, кальцій, калій, залізо, фосфор, натрій, цинк, флавоноїди й феноли.
- Чай з чебрецю - користь і шкода
- Кому не можна пити чай з чебрецю
- Як заварювати чай з чебрецю - прості поради
- Чи можна на ніч пити чебрець
УНІАН раніше писав, скільки чашок чаю в день можна пити.
Спочатку потрібно розібратися, для чого п'ють чай з чебрецем. Лікарі рекомендують заварювати чебрець людям, які мають такі проблеми зі здоров'ям:
- застуда;
- стоматит;
- бронхіт;
- діарея;
- плеврит;
- гельмінтоз;
- метеоризм;
- астма;
- хвороби сечостатевих шляхів;
- тонзиліт;
- розлади нервової системи;
- алкоголізм;
- депресія;
- низький імунітет;
- зайва вага;
- імпотенція;
- анемія (недокрів'я).
Людям ось з такими проблемами можна замислюватися про вживання чаю з чебрецю, але необхідно обов'язково порадитися з лікарем.
Чай з чебрецю - користь і шкода
Медики зазначають, що завдяки чебрецю у людини, яка страждає кашлем, може налагодитися дихання - ця трава сприяє процесу відхаркування. Крім того, вона допомагає боротися з гельмінтами, стимулює роботу шлунку і здатна посилити статевий потяг.
Під час схуднення чебрець варто пити, оскільки такий чай завдяки наявним у його складі поживним речовинам зменшує потяг до їжі.
У чебреці є вітамін В6, який має дуже серйозний вплив на деякі нейромедіатори (речовини, завдяки яким здійснюється передача електрохімічного імпульсу) в мозку, безпосередньо пов'язані з гормонами стресу.
Якщо кожен день пити чебрець, то симптоми стресу стануть менш вираженими, а настрій - покращиться.
У чебреці міститься багато вітаміну С (антиоксидант). Завдяки цьому вітаміну в організмі стимулюється вироблення лейкоцитів (білі клітини крові), які є важливою частиною імунної системи людини.
Крім того, цей вітамін необхідний для того, щоб в організмі вироблявся колаген, який, своєю чергою, потрібен для відновлення кровоносних судин, тканин, м'язів і клітин.
У чебреці багато каротиноїдів, тому його вважають корисним для зору. На думку фахівців, ці речовини здатні боротися з вільними радикалами і, зокрема, запобігти появі катаракти.
У чебреці є калій, він необхідний для того, щоб м'язові тканини людини нормально працювали, зокрема, мова йде про серцевий м'яз. Цей мікроелемент необхідний для регулювання водно-сольового балансу. Його використовують для того, щоб запобігти інсульту.
Чебрець містить багато заліза, яке необхідно в процесі транспортування кров'ю кисню. Якщо в організмі мало заліза - виникає анемія.
Через те, що чебрець "розганяє кров", його рекомендують чоловікам, які мають проблеми з ерекцією.
Рослина містить фенольні антиоксиданти, зокрема, лютеїн і зеаксантин. Ці речовини допомагають організму боротися з вільними радикалами, і таким чином ризик онкології знижується. Завдяки антиоксидантам сповільнюються процеси старіння.
У чебреці є тимол, він знижує ризик розвитку вірусних і грибкових інфекцій.
Тепер ви знаєте, що чай з чебрецю властивості має дуже різні, і пити його можуть не тільки люди з певними проблемами зі здоров'ям, а й ті, хто просто хочуть бути здоровішими і якомога довше залишатися в хорошій формі. Але не варто вже зараз зриватися і бігти шукати чебрець - є кілька "але". Тепер саме час звернути увагу на підводні камені.
Кому не можна пити чай з чебрецю
Чай з цієї рослини не рекомендують пити:
- дітям до 3 років;
- вагітним жінкам;
- тим, хто схильний до алергій;
- людям із захворюваннями печінки, нирок і шлунку.
Якщо хочете отримати від чебрецю користь, а не шкоду - перед його вживанням проконсультуйтеся з медиками.
Як заварювати чай з чебрецю - прості поради
Спосіб заварювання дуже простий, вам знадобиться:
- столова ложка чебрецю;
- дві склянки води, доведеної до кипіння.
Просто залийте чебрець окропом і почекайте приблизно 10 хв. Потім можете насолоджуватися корисним напоєм.
Важливо пам'ятати, що у день не варто пити понад 500 мл чаю з чебрецю. Крім того, такий напій не можна пити постійно - його приймають курсом приблизно два тижні. Після такого курсу радять робити перерву теж на приблизно 14 днів.
Як заварити чай з чебрецю найзвичайнісінький ми розібралися. Але варто звернути увагу на те, що в деяких випадках одного чебрецю недостатньо, і в чай додають ще кілька інгредієнтів. Вже складніший напій вважається корисним, якщо є проблеми з нервовою системою та алкоголем.
Чи можна на ніч пити чебрець
Саме незадовго до сну потрібно пити "сильніший" напій - чебрець з мелісою, ромашкою та м'ятою. Просто візьміть інгредієнти, залийте окропом і дайте їм настоятися.
Вважається, що таке "зілля" допоможе заспокоїтися людям, які мають розхитану нервову систему і підтримає тих, хто хворий на алкоголізм.
Варто зазначити, що чебрець використовують лише при першій стадії алкоголізму. Ця рослина допомагає тканинам відновлюється, оскільки алкоголь сильно "б'є" по печінці, то це при алкоголізмі дуже актуально.