MY.UAНовини
«Глобал Юкрейн»: відкривали Україні світ і світові Україну
«Глобал Юкрейн»: відкривали Україні світ і світові Україну

«Глобал Юкрейн»: відкривали Україні світ і світові Україну

Вони були першими: 30 років тому компанія «Глобал Юкрейн» починала український інтернет

Цей номер нашої газети, як і всі попередні за понад 11 років, зроблено на комп`ютерах, за допомогою Інтернету. Що тут такого – скаже дехто,  так нині робляться всі українські газети, і не лише вони. Вірно. Але це зараз ми всі такі розумні, як то кажуть, «просунуті». Інтернет не те що в домашніх комп`ютерах, а мало не у кожного школяра в кишені. У вигляді сучасного мобільного телефона, тобто смартфона. Заодно це і маленький кишеньковий комп`ютер.  Але  пригадайте себе і загалом наше суспільство 10 років тому, 20 років, не кажучи вже про 30. Коли не те що всього цього ми не мали, а  й не чули про це. І тут найважче, як завжди, було першим, тим, хто все починав.

Зараз відзначається 30-річчя компанії «Глобал Юкрейн», першої української бізнесової структури,  яка починала наш український інтернет.

Наш сьогоднішній співрозмовник – президент компанії Віталій Терентійович КОРЖ. Він уже добре знайомий читачам нашої газети, яка не раз друкувала його інтерв`ю, публіцистику, оповідання. Все ж, нагадаємо.

 

Віталій Терентійович Корж – відомий український політичний і громадський діяч, наш земляк з Чернігівщини. Народився у селі Дроздівка Куликівського району у простій селянській родині. І хоч уже понад півстоліття мешкає в Києві,  ніколи не поривав зв`язків з рідним селом, допомагає  землякам, є активним членом Чернігівського земляцтва в Києві. Заслужений економіст України, кандидат економічних наук, Почесний  громадянин Києва.

За плечима – наполеглива праця на залізничному транспорті, в економіці, науковому середовищі, бізнесі інтернет-технологій. Віталій Терентійович – депутат Верховної Ради України  трьох скликань, бере  активну участь у благочинній роботі. Він автор численних публікацій у періодиці, кількох книг публіцистики.  

Написав у 2019 році  книгу прози «Еківоки». Це цікаве поєднання художнього і документального письма, книга оповідань, новел, етюдів, а сам автор влучно назвав їх оповідками. Книга вийшла у Чернігові, у видавництві «Десна», зайняла перше місце в номінації прози в обласному конкурсі «Книга року-2019». А у 2020 році автор відзначений за цю книгу вищою творчою нагородою Чернігівщині – обласною літературно-мистецькою премією імені Михайла Коцюбинського.

 

–  Віталію Терентійовичу, з чого все починалося? Повернімося на 30 років назад.

–  Тоді пропоную повернутися ще далі. Почну розповідь  з нашого з дружиною Любов`ю Василівною старшого сина Юрія. Київська школа, де він навчався і яку закінчив на відмінно, була особлива тим, що тут посилено вивчали інформатику, математику, англійську мову. Тоді, у 80-ті, тут уже розуміли, що майбутнє молоді, загалом суспільства за наукою, прогресивними технологіями. Юра, можна сказати, закохався в це на все життя. Далі було Київське вище військове училище зв`язку, яке він, як і школу, закінчив з відзнакою.

Але саме в цей час йшли бурхливі роки Перебудови. На її фініші розвалювався і невдовзі припинив існування Радянський Союз. Та ще у 80-ті уже проростали паростки нового в науці, економіці.

–  Ви ж самі економіст за фахом,  кандидат економічних наук, десятки років віддали роботі в науковій, економічній сфері.

–  А  тут постало чисто житейське питання, як і  для багатьох співвітчизників: як виживати, а ще краще – жити гідно, родині з двома дітьми. Підростав і молодший на кілька років від Юрія син Роман.

Ще в останні десятиліття СРСР уже визрівали якісь нові процеси в економіці, науці, наприклад,  створювалися ТТК, Тимчасові творчі колективи, Зокрема, вони спеціалізувалися  у сфері транспорту, зв`язку, близькій мені фахово. І ось, працюючи старшим науковим співробітником і вже маючи непогану зарплату, я вирішив одночасно починати власний бізнес. Тим паче, наставали вільніші в економічних стосунках часи. І я створив науково-виробничу фірму «Транзактор». Зверну увагу, що сама назва походила від терміну «транзакція», тобто процес комп`ютерної переробки інформації. Отже, ми дивилися вперед.

