Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
“Проєкт “Армія відновлення" діє вже у 16 регіонах, нещодавно до нього долучились Херсонська і Тернопільська області. До виконання суспільно корисних робіт залучено 14,5 тисячі безробітних, в тому числі з початку цього року - майже 11 тисяч. Лідером серед регіонів в цьому проєкті залишається Полтавська область, де такі роботи виконують 3 600 безробітних. Загалом учасникам проєкту держава вже виплатила 85 млн грн за відновлювальні роботи”, - зазначила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Вона нагадала, що види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Зокрема, найчастіше безробітних залучають до: розбору завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, відновлення житлових будинків, що пошкоджені в результаті бойових дій та їх наслідків, будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб, облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття, заготівлі дров для військових та населення тощо.
Керівництво областей визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку в центрі, долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт.
Оплата за виконані роботи складає щонайменше 6 700 грн і є вищою, ніж середній розмір допомоги з безробіття, яку отримує безробітний, перебуваючи на обліку.
Найбільше безробітних було залучено до виконання суспільно корисних робіт в: Полтавській області - 3 600 осіб, Донецькій - 1 900 осіб, Київській - 1 800 осіб, Харківській - 1 700 осіб та Чернігівській - 1 500 осіб.
Як повідомлялось, проєкт "Армія відновлення" був запроваджений урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт.