MY.UAНовини
«Глобал Юкрейн»: відкривали Україні світ і світові Україну
«Глобал Юкрейн»: відкривали Україні світ і світові Україну

«Глобал Юкрейн»: відкривали Україні світ і світові Україну

Вони були першими: 30 років тому компанія «Глобал Юкрейн» починала український інтернет

Цей номер нашої газети, як і всі попередні за понад 11 років, зроблено на комп`ютерах, за допомогою Інтернету. Що тут такого – скаже дехто,  так нині робляться всі українські газети, і не лише вони. Вірно. Але це зараз ми всі такі розумні, як то кажуть, «просунуті». Інтернет не те що в домашніх комп`ютерах, а мало не у кожного школяра в кишені. У вигляді сучасного мобільного телефона, тобто смартфона. Заодно це і маленький кишеньковий комп`ютер.  Але  пригадайте себе і загалом наше суспільство 10 років тому, 20 років, не кажучи вже про 30. Коли не те що всього цього ми не мали, а  й не чули про це. І тут найважче, як завжди, було першим, тим, хто все починав.

Зараз відзначається 30-річчя компанії «Глобал Юкрейн», першої української бізнесової структури,  яка починала наш український інтернет.

Наш сьогоднішній співрозмовник – президент компанії Віталій Терентійович КОРЖ. Він уже добре знайомий читачам нашої газети, яка не раз друкувала його інтерв`ю, публіцистику, оповідання. Все ж, нагадаємо.

 

Віталій Терентійович Корж – відомий український політичний і громадський діяч, наш земляк з Чернігівщини. Народився у селі Дроздівка Куликівського району у простій селянській родині. І хоч уже понад півстоліття мешкає в Києві,  ніколи не поривав зв`язків з рідним селом, допомагає  землякам, є активним членом Чернігівського земляцтва в Києві. Заслужений економіст України, кандидат економічних наук, Почесний  громадянин Києва.

За плечима – наполеглива праця на залізничному транспорті, в економіці, науковому середовищі, бізнесі інтернет-технологій. Віталій Терентійович – депутат Верховної Ради України  трьох скликань, бере  активну участь у благочинній роботі. Він автор численних публікацій у періодиці, кількох книг публіцистики.  

Написав у 2019 році  книгу прози «Еківоки». Це цікаве поєднання художнього і документального письма, книга оповідань, новел, етюдів, а сам автор влучно назвав їх оповідками. Книга вийшла у Чернігові, у видавництві «Десна», зайняла перше місце в номінації прози в обласному конкурсі «Книга року-2019». А у 2020 році автор відзначений за цю книгу вищою творчою нагородою Чернігівщині – обласною літературно-мистецькою премією імені Михайла Коцюбинського.

 

–  Віталію Терентійовичу, з чого все починалося? Повернімося на 30 років назад.

–  Тоді пропоную повернутися ще далі. Почну розповідь  з нашого з дружиною Любов`ю Василівною старшого сина Юрія. Київська школа, де він навчався і яку закінчив на відмінно, була особлива тим, що тут посилено вивчали інформатику, математику, англійську мову. Тоді, у 80-ті, тут уже розуміли, що майбутнє молоді, загалом суспільства за наукою, прогресивними технологіями. Юра, можна сказати, закохався в це на все життя. Далі було Київське вище військове училище зв`язку, яке він, як і школу, закінчив з відзнакою.

Але саме в цей час йшли бурхливі роки Перебудови. На її фініші розвалювався і невдовзі припинив існування Радянський Союз. Та ще у 80-ті уже проростали паростки нового в науці, економіці.

–  Ви ж самі економіст за фахом,  кандидат економічних наук, десятки років віддали роботі в науковій, економічній сфері.

–  А  тут постало чисто житейське питання, як і  для багатьох співвітчизників: як виживати, а ще краще – жити гідно, родині з двома дітьми. Підростав і молодший на кілька років від Юрія син Роман.

Ще в останні десятиліття СРСР уже визрівали якісь нові процеси в економіці, науці, наприклад,  створювалися ТТК, Тимчасові творчі колективи, Зокрема, вони спеціалізувалися  у сфері транспорту, зв`язку, близькій мені фахово. І ось, працюючи старшим науковим співробітником і вже маючи непогану зарплату, я вирішив одночасно починати власний бізнес. Тим паче, наставали вільніші в економічних стосунках часи. І я створив науково-виробничу фірму «Транзактор». Зверну увагу, що сама назва походила від терміну «транзакція», тобто процес комп`ютерної переробки інформації. Отже, ми дивилися вперед.

