MY.UAНовини
"Батьки обирають між уколами та хворобою із жахливими наслідками": 5 фактів про вакцинацію дітей
"Батьки обирають між уколами та хворобою із жахливими наслідками": 5 фактів про вакцинацію дітей

"Батьки обирають між уколами та хворобою із жахливими наслідками": 5 фактів про вакцинацію дітей

Випадки кору, які знову виявляють в Україні, підвищили увагу батьків до вакцинації дітей.

Педіатриня Ірина Фединець розповіла 5 фактів про вакцинацію, через незнання яких люди часто нехтують важливими щепленнями. 

Чому вакцини є саме від обмеженого переліку хвороб? Чому ми не вакцинуємося, припустимо, від нежитю?

Вакцини розробляють від найбільш небезпечних хвороб, через які можна померти чи отримати непоправні зміни в здоров‘ї. Тому від умовно всіх хвороб вакцин бути не може та й не потрібно, бо організм і так зможе подолати більшість простих збудників. 

Поясню на прикладі звичайного ГРВІ, чи застуди. Існує понад 200 вірусів, які можуть спричиняти ГРВІ. Усі ці віруси мутують. Вгадати, з яким зі штамів риновірусу ви зустрінетесь, щоб провакцинуватись, неможливо.

На щастя, ГРВІ — це локальне запалення верхніх дихальних шляхів не є смертельною недугою. З вірусним ринітом організм може справитись сам, зазвичай без ускладнень. Та й існує багато лікарських засобів, які нам допомагають подолати нежить. Тому доцільності розробляти вакцину проти ГРВІ немає. 

Чи правда, що якщо дитина часто хворіє на ГРВІ, які ускладнюються бактеріальними інфекціями, то треба вакцинуватися від пневмокока?

Так, правда.

У нормі пневмокок є у носогорлі багатьох людей. Коли ми застуджуємося або маємо хронічну хворобу — це знижує місцевий імунітет і пневмокок починає активно розмножуватись та активуватись, спричиняючи бактеріальні ускладнення. Найчастіше це бактеріальна пневмонія, гнійний менінгіт, гострий середній отит, гнійний синусит, бактеріємія. Це завжди важкі інфекції. І досі пневмокок залишається однією з основних причин дитячої смертності. Вакцинація знижує як захворюваність, так і носійство на більш ніж 90%. В Україні є проти пневмококові вакцини, які можна купити самостійно.

Навіщо вакцинувати дитину проти ротавірусу, якщо все одно є високий ризик підхопити цю інфекцію?

Поясню на простому прикладі: як хворіють вакциновані та невакциновані діти. По-перше, вакциновані або не хворіють взагалі, або переносять ротавірус  у легкій формі. Без високої температури, з нечастою діареєю 2-4 рази на добу та інколи блюванням, хвороба зазвичай триває 3-4 дні. Невакциновані ж хворіють 10-14 днів, мають високу температуру,  діарею по 7-8 разів на день, невпинне блювання, що в комплексі призводить до зневоднення організму. Нещеплені діти частіше потребують госпіталізації. При відсутності своєчасного лікування наслідками тяжкого перебігу ротавірусної інфекції є: зневоднення, гіповолемія (зменшення об’єму крові в організмі), дисбаланс електролітів, які регулюють усі життєво важливі процеси, та часом смерть.

Ротавірусом можна хворіти декілька разів. Перенесена хвороба не дає довічного імунітету. Вакцина ж надає захист проти 7 штамів ротавірусу. Зважаючи на те, що 90% дітей до 5-річного віку переносять ротавірусну інфекцію, сенс вакцинуватись безумовно є.

На цю ж тему — розповім про грип. Цього року спостерігалась дуже висока захворюваність на грип. Вакциновані або не хворіли зовсім, або ж переносили в легкій формі: тривалість хвороби до 5 днів, невисока температура, повна відсутність ускладнень. Невакциновані ж високо гарячкували 4-5 днів, часто мали ускладнення: отит, бронхіт, синусит, що надалі потребувало призначення антибіотика.

Які небезпеки може мати «звичайна» вітрянка?

«Звичайна вітрянка» якраз зовсім не звичайна. Насамперед — це тривалість хвороби до 10-14 днів, висипання, що нестерпно сверблять і при розчухах можуть інфікуватися. Вітрянка — це часті ускладнення у вигляді отитів та бронхітів, які насправді є герпесвірусними та про які ми думаємо, що від вітрянки «впав імунітет і знов дитина щось підчепила», і аж ніяк не пов’язуємо зі щойно перенесеною вітрянкою. 