Почали з колегами впроваджувати у виробництво персональні ком`ютери. Їх взагалі тоді мало хто і бачив, а  моя фірма налагодила постачання їх в Україну. Ми почали розробляти АСУВ, Автоматизовану систему управління виробництвом, від підрозділу – до цілого підприємства. Скажу добре слово про Міністерство промисловості будівельних матеріалів, яке сприяло нам у цій справі. Та це був тільки початок.

–  І тут ми повертаємося до розмови про вашого старшого сина Юрія.      

–  Річ у тім, що разом з розвалом Союзу розпадалися і його структури. В тому числі у сфері оборони, частиною якої було і  училище зв`язку, яке щойно закінчив Юрій. Воно фактично припинило діяльність  у попередньому форматі. Що було робити далі молодому фахівцеві, офіцерові? Та у Юрія є здібності до ініціативи, згуртування однодумців. Він і згуртував групу своїх товаришів по училищу, а це також кваліфіковані молоді люди, для нової в Україні, дуже прогресивної і цікавої справи. Отак у нашій родині, спільно з батьками і синами, і зародився цей бізнес, що вилився в перший український інтернет. У березні 1993 року я створив цю компанію «Глобал Юкрейн».

Кажу про спільну справу родини, бо не лише я,  як президент нової компанії, мав уже безпосередньо зайнятися цією новою, водночас складною справою. Дружина Любов Василівна,  високо кваліфікований педагог за фахом, мусила освоїти і роботу економіста, бухгалтерську справу, яку й повела в компанії. Наш молодший син Роман  здобув освіту економіста і теж включився в роботу компанії.

– І ось ви приходите в абсолютно нову справу, правильніше сказати – починаєте її. В Україні, на відміну від закордону, інтернет практично «на нулю». Особливо якщо говорити про масове застосування. Не краще і з комп`ютеризацією. Що було далі?

–  Ми продовжили завозити зі США уже не лише комп`ютери, а найсучасніше електронне обладнання. Почали створювати незалежні лінії зв`язку. Взяли в оренду кілька каналів американського супутника зв`язку «Оріон», пропускна спроможність спершу була 1 мегабайт, потім довели до 8-ми.

–  Мабуть зустрілися у багатьох  з чисто психологічним нерозумінням важливості нової справи, як і всякого прогресивного?

–  Тому практично одночасно, паралельно зі згаданим,  почали і велику роз`яснювальну роботу. З гордістю згадую започатковані нами Ялтинські конференції, по роз`ясненню інтернету і комп`ютеризації, а також і навчанню цьому. Щоліта ми орендували в Ялті, на березі моря, кілька поверхів готелю і проводили такі навчання. На них приїздили по кілька сотень  учасників з України, інших країн. Контингент був – від рядових фахівців до міністрів.

–  В числі перших клієнтів компанії були державні структури найвищого рангу.

– Так, починаючи з Адміністрації Президента України. Уряд, зокрема,  його Міністерства закордонних справ, внутрішніх справ, енергетики. Щодо останнього, то це не менш важливе, адже мова, вже тоді, йшла про енергетичну незалежність і безпеку молодої Української держави. А особливо пишаємося тим, що ми першими в країні виконали дуже важливе замовлення від Служби безпеки України – створення загально національної телекомунікаційної мережі СБУ. Це було дуже непросте завдання,  але трохи більш як за півроку ми його виконали.

Пішли і  цікаві проєкти на міжнародному  рівні. Наприклад, ми обслуговували чергові збори ЄБРР, Європейського банку реконструкції і розвитку, що пройшли в Києві.

Наша гордість – розробка всесвітньої мережі фінансових операцій. Це, можна сказати, «дітище» мого сина Юрія, котрий зайняв посаду  генерального  директора компанії. В цій непростій справі потрібна була не лише оперативність розрахунків,  а  й їх конфіденційність.

До речі, перед цим першим нашим клієнтом у фінансовій царині був «Укрінбанк», один з найпотужніших тоді українських банків.