Почали з колегами впроваджувати у виробництво персональні ком`ютери. Їх взагалі тоді мало хто і бачив, а  моя фірма налагодила постачання їх в Україну. Ми почали розробляти АСУВ, Автоматизовану систему управління виробництвом, від підрозділу – до цілого підприємства. Скажу добре слово про Міністерство промисловості будівельних матеріалів, яке сприяло нам у цій справі. Та це був тільки початок.

–  І тут ми повертаємося до розмови про вашого старшого сина Юрія.      

–  Річ у тім, що разом з розвалом Союзу розпадалися і його структури. В тому числі у сфері оборони, частиною якої було і  училище зв`язку, яке щойно закінчив Юрій. Воно фактично припинило діяльність  у попередньому форматі. Що було робити далі молодому фахівцеві, офіцерові? Та у Юрія є здібності до ініціативи, згуртування однодумців. Він і згуртував групу своїх товаришів по училищу, а це також кваліфіковані молоді люди, для нової в Україні, дуже прогресивної і цікавої справи. Отак у нашій родині, спільно з батьками і синами, і зародився цей бізнес, що вилився в перший український інтернет. У березні 1993 року я створив цю компанію «Глобал Юкрейн».

Кажу про спільну справу родини, бо не лише я,  як президент нової компанії, мав уже безпосередньо зайнятися цією новою, водночас складною справою. Дружина Любов Василівна,  високо кваліфікований педагог за фахом, мусила освоїти і роботу економіста, бухгалтерську справу, яку й повела в компанії. Наш молодший син Роман  здобув освіту економіста і теж включився в роботу компанії.

– І ось ви приходите в абсолютно нову справу, правильніше сказати – починаєте її. В Україні, на відміну від закордону, інтернет практично «на нулю». Особливо якщо говорити про масове застосування. Не краще і з комп`ютеризацією. Що було далі?

–  Ми продовжили завозити зі США уже не лише комп`ютери, а найсучасніше електронне обладнання. Почали створювати незалежні лінії зв`язку. Взяли в оренду кілька каналів американського супутника зв`язку «Оріон», пропускна спроможність спершу була 1 мегабайт, потім довели до 8-ми.

–  Мабуть зустрілися у багатьох  з чисто психологічним нерозумінням важливості нової справи, як і всякого прогресивного?

–  Тому практично одночасно, паралельно зі згаданим,  почали і велику роз`яснювальну роботу. З гордістю згадую започатковані нами Ялтинські конференції, по роз`ясненню інтернету і комп`ютеризації, а також і навчанню цьому. Щоліта ми орендували в Ялті, на березі моря, кілька поверхів готелю і проводили такі навчання. На них приїздили по кілька сотень  учасників з України, інших країн. Контингент був – від рядових фахівців до міністрів.

–  В числі перших клієнтів компанії були державні структури найвищого рангу.

– Так, починаючи з Адміністрації Президента України. Уряд, зокрема,  його Міністерства закордонних справ, внутрішніх справ, енергетики. Щодо останнього, то це не менш важливе, адже мова, вже тоді, йшла про енергетичну незалежність і безпеку молодої Української держави. А особливо пишаємося тим, що ми першими в країні виконали дуже важливе замовлення від Служби безпеки України – створення загально національної телекомунікаційної мережі СБУ. Це було дуже непросте завдання,  але трохи більш як за півроку ми його виконали.

Пішли і  цікаві проєкти на міжнародному  рівні. Наприклад, ми обслуговували чергові збори ЄБРР, Європейського банку реконструкції і розвитку, що пройшли в Києві.

Наша гордість – розробка всесвітньої мережі фінансових операцій. Це, можна сказати, «дітище» мого сина Юрія, котрий зайняв посаду  генерального  директора компанії. В цій непростій справі потрібна була не лише оперативність розрахунків,  а  й їх конфіденційність.

До речі, перед цим першим нашим клієнтом у фінансовій царині був «Укрінбанк», один з найпотужніших тоді українських банків.

–  Компанія постійно росла.

–  Так. На «піку» популярності і затребуваності ми працювали не лише у центральному двоповерховому офісі, а й у понад  десятку  інших приміщень Києва. Працювали понад сотню фахівців цієї сфери, в числі яких –люди з науковими ступенями. А ще у нас постійно проходили  стажування студенти Національного університету Київська політехніка, Києво-Могилянської академії.

–  Ваша особлива гордість – перше в Україні обслуговування загально-національних виборів. Зараз це стало звичним – виборча кампанія в інтернеті, навіть в деяких країнах – голосування по інтернету.  Але як було вам це починати, майже чверть століття тому?