Найстрашніше ускладнення — нейроінфекція енцефаліт. Близько 10-20% всіх енцефалітів спричинені вірусом вітряної віспи. Варто сказати і про дорослих - вони набагато важче переносять вітрянку і мають вищий рівень ускладнень.

На щастя, від вітрянки є вакцина. Після 1 дози вакцини у дітей до 12 років формується довічний імунітет у 97%. В Україні ця вакцина є доступна на комерційній основі, є рекомендованою. 

Як хворіють на інфекції діти з хронічними хворобами?

Діти з хронічними захворюваннями зазвичай хворіють набагато важче, ніж здорові діти.

Наведу кілька прикладів. Дитина з епілепсією, що захворіла на грип. Гарячка, типовий симптом цього вірусу, у таких дітей збільшує ймовірність виникнення судом. 

Для дитини з дитячим церебральним паралічем чи м‘язовими дистрофіями кожен бронхіт/пневмонія — це справжній виклик. Таким дітям важко «відкашлювати» мокротиння. Діти з муковісцидозом більш вразливі до пневмоній та бактеріальних бронхітів. 

В дитини з важким атопічним дерматитом вітряна віспа – ще та лотерея. Шкіра й так перебуває в постійно запаленому стані, а вітрянка додасть ще висипання, що «тріскаються» і залишають по собі ерозії, допоки підсохнуть.

Для дитини з хронічними кишковими захворюваннями — непереносність глютену, хвороба Крона — важче і довше хворіють на ротавірусну інфекцію.

Більшість із вакцинокерованих інфекцій в дитини з імунодефіцитом можуть стати летальними. 

Це лише невеликий перелік прикладів. Тому діти з хронічними захворюваннями становлять групу ризику по інфекційній патології, тому мають бути щеплені в першу чергу як обов‘язковими, так і рекомендованими вакцинами.

ТОП міфів про інфекції та вакцини, які можуть коштувати дитині життя

На жаль, доводиться нерідко розвінчувати міфи, які батьки поширюють між собою. 

Найбільш абсурдний міф — краще перехворіти, ніж вакцинуватись. 

Не краще. Ніхто не дасть гарантії, що дитина перехворіє на легку форму, без ускладнень.

Якщо дитину вакцинували, то у найбільш критичне, що може бути — це поствакцинальна реакція через 7-21 день: підвищення температури, червоний плямистий висип, збільшення потиличних лімфатичних вузлів. 

Якщо ж дитина захворіла на кір, то в 6 зі 100 дітей трапляється пневмонія, у 1 дитини на 1000 енцефаліт, а 1 дитина на 500-1000 не виживе. Такі ускладнення кору, як пневмонія та енцефаліт, – це завжди стаціонар і завжди страждання дитини.

На терезах – «1 ін‘єкція» чи «хвороба і жахливі наслідки».

До слова, від дифтерії помирає 1 з 20 дітей, від правця 2 з 10.

Міф, який вже сотні разів розвінчували, але який досі живе — це те, що вакцини зумовлюють розвиток аутизму. 

Часто такий міф можете почути з приводу щеплення вакциною КПК (кір/паротит/краснуха). 

Некоректне дослідження 1998 року, проведене Е.Вейкфілдом, опубліковано в журналі «Ланцет». Згідно з даною статтею – щеплення КПК призводить до аутизму. Було досліджено аж 12 дітей із порушенням психічного розвитку, у 8 з яких потім діагностували аутизм.

Чому це міф?

Діагноз аутизм встановлюється близько 1 року, коли з‘являються перші симптоми. КПК проводимо в 1 рік. Відповідно щеплення і постановка діагнозу збігаються в часі. 

Для коректності отриманих даних, треба досліджувати дітей вакцинованих і невакцинованих. І після 1998 року було здійснено багато таких досліджень. Вони показали, що серед невакцинованих дітей, частота аутизму така ж, як і у щеплених КПК.

Важливо: було проведено розслідування діяльності Вейкфілда. Виявилося, що він не тільки проводив дослідження, які не відповідають науковим стандартам, а й відверто фальшував їхні результати, отримуючи за це великі гроші від організації противників вакцинації. 

У 2010 році Генеральний медичний суд Великої Британії визнав Вейкфілда винним і нечесним лікарем. У тому ж 2010 Вейкфілд був позбавлений ліцензії на лікарську практику. Журнал «Ланцет» повністю відкликав його статтю.

Міф 3 – «Не можемо вакцинуватись, бо не обстежені». Це найменш шкідливий міф, втім, через нього так багато дітей досі не отримали важливі щеплення.