–  Компанія постійно росла.

–  Так. На «піку» популярності і затребуваності ми працювали не лише у центральному двоповерховому офісі, а й у понад  десятку  інших приміщень Києва. Працювали понад сотню фахівців цієї сфери, в числі яких –люди з науковими ступенями. А ще у нас постійно проходили  стажування студенти Національного університету Київська політехніка, Києво-Могилянської академії.

–  Ваша особлива гордість – перше в Україні обслуговування загально-національних виборів. Зараз це стало звичним – виборча кампанія в інтернеті, навіть в деяких країнах – голосування по інтернету.  Але як було вам це починати, майже чверть століття тому?

–  Це були президентські вибори 1999 року. Ми мобілізували всі технічні і людські ресурси. Адже відповідальність була величезна, на виборах формувалася влада держави. Уявіть, що треба було поставити 1000 комп`ютерів, надати канали зв`язку,   в тому числі туди, де ще не бачили не те що комп`ютерів, а й нормальних телефонів. Треба було забезпечити всі 225 виборчих округів України інтернетом.

Ми впоралися! Заявляю це без зайвої скромності. Свідчення цього – офіційний лист подяки від Центральної виборчої комісії України. Зацитую цього листа.

«Центральна виборча комісія висловлює щиру подяку компанії «Глобал Юкрейн» за вагомий внесок в організацію і успішне проведення виборів Президента України в жовтні-листопаді 1999 року.

Компанія «Глобал Юкрейн» стала переможцем конкурентних переговорів з найвідомішими провайдерами Інтернету щодо визначення головного розробника телекомунікаційної підсистеми Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори» та постачальника послуг телекомунікаційної мережі.

В стислий термін та з мінімальними фінансовими затратами компанія змогла створити унікальну телекомунікаційну мережу, яка забезпечила в оперативному режимі передачу інформації з 225 територіальних виборчих комісій  до Центральної виборчої комісії. Ця інформація мала надійний захист від несанкціонованого доступу.

Успішному функціонуванню системи сприяло розроблене фахівцями компанії спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяло оперативно  вносити інформацію про хід виборчого процесу і результати підрахунку голосів».

–  За вашим прикладом, в Україні стрімко почав розвиватися бізнес інтернет-технологій. А це ж були ваші конкуренти.

–  Ми не боялися конкуренції і називали колег не конкурентами, а  партнерами Тому якраз сприяли цій новій справі. Зокрема, брали участь у створенні асоціацій провайдерів, щоб була здорова конкуренція на користь загальній справі.

–  У вашої компанії є ще одна особливість: соціальна спрямованість.

–  Ми цим вирізнялися з самих початків. Наші інтернет-послуги охоче надавали за мінімальну плату, а часто й зовсім безкоштовно  соціальним закладам, мало захищеним категоріям населення, зокрема інвалідам.

–  Важко перелічити, скільки ваша компанія надала комп`ютерів у  школи, лікарні, інші соціальні заклади, підключила  їх до інтернету. Але про одну добру справу давайте згадаємо. Мова про ваше рідне село Дроздівку, про Дроздівську середню школу, яку ви свого часу закінчили.

–  Це була взагалі чи не перша на Чернігівщині  сільська школа, яка отримала комп`ютери й інтернет. Уявіть, це ще 2005 рік, майже два десятиліття тому. Понад 100 учнів школи отримали комп`ютерний клас і підключений школі інтернет. Урочистості з цієї нагоди зібрали земляків, посадовців високого рангу з Чернігова, столиці.

–  Що скажете про вашу компанію сьогодні?

–  Вона існує, хоч, звісно,  не в тих масштабах, що раніше. За нашим починанням  в Україні створено сотні подібних компаній, до нас прийшли міжнародні інвестори, чим ми теж пишаємося. Зараз наша компанія бере участь у створенні певних проєктів. Один з них –  заснування Благодійного фонду «Інвестиції в майбутнє».  Ми хочемо цим фондом робити більше, ніж проста фінансова підтримка тих чи інших справ, а  прагнемо шукати молодих ініціативних людей, підтримати їхню ініціативу, енергію, творчість для блага рідної України.