–  Це були президентські вибори 1999 року. Ми мобілізували всі технічні і людські ресурси. Адже відповідальність була величезна, на виборах формувалася влада держави. Уявіть, що треба було поставити 1000 комп`ютерів, надати канали зв`язку,   в тому числі туди, де ще не бачили не те що комп`ютерів, а й нормальних телефонів. Треба було забезпечити всі 225 виборчих округів України інтернетом.

Ми впоралися! Заявляю це без зайвої скромності. Свідчення цього – офіційний лист подяки від Центральної виборчої комісії України. Зацитую цього листа.

«Центральна виборча комісія висловлює щиру подяку компанії «Глобал Юкрейн» за вагомий внесок в організацію і успішне проведення виборів Президента України в жовтні-листопаді 1999 року.

Компанія «Глобал Юкрейн» стала переможцем конкурентних переговорів з найвідомішими провайдерами Інтернету щодо визначення головного розробника телекомунікаційної підсистеми Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори» та постачальника послуг телекомунікаційної мережі.

В стислий термін та з мінімальними фінансовими затратами компанія змогла створити унікальну телекомунікаційну мережу, яка забезпечила в оперативному режимі передачу інформації з 225 територіальних виборчих комісій  до Центральної виборчої комісії. Ця інформація мала надійний захист від несанкціонованого доступу.

Успішному функціонуванню системи сприяло розроблене фахівцями компанії спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяло оперативно  вносити інформацію про хід виборчого процесу і результати підрахунку голосів».

–  За вашим прикладом, в Україні стрімко почав розвиватися бізнес інтернет-технологій. А це ж були ваші конкуренти.

–  Ми не боялися конкуренції і називали колег не конкурентами, а  партнерами Тому якраз сприяли цій новій справі. Зокрема, брали участь у створенні асоціацій провайдерів, щоб була здорова конкуренція на користь загальній справі.

–  У вашої компанії є ще одна особливість: соціальна спрямованість.

–  Ми цим вирізнялися з самих початків. Наші інтернет-послуги охоче надавали за мінімальну плату, а часто й зовсім безкоштовно  соціальним закладам, мало захищеним категоріям населення, зокрема інвалідам.

–  Важко перелічити, скільки ваша компанія надала комп`ютерів у  школи, лікарні, інші соціальні заклади, підключила  їх до інтернету. Але про одну добру справу давайте згадаємо. Мова про ваше рідне село Дроздівку, про Дроздівську середню школу, яку ви свого часу закінчили.

–  Це була взагалі чи не перша на Чернігівщині  сільська школа, яка отримала комп`ютери й інтернет. Уявіть, це ще 2005 рік, майже два десятиліття тому. Понад 100 учнів школи отримали комп`ютерний клас і підключений школі інтернет. Урочистості з цієї нагоди зібрали земляків, посадовців високого рангу з Чернігова, столиці.

–  Що скажете про вашу компанію сьогодні?

–  Вона існує, хоч, звісно,  не в тих масштабах, що раніше. За нашим починанням  в Україні створено сотні подібних компаній, до нас прийшли міжнародні інвестори, чим ми теж пишаємося. Зараз наша компанія бере участь у створенні певних проєктів. Один з них –  заснування Благодійного фонду «Інвестиції в майбутнє».  Ми хочемо цим фондом робити більше, ніж проста фінансова підтримка тих чи інших справ, а  прагнемо шукати молодих ініціативних людей, підтримати їхню ініціативу, енергію, творчість для блага рідної України.

 Спілкувався Петро АНТОНЕНКО

 