Спростовую – вакцина не може викликати хворобу і не може погіршити стан здоров‘я щепленого.

Лікар здійснює огляд пацієнта перед вакцинацією: розпитує та оглядає. Якщо пацієнт почуває себе добре, якщо не виявлено ознак гострого захворювання, то щеплення безпечно можна проводити.

Аналізи здавати перед вакцинацією не потрібно. Це зайвий стрес для дитини.

Також ми пояснювали, як поєднати щеплення підлітків проти коронавірусу з іншими вакцинаціями. 

Додамо, що раніше Україна отримала 190 тисяч доз вакцини БЦЖ проти туберкульозу. Також йдеться про також 60 тисяч доз комбінованої вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гепатиту B та гемофільної інфекції типу b (ХІБ) (з цільноклітинним кашлюковим компонентом).

  • новини України
  • Війна в Україні
  • Новини України: відео
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Камалія розповіла, що зруйнувало її шлюб із чоловіком: Це була остання крапля
Комсомольская правда
2024-10-01T13:36:59Z
На телеканалі «1+1 Україна» відбудеться прем'єра фільму «Хазяїн 2. На своїй землі»
Детектор М
2024-10-01T13:36:48Z
10 найкращих трилерів всіх часів, сюжет яких тримає в напрузі до останнього
24tv
2024-10-01T13:36:34Z
Невідомий Поплавський у фільмі «Персона»
TSN
2024-10-01T13:21:29Z
У Загребі відкрили виставку українського народного мистецтва і творчості
УкраинФорм
2024-10-01T13:09:04Z
50 Cent, Хлої Кардашян, Ice Cube та інші: що зірки казали про скандальні вечірки P Diddy
24tv
2024-10-01T13:06:40Z
Що відомо про життя і кар'єру репера P Diddy, що причетний до гучного секс-скандалу Голлівуду
24tv
2024-10-01T12:45:29Z
Рибчинський пройшовся по зрадниці Повалій і різко до неї звернувся: "Ти для мене – труп живий"
TSN
2024-10-01T12:39:28Z
Фільм "Джамала: Пісні свободи" здобув перемогу на каннському фестивалі корпоративного кіно
24tv
2024-10-01T12:30:17Z
Окупанти атакували житлові квартали Запоріжжя: кількість постраждалих зросла
ГЛАВКОМ NET
2024-10-01T13:39:23Z
Сотні українських військових опинилися в пастці після того, як РФ оточила Вугледар – The Telegraph
TSN
2024-10-01T13:36:22Z
Радник керівника одного зі столичних медичних університетів отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2024-10-01T13:33:05Z
Під Кураховим десантники ЗСУ розбили колону ЗС РФ з 19 одиниць техніки
Фокус
2024-10-01T13:27:23Z
У Харкові знесуть частину 9-поверхівки, в яку Росія поцілила КАБом
УкраинФорм
2024-10-01T13:25:23Z
На Прикарпатті сніжить: вражаюче відео
FaceNews
2024-10-01T13:18:15Z
В Україні засудили «суддю» з Криму, яка переслідувала Балуха
УкраинФорм
2024-10-01T13:15:56Z
У Карпатах уже випало 13 сантиметрів снігу
УкраинФорм
2024-10-01T13:06:57Z
У росіян майже втричі скоротилася перевага в артилерійських снарядах на полі бою, – Міноборони
24tv
2024-10-01T13:06:22Z
Чоловік з'їв 720 яєць за місяць: його експеримент закінчився несподівано
TSN
2024-10-01T13:36:25Z
Уряд оновив ліцензійні умови, що врегульовують обіг медичного канабісу
УкраинФорм
2024-10-01T13:09:03Z
Чотири небезпечні помилки, яких припускаються люди під час самолікування
24tv
2024-10-01T13:00:08Z
Коли і чим обробляти дерева восени
TSN
2024-10-01T12:54:27Z
Щоб залишалися чистими до самої весни: що додати у воду для миття вікон
TSN
2024-10-01T12:54:15Z
Навіщо кухарі додають до тушкованої капусти молоко: ви точно про це не знали
TSN
2024-10-01T12:54:13Z
5 продуктів для кращого сну: спробуйте їх на вечерю
24tv
2024-10-01T12:51:28Z
Час має вирішальне значення: вчені розкрили новий спосіб боротьби з хворобами серця та діабетом
Фокус
2024-10-01T12:42:22Z
Негайно приберіть їх зі свого щоденного раціону: лікарі назвали три продукти харчування, які старять
TSN