 Спілкувався Петро АНТОНЕНКО

 

На фото з архіву компанії – одна з новацій 90-х років. Перші інтернет-прес-конференції,  започатковані саме «Глобал Юкрейн».  За комп`ютером, в центрі,  Юрій Корж, зліва  – за роботою сина спостерігає Віталій Терентійович.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Подрыв антикоррупционных органов бросает тень на будущий курс Украины — The Economist
ZN UA
2025-07-23T09:34:56Z
Госдеп раскритиковал Европу за "оруэлловскую" цензуру
ZN UA
2025-07-23T09:34:45Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Украину накроет жара до +34 и магнитные бури - прогноз погоды на 24 июля
TSN
2025-07-23T09:33:55Z
Синоптики предупредили об опасной погоде в части Украины
Апостроф
2025-07-23T08:45:09Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Названы продукты, которые приводят к аппендициту
Comments UA
2025-07-23T09:09:04Z
Секрет долголетия раскрыт: одно упражнение, которое поможет прожить 100 лет
Comments UA
2025-07-23T09:03:37Z
Что нужно сделать, если заметили желтые пятна на помидорах
TSN
2025-07-23T08:51:29Z
Спортивное питание, которое не работает: что не так с порошками, которые советуют блоггеры
Знай
2025-07-23T08:51:16Z
В Украине в трех областях вспыхнули кишечные инфекции - Минздрав
Новости Украины
2025-07-23T08:48:18Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Нужно ли переворачивать банки с закручивающейся крышкой: даже не все опытные повара знают
TSN
2025-07-23T09:33:12Z
Когда солить суп: это правило меняет вкус и текстуру бульона
Gazeta UA
2025-07-23T09:18:23Z
Получится еще вкуснее просто отварного: с чем приготовить молодой картофель
Telegraf
2025-07-23T09:18:18Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 23 июля 2025 года
Фокус
2025-07-23T08:36:40Z
Когда копать картофель в 2025 году: оптимальные сроки в зависимости от региона, по месячному календарю
TSN
2025-07-23T07:21:45Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
За день до смерти Оззи Осборн простился с фанатами: что написал
Comments UA
2025-07-23T09:30:29Z
Брюс Уиллис больше не может говорить – СМИ
Корреспондент
2025-07-23T08:16:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
На пути к НАТО: Украина стандартизирует военные профессии
Хвиля
2025-07-23T09:36:40Z
Россия приступила к масштабнейшим военным учениям с участием 150 боевых кораблей. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-23T09:30:38Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Из ОАЭ экстрадировали организатора мошеннической схемы на сборах для ВСУ
Корреспондент
2025-07-23T09:34:03Z
В Киеве мужчина стрелял по авто во дворе дома
Корреспондент
2025-07-23T09:27:43Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Новый железнодорожный маршрут упростит путешествия между Николаевом и Западной Украиной
Новости Украины
2025-07-23T09:37:37Z
Пенсионерам угрожают лишением пенсии: что нужно сделать уже сейчас
Знай
2025-07-23T09:36:47Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Промоутер Паркера назвал фактор, от которого зависит судьба боя с Усиком
Корреспондент
2025-07-23T09:15:29Z
Шовковский после 3:0 с "Хамруном": недоволен судьей и реализацией моментов
Gazeta UA
2025-07-23T09:12:59Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Околи рассказал о следующих шагах Усика после победы над Дюбуа
Корреспондент
2025-07-23T08:15:17Z
Украинский футболист решил играть за Россию
Comments UA
2025-07-23T07:36:18Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Гендиректор OpenAI предупредил об угрозе мошенничества с ИИ
Апостроф
2025-07-23T09:33:01Z
В Китае обнаружена могила принца-заложника возрастом более 1200 лет
Корреспондент
2025-07-23T09:27:08Z
Топ-5 бюджетных смартфонов, которые можно купить прямо сейчас: выбор экспертов
Фокус
2025-07-23T09:21:38Z
Менструальный календарь Flo обвинили в "сливе" данных: начался суд
TSN
2025-07-23T09:21:20Z
Путаница с новейшими F-47: Lockheed Martin заявила, что улучшенные F-35 останутся надолго
Фокус
2025-07-23T09:21:16Z
Инсайдер: Долгожданная Fable для Xbox Series X|S может задержаться до 2027 года
GameMag
2025-07-23T09:03:38Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z