На фото з архіву компанії – одна з новацій 90-х років. Перші інтернет-прес-конференції,  започатковані саме «Глобал Юкрейн».  За комп`ютером, в центрі,  Юрій Корж, зліва  – за роботою сина спостерігає Віталій Терентійович.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Осеннее равноденствие 22 сентября: обряды на защиту, любовь, богатство и избавление от долгов
Знай
2024-09-20T02:51:43Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Головоломка для гениев: какой стакан наполнится первым
Обозреватель
2024-09-09T02:05:56Z
Антитренды осени и зимы 2024/25: от этих 7 вещей нужно избавиться незамедлительно
Marie Claire
2024-09-09T18:01:51Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
Двухлетняя девочка из Черноморска установила рекорд Украины по плаванию и попала в Книгу рекордов
ZN UA
2024-09-19T22:31:53Z
Джошуа – Дюбуа: онлайн-трансляция боя за звание чемпиона мира
ZN UA
2024-09-19T22:07:52Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Свитолина досрочно завершила теннисный сезон
ZN UA
2024-09-11T16:27:06Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
Урсула фон дер Ляен уже в Киеве
Апостроф
2024-09-20T05:45:55Z
Трамп дал новое обещание: кого обязуется больше не пускать в США
Comments UA
2024-09-20T05:42:27Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Майкл Дуглас призвал поддерживать Украину
Корреспондент
2024-09-13T09:42:09Z
Второй трейлер фильма «Сумасшедшие»
Кино-Театр
2024-09-20T05:03:33Z
Сэм Фишер возвращается: Netflix показал тизер мультсериала Splinter Cell: Deathwatch
GameMag
2024-09-20T02:27:07Z
Звезда "Лиги смеха" Розовый высмеял окупантов, которые внесли его в российский аналог "Миротворца"
TSN
2024-09-13T09:39:17Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Девушка Роналдо в бикини похвасталась сочными формами
GlavRed
2024-09-07T21:27:17Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
Россияне заминировали дамбу в Белгородской области: какая причина
Comments UA
2024-09-20T05:42:59Z
В США шериф застрелил судью прямо в здании суда
ZN UA
2024-09-20T02:54:20Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
20 сентября 2024 года: Астафьев день — что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-09-19T21:00:36Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
В ISW пояснили, зачем Путину увеличение производства дронов
Апостроф
2024-09-20T05:21:52Z
Уже не обуза, а потенциальные конкуренты: с какого возраста охотно берут на работу
Знай
2024-09-20T05:21:21Z
Украина является главным приоритетом для США, – генеральный инспектор Пентагона
Обозреватель
2024-09-18T01:45:46Z
Генштаб сообщил, сколько россиян уничтожено за сутки
Корреспондент
2024-09-14T05:03:54Z
Немецкие истребители сопровождали российские самолеты возле Латвии
Европейская правда
2024-09-13T19:37:07Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Как сохранить красивые волосы во время менопаузы: 10 советов врача
Marie Claire
2024-09-20T03:01:13Z
Сезон гриппа и простуд приближается: что нужно есть, чтобы меньше болеть
Знай
2024-09-19T16:21:51Z
Способы уменьшения отеков и выведения излишней жидкости из организма
Comments UA
2024-09-19T15:15:52Z
Повод изменить рацион: какие болезни могут развиться, если часто есть рис и макароны
Знай
2024-09-19T14:51:51Z
Назван возраст, в котором люди резко стареют
Comments UA
2024-09-19T14:30:43Z
Операция длилась 14 часов: врачи разъединили сиамских близнецов "с одной головой"
Фокус
2024-09-19T13:51:37Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 20 сентября в Украине
UAToday
2024-09-20T05:30:05Z
Засухой охвачено около 70% площадей для посева - Укргидрометцентр
Хвиля
2024-09-20T05:06:49Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Украинцев призвали запасать еду и воду: как готовиться к возможным масштабным отключениям электроэнергии
Обозреватель
2024-09-08T22:46:35Z
ВСУ переломили ситуацию под Покровском, - NYT
Хвиля
2024-09-08T20:15:34Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Всей семьей за покупками: американцы создали электровелик с коляской - 80 км без подзарядки
Знай
2024-09-20T03:51:24Z
Водителям дали всего 10 дней: как избежать неожиданных штрафов
Знай
2024-09-19T17:36:08Z
Миниатюрную городскую Honda превратили во внедорожный автодом за $13 000
Фокус
2024-09-19T14:12:02Z
Городской малыш: тест-драйв нового Suzuki Swift
Фокус
2024-09-19T13:51:38Z
Подавляющее большинство аккумуляторов электрокаров прослужат дольше самого авто
Фокус
2024-09-19T13:51:24Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Нацбанк усложнит жизнь: новые правила ареста денег
Знай
2024-09-20T05:36:51Z
Россия маскируется, чтобы вернуть свои нефть и газ в Европу. Как ее остановить
ZN UA
2024-09-20T05:31:57Z
Р2Р-трейдинг криптовалют: что нужно знать о нем
Comments UA
2024-09-13T11:23:28Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Apple iPhone 16 будет производиться в трех странах, включая Бразилию
Overclockers
2024-09-20T05:36:32Z
Стоимость S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl в Steam может вырасти
Overclockers
2024-09-20T04:21:25Z
Возвращение в Найт-Сити: Netflix анонсировал новое аниме по мотивам Cyberpunk 2077
GameMag
2024-09-20T02:04:38Z
Pax Romana: Новый трейлер Sid Meier's Civilization VII посвящен Октавиану Августу
GameMag
2024-09-20T01:10:34Z
Испытание бочкой: Обзор часов HUAWEI WATCH GT5 Pro
GameMag
2024-09-19T21:09:30Z
Sony анонсировала лимитированную PlayStation 5 Pro в дизайне первой PlayStation — к 30-летию оригинальной консоли
GameMag
2024-09-19T19:40:18Z
Инсайдер: Sony собирается анонсировать ремастер Days Gone для PlayStation 5
GameMag
2024-09-19T19:01:44Z