2024-10-01T12:39:29Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Гості перебувають на карантині, перш ніж зустрітись з Путіним, іноді тижнями, – The Atlantic
24tv
2024-10-01T13:36:59Z
Росіяни хочуть відправити на війну в Україні тисячі підсудних — ЗМІ
ZN UA
2024-10-01T13:36:06Z
Глава МЗС Чехії залишається в уряді попри вихід його партії з коаліції
Европейская правда
2024-10-01T13:36:04Z
У МЗС спростували публікацію FT про обговорення Україною територіальних компромісів
Европейская правда
2024-10-01T13:36:02Z
І Байден, і Трамп дозволять Україні бити вглиб Росії, - Волкер
Хвиля
2024-10-01T13:30:40Z
У Європарламенті налаштовані голосувати за новий склад Єврокомісії в листопаді
Европейская правда
2024-10-01T13:28:56Z
Німецький бізнес бачить в Україні прогрес у боротьбі з корупцією
Европейская правда
2024-10-01T13:28:21Z
Рютте: Підтримка України нам коштує менше, ніж була б пряма боротьба з Путіним
УкраинФорм
2024-10-01T13:22:36Z
У Миколаєві день захисників та захисниць відзначили фестивалем з козацькими іграми та регатою
УкраинФорм
2024-10-01T13:40:34Z
Водіям на замітку: що означає дорожній знак із двома молотками
GlavRed
2024-10-01T13:36:13Z
Україна виробляє половину боєприпасів – Шмигаль
1News
2024-10-01T13:36:02Z
Франція відправляє вертольотоносець до берегів Лівану
Европейская правда
2024-10-01T13:36:01Z
Гроші на дітей з 1 жовтня: що зміниться для батьків
24tv
2024-10-01T13:27:17Z
Командири військових частин зможуть набирати особовий склад без ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2024-10-01T13:27:04Z
Лачен і Стерненко запустили онлайн-подкаст «Нарозкрут»
Детектор М
2024-10-01T13:22:27Z
Військовим дозволили самим відбирати потрібних бійців без участі ТЦК
Комсомольская правда
2024-10-01T13:16:58Z
У «Дії» можна придбати ще одну військову облігацію
УкраинФорм
2024-10-01T13:16:35Z
Енергоатом вивів енергоблок із планового ремонту
УкраинФорм
2024-10-01T13:39:07Z
Недобір до 15 відсотків: в Україні суттєво зменшився врожай пізніх культур
24tv
2024-10-01T13:30:38Z
Ощадбанк попереджає: як пенсіонерам не втратити свої виплати
24tv
2024-10-01T13:30:18Z
Lactalis вирішила істотно скоротити переробку молока у Франції
AgroPortal
2024-10-01T13:30:02Z
Україні загрожує блекаут на 3-5 днів у разі відключення бодай однієї АЕС - Харченко
GlavRed
2024-10-01T13:30:00Z
Скільки годин не буде світла восени і взимку: заява Центру досліджень енергетики
ГЛАВКОМ NET
2024-10-01T13:27:56Z
Знищення українських ГЕС: Харченко відповів, що відбудеться із генерацією взимку
GlavRed
2024-10-01T13:27:12Z
Kyiv Media Week оголошує повну програму та спікерів форуму
Детектор М
2024-10-01T13:25:46Z
На Полтавщині виробляють найдорожче сало в Україні
AgroNews
2024-10-01T13:22:31Z
"Залізний Майк" назвав людину, яка здатна зробити революцію в боксі
24tv
2024-10-01T13:27:40Z
Роналду: Я звик бити рекорди і більше не шукаю їх
Football.ua
2024-10-01T13:19:43Z
Вальверде обраний найкращим тренером Ла Ліги у вересні
Football.ua
2024-10-01T13:00:57Z
Ольга Харлан на презентації обкладинки Playboy: образ, від якого неможливо відвести погляд
24tv
2024-10-01T12:51:31Z
"Отримав пожиттєву дискваліфікацію": на фронті ліквідували 21-річного російського футболіста
24tv
2024-10-01T12:21:50Z
Любенович: Уже майже місяць я прошу керівництво Миная, щоб прийняли мою відставку, тому що мені соромно за такі результати
Football.ua
2024-10-01T12:21:31Z
Українці завоювали дві медалі чемпіонату світу зі спортивної аеробіки
УкраинФорм
2024-10-01T12:06:18Z
Кумедне непорозуміння: у ТікТоці переплутали Кобіна з легендарним Роналду
24tv
2024-10-01T12:00:24Z
Українські воїни ліквідували російського тренера з карате Алексєя Ходикіна
24tv
2024-10-01T11:39:07Z
У Непалі вже 217 загиблих унаслідок повеней
УкраинФорм
2024-10-01T13:40:46Z
Викрито підприємця, що заробляв на фіктивній поставці деталей до дронів
1News
2024-10-01T13:36:53Z
Повіривши псевдобанкіру, двоє буковинців втратили понад 65 000 гривень
Украина Криминальная
2024-10-01T13:30:15Z
У Таїланді унаслідок ДТП з автобусом загинули понад 20 дітей
Украина Криминальная
2024-10-01T13:16:54Z
У Сумах чули вибух: Росія запустила КАБ
24tv
2024-10-01T13:15:38Z
У лікарні помер чоловік, який підпалив себе у будівлі Полтавської ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-10-01T13:12:11Z
ЗМІ: У Греції потонули дві українські туристки
Европейская правда
2024-10-01T12:57:31Z
СБУ затримала фсбшного кілера, який намагався вбити посадовця Мелітопольської міськради
Украина Криминальная
2024-10-01T12:51:41Z
31-річний житель Ковельщини п’яним угнав і понівечив авто
Украина Криминальная
2024-10-01T12:48:00Z
Вапняний наліт зникне назавжди: засіб, який відчистить унітаз до блиску
GlavRed
2024-10-01T13:27:31Z
Геніально та просто: як зварити курячі яйця без варіння – ніколи не здогадаєтеся
24tv
2024-10-01T13:21:06Z
Як швидко заточити ніж від блендера в домашніх умовах: 3 найкращі способи
TSN
2024-10-01T13:03:49Z
Китай відкриє двері для мандрівників із чотирьох країн Європи
ГЛАВКОМ NET
2024-10-01T13:00:56Z
Що потрібно обов'язково зробити у жовтні на дачі, якщо вересень видався сухим
TSN
2024-10-01T12:55:46Z
Як правильно заморозити томати на зиму: помідори будуть, як свіжі
TSN
2024-10-01T12:54:32Z
На Airbnb з'явилася можливість орендувати приватний літак і пожити в ньому: деталі
InternetUA
2024-10-01T12:51:44Z
Не робіть цього, якщо поїдете в Париж: у місті запровадили нові правила для туристів
24tv
2024-10-01T12:36:17Z
Як правильно посадити персик восени: хитрощі садівників
Политека
2024-10-01T12:31:04Z
На посвідченнях водія почали ставити дивний код: що означає число «78»
GlavRed
2024-10-01T13:27:28Z
Представлено бронетранспортер Captain на базі Toyota Land Cruiser 70
AutoCentre
2024-10-01T13:06:45Z
Недорогий електрокросовер Renault показали до презентації
Фокус
2024-10-01T12:42:24Z
Відмова від електромобілів та фокус на технологіях: Bentley змінює стратегію розвитку
AutoGeek
2024-10-01T12:12:07Z
Мінівен Wuling Hong Guang перевели на електротягу
AutoCentre
2024-10-01T12:04:46Z
Хто кому має дати дорогу: цікава задача з ПДР для водіїв
GlavRed
2024-10-01T11:27:45Z
Найнезвичайніший Zeekr показали наживо
Portaltele
2024-10-01T11:25:31Z
Китайський BYD планує стати європейським автовиробником вже наступного року: названо ключові кроки
AutoGeek
2024-10-01T11:21:57Z
На шасі Foton Aumark в Україні виготовили більш ємний автопаливозаправник
AutoCentre
2024-10-01T11:04:20Z
Motorola представила новий захищений смартфон ThinkPhone 25
InternetUA
2024-10-01T13:31:28Z
Яка червона крапка більша: тільки геній дасть правильну відповідь за 5 секунд
GlavRed
2024-10-01T13:27:29Z
Чоловіка звільнили з роботи через його історію запитів у Google: що він шукав
24tv
2024-10-01T13:27:24Z
Китай запустив перший багаторазовий супутник «Шицзянь-19»
Portaltele
2024-10-01T13:25:01Z
Гіганти космосу, що порушують теорії: яка зірка є найбільшою і наймасивнішою
Фокус
2024-10-01T13:21:26Z
Вчені створили революційну технологію, що перетворює метан на нескінченне джерело енергії
InternetUA
2024-10-01T13:16:02Z
Новий сервіс «Ти в Україні» допоможе мешканцям ТОТ отримувати правдиві новини
УкраинФорм
2024-10-01T13:12:10Z
Росія оштрафувала Discord за «заборонений» контент
Детектор М
2024-10-01T13:09:30Z
WhatsApp більше не підтримується на старих смартфонах
InternetUA
2024-10-01T13:01:16